Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Spokojnie dziewczyny, nie zamartwiajcie się, trzeba czekać i na prawdę często nie ma sensu iść za wcześnie na USG, bo może być nic nie widać i tylko stres dodatkowy...Mi USG w piątek pokazało 4 tc i tylko maleńki pęcherzyk, a było to już 6 tydzień OM, najlepiej poczekać choć 8 tygodni od OM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka, czyli zgadza się to co piszesz jeśli USG wskazało na 4tc, czyli 4 tygodnie od zapłodnienia, a 6tc od OM. Mniej więcej 2 tyg., czyli owulacja- pasuje:) Byłaś prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba pasuje :), choć beta pokazała 5,6 tc, ale to też chyba ok, bo ona się już ujawnia zanim jest pęcherzyk...Tak byłam prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekawa swojej pierwszej wizyty, napewno będzie mnie badać, da skierowania żeby sobie porobic wyniki badań itp., tylko ciekawi mnie czy zrobi mi tez od razu to USG? Wtedy byłabym spokojniejsza jakby zobaczyła czy dobrze sie tam wszystko rozwija. Mam pytanie do dziewczyn , które chodzą przez NFZ, czy na pierwszej wizycie miałyście USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, agula na tym topiku była z NFZ i pisała, że miała na pierwszej wizycie USG...skierowanie na badania raczej na pewno dostaniesz, no i jakieś zalecenia...będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m24, no właśnie różnie jest z tą spokojnością po USG, u Ciebie jeszcze raczej nie będzie widać serduszka, co jest w tym tygodniu normą, więc się nie stresu niepotrzebnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justazg - czuję się podobnie niemal każdego dnia. Wczoraj po południu, jak do mdłości i totalnego rozbicia dołączył się ból głowy nie wytrzymałam i rozpłakałam się. Też myślałam, że to piękny i cudowny czas a często czuję się jakbym była chora :-( Pocieszam się, że do 12 tygodnia magicznego pozostało mi tylko 3,5 tygodnia. Potem powinno być lepiej :-) Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc koncze wlasnie 8 tc a pod koniec 7tc mialam straszna migrene,dokladnie tak samo jak bylam w ciazy z pierwszym dzieckiem w srode bylam u gina i widzialam juz bijace serduszko!!!:) a tak poza tym teraz przyszedl czas na doly i placz :( ale z tego co pamietam w 11 tyg wszystko zmienialo mi sie na lepsze,to byle do tego czasu! termin mam na 10.04 jak myje rano zeby to mi sie dzwiga ale oprocz tego nie wymiotywalam jeszcze pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to dobrze że nie jestem sama!!!! Zysiolinka no to mamy w tym samym czasie USG migotka ja jestem teraz w 9 tyg licząc od OM, więc myśle że to nie jest za wcześnie i że za tydzień powinnam już widzieć maleńką dzidzię, przecież główka i nóżki już powinny być widoczne :) miholichol Ty jesteś jak moja siostra bliźniaczka!!! mamy dokładnie te same odczucia i nawet w tym samym dniu bóle głowy. Cieszę się że nie jestem sama, jakoś raźniej mi w grupie! Zresztą po tym jak wyżaliłam się Wam to troszkę mi lepiej!!! Ale jak pomyśle że jutro znowu do pracy to gryyyy, na szczęście jeszcze 5 dni i potem tydzień w Polsce :) w końcu powiem moim rodzicom, bo chciałam to zrobić osobiście. Mąż mnie za to męczy i chciałby się podzielić ze swoją rodzinką, ale przedłużam jak mogę: za tydzień.....za tydzień i narazie się udaje :) Zresztą jak będę w Polsce i się dowiedzą że jestem w ciąży to będą chcieli żebym pojechała i do nich, a jak mam to zrobić bez auta???? autobus jest jeden dziennie i musiałabym tam spać, takie połączenie, a w sumie nie chce mi się siedzieć ponad dwie godziny w PKS-ie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI czyli mam typowe objawy i nie powinnam się przejmować :) kochana ja o myciu zębów to mogę zapomnieć, płukać nawet ust nie mogę płynem, bo mam takie odruchy że hej! Najgorsze że nie ma różnicy rano czy wieczorem :( więc zakupiłam gumę do żucia w dużych ilościach i czekam na koniec tego okresu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
just-masz typowe objawy :) u mnie ta migrena teraz dobe trwala,w poprzedniej ciazy 2 doby z wymiotami tak ze i tak lepiej teraz mialam ;) ale generalnie I trymestr mozna lekko wyciac z zyciorysu,tez nie mam ochoty udzielac sie towarzysko moj lobuz w pazdzierniku skonczy 2 latka i jest przekochany ale tez nie mam juz jak odpoczywac tyle co w 1 ciazy,ale byle dzidzia zdrowa:) wszystko da sie zniesc,nawet bol porodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja dzisiaj obudzilam sie z bolem gardla. Lecze sie plukankami, psikam tamtum verde, duzo soku z cytryny. Oj mam nadzieje ze nic powaznego sie z tego nie rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane - justa i SURI dzięki za pocieszenie. Czyli jeszcze parę tygodni. Ehhh jakoś to zniesiemy :-) Dziś mąż zabrał mnie na starówkę, na lody i obiadek w restauracji. Później pojechaliśmy do Łazienek, skąd już musiałam szybko wracać do domu :-) Słuchajcie od tygodnia - 1-2 razy dziennie mam odczucie guli w gardle, jakbym połknęła krążek hokejowy i jakbym źle połknęła tabletkę. Jest to okropne odczucie, też tak macie? U mnie na głowie odrosty, zabieram się do depilacji woskiem i depilatorem już 2 tydzień - ehh, z makijażu to tylko dziś tusz. Pocieszające jest to, że moje dżinsy sprzed ciąży spadają mi z tyłka - czyli jeszcze nie zaczęłam tyć, no niby skąd, jak wszystko się zwraca neptunowi? Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki Nie wiem czy pamietacie moja historie z podejzeniem ciazy pozamacicznej...Dzisiaj mialam robione kolejne usg z tym ze robil to inny lekarz i na cale szczescie okazalo sie iz jest to 2,5 cm torbiel na jajniku.Jak to mowia szczescie w nieszczesciu ale ile ja sie nastresowalam to tylko ja wiem ...Dzidzia rosnie zdrowa,serduszko bije takze jestem bardzo szczesliwa :) Ze wzgledu ze moja praca do lekkich nie nalezy a lekarz mi zabronil dzwigac ciezkie rzeczy musialam poinformowac moja przelozona w pracy.Takze jeszcze pare dni a caala moja zmiana pewnie sie domysli o co chodzi,a ja tak bardzo chcialam poczekac do tego 12 tyg. Kiedy mozna okreslic plec dziecka??20tydzien???Bardzo chcielibysmy miec chlopca i podswiadomie czuje ze tak bedzie :) zreszta aby zdrowe ! pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinamoonka ja Cię pamiętam!!! :) Cieszę się że dzidzią wszystko dobrze, super!!!! Idziesz na zwolnienie? Mnie znowu boli gardło (i spływa, powiększony migdał), zatoki, raz mi zimno, raz gorąco :( Nie wiem już jak się leczyć bez tabletek.... stosuję inhalacje, wit c i inne, pocenie, jem czosnek, pijam zdrowe herbatki a nie dość że potrzeba ok. tygodnia bym wyzdrowiała to jeszcze 2tyg po poprzednim przeziębieniu wczoraj dostałam kolejne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci, no widzisz jest dobrze :), to było prawie nie możliwe, że zarówno ciąża w macicy i poza nią...ale znam to straszenie mnie też głupia lekarka bez zrobienie USG nastraszyła mocno ciążą pozamaciczną! no ludzie przecież w każdej ciąży jest takie podejrzenie, no jak bez badań można tak straszyć, zmieniłam już lekarkę...A ciąża jest w macicy oczywiście :) Jak się dziś macie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemnooka bardzo się cieszę, że to nic poważnego, już napewno jesteś spokojniejsza:) Maria ja niedawno przechodziłam przez męczące przeziębienie, nie mogłam w nocy spać... Piłam dużo ciepłej wody z sokiem z cytryny i miodem, sok grejpfrutowy i jadłam czosnek, po dwóch dniach męki byłam jak nowo narodzona:) Ja na 10 idę do nowego lekarza na NFZ, koleżanka mi go poleciła (rodziła w maju), mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...Ciekawa jestem czy mi zrobi USG...:/ Dziewczyny mnie ostatnio wszystko wkurza i nie wiem czy to hormony czy ludzie naprawdę są tak irytujący... Wczoraj pojechalismy do babci męża i powiedzieliśmy jej o ciąży, a ona: O jak się cieszę... żeby tylko był chłopczyk... Nie wzięłam tego do siebie, ale po 30 min ciotka (mieszka z babcią) się nas pyta: A wy co byscie chcieli, dziewczynkę czy chłopczyka? Nie zdążyliśmy odpowiedzieć, a babka: Ja chcę chłopczyka! No kurde, co to za różnica? To nasze pierwsze dziecko i dla mnie najważniejsze jest żeby urodziło się zdrowe, a ta mi tu wymagania stawia, że chce chłopca...Już miałam ochotę jej powiedzieć, żeby sobie zrobiła jak tak bardzo chce...;) A jak będzie dziewczynka to co? Będzie ją mniej kochać? Masakra po prostu... Mąż też mnie denerwuje, bo nie rozumie, że jak wchodzimy do sklepu to potrzebuję 10 minut, żeby znaleźć to na co mam ochotę, a on się wkurza, że nie wiem co chcę, ale ja naprawdę nie wiem;) Wczoraj weszłam do żabki, bo chciałam jakieś paluszki a wyszłam ze snicersem...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie u mnie samopoczucie jakieś takie dziwaczne od wczoraj jak mnie wzieło po poludniu to masakra mdliło mdlło ale jakos zwymiotować nie umialam dzisiaj jakos taka do tylu jestem spac mi sie chce a tu trzeba do nastepnego weekendu czekac zeby pospać buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elena, kuruj się naturalnie, będzie dobrze :) kwietnioweczka, a który masz tydzień teraz? buteleczka. dasz radę, dzień jeszcze młody, może samopoczucie się poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie to już 3 tydzień najbardziej zmęczenie i senność męczy, są dni, że jest nieco lepiej, ale przeważnie to ciężko funkcjonować, no i rozbicie takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elena nie niestety nie ide na zwolnienie.Tu w Uk jak ide na zwolnienie to dostaje grosze wiec nawet bym rachunkow nie miala za co zaplacic :) ale o tyle dobrze ze w pracy powiadomilam kogo trzeba i bede miala lzej chociaz i tak te 12h wystac trzeba bedzie ;\ Ja tez mam mdlosci 24h i juz nie wiem jak sobie radzic.Przyznam szczerze ze po tym wszystkim co przeszlam przez ostatni tydzien nie przeszkadzaja mi a nawet powiem ze traktuje je jakos cos "dobrego" takze spoko :) Sluchajcie jak to jest z tym kwasem foliowym?? angielski lekarz kazal mi brac jedna dziennie a z kolei wczoraj lekarz mi powiedzial ze mam brac tyle w zaleznosci w ktorym tygodniu ciazy jestem czyli teraz mam zaczac brac po 8 !!!!! dziennie.w kolejnym tygodniu 9 itd az do zakonczenia pierwszego trymestru.... czy to nie dziwne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci, pierwsze słyszę, że aż 8, bo 8tc! :D, ale podobno tego nie można przedawkować... ja biorę jedną, a podobno to nawet zbędne, jak się je dużo pokarmów zawierających kwas foliowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka wg OM jestem w 7,2 tyg, ale wydaje mi się, że owulacja mi się przesunęła, bo dzień po terminie spodziewanej @ test mi nie wyszedł, tydzień po miałam drugą kreskę tak cieniutką, że bylo ja widać pod slońce i dopiero po dwóch tygodniach była ciemniejsza... Ciemnooka ja mam brać jedną tabletkę dziennie kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietnioweczka, rozumiem...no to jak będziesz miała USG, to możliwe, że tylko pęcherzyk zobaczysz, no ale coś już raczej na pewno zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te 8 tabletek to tez dla mnie byllo dziwne :) do tej pory bralam po jednej plus duzo zielonych warzyw wiec myslalam ze ok a ten mi tu wyskakuje z 8 :D Ja mam do Was takie pytanie. Czy juz troszke przytylyscie??Ja nie wiem co sie ze mna dzieje ale poszlo mi w gore 3kg a najlepsze jest to ze nie jem wiecej a nawet powiedzialabym ze przez mdlosci jem mniej niz dotychczas. Nie wiem poprostu juz mi zaczely wychodzic boczki,zaczelam sie smarowac przeciwko rozstepom :) mam nadzieje ze to mi pomoze w ich uniknieciu :) ale boje sie ze jak tak dalej pojdzie to do 5 miesiaca bede jak czolg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci, może Ci się wydaje z tą wagą? ;) albo to zatrzymanie się wody w organizmie ;)...mi często w brzuchu burczy, ale zjeść dużo nie mogę, właściwie jem tyle, co wcześniej puki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci, ale 7 tc OM, to nie to samo co 7 tydzień od zapłodnienia, na USG będzie jakoś 5 tc i kilka dni pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×