Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

niestety, ale ten przepis 3 mies nadal aktualny: "Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale od (chyba) 2009 lub 2010 roku juz jest przepis ktory chroni kobiete od poczecia do dnia porodu, chyba ze pracowala na zastepstwo, miala umowe probną, lub staz jej pracy nie przekoczyl 1 albo 3 mis... (nie pamietam). ale jesli ktos np np tak ja pracowal 2 lata, umowe mam do konca pazdziernika to szef Musi przedłuzyc do dnia porodu ale moze podpisac umowe na dluzszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno jest tak, ze bym nie wiedziala ze jestem w ciazy, szef mnie zwalnie a ja za tydzien mu przyniose zaswiadczenie ze jestem np 7 tc to musi mnie przyjac z powrotem do dnia porodu. moja psiapsiolka tak miala, przyjeli ja do pracy, po 4 tyg okazalo sie ze jest w pracy a umowe miala na 3mies i przedluzyli jej do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie do końca tak zobaczcie: http://praca-kobiet.wieszjak.pl/ciaza-i-prawo/257087,Ciaza-a-umowa-na-czas-okreslony.html , te 3 miesiąca ciąży to chodzi o okres próbny konkretnie miesięczny, tak to zrozumiałam. A jeśli nie chcą dalej dać umowy to muszą automatycznie przedłużyć do dnia porodu, są 2 wyjątki, upadłość firmy i jeśli sama zainteresowana się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze ja mam racje i jest takie humanitarne prawo jak mi sie wyobraza.....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje ze umowy nie musza przedluzac jak kobieta byla zatrudniona na zatepstwo i na okres krotszy niz 1 lub 3 mies.... przynajmniej tak sie łudzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, dziewczyny to wygląda tak: Ja mam umowę na czas próbny (chociaż pracuję tam pół roku - 3mies na umowę zlecenie), mieli mi dać normalną umowę, a zrobili wszystkich w konia i dali każdemu na okres próbny. Więc te 3 miesiące umowy kończą się z końcem września, 12tc zaczyna mi się 2 tyg później.. Więc w moim przypadku mogą nie przedłużyć, chociaż szef powiedział, że da umowę, bo nic nie traci na tym - ZUS:) Tylko teraz jak zobaczyłam CV nowego chłopaka to zaczęłam wątpić, chyba że rzeczywiście on na moje miejsce, a ja na zwolnienie do końca ciąży. Już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytat który wcześniej podałam jest niestety z akualnego Kodeksu Pracy... Chodzi o to że jeżeli ktoś ma umowę na czas określony która kończy się przed ukończenie 3 mies ciąży to przedłużyć nie muszą. Jeżel umowa kończy się po 3 mies ciąży to muszą przedłużyć do dnia porodu. Piszę tu o zakończeniu umowy o pracę, bo wypowiedzieć umowy nie można chyba że dyscyplinarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez sensu jest takie prawo. kobieta w ciazy ostatnia rzecza ktora sie powinna martwic to umowa o prace... taki kraj, niby mamy rodzic wiecej dzieci ale pracodawcy (nieraz slusznie) obawiaja sie zatrudniac kobiety. ja np po wyjsciu za maz rok temu i osiagnieciu 28 lat przestalam byc atrakcyjnym pracownikiem dla potencjalnych pracodawcow. bo co moze zrobic kobieta w moim wieku i zamezna????? tylko zajsc w ciaze, na l4, potem macierzynski i szef musi szukac zastepcy (ale jakby panna majaca 20 lat tego nie mogla zrobic????). ja z jednej strony ozumiem pracodawce (troche to dezorganizuje prace w firmie, ale nic poza tym) ale kiedy do cholery mamy urodzic dzieci (zeby ktos pracowal na nasze renty)???? na emeryturze??? po szesciedzisiatce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfa Ty nie czekaj i się nie stresuj tylko idż do szefa i porozmawiaj , powiedz że ci zależy itd... on zrobi co uważa a ty przynajmniej będziesz spokojniejsza a nie zyjesz w niewiedzy i się denerwujesz...powiedz mu bo tak to wszyscy o tym gadają a on poczuje się pomienbięty w końcu ;) powinien wiedzieć, będż uczciwa może tym samym on odpłaci. Dziś dobrego pracownika nie pozbywają się tak szybko jeśli mądry szef... wcale nie tak łatwo mieć lojalny i kompetentny personel... nie bój sie i idż pogadaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie tak jak u alfy. Alfa nie zamartwiaj się. Musisz wiedzieć jaki jest TWÓJ SZEF. najlepiej idź jak najszybciej z nim o tym pogadać to będziesz spokojniejsza i się nie będziesz tym przejmować. bo po co sie niepotrzebnie stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, a zwolni taki to już nie masz gdzie szukać pomocy. Ciężarna powinna być chroniona od początku, a nie od 12tc, a jeśli na próbnej, to niech zapewnią cokolwiek. Równie dobrze mogę iść na zwolnienie, bo przecież ZUS płaci a nie szef.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za wykrzykniki ale sie zdenerwowalam. bo to nie powinno miec miejsca, kobieta w ciazy nie powinna sie takimi rzeczami maqrtwic.... powinna byc jeszcze na rekach noszona przez rzadzacych ze stara sie o wyz demograficzny. jak kobieta ma spokojnie zajsc w ciaze kiedy ciagle mysli: przedłuzy, nie przedłuzy, oto jest pytanie....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no słuchajcie, to jest mądry przepis... wyobraźcie sobie... nie pracujecie, zachodzicie w ciąże i szukacie pracy, zatrudniają was na okres próbny a tu wyskakujemy z ciążą i haha zadowolone...to oszustwo... dziś już tak nie jest jak było jeszcze pare lat temu, że chcą się pozbyć kobiety w ciąży... jeśli dobrze pracuje to tego nie robią...oczywiście są wyjątki niestety.przecież to normalne że czas ciąż zwykle czesto przypada na początek naszych tzw karier... ;) głowy do góry będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałam mu dziś powiedzieć, a ten jak na złość do Warszawy pojechał:/ Czekam aż wróci i szybko polecę do niego i powiem, bo potem wyjdzie, że ja świnia jestem. A szef jak szef, teraz może powiedzieć coś, za tydzień zmienić zdanie, chociaż mnie zdziwiło, że od razu powiedział "trzeba przedłużyć umowę". Dodam, że kierowniczka powiedziała jemu i drugiej z szefostwa, a tamta znowu stwierdziła, że teraz to jeszcze mnie zwolnić można. Facet a miał ludzki odruch. tego się nie spodziewałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda masz rację. nie powinno tak być zn tym prawem. ALe prawo jest takie zeby chronić też pracodawcow, jak zatrudnia kogos na 2 mies to nie wiedza czy ta osoba jest w ciazy albo chce zajsc. Czasem moglyby to niektore wykorzystywac i pracodawcy na kobiety wogole nie patrzyliby jak na potencjalnych pracownikow bo by sie bali czy juz w ciazy nie sa albo tylko czekaja az prace dostana. Sama nie mam dobrych doswiadczen z tym. Kiedys juz bylam umowiona na podpisanie umowy o prace (nowa praca) a pracodawca dowiedzial sie ze za maz wychodze wiec zadzwonil do mnie i powiedzial ze pewnie bede miala z tym duzo roboty i nie bede mogla skupic sie na pracy. Kretyn. Wiadomo o co mu naprawde chodzilo. A ja dopiero 1,5 roku po slubie zaszlam w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma tak właśnie wykorzystała moment.. Zaszła w ciążę, znalazła pracę, poczekała do 3 miesiąca i powiedziała szefowi. Wściekł się niesamowicie, ale co miał zrobić, musiał przedłużyć jej umowę. A to już świństwo z jej strony było. W dodatku to był mój kuzyn:P Ale o tym się później dowiedziałam, facet jest ok, ale jak ma taką pracownicę.. Dlatego nawet jak jest taka sytuacja to lepiej być szczerym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak mialalm. przed slubem bylam umowiona na "pewna" (czyli raczej 100% ze mnie przyjma) rozmowe z polecenia. facet sie pyta czy trafie w innym miescie do siedziby firmy, ja na to ze tak bo bede tam za 3 mies mieszkala bo przeprowadze sie po slubie do meza..... no i to byl poczatek i koniec mojej kariery u tego pana.... ja wiem, zdarzaja sie przypadki swiadomego oszustwa (u nas w firmie 2 razy) ale z tego i tak zawsze jest kolejny maly czlowieczek a w przyszlosci obywatel pracujacy na emeryture tego np szefa..... a pracodawca co traci?? placi za chorobowe przez 30 dni a potem juz wszystko ZUS (tak wg mnie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, pierwszy miesiąc on, resztę ZUS. Niestety taki kraj, takie warunki. A z każdej strony trafiają się oszuści. Wracam do łóżka, bo zaraz mi się dostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak młoda ale tak nie można... to 30 dni tam 30 dni tu, ktoś w ciebie czas inwestuje jakieś pieniądze i musi od początku to samo z inna osobą, później tak sie kończy, że tylko facetów szukają a my się denerwujemy ;) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja oczywiście uważam, że skoro Twoj szef miał zamiar dać Ci umowę to powiniem tym bardziej teraz to zrobić, ale jak pracownik po 30 dniach okazuje się zwykłym oszustem nawet jeśli chodzi o ciąże to też bym takiego nie chciała. Chcemy sprawiedliwości to sami musimy być ok... Ja pracuję w dużej firmie i nie zwalniają dziewczyn bo ciąża była bo znów może będzie... mnie umowa się skończyła 30 czerwca, dostałam na nieokreślony a za miesiąc poszłam do szefa powiedzieć o ciąży bo się dowiedziałam, pogratulował nie był zły, pracowałam jescze miesiąc bo był okres urlopowy, koleżanki wyjechały i poszłam na l4 bo źle się czułam. 2 tygodnie temu odwiedziłam pracę, mam 32 lata pierwsza ciąża, praca nerwowa 8-9 godzin przed kompem czas ciągle goni stres, czasu nie ma na jedzenie, wiem że jestem dobrym pracownikiem 4 lata tam pracuję nigdy nie ściemniałam, szef rozumie powiedział że są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze, kazał odpoczywać i wracać z chęcią za rok...czy mam szczęście, pewnie tak ale uwierzcie jest wielu takich pracodawców, trzeba być z nimi fer... ja już tak mam że wierze w ludzi choć ciągle za to obrywam ;) ale ja dziś filozofuje wybaczcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cie bardzo dobrze rozumiem.... u mnie byla sytuacja taka , że szukali w czerwcu zastepcy kierownika. kierownik mnie sie zapytal czy bede startowac bo by mnie widzial. ja mu powiedzialalm prosto z mostu ze staram sie zajsc w ciaze i ze bylabym nie powazna gdybym startowalala, bo jakbym zaszla w ciaze to musieli by szukac zastepcy-zastepcy. wiec moj kierownik doskonale wiedzial ze staram sie o ciaze, umowe mam do pazdziernika, ale nigdy nie myslalabym ze mi nie przedłuzy umowy. jestem fair w stosunku do niego, bo nie ukrywalam swoich zamiarow. a moglo mi sie nie udac z ciaza do pazdziernika i moglby mnie zwolnic ale wiem, ze nie zrobilby by tego bo jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche zawiła ta moja wypowiedz, jak teraz patrze. może fasolka tak wpływa na moje wypowiedzi....;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie ;) wszystko jasne ;) ja wiesz mam ten stan co Ty więc masło maślane rozumiem... sama tak napisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK, WIEK, TYDZIEŃ CIĄŻY, TERMIN PORODU, KTÓRE DZIDZI, MIEJSCOWOŚĆ katkade.........28.......6...................22.04.. (1)....Chorzów krisii.............31...........9..............01.04..... ......(2) esab...............29...........12..........01.04........ ... (2).......Września miholichol...........32........9..............03.04.... .....(1).....W-wa Fenstarss...........32.......10.............03.04........ (1)...Częstochowa koko128...................27...........7/8.........3/4.04 ... .(1)..Warszawa Hannelka........26.........9................04.04..... ......(1) Blanka6..........28.........9.............05.04. ........(1)....ok Warszawy nati_24.............24.........10..............05.04.... ....(2)...Odolanów Maria.D83.......27.........9..................7.04....... .... (1)..Z.pomorskie justazg.............28..........6................08.04... ......(1).....Dublin martita__85.......26.........10..............09.04...... ....(2)...Cz-wa pocahontas85.....26.........7................10.04....... ....1.....Poznań m2428m............24........11................11.04..... ......(1)..Starachowice buteleczka85............26.........6................12.04 .. .......(2)....Gliwice annaDH...................29.........7................13.0 4.... .....(1)....Szczecin dominoo10................24.........9.............13,04,. ......(1) Śląsk kwietniowka-26.........25........7...........14.04...... .(1)....dolnośląskie Patka1980!.............31.........10.............14.04... ......(2)..Raciborz natalia2012...............21.........6/7..........14.04.. ........(1) ml0da19..................28........7..............15.04 .......... (1) kornelia_28..............28........6 ..................15.04........2 Fasoleczka ..............24.........6/7.............15.04..(2).....Czę stocho wa larissa85..................26.........7.................1 7.04....(2) różyczka83..............28..........6..............19.0 4... .......(1) _elena_ .................26...........6.............20.04........ ...(1) Kafka28..................29...........5..............23.0 4..... ......(1) uleczka90................21...........5...............23. 04..... ......(1)..ok. Bielska-Białej agula1708 ...............24 ..........5/6..........24.04. ........ .(1).... Śląsk Indianka25................25..........5/6..........24.04. ........(1)wrocław Zysiolinka................24...........5...........28.04. ...... ..(1)...Warszawa mala szczesliwa kobieta..19....4/5.........??.04...........(1) paulisiaa59...............24.........4/5..........29.04.. .......(3) Alfa_Beta_Omega.......25.........7.............29.04..... ....(1)..Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×