Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polka2222222222

Mieszkam w USA, rozwazam powrot do Polski. Warto?

Polecane posty

Gość Kraj wampir
gość dziś gdzie na tym "wygnaniu" ci tak źle? Myszlisz że w Polsce będą cie na ręach wszyscy nosić? Oskubią cie z kasy i kopną w d'upe jak już nic z ciebie nie dadzą rady wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna uwaga
są tacy którym w poszukiwaniu nieistniejącego raju wszędzie gdzieś coś nie pasuje, przeprowadzka nic nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Przyjechalismy do Usa w maju tego roku z 4 osobową rodziną. Kupilismy tutaj jedynie samochod, najpotrzebniejsze rzeczy do zycia (bardzo skromnie), bylismy 3 miesiace bez pracy po przylocie. Mieszkamy dokladnie na Florydzie, stawki za prace sa tragiczne w porownaniu do wydatkow!!!! Poszlo nam juz z oszcednosci 80 tys zloty!!! W Polsce mamy dom i zatanawiamy sie czy nie wracać poniewaz ceny domow tutaj sa kosmiczne i strasznie nadmuchane, jezeli wezmiemy kredyt to rowniez splacimy go wieku 70 lat!!! Zastanawiamy sie czy warto strasznie ciezko pracowac bez urlopow, chorobowego... Najnizsza stanowa na Florydzie to 8,10 $ Mieszkanie 2 sypialnie 1400$ jedzenie 800$ dla 4 osob, ubezpieczenie samochodu 250 $, benzyna 200$ ubezpieczenie zdrowotne nie wspomne... Miesiecznie na 4 os. na życie 3000$ i to z lapy do papy i tylko jednym samochodem !!! Zalujemy przyjazdu poniewaz to nie ta Ameryka z przed lat niestety!!! Prawdopodobne bedziemy wracac do Polski gdzie nie mamy kredytu juz za dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sami musicie zdecydować co dla was najlepsze. Czy pieniądze czy rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stany to upadające szambo
gość dziś chcieliście przygode to macie, ale stany się skończyły tak po roku 2000, a wiem bo żyje tu ponad 30 lat, teraz jest coraz większy syf, podatki i opłaty podnoszą, pensje stoją, za pare lat tu będzie burdel i wojna domowa, tyle. Jak macie dom w PL bez kredytu to po co tu siedzieć i tracić czas? Odpowiedź jest raczej bardzo prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oglądałem ostatnio dom na sprzedaż w pobliżu ( 40km) od granic dużego miasta w centrum kraju, dom 3 sypialniowy z lat 50tych, sypialnie wielkości kurnika że jak postawi łóżko to całe pokoje zajęte, ogólnie wszystko stare i syf, na działce 0.75akra, cena USD$280,000, podatek $7000 na rok, komedia, pojèbało ich. kto te syfy kupuje za takie ceny? tylko idioci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na całym świecie jest kompletny syf i przeludnienie, tylko światowa wojna tu coś rozwiąże, innego wyjścia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heyjackass chicago
w chicago już jest wojna od kilku lat, w tym roku ponad 3200 postrzelonych w tym ponad 600 zabitych, tu statystyki www.heyjackass.com, taki syf czeka całe stany niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachód to obecnie upadające imperia, zadłużone po uszy, problemy rasowe, problemy socjalne, upadające waluty, będzie tylko gorzej z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachód kaput

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedź do PL, ale jak masz obywatelstwo USA to musisz tam płacić podatki nawet za dochód w PL, pamiętaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachód upadnie pod ciężarem długów, to już ostatni rozdział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszędzie trzeba pracować, tylko inne plony tej pracy zbieramy, są miejsca mniej i bardziej przyjzane dla szarego mieszkańca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laik
Ja dopiero od niedawna jestem w Usa i pisze na blogu o moich spostrzezeniach. ameryka okiem laika.blogspot.com zapraszam do lektury i komentowania czy moje spostrzeżenia sa słuszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amerykański sen to już sie skończyło tam też trzeb zapierdzielać na chleb to tylko tu w Polsce nam tak dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zależy od człowieka życie w usa to nie sielanka american dream tam już dawno sie skończył trzeba ciężko pracować na życie no chyba że jest sie dilerem narkotyków wtedy jest łatwo o pieniądz ale to znowu prowokuje policję, czy warto? hmmm może tak w usa trzeba ciężko pracować na życie w polsce łatwiej sie dorobić 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USA 35 lat

Po 35 latach w USA powrocilem do Polski. Poczytalem wasze komentarze. Troche prawdy ale wiekszosc to pieprzenie. Mimo niektorych cen wyzszych w Polsce ( nie wiem dlaczego ) niz w USA lub rownych, ceny jedzenia sa nizsze w Polsce ( moje kalkulacje z dobrych dalekich przedmiesci Chicago )

zarcie polskie kosztuje srednio 3/4 ceny amerykanskiej.    TANIEJ !

podatki od domu polskie srednio 1/30  ( tak, jedna trzydziesta )   BARDZO DUZO TANIEJ !

cena samochodu w Polsce     40%   wieksza ( oraz gorszy standart )   DUZO DROZEJ !

ubezpieczenie na zdrowie w Polsce ( ciezko porownac ale duzo taniej )  DUZO TANIEJ !

To byly ceny. Ja juz nie pracuje bo jestem stary dziad. . Ale to nie wszystko. Wygoda zycia , zalatwianie spraw w urzedach i w prywatnych firmach w Polsce i profesjonalnosc pracownikow w Polsce to jest smiech i bol w dupie.

Gdybym mial dosc kasy na stare lata, to bym siedzial w USA ! 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po 35 latach
16 godzin temu, Gość USA 35 lat napisał:

Po 35 latach w USA powrocilismy do Polski. Decyzja pokierowaly dwie stare matki i nizsze koszty zycia. Poczytalem wasze komentarze. Troche prawdy ale wiekszosc to pieprzenie. Mimo niektorych cen wyzszych w Polsce ( nie wiem dlaczego ) niz w USA lub rownych, ceny jedzenia sa nizsze w Polsce ( moje kalkulacje z dobrych dalekich przedmiesci Chicago )

zarcie polskie kosztuje srednio 3/4 ceny amerykanskiej.    TANIEJ !

podatki od domu polskie srednio 1/30  ( tak, jedna trzydziesta )   BARDZO DUZO TANIEJ !

cena samochodu w Polsce     40%   wieksza ( oraz gorszy standart )   DUZO DROZEJ !

ubezpieczenie na zdrowie i leczenie w Polsce ( ciezko porownac ale duzo taniej )  DUZO TANIEJ !

To byly ceny. Ja juz nie pracuje bo jestem stary dziad. . Ale to nie wszystko. Wygoda zycia, robienie zakupow itp w USA a zalatwianie spraw w urzedach i w prywatnych firmach w Polsce i profesjonalnosc pracownikow w wiekszosci przypadkow Polsce to jest smiech i bol w dupie.

Gdybysmy mieli dosc kasy na stare lata, to bysmy sciagneli dwie matki i siedzieli w USA ! 😁😁😁 Ale oczywiscie  kazdy moze miec inne powody do powrotu, ktore trzeba przemyslec. 

Mam nadzieje ze moj post Pani Polce jakos cos pomoze ?!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On31

Jedno jest pewne, ja wyjechałem do USA i jest tak sobie, biednie. Moi koledzy co zostali maja po dwa domy w Polsce i samochody typu bmw x6 na które obywatela USA to stać ale w Beverly Hills.. Głupio zrobiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po 3
Dnia 13.12.2019 o 01:54, Gość USA 35 lat napisał:

cdnn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×