Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cycataaaaa:-)

Nie karmię od roku, a krople pokarmu wciąż wyciekają z piersi !

Polecane posty

Gość cycataaaaa:-)

Chcę się z tym problemem udać do ginekologa.Otóż skończyłam karmić, jak moje dziecko skończyło 4 miesiące. Od tamtego czasu dziecko ani razu nie dostało piersi.Obecnie ma prawie 16 miesięcy. Laktacja zanikła sama, powoli, nie brałam tabletek na zasuszanie, nie miałam i nie mam żadnych komplikacji,zapaleń, kamieni w piersiach, wszystko samo ustało. Piersi mam normalnie miękkie, nic się w nich nie zbiera, nic na pozór nie leci, jednak jak ścisnę otoczkę brodawki czy brodawkę, wycieka zawsze spora kropla pokarmu, to nie est takie mleko, jakie było, jak karmiłam, ale taka jakby żótławo - biała substancja, na 1 rzut oka jest rzadka, ale jak się to rozmarze między palcami, wydaje się być tłuste i lepkie.Domniemam oczywiście,że to są pozostałości po karmieniu,ale żeby rok po zaprzestaniu karmienia i nie podawaniu piersi ani razu dziecku wciąż coś wyciekało po ściśnięciu ? Czy któraś z Was tak miała ? Za kilka dni chce się umówić do ginekologa, bo raczej jak się nie karmi i laktacja zanikła, z piersi nie powinno wyciekać nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja droga... nie karmię 2,5 roku a jak ucisne brodawkę to spora biała kropla sie pojawia ;) moge wycisnąć kilka kropli pod rząd... mój ginekolog stwierdził: nie ściskać :D usg piersi miałam, wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak soboe mysle
ja miałam jeszcze 4 lata po karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Dziwne mi się to wydaje, bo przecież piersi nie są stymulowane do produkcji pokarmu.Zresztą ja to zauważyłam jakieś kilka miesięcy po zaprzestaniu karmienia ! Czyli kilka miesięcy nic nie ściskałam, a tu jednak coś się produkuje.Po prostu nie karmiłam, pokarm zanikł, stwierdziłam,że o, obyło się bez tabletek na zasuszanie, ale pewnego wieczoru z ciekawości ścisnęłam, a tu leci wielka kropla. Myślicie, że jak teraz zaczęłabym teoretycznie przystawiać dziecko do piersi , to laktacja by się wznowiła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 lata prawie nie karmię
I mleczko mam ciągle.Nie raz nawet samo poleci.Robię coś i nagle mokra plama na bluzce(po domu chodzę bez stanika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
ooo, to nieźle, to ja tak nie mam. Jedynie jak palcami mocno ścisnę, wyleci kropla za kroplą, ale tak samo z siebie to nie. Nawet mąż może ścisnąć podczas seksu co nieco :-) i nic nie wyleci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak miałam przez 1,5 roku od zakończenia karmienia. kiedy zanikło? niedawno, jak zaszłam ponownie w ciążę :D choć teraz znów się siara zaczyna pojawiać :P idź do lekarza, jak na usg będzie wszystko ok to nie masz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Oho, to widzę,ze nie ja jedyna z takim problemem i to całkowicie normalne.Ale gin tak czy tak musi to zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z trójmiastaaaaaaaaa
nie karmię 2 lata a nadal po naciśnięciu brodawki wlatuje duża kropla mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
ja nie karmię tez ponad rok a jak scisne to co stam poleci. byłam z tym u ginekologa ale powiedziala ze to normalne, dla pewnosci kazała zbadac poziom prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalaja
tak się dzieje przy hiperprolaktynemii, nadczynność przysadki, za dużo prolaktyny. warto zbadać hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrylik
tez tak mam i nie karmie jakies pol roku. wydaje mi sie, ze to natura na wszeli wypadek wyposaza nas w pokarm. a jakby byl kataklizm jakis to odnowienie laktacji zawsze mozliwe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka33q
Dokładnie heheh Ja też nie karmię od prawie 2 lat a nadal mogę wycisnąć kroplę mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_myszka001
hej. ja karmiłam dziecko nie całe pół roku, teraz ma 20 miesiecy i mleko mam dalej, tzn.jak nacisne brodawke. Juz sie bałam i wydawało mi sie to niepokojące ale widzę ze tu wiele z was ma tak samo, czyli to normalne. Zastanawiam się czy wznowienie laktacji byłoby w tej sytuacji możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaHeli
Ja karmiłam 4 miesiące i potem miesiąc dokarmiałam bo pokarm się skończył i wczoraj też zauważyłam że jak ścisnę to mam pokarm... Córka zaraz kończy 2 lata. Od razu poczułam sie lepiej jak przeczytałam to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam moja córka ma 17miesiecy i z piersi tez leci cos słodkiego mąż tak mówił bo lubi drażnić moje piersi i tez mi ulżyło że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,moją Księżniczkę karmiłam 10 miesięcy,teraz ma 2,5 roku a z piersi dalej przy ucisku mleko wypływa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmiłamm córkę 9 miesięcy obecnie mała ma 3 latka a jak pocisnę skutki to wypływa mi mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA nie karmie od roku i 4 miesięcy , jak przyciskam brodawkę to wycieka mleko dziś byłam u ginekologa i okazuje się ze mam torbiela na jajniku i to może być przyczyna bo tarczyca w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam ten problem i przez miesiąc brałam tabletki ziołowe, chyba szałwię i od roku nie mam ani kropli mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_ica
Czy komuś kto ma/miał ten problem to cieknące z sutków mleko w końcu samoistnie minęło? Bo to jest niesmaczna i zniechęcająca sprawa a borykam się z tą samą przypadłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo123

Jeju co za ulga bylam pewna ze w ciąży z 3 jestem i sie zalamalam... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy istnieją jeszcze kobiety, które karmią dłużej niż 4 miesiące vide 9 miesiecy? Załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Behsjxj

Fuuuj okropne jesteście. Gorzej jak u bydła mleko z wymion leci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Karmiłam 2,5 roku ☺ pół roku temu przestałam i również pojawia się mleko... 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×