Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polecam pycha sałatkę

ale zrobiłam pyszną sałatkę! mniam

Polecane posty

Gość polecam pycha sałatkę

Normalnie genialna, lepszej w życiu nie jadłam. Podam przepis, może ktoś skorzysta. Makaron kokardki ugotowac (najlepszy z lubelli), piersi z kurczaka pokroic w kostke, przyprawic sola, pieprzem i przyprawą do potraw chińskich (taką akurat miałam w domu więc wykorzystałam), podsmażyć na oliwie. Po ostudzeniu mięsa i makaronu na dno miski dac piersi z kurczaka, na to ogórki pokrojone w półplastry, papryka czerwona w kostkę, oliwki zielone, ser patros z pomidorami i bazylią i makaron. Sałatkę polałam sosem jogurtowym (3 łyżki jogurtu zmieszałam z łyżką majonezu), po 2 godzinach sałatkę wymieszałam i dodałam małą garść łuskanego słonecznika. Normalnie niebo w gębie. Sałatki nie przyprawiałam przyprawami bo ser i oliwki są słone i piersi z kurczaka też były przyprawione ale w szoku jestem ze taka pyszna sałatka wyszła i przygotowanie wbrew pozorom nie zajmuje dużo czasu ;) Polecam, idealna na imprezę, grilla czy po prostu jak ktoś ma ochotę na pożywną sałatkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam pycha sałatkę
No i nie podałam ilości składników bo sama robiłam na oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglada ladnie :) mozna sobie wyobrazic, ze jest pyszna... takie salatki makaronowe sa swietne na lato, po pozywne jak normalny obiad, a jesz cos zimnego i orzezwiajacego. idealnie byloby miec juz ugotowany makaron z poprzedniego dnia, i juz upieczonego kurczaka lub inne mieso. wtedy nawet nie trzeba stac przy cieplej kuchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam pycha sałatkę
No ja akurat prawie z całej paczki makaronu zrobiłam sałatkę więc gotowałam specjalnie ;) Gdyby mi został np z obiadu to teraz wiem jak wykorzystać ;) Ogólnie ugotowanie makaronu i usmażenie piersi w kostkę nie zajęło długo, w tym czasie kroiłam inne składniki więc nie jest źle ;) Właśnie była u mnie znajoma i od razu musiałam jej przepis podać na sałatkę bo tak jej smakowała ;) Teściowej i mężowi również :) Naprawdę pyszna i faktycznie idealna na lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i dobra
ale ja nie skorzystam :-) nie jadam mięsa z makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i dobra
i do tego ser i majonez? niezbyt zdrowa ta Twoja sałatka pod względem łączeni składników i ich wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zlecialy sie czepialskie
:o autorka napisala "pyszna salatka" a nie "zdrowa salatka" wiec o chu wam chodzi? :o Poza tym juz widze jak wy sie zdrowo odzywiacie, pewnie co tydzien w kfc a tu sie salatki z majonezem uczepily jak co druga salatka na imprezach jest z majonezem i pewnie jecie rowno :o autorko salatka brzmi smakowicie i osobiscie uwielbiam polaczenie makaronu z miesiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatki z majonezem sa przezaj
przezajebiste:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Uwielbiam sałatki z kurczaka :)Z pewnością ją wypróbuję. Próbowała kiedyś bardzo dobrej sałatki w tej krakowskiej restauracji Le Scandale na Placu Nowym. Miała w sobie grillowane kawałki kurczaka z mieszanką różnych sałat, pomidorem, ogórkiem w sosie musztardowym. Wszystko to było ułożone w kielichu z tortilli i posypane serem żółtym. Dobry pomysł na letni obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciawella
- twaróg 200 gram - ogórek zielony 1szt - oliwki - suszone pomidory - cykoria Sos: - koperek pęczka - musztarda francuska (cała gorczyca) - olej lub oliwa - Soupseen lub sól - dowolne zioła i przyprawy Wspaniała, zdrowa i odchudzająca sałatka. często ją robie (realizuje program królów a tam jest ona sugerowana) i jeszcze mi sie nie znudziła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te ogórki to mają być
surowe, kiszone, czy konserwowe? bo to zdecydowanie inne smaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam pycha sałatkę
Widzę, że ktoś podniósł mój temat :p Ogórki oczywiście świeże :) Sałatkę robiłam ostatnio na imprezę i goście nie mogli wyjść z podziwu, że taka dobra ;) Osobiście to moja ulubiona sałatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xfrau
Ja ostanio w knajpie jadlam pyszna z poledwiczką wieprzowa.. normalnie pycha.. Nie wiedzialam ze poledwiczka wieprzowa tak idealnie pasuje do salatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tez sprobuje , az apetytu dostalam na samo czytanie. Tylko co to za ser ma tam byc , bo nie zrozumialam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam pycha sałatkę
No przyznam szczerze, że nigdy nie jadłam w ogóle polędwiczek wieprzowych :p ale może warto spróbować? ;) Ten ser tak wygląda: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRNmz-nto4A_auQxhsY-1-1l2m3rJkB_4nAM-W732RMvbkpDD2p Naprawdę jest super do tej sałatki, świetnie przyprawiony, ziołowy, pyszny! :) Akurat u mnie ciężko go kupić ale w większych marketach jest więc tam radzę szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam lepszą... Składniki : 1,5 kg białej kapusty 1,5 kg kiszonej kapusty 1 kg mięsa (różne rodzaje wieprzowiny, bądź dziczyzny) 0,5 kg wędlin 10 dag śliwek suszonych 10 dag grzybów suszonych liść laurowy, ziele angielskie sól, pieprz koncentrat pomidorowy (mała puszka) 1 cebula ...itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro jade na zakupy i wlasnie robie liste . Postanwoilam , ze zrobia ta salatke bo tak ja wychwalasz, no zobaczymy co mi wyjdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robilam wczoraj ta salatke
i powiem ze jest pycha! zjedlismy cala miche w jeden dzien. na pewno na stale zagosci u nas w domu. jest naprawde swietna. Nigdy nie jedlismy salatek z makaronem i chcialam wyprobowac a ta okazala sie strzalem w 10. Maz chce ja jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonasera
Ja tez wyprobuje :)) w rewanzu moge podac przepis innej salatki z makaronem : Paczka makaronu z lubella( takie maciupenkie muszelki), 2 udka wedzonego kurczaka lub ok6-8 wedzonych skrzydelek, Peczek szypiorku lub wiecej, Ok poltora ogorka zielonego, 2-3 lyzki majonezu, Swiezo zmielony pieprz do smaku. Mieso z kurczaka obskubac i pokroic dosc drobno, ogorek zielony w grubszr plastry a potem te plastry ciach na 4 czesci(ilosciowo powinno byc go ciut wiecej niz miesa), szczypiorek drobno posiekac( ilosc- tak aby w misce bylo zielono) a na koniec dodac ugotowany makaron. Majonez ma nam tylko "skleic " produkty, za duzo zepsuje caly smak. Pieprz oczywiscie w dowolnej ilosci. Najlepsza po ok 4 h:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię podobną sałatkę jak autorka tylko zamiast makaronu daję ryż i nie dodaję ogórka...aha no i słonecznik prażony koniecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam ta salatke... moim zdaniem zadne cuda. Ja nie lbie slonego a w niej sa produkty ktpore same w sobie sa slone i to mi nie smakowalo . Wiecej jej nie zrobie bo szalu nie ma :( a ona do najtanszych nie nalezy , niestety. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
jak nie lubisz slonego, to nie domyslilas sie na poczatku, ze slone rzeczy nie beda ci smakowac? :D po to sie czyta przepis przed zrobieniem ... :o potem sie uzywa mechanizmu logicznego myslenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak jest psychicznie
chora bo slatka jej nie smkaowala :P widac nie taka dobra jak zachwala autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybys poczytala jej wiecej
wpisow to bys wiedziala ze to wariatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salatke zjadla moja mama ktorej bardzo smakowala :) mnie niestety nie. Mezowi tez nie smakowala. Kiedy autorka pisala o tej salatce z takim entuzjazmem to myslalam , ze jakies pysznosci a tu ZONK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaryzykuję i za tydzień zrobię na urodziny męża :D Ale ja bym dodała jeszcze kukurydzę i może ewentualnie do sosu odrobinę czosnku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×