Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angelowa

Kiedy w ciąży zaczęłyście szykować wyprawkę?

Polecane posty

Na innym forum ze zdziwieniem przeczytałam, od wielu dziewczyn, że już w okresie 10-12 tygodni ciąży po mału kupują/myślą o kupowaniu ciuchów a nawet wózków i łóżeczek! No i troszke się zszokowałam, bo od zawsze rodzina/znajomi czy jakiekolwiek przypadki ciąży mi znane kupowano/przyjmowano prezenty nie wcześniej jak po 5 msc.. Nie umiem sobie wyobrazic w tym wieku ciąży kupowac juz czegos dla 2 msc okruszka..szczegolnie po jednym poronieniu.. Jak było z Wami? Tez tak szybko zaczelyscie wyprawke czy pod koniec ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjj,jesli chodzi o mnie
to pozno robilismy wyprawke.Ale od czasu do czasu cos kupilam dla malenstwa bedac w polowie ciazy.A tak to 1 8 miesiacu zabralismy sie za kompletowanie wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjj,jesli chodzi o mnie
od 8 nie 18:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nURSZULA86
ja jestem w 27 tygodniu i nie mam jeszcze nic, moja mama i teściowa kupiły kilka ciuszków, ale nie miałam jeszcze okazji ich widzieć. Wyprawkę zamierzam zacząć kompletować za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsza rzecz jaką nabyłam to wózek,w 6 miesiącu jak byłam pewna że jest jedynak :P miałam termin na kwimarcu kecień,więc wózek w grudniu,w lutym ciuszki i łóżeczko,w marcu komoda i łóżko dla siebe i aby spać w dziecka pokoju.No i ciągle po drodze jakieś małe wydatki-kkosmetyki,pampersy,butelki.Moja koleżanka kupiła sobie wózek dla 1 dziecka a w 12 tygodniu okazało się że będzie miała bliźniaki, a że wtym samym czasie rodziłyśmy więc ja odkupiłam od niej wózek ale to dopiero wtedy jak byłam pewna że będzie jedno dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 31tygodniu i mam juz wszystko-kupilam w zeszlym tygodniou-teraz tylko czekam na maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama
Na pierwsze, raczej symboliczne (skarpetki i body ;) ) zakupy pojechalismy prosto po USG w 20 tygodniu ... dowiedziekismy sie ze bedzie dziewczynka :) Resta stopniowo do konca ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam zakupy stopniowo, dlatego, że na wszystko potrzeba niemałych pieniędzy-a wszyscy nie mają portfela wypchanego kasą. Niestety na rodzinę nie mogłam szczególnie liczyć w tej kwestii(nie licząc mojej siostry, która pożyczyła mi rzeczy po swoim synu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza rzecz za jaka sie zabralam z mezem to bylo urzadzenie pokoika - po meble pojechalismy jak bylam w 6 miesiacu ciazy. Potem powoli doszlo do tego zamowienie wozka i powolne przygotowywanie wyprawki to yak 6-7 miesiac. Ubranka zaczelismy gromadzic od 7 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy zobaczyłam bijące serduszko na usg, kupiłam śpioszki i wręczyłam mężowi. Później czekałam do 14tc(w tym czasie straciłam pierwszą ciążę) i jakieś drobiazgi kupowałam. W międzyczasie byłam częstym gościem na patologii, groził mi przedwczesny poród, więc w 7 mies. miałam już prawie wszystko, oprócz wózka, fotelika, łóżeczka. Te największe rzeczy kupowałam w 8-9mies., jeśli wcześniej bym urodziła, miał to zrobić mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha....powodem szybkiego szykowania wyprawki było również to że zarówno ja i moje rodzeństwo byliśmy wcześniakami, dlatego moja mama kazała mi wszystko szybko szykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaaa
od 14tc powoli kupowałam jakieś ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×