Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość synia87

odżywianie w ciąży !!!

Polecane posty

Gość synia87

dziewczyny co polecacie jeść w ciąży ? Chodzi mi o takie jedzenie aby było bogate we wszystko co jest niezbędne do prawidłowego fukcjonowania i rozwijania się dziecka, ale też chodzi mi o takie jedzenie żeby NIE PRZYTYĆ w ciąży 20 kg. mój tryb to praca siedząca ... narazie chce pracować, czuję się dobrze a zawsze jest więcej grosza. Doradźcie coś dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
dodam, że bardzo smakują mi słodkawe rzeczy np. budyń, dżem...gorzej z jakąś szynką, ogórkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie!!!!
nic nie wymyślaj. jedz wszystko na co masz ochotę nie odmawiaj sobie niczego ja na początku też byłam głupia i sobie odmawiałam kilku rzeczy np gyrosa chipsów pepsi... głupota!!! teraz karmię piersią i to dopiero męczarnia ;/ jade na samych serkach i na kanapkach bo się boję cokolwiek jeść bo mała zaraz dostaje wysypki i teraz znowu dostała tylko nie wiem po czym... albo po dzemie z czarnych porzeczek albo po serku waniliowym więc kochana nie odmawiaj sobie tego na co masz ochotę jedz wszystko tu kiedyś czytałam że dziewczyna 5 zupek chińskich na dzień mogła zjeść i się niczym nie przejmowała a ja w życiu bym tego do ust nie wzięła w ciąży ale teraz wiem że to była głupota... w 2 ciąży nie mam zamiaru być taka szurnięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie!!!!
no i bardzo dobrze... jedz i się niczym nie przejmuj skoro masz na to ochotę widocznie dzidziuś tego potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz to na co masz ochote,a do nie lubianych produktow sie nie zmuszaj..AA oczywiscie patrz ,zeby nie pochlaniac nie ludzkich ilosci(waga)..A bedzie dobrze..Powodzenia zycze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile przytyjesz zależy
nie tylko od jedzenia. Ja w ciąży nie jadlam szczególnie dużo, sporo się ruszałam i przytylam 18kg. po pół roku karmienia piersią zostało mi do zrzucenia 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
dzieki dziewczyny !!! a co z pieczywem....matka mnie straszy ze po nim napuchne i dziecko bedzie duze ;) troche mi sie chce smiac...ale moze to smiech przez łzy ? :) przede mna jeszcze 4,5 miesiaca do porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdy dowiedziałam się, że jestem w ciązy odrzucłam takie pokarmy jak- potrawy smażone na patelni ( miesko zastąpiłam gotowanym), fast foody- oczywiście bez przesady, gdy raz czy dwa zachciało mi się na obiad pizze to zjadłam ale zrezygnowałam z przekasek typu KFC i Mcd., gazowane napoje, białe pieczywo, postarałam sie ograniczyc słodycze. Ryż biały zamieniłam na ciemny, makaron również, zaczęłam jeść wiecej warzyw i owoców- nie sa to jakieś cięzkie do wprowadzenia zmiany a wyszły mi tylko na zdrowie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sporo ryb
powinno sie jesc,na uklad nerwowy dziecka, choc mi ryby strasznie smierdza:( lubisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj siebie oczywiście nie ma co zalewać się colą, unikaj także fast foody ale tak naprawdę jedz wszystko czego chce organizm to niesamowite, ale rzeczywiście on podpowiada co jeść a czego nie ja przez ponad 4 miesiące nie mogłam jeść ryb i mięsa w ogóle nie było opcji bym to przełknęła myślę, że był to sukces do nieprzytycia (tłuszcze zwierzęce) nie jadłam też prawie w ogóle słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
smak ryb ok...nie cierpie jedynie łososia no i zapach tez ciezko :) ale sa za to zdrowe .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sporo ryb
synia, a w ktorym miesiacu jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
połowa 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabliq
Nie popadaj tylko w paranoję!!! Ja jem to co do tej pory, zwiększyłam tylko ilość owocow i warzyw, co w tym okresie wiosenno-letnim nie jest jakimś specjalnym wyczynem. Truskawki, brzoskwinie, nektarynki, śliwki, borówki, jagody, pomodory, ogórki i teraz pojawily sie pyszne winogrona... sama radość. Być w ciązy w tym okresie to super sprawa jesli chodzi o naturalne witaminy (ja suplementów nie biorę)! Uwielbiam slodycze i nie wyobrażam sobie dnia bez nich, co jakis czas uraczę mojego malego czymś niezdrowym typu frytki czy kebab. Również mam siedząca pracę, obecnie 23 tc i przytyłam 1-2 kg. Aha, i najwazniejsze to chyba wyniki krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sporo ryb
ooo to podobnie jak ja, ja kończe już 4m.c, widać już u Ciebie brzuszek?? mi właśnie zaczyna sie pojawiać piłeczka, ale jeszcze malutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
sok z buraków i marchwii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakk ttoo
mozliwe??do tej pory przytylas tylko 1,2??????????niemozliwe?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
ogolnie przytylam narazie 2 kg...staram sie wlasnie jesc duzo owocow...ale jak mam ochote napic sie coli to to po prostu robie ;) piję duzo wody...ale gazowanej bo niegazowana to no nie da rady :) moj brzuszek powoli staje sie widoczny ;) za 2 tyg bedzie to juz 5 miesiac;) narazie mala pileczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
calkiem mozliwe przytyc 2 kg...ja do 3 miesiaca jedlam malo...ciagle nudnosci i wymioty...wrecz w 2 miesiacu to schudlam 2 kg...teraz je w "" nadrobilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sporo ryb
a ja na szczescie wogole nie mialam wymiotow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabliq
Ja do 20 tg wogóle nie przytyłam, nie widac bylo brzucha, dopiero teraz widać wyraźnie zaokrąglony brzuszek i waga do przodu jakieś 2 kg (zależy tez kiedy sie waże). Absolutnie się nie odchudzalm, mam jakąś dobrą przemianę materii, zawsze wcinałam mase slodyczy i byłam szczupła. Raczej nie ma sie czym chwalic, bo moje odżywianie wołalo o pomste od nieba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
zawsze chcialam miec dobra przemiane ;P slodycze kocham...ale musze sobie odmawiac bo niestety mam tendencje do tycia...a teraz w ciazy nie chce przytyc 20 kg...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda jestem dalej w ciąży od was bo 29 tydź ale ja jem wszystko to co mi sie chce to to jem i uwierzcie że ja naprawde jem dość tłuczące czekolady sobie nie odmawiam. Tłustych rosołków jem warzywa owoce ale niczego nie odmawiam sobie cole pije wcześniej codziennie teraz już sporadycznie szklanke . Codziennie robie obiady. I przytyłam dopiero raptem 5 kilogramów . Przy takim jedzeniu powinnam ważyć już z 12 na + jak nie więcej. Ale pocieszcie sie tym że przy porodzie samym zejdzie z was ładnych pare kilo i podczas karmienia . Więc nie martw sie jedz . I na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
dzieki Ania :) i wzajemnie. na kiedy termin ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiem tak rzy synku w ciąży przytyłam dużo . Bo najpierw waga spadła do 45 a potem poszła w góre ( do porodu szłam 65 ) i co po porodzie i po 3 miesiącach karmienia tak ze mnie zeszło że miałam nie dowage a jadłam wszystko dosłownie (44 kg ) naszczęście udało mi sie wrócić do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMuska
Jak zaszłam w ciąże, to obiecałam sobie jeść tylko zdrowe rzeczy. No, ale zachcianki się ma, to i zdarzyło mi się zjeść ze dwa razy kebaa, wczoraj hot doga plus troche coli. :P No, ale jadam nabiał, warzywa, owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do tygodnia jadłam w sumie tylko owoce z dużą ilością soku,jogurty i płatki z mlekiem bo po wszystkim innym miałam mdłości.Zwymiotowałam jak zobaczyłam na reklamie kabanosy,więc mięsa zero.Potem jak mdłości puściły, to troszkę mięsa tam zjadałam,dosłownie kilka widelców.Od tygodnia miałam dietę bo wykryli cukrzycę ciążową, więc oczywiście zero słodyczy, a ochotę na nie zapychałam owocami.zachcianki oczywiście miałam-ogórki kiszone jadłam razem z czekoladkami z bombonierki,kilka dni pod rząd jadłam jedną zupkę chińską dziennie, za chwilę kilka dni pod rząd paczka Cheetosów.Potem przeszło.Ale w ciązy jadałam wszystko,podczas karmienia piersią też-raz tylko dużo wypiłam soku z pomarańczy i małego wysypało, oraz najdałam się gołąbków-trochę bolał go brzuch i pierdział jak szalony.Za to teraz chyba organizm domaga się mięsa, bo od porodu, a minęło ponad miesiące-prawie codziennie jest na obiad mięso.I tak jak wcześniej miałam od padliny odrzut tak teraz wyjątkowo mi ona smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
ja jem wszystko na co mnie tylko najdzie ochota i dzidzia rozwija sie prawidłowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×