Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość Milena 1990
Młode z Was kobitki dziewczyny i jest Wam łatwiej . Ja jestem po 40 i też myślę o wyjeździe za granicę, bo tutaj wg pracodawców mogę już zacząć starać się o stałą kwaterę na ..........u. Pomimo, ze mam duże i w moim zawodzie ważne doświadczenie to pensje są na życie od 1 do 1, a dobra praca jak się nie ma znajomości jest poza zasięgiem:-((. Ponad roku temu moje życie zmieniło się o 180 stopni i w końcu mogę żyć dla siebie dlatego pomyślałam, że ratuje mnie tylko wyjazd za granicę. Czy korzystałyście może z biur pośrednictwa pracy? Jeśli tak to może podpowiecie z jakich warto korzystać. Moje oszczędności? - zepsuł mi się dzisiaj samochód i nie wiem z jakiej kwoty jutro wyskoczę:-(( Środek na włosy? Mnie bardzo pomogła "Skrzypowita" w takim zielonym plastikowym opakowaniu tylko, że zamiast sugerowanych dawek 1 tabletka dziennie brałam 2 (pisze tutaj o Skrzypowicie w pojedynczej dawce bo jest jeszcze taka wzmocniona). Po 3 tygodniach miałam bardzo zauważalne efekty - zauważyłam, że mam sporo nowych włosów, przestały wypadać a paznokcie miałam takie zdrowe i szponiaste (:-)) że przeszkadzały mi w pisaniu na klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uperrrrrrrr
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość któraś pisała, że kupuje
ksiązki na allegro, mam kilka takich, których bym się pozbyła - literatura kobieca, czyli chic lit - miła, łatwa i przyjemna, na pewno umili jesienne wieczory :) Gdyby któraś z Was była zainteresowana, prześlę listę tytułów, które mogłabym sprzedać - najlepiej na maila. Śledzę Wasz wątek od początku i skorzystałam z rady ze skarbonką oraz nie jadam już na mieście, sama przygotowuję posiłki w domu. Piszcie nadal, motywujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do książek to jeśli masz chętnie kup[ię książke "płomień serca" scott card orson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety akurat tej
książki nie mam w zbiorach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo oszczędne!
A co tu taka cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podczytuje, podpytuje
oszczędzamy na prądzie i nie odpalamy komputera:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
Hej!! Jakaś cisza tutaj panuje... Albo faktycznie tak bardzo oszczędzacie, że nie włączacie komputerów, albo ......wydajecie oszczędności i nie wchodzicie na kafeterię!!:-))). Ja "wyskakuje" z oszczędności ...... mój samochód wymaga poważnej naprawy i jeszcze muszę odwiedzić lekarza ortopedę za którego muszę zapłacić, bo na NFZ dopiero mam wolny termin ...... w grudniu.... :-((( W sumie dobrze, że mam jakieś odłożone pieniążki. A tak informacyjnie ja do swojej skarbonki wrzucam każde 5 zł które mam. Dzisiaj w sklepie ze 100 zł pani wydała mi resztę między innymi 10 X 5 zł. I ... Niestety słowo się rzekło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podczytuje, podpytuje
:D Milena rozwaliłaś mnie:D Ale nic się nie dzieje bez przyczyny. Pewnego dnia powiesz: "Jak to dobrze, że mam tyle tych piątaków.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej dziewczyny Zawirowania zyciowe i mało wolnego czasu to chyba przyczyna nie wchodzenia na nasz topic. Milena moja skarbonka także napełnia się pięknie , do końca roku chyba będzie pełna , jest dość duża a już jest w połowie zapełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszczedzanie jest super! Zarabiam 7500zl netto, na zycie wydaje 2500zl (stale rachunki typu oplaty) + jedzenie. Zostaje 5000 miesiecznie = 60 000 rocznie. 25 000 rocznie odkladam (od 6 lat) a 35 000 rocznie trace na cokolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e4e4e4
Jak dotąd wydawałam calutką wypłatę co do grosza. Poczytalam trochę na necie i juz zrobiłam sobie plan oszczędzania.Zarabiam 1400 zł Po pierwsze!! należy sporządzić listę stałych wydatków i przykleić sobie ją w widocznym miesjscu. Ja taka już przygotowałam.A wiec: -150 zł szkoła -200 zł dla mamy -150 zł paliwo -50 zł kredyt -50 zł kosmetyki -400 zł wydatki na moje przyjemności na cały miesiąc zainwestuj swoje 400zł w naukę czegoś co da w przyszłości większe pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e4e4e4
Oszczedzanie jest super! Zarabiam 7500zl netto, na zycie wydaje 2500zl (stale rachunki typu oplaty) + jedzenie. Zostaje 5000 miesiecznie = 60 000 rocznie. 25 000 rocznie odkladam (od 6 lat) a 35 000 rocznie trace na cokolwiek wiesz jaką w polsce mamy inflację ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, +-3,5% :) Wszystkie wartosci byly wartosciami rzedu present value - na moment podjecia oszczedzania i aktualizowane o utrate wartosci pieniadza, zatem obecnie odkladam ok. 30 000 - majac na mysli 25 000 sprzed 6 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt ważny111
Raptorre, fajnie że sporo zarabiasz i potrafisz zaoszczędzić a nie wszystko puscić, znaczy nie przwróciło ci się w głowie :-) Tylko dlaczego swoje oszczędnosci trzymasz na tak marnie oprocentowanych lokatach, bo rozumiem że te linki to do twoich kont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzemma
Ja oszczędzam chodząc do pracy na pieszo.Biorę swoje kanapki i herbatę, gotuję w domu, nie wyrzucam produktów spozywczych, nie piję coli, ani innych napojow, nie piję alkoholu, nie palę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjkkkkkajjjjjj
jak tam oszczedzanie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
ja jutro powinnam mieć przelew wynagrodzenia. Więc na konto oszczędnościowe znów wpadnie jakaś suma. W wrzesniu udalo mi się wszystko zgodnie z planem, nawet więcej bo odłożyłam już na prezent na wesele i kupiłam sukienkę z żakietem, więc teraz tylko buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
a u mnie wypłata dopiero 7go więc nadal zaciskam pasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
A mnie z całą z pełną złośliwością wydają resztę w sklepie po 5 zł. W skutek czego w skarbonce więcej ale kosztem czegoś innego:-((. Przy wydawaniu reszty mam strach w oczach bo staram się dotrzymać słowa (przynajmniej z tą skarbonką:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też pisałam tu już
Ja dostanę przelew 4 lub 5 i kilka tysięcy ze spokojem przeleję na konto oszczędnościowe tylko po to, aby po 20. dniu miesiąca je wypłacić i wpłacić na konto urzędu skarbowego z tytułu Vatu :( Zabić się tylko w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też pisałam tu już
Milena 1990 - to poproś przy kasie, żeby Ci zamienili kilka piątek na 10 - tki, im niby zawsze brakuje drobnych. A najlepiej płać za zakupy kartą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Witajcie dziewczynki:-) Dawno mnie tu nie było a to dlatego że byłam na wakacjach. Dzis z samego rana weszłam na pocztę a tu proszę...topik sie kręci.Fajnie ze jesteście!!:-) Mam wybraną opcje aby przychodziły mi powiadomienia na pocztę o nowych wypowiedziach więc pierwsze co to sprawdzam pocztę..fajna sprawa:) Co do oszczedzania to u mnie plan sie sprawdził bo wypłata jutro a ja mam 300 zł na koncie oszczednosciowym, myśle ze jakieś z 60 zł w skarbonce:-) Dało sie??Pewnie!! :-)I to bez zadnego problemu:-) A jak u was dziewczyny? Ile na koncie oszczędności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Milena Niestety Polska to taki chory kraj ze traktuje osoby 40 letnie jak emerytów nie przydatnych do rpacy! Nieraz smieszą mnie oferty pracy gdzie wymogiem jest młody wiek np do 30 roku zycia. Czyli co, 32-latek to już ktos stary??żenua:-( Jeśli masz tylko mozliwość wyjazdu to ja polecam. Znam wiele osób czy to z rodziny czy znajomych którzy wyjechali mając 40 lat i więcej i bez żadnego problemu znaleźli pracę i do tej pory nie wrócili do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wybraną opcje aby przychodziły mi powiadomienia na pocztę o nowych wypowiedziach więc pierwsze co to sprawdzam pocztę..fajna sprawa oj ja bym miała skrzynkę tylko zawaloną:D ja ogólnie nei wydałam całej wypłaty wczoraj dostałam już nową 250zł jakoś przyoszczędziłam ale w skarbonce nie mam nic bo nie mam skarbonki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena z tymi 5tkami to trache rygorystycznie;D widać też dajesz im grubą kasę że Ci tyle piątek wydają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja tez póki co mam jeszcze trochę grosza- mój sie dorzucił do prezentu weselnego, więc na dobrą sprawe impreza kosztowała mnie tylko 2 stóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
o ostatecznym wyniku poinformuję po 7 października- wtedy dostaję wypłatę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Widzę , że nieźle sobie radzicie. U mnie to tak gorzej jest bo w tym miesiący juz zaliczyłam dwie imprezy urodzinowe , a jeszcze dwie przede mna ;/ Coś czuję , że do wypłaty będę zaciskać pasa. A w skarbonce coś koło 300 zl na oko bo nie liczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
dusigrosz-ka -- to malo Cię wykosztowąło wesele :) Mnie łącznie z pieniędzmi na prezent (jak pójdę sama 300 zł), ubraniem się itp , dojazdem - wesele dość daleko i musze jechać autem w związku z czym pić nie będę ... to mnie wyniesie ok 1200 zł . z tym że ja nie miałam nic ani sukienki ani butów dziś miałam już na konto przelew wynagrodzenia w tym miesięcu jeszcze będę musiała zacisnąć pasa, ale w listopadzie planuję zacząć oszczędzać więcej ( teraz też przelewam na konto oszczędnościowe jakąś sumę ale nie jest to tyle ile bym chciała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×