Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Dziewczyny poszłam za Waszą rada co do wymiany waluty. Biorąc pod uwagę kurs po moim powrocie , i obecny jestem jakieś 300 zloty do przodu . więc jestem zadowolona. No i policzyłam ile mam w skarbonce poprostu ciekawość mnie zjadła i w 6 tygodni w skarbonce uzbierałam 400 zl jestem mega szczęśliwa , zwłaszcza , że przez te 6 tygodni nie wyciągłam z tej skarbonki ani grosika !!! Myślę , że do końca roku będzie tam niezła sumka , którą później wymienie na banknoty wrzucę na konto , a od stycznie zaczynam z pustą skarbonka od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chciałabym Wam powiedzieć , że po pażdziernikowej wypłacie mam zamiar spróbować raz jeszcze kuracji plastrowej Niquittin i rzucić palenie....wiem , że będzie mi ciężko , ale te 3 stówki co miesięcznie przepalam to nie mało to po pierwsze po drugie dla zdrowia ...mam nadzieję , że mi się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zmotywownej
Polecam rzucić - ja nie palę już ponad miesiąc, ale nie potrzebowałam żadnych plastrów, po prostu z dnia na dzień przestałam i mąż też :) Dzięki temu z zaoszczędzonych pieniędzy kupiłam sobie buty na zimę :) a w przyszłym miesiącu planuję zakup kilku dizajnerskich gadżetów do kuchni, na które do tej pory nigdy nie miałam kasy :) A co wrzucasz do skarbonki? Resztę z zakupów? Czy też piątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja nie dam rady ot tak po prostu rzucić , oprócz mojej rodziny palą wszyscy którzy mnie otaczają , znajomi , przyjaciele ludzie z pracy etc. Chcę najpierw spróbować jeszcze raz z tymi plastrami i zobaczymy. A do skarbonbki wrzucam codziennie wszystkie monety które mam w portfelu nie tylko 5 ale tez 1 , 2 , 50 gr itp. Oprócz żółtaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wswzystkich :) dziewczyny wygralismy z mezem w lotka 200 zl :) to nie majatek ale nigdy nic nie wygralam wiec sie ciesze :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zmotywowanej
A ja dostałam rozliczenie ogrzewania za poprzedni rok i mam ponad półtora miesięcznego czynszu nadpłaty :D Więc przez półtora miesiąca będę teraz mieszkać za darmo, a nadprogramowe pieniądze mogę: wpłacić karnie na konto oszczędnościowe, albo wydać na jakieś nadprogramowe wydatki... A może wpłacę na poczet świątecznych prezentów. Ja bym nie mogla wrzucać WSZYSTKICH monet bo mam taki system, że przeznaczam jakąś kwotę na zakupy na tydzień i musi mi ona wystarczyć, więc jakbym tak codziennie wrzucała resztę do skarbonki, to pewnie na długo by mi nie wystarczyło... Co z tego że w skarbonce by przybywało, jak nie miałabym na kolejne zakupy. Poza tym - często płacę kartą, tam gdzie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salchicha to gratuluję to i tak świetny wynik , ja nie miałam nic :) Do zmotywowanej Widzisz u mnie jest o wiele lepiej gdyż mi wypłata przychodzi w dwóch przelewach 1cz na 10tego a 2cz na 25tego. dlatego też moge wrzucać wszystkie monety jakie mam bo wiem , że mi nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamelllcicaas
Oszczędzam ostatnio na telefonie. Mam komórkę na kartę i dużo rozmawiam - 200/300 złotych miesięcznie. Dzięki temu, że doładowuję konto na stronie http://sklep.tanieladowanie.pl oszczędzam 10%. Do tego jakieś promocje operatora i mogę rozmawiać praktycznie bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkul
cza miedź z czego oszczyndzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Zmotywowana
U mnie wyśmienicie :) Poza tym, że bankomat "ukradł" mi 100 zł (jedno z ostatnich w tym miesiącu :() i będę teraz czekać nie wiadomo ile na wyjaśnienie tej sytuacji. Ostrzegam przed Cash4You - nie pierwszy raz już taki numer mam z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris_PL
Czesc u mnie sytuacja wyglada zle, nie starcza mi a w dodatku brakuje, niestety zadluzylem sie krtedytami i teraz strasznie to odczuwam. Napisze co oplacam i moze doradzicie mi, jak sobie radzic pozdrawiam zarabiam netto 2450zł - kredyt 620zł - karta kredytowa 70zl -kredyt na TV 120zł -paliwo 400zł -komorka 76zł czyli zawsze wydaje pierwszego: 1286 zł :( jestem załamany i po nocach juz nie spie. od tego miesiaca jestem na swoim i sam musze płacic rachunki (woda, gaz, prad(smieci itd.) na jedzenie tez nie trace mało choc przyznam sie ze to moja pani robi zakupy ( a pewnie tez nie malo traci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
coraz bliżej do wypłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris_PL
ja wlasnie dzis dostalem i niestety ponad 1000 zl przeznaczylem na rachunki dodatkowo po zaplaceniu pradu w starym mieszkaniu (300zl) zostalo mi na koncie: 1025 zl juz jestem przerazony, bomam jeszcze zalegle oc do auta do zaplacenia i chyba niestety teraz nie zaplace bo nie bede w stanie wyzyc... jestem zalamany tej sytuacji rozmyslalem czy nie kombinowac i tej karty kredytowej splacic, bo troche ona mni obciaza a jest to 70zl odsetek co miesiac, ale musze na konto przelac 320zl z tym ze 70 biora a reszta moge wyplacic. Najlepiej jakbym tego nie ruszal ale nie jestem w stanie :( wkopalem sie kiedys w to cholerstwo i splacic wprost nei mozliwe dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
KRIS- zrezygnuj z karty...zawsze oszczędzisz 70 zł( to mniej więcej tyle ile tygodniowe wyżywienie dla 1 osoby- co prawda bez szalenstw ale zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris_PL
dokladnie 70 zl to zawsze cos.. dla mnei najgorsze jest to ze takie 100 zl tak naprawde nic nie znaczy, a jednak mimo wszystko to naprawde troszke jest teraz nie chodze na dyskoteki, ale jeden wieczor to mniej wiecej 300zl i to naprawde ubogo... no dobrze ale to stare czasy.. karte chcialbym splacic ale ciezko wziasc 4500zl zeby rozwiazac umowe. Ja od 2007 roku mam ta karte i nie potrafie sobie poradzic... wiec wszystkim moge powiedziec ze karty kredytowe to maksymalne DNO! gdy spoznie sie z terminem splaty o jeden dzien mam kolejne 70 zl odsatek. wiec czasami bylo w miesiacu juz 140 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
Kris chłopie a co zes sie tak zadłuzył??Po cholere brałes tyle na kredyt Nie ma nic gorszego jak kilka kredytów oraz tak jak w twoim rpzypadku bardzo wysoka rata kredytu to na samochod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kris- postaraj sie spłacic może ta nieszczęsną kartę, ogranicz troche wyjścia, wydatki na jedzenie i wypady na miasto.. na to tez ida straszne pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
w twoim rpzypadku rpzerzuciłabym sie na mpk lub pks bo na benzyne wydajesz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
ludzie sa niepoważni jak można tak się udupić z kredytami? zanim wezmie sei kredyt trzeba wszytsko przekalkulować a nie tak łatwą ręką podpisywać umowy ratalno kredytowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
pomyśl, że za 300 zł które wydawałes na imprezę masz praktycznie opłacomny rachunek za energie elektryczną... zastanaów się poza tym z czego naprawdę nie możesz zrezygnowac, a gdzie ewentualne cięcia będą mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
zgadzam się z przedmówczynią- przesiądż się na publiczne środki transportu= będziesz kolejne 3 stóweczki w prZód, bo bilet miesięczny to zazwyczaj wydatek rzędu 100 zł... i też jestem zdania, że kredyty to ostateczność. Co innego kupno na raty- u mnie akurat ta metoda bardzo się sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
raty są dobre ale do tego tez trzeba podchodzić mądrze a nie brać naraz telewizora, laptopa i playstation ale trzeba okreslic swoje mozliwości. a pomyslales wogole o tym co ty zrobisz jakbys stracił rpacę???? bezmyślność przez duże B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
miałam na mysli kupowanie naprawde niezbędnego sprzędtu ( a nie coroczna wymiana tv plazmowego na nowszy :P) i podzielenie na dogodne, łatwe do spłaty raty- raczej bezbolesnie przejdzie comiesięczna wpłata 100-150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dusigroszka
A czym się różni wg Ciebie kredyt od "kupna na raty"??? Bo może nie wiesz, ale to jest dokładnie to samo :D Kupując na raty zaciągasz kredyt, który spłacasz w ratach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
jest róznica raty mozesz brać na 0 % a o takim kredycie kiedyś słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
dokładnie! strasznie trzeba byc błyskotliwym, żeby na to wpaść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dusigroszka
Nie rozśmieszajcie mnie :) Przecież jak kupujecie w sklepie na raty cokolwiek, to jest tak jakbyście zaciągali kredyt! Na 0% czy nie na 0% ale jest to kredyt. I wy go potem spłacacie na raty, jak każdy inny, Bystrzaki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł ju ful aj low ju
tak zgadzam sie ze to jest kredyt ale jest roznica miedzy ratami 0% a zaciągnietym kredycie w banku oprocentowanym 10% w ciagu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swif
ja też szukam oszczędności dlatego korzystam z promocji - nawet w serwisie volvo! przywożę ze sobą swoje części by było taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×