Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość *liliann
Hej! Mnie dawno nie było, ale na razie nie mam czym się chwalić. Póki co nadal mam sporo wydatków, ale takich na własne życzenie, bo np. jadę do Pragi na ostatni wrze4śniowy week, tam impreza. Wcześniej też jadę na imprezkę, ale blisko, bo do Warszawy, jednak wydatek jest, bo bilety trzeba mieć. Wy same poważne zakupy a ja na balety wydaję ;) Ale na razie nie mam innych wydatków, więc szaleję. Buziaki dla Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ja co prawda nie byłam nigdzie, także zazdroszczę wam wakacji i weekendowych wjazdów :) Co muszę kupić na jesień: (z racji tego,że w zeszłym roku nosiłam rozmiar 40,a teraz noszę 36 muszę kupić, a tamto sprzedać): -płaszcz -jeansy -jakieś swetry lub coś takiego -botki -trampki Ano i jeszcze moje oszczędności-mam prawie 1800zł, czekam jeszcze na drugą część wypłaty i będzie ok.2000zł :) Więc odbiłam się od dna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
Mnie niestety w tym roku , przynajmniej do grudnia czekają poważne wydatki.Najpierw wizyta u psychologa , to już 100 zł , później ewentualne skierowanie do psychiatry to drugie tyle.Do tego leki ... Zastanawiam się czy nie zrezygnować z terapii , ponieważ zdaniem niektórych jest już ze mną całkiem dobrze a mogłabym sporo oszczędzić na przykład na własne przyjemności :) Jedak do końca nie mogę się jeszcze pozbierać po stracie Poopsiego :( To był wspaniały chomik , przeżyliśmy razem wiele cudownych lat , zawsze mi towarzyszył podczas weekendowych seaw niezależnego kina rumuńskiego.Wspólnie ze mną zjadł tony pop cornu i paluszków czosnkowych z solą morską :( Teraz gdy pomyśle , że nie ma już Poopsyego , me serce przenika straszny żal i tęsknota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Myśle , że powinnaś w końcu zapomnieć o tym chomiku i żyć dalej :/ Trudno stało się , ja przeżyłam w życiu większą tragedię , niż strata jakiegoś tam chomika , i żyję , i dobrze :) Jakiś czas temu postanowiłam jednak nie przejmować się niczym i stać się tak zwanym CZŁOWIEKIEM MELANŻU :P czyli żyć od imprezy do imprezy :) Alkohol naprawdę jest pomocny w odzyskaniu dobrej formy psychicznej , traci się też wszystkie zahamowania i bariery , które istnieją na trzeźwo. Jak już wspominałam wybieram się do Czech , ponieważ jak wiecie w kraju tym istnieją dość liberalne przepisy dotyczące posiadania narkotyków na własny użytek :) Słyszałam , że trawkę można kupić niemal w każdym klubie , prosto od barmana , nie mówiąc już o mocniejszych rzeczach. Czesi może nie są zbyt przystojni , ale często można spotkać tam imprezujących Hindusów , Turków lub Egipcjan :) Każda znajdzie coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyzej
trzeba mieć pojebane w głowie żeby bawić się w podszywanie pod innych temu komuś sie to wydaje smieszne a to jest tragiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
Wy tu walczycice z podszywami a ja tu jako kibolka Legii odpalam race i ganiam miejscowa ochrone :P nie sadzilam ze to takie fajne , czuje taka wiez z wszystkimi chlopakami tutaj w ekipie :p Pod stadionem mielismy tez male spiecie z miejscowymi krzyczacymi obrazliwe hasla typu : "polaczki do taczki" albo "Polak nie Norweg krasc musi" :/ Ale juz wzielismy sie do robotki i pokazalismy miejscowym co znaczy nasz power :)oki wracam na trybune bo widze ze zaraz bedzie jatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
17:43 Podszyw, to nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Gdyby nie to, że blokuje mi się zaczernione konto to nie byłoby problemu z pisaniem a tak to chyba spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal w domu na L4. w przyszlym tygodniu przelew wynagrodzenia, wydatki juz rozplanowane , na zakupowe szalentwo sie nie zanosi...W sumie buty na jesien juz mam (50 zl zamszowe botki CCC) kupilam chustkę panyerkową w H&M -39 zl, a takze chabrowa ramoneskę. mam jeszze stara skorzana ramoneske rowniez z H&M kupiona z 3 lata temu wiec tez mozna ja jeszcze ponosic 1 sezon i plaszczyk kupiony w zeszlym roku. w sumie oza torebką więc chyba nic nie bedzie mi juz potrzebne. ale z torebka tez wolalabym poczekac do pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowiłam wziąć się za poważne oszczedzanie i kalkuluje kazda czynnosc , staram sie robic wszystko tak by jak najwiecej oszzedic.Na przyklad dzisiaj , gotowalam pierogi i zastanawialam sie co zrobic z woda ktora zostala po gotowaniu. Wylac ? Tak po prostu ?! Powiedzialam sobie Nie ! Nigdy wiecej bezmyslnej rozrzutnosci.Gdy odwiedzili mnie goscie , rodzice mojego narzeczonego slodko popijali herbatke ;) i do glowy im nawet nie przyszlo ze wlasnje pija herbate z wody po pierogach !!! To jest wlasnie prawdziwa oszczednosc :) A co tam u Was kobitki :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
Hehe , ja znam pare trikow ktore z kolei czesto stosuje w hipermarkecie.Na poczatku zaraz przy wejsciu szukam jakiego wozka ktory ktos na chwile zostawil.Ja oczywiscie cichaczem podbijam i beztrosko przywlaszczam sobie wozeczek.Juz na samym wejsciu jestem bogatsza o zlotowe.Dalej pedem na degustacje.Sery , jogurty i pizze, wszystko za free !!! Gdy juz jestem najedzona do syta , a niestety troszke to zajmuje bo niestety lubie dobrze zjesc co niestety odbilo sie na moim wygladzie :\ No ale nie ma co narzekac zawsze moglo byc gorzej poki co utrzymuje wynik dwucyfrowy na wadze wiec nie jest zle.No ale wrocmy do zakupow , gdy obejde juz wszystkie degustacje czas na lowy...Gdy tylko oglosza przez glosnik jakas promocje natychmiast przemieszczam sie do okreslonej destynacji. Promocja schabu bez kosci ... Czmych na dzial miesny , promocja mandarynek .... Czmych na dzial warzywno-owocowy i tak dalej.Tutaj jednak niestety trzeba uwazac , konkurencja nie spi , trzeba niejednokrotnie uzywac łokci a czasem nawet piesci :/ w walce o promocyjne artykuly.Rzadko jednak zdarza mi sie jednak przegrac wyscig po schabowego , jak juz mowliam kawal chlopa ze mnie :) Na koniec do kasy.. Ale zaraz zaraz przeciez nie mam przy sobie zadnej torebki , w co wiec spakuje zakupy :( Powiecie zapewne ze mozna kupic reklamowke przy kasie za 10 groszy ... Ale dla mnie to nie do przyjecia , Superoszczedna dusigroszka nigdy nie wydaje niepotrzebnie pieniedzy ! Darmowe torebki do pakowania pieczywa sa przeciez w kazdym wiekszym markecie. Zabieram wiec 30 sztuk na wszelki wypadek , bo moglo by zabraknac , a za darmo jak wiadomo slodki jest nawet ocet :) Wszystko spakowane , wracam wiec do domciu , oczywiscie autobusikiem bo tanieej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjaksprawiedliwość
Podszywie!! Myślisz, że jak ty jesteś debil to wszyscy wokół też??? Przykro!!! Nikt Ci nie dorówna!!!. Myślisz, że jak zaczernisz " oszczędna kobieta" to wszyscy w to uwierzą, że to ona??? Idioto na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tam "ę" tylko "e". Twojemu poziomu debilizmu nikt nie jest w stanie dorównać. Poza tym nie bierzesz pod uwagę jednego. Na stronę Kafeterii wchodzą różne osoby. Są to również policjanci/tki, strażnicy miejscy, prawnicy, dziennikarze i lekarz (Ci ostatni byliby w twoim przypadku niezbędni) i inne osoby. Ja też jestem jednym z nich i mierzi mnie, że takie coś jak ty myśli, że jest anonimowe. Zapominasz o jednym, że każdy korzystający z internetu ma swój adres IP. 30.08 podszywając się pod dusigrosz-kę propagowałeś narkotyki i używki na co jest właściwy paragraf. 31.05. podszywając się również pod nią udzielałeś porad jak kraść w supermarketach. Staraj się tak dalej to w końcu ktoś zapuka do twoich drzwi. Poza tym ciekawe co administratorzy Kafeterii na to, że na ich forum reklamuje się używki i narkotyki?? Myślę, że dowiemy się wkrótce bo to też tam zgłosiłem. Baw się tak dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze panienka z okienka
podzywie duigroszka fajnie piszesz, ciekawie, masz lekkie pioro, dobrze sie ciebie czyta( choc nie pochwalam podszywania) powinnas dzialac w tym kierunku tz w kierunku pisania a nie podszywania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz pisala wyzej Dusigroszka kolejny weekend pod znakiem brutalnie duszonego banknotu w dloni.Nie pozwole mu sie wymknac , choc juz tak bardzo sie spocil.Trzymam go , dotykmam , tarmosze ... Tak , to on , a na nim wizerunek Wladyslawa Jagiello , mojego ukochanego wladcy , najwspanialszego mezczyzny , chcialabym go miec tysiace ( oczywiscie mowie tu o wizerunkach na banknotach)Dzis jednak nie mam czasu na zbyt obszerne produkowanie sie na forum gdyz wychodze... Tak moje drugie wychodze i jak mawia Ferdynand Kiepski , nie wiem kiedy wroce. Wszystko to przez randke , z jednym z forumowiczow ukrywajacym sie pod tajemniczym nickiem Master111 :) Pewnego razu napisal do mnie , zaczelismy rozmawiac i nawizala sie miedzy nami dosc mocna wiez , niestety jak do tej pory nie mielismy okazji porozmawiac na zywo :( Jego osoba bardzo mocno mnie zaciekawila , podobnie jak ja jest wyborca i wielbicielem Platformy Obywatelskiej :) Sam fakt , iz mocno interesuje sie polityka jest juz dla mnie spora zaleta , mezczyzna obeznany w swiecie i posiadajacy tak rozlegla wiedze , jest lakomym kaskiem dla kazdej kobiety. Niestety , juz na samym poczatku znajomosci , zauwazylam u niego kilka niepokojacych wad.Przede wszystkim rozrzutnosc! Wysylal mi codzien po kilka smsow , ktore przeciez kosztuja. Jakby tego bylo malo , niektore z nich zawieraly jedynie 2 - 3 slowa.Coz za marnotrastwo ! Poza tym wydaje mi sie dosc dziwny :/ Zapewne wiecie o slynnej sprawie wycieku jego zdjec ze słoikiem :/ Nie rozumiem co chcial osiagnac takim zachowaniem , wydaje mi sie to zenujace i niesmaczne. Mimo wszystko zdecydowalam sie na spotkanie , niestety w ostatnim czasie raczej nie narzekam na nadmiar adoratorow :) A byc moze stanie sie tak , ze znajdziemy wspolny jezyk i polaczy nas najpiekniejsze uczucie tego swiata :) Zeby bylo taniej umowilismy sie w "restauracji" chinskiej.Wiecie , sajgonki po 5 zl , kurczak 9,5 a naprawde mozna sie najesc :) To nic ze pozniej przez pol roku smierdzi sie starym olejem , nauczylam sie juz ze w zyciu trzeba isc czasem na kompromis :) To ja juz spadam , pozdrawiam Was i trzymajcie za mnie kciuki na randce . See Ya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podbijacz topic
Podbijam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita uk
Widze ze cos ostatnio w temacie cisza .. A szkoda moze kobitka opisalabys jak tam randka :) Niecierpliwie oczekuje na relacje z tego podnioslego wydarzenia :) A ja wlasnie ogladam sobie mecz Realu Madryt ... Zdziwilo mnie to co zobaczylam :/ W druzynie Krolewskich w wyjsciowym skladzie gra David Gutta :/ Czy ja o czyms nie wiem ? Dlaczego akurat on i czy w ogole ten czlOwiek potrafi grac w pilke ? Poza tym chyba juz nie jest taki mlody , czy on sie w ogole nadaje :/ Martwie sie bo bardzo mocno kibicuje tej druzynie :( W dzisiejszych czasach roznej masci celebryci maja niesamowite parcie na szklo i zrobia chyba wszystko by sie promowac :/ Ciekawe czy placi za to Guetta czy moze jeszcze jemu placa za gre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) do wyplaty 5 dłuuugich dni. Wczoraj -jako że byl to ostatni dzien wakacji bylam z moim milym na krótkiej, jednodniowej wycieczce w ruinach zamku w Odrzykoniu- gdzie podobno powstawała "Zemsta" Fredry ;) i na małej wycieczce na skałkach w Prządkach... niedziela minęła miło i przyjemnie ;] Od września postanowiłam bardzo zacząć dbać o włosy, które mimo tego, że już teraz są regularnie odżywiane i pielęgnowane- nadal pozostają słabe i cienkie. Ostatnio w dodatku bardzo wypadają i po prostu bardzo martwię się, że jeżeli czegoś z nimi nie zrobię to zwyczajnie wyłysieję :P. zacznę pewnie od zakupu ampułek starego, dobrego Seboradinu.... pozdrawiam Was ciepło, dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jestem po wypłacie więc zaktualizowałam stópkę. Oszczędności ubyło po urlopie w Chorwacji, ale myślę że braki szybko nadrobię:-) Dusigroszka aż tak źle z Twoimi włosami?Wiesz co trochę się an tym znam i wydaje mi się że pierwsze co powinnas zrobić to zrezygnować z prostownicy i jedwabiu w płynie ( jesli uzywasz) bo nie ma nic gorszego dla włosów i żadne ampułki nie pomogą żeby je wzmocnić. Widzę że podszywaczom nadal się nudzi, proponuję ich całkowicie ignorować i nie zwracać na nich uwagi bo gdy zwracamy im uwagę to ich jeszcze bardziej zachęcamy do działania... TOTALNY IGNOR dla podszywaczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna-> już dawno stosuję zasadę IGNORE :) powinnyśmy być dumne, że są osoby które podczytują nasz topik i które aż tak zainspirowałyśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dusigroszka tak zgadza się ale włosy zniszczone przez prostowanie maja tendencję do wykruszania i łamania więc być może to wcale nie problem nieodżywionych cebulek a po prostu ukruszonych włosów...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merylin27
Witam Was serdecznie po dłuższej przerwie! Pisałam wcześniej jako vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv. W erze podszywaczy zaczerniłam nicka, by było łatwiej. Troszkę mnie nie było, mój pierwszy sukces to 200zł przelane na konto oszczędnościowe. Mogło być duużo lepiej, ale pod koniec miesiąca sobie trochę pofolgowaliśmy z mężem ;-) Pensje wpłynęły w piątek i dziś mam zamiar przelać na dobry początek 200zł, bo trochę wydatków nam się szykuje w tym miesiącu :-( Dobra wiadomość jest taka, że od października nasze dochody wzrosną o 2tys dzięki podwyżce męża :D więc teraz 9200miesięcznie... Najchętniej bym całą podwyżkę zaoszczędziła, ale nic z tego. Oboje wybieramy się na podyplomówki od października (z płatnością miesięczną, wiec trochę wyjdzie). Mimo wszystko plan oszczędzania na coś konkretnego jest świetny i działa na psychikę! We wrześniu liczę, że uda sie coś przyoszczędzić na jedzeniu, bo w sierpniu poszło znów dużo za dużo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie po dłuższej przerwie! Pisałam wcześniej jako vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv. W erze podszywaczy zaczerniłam nicka, by było łatwiej. Troszkę mnie nie było, mój pierwszy sukces to 200zł przelane na konto oszczędnościowe. Mogło być duużo lepiej, ale pod koniec miesiąca sobie trochę pofolgowaliśmy z mężem ;-) Pensje wpłynęły w piątek i dziś mam zamiar przelać na dobry początek 200zł, bo trochę wydatków nam się szykuje w tym miesiącu :-( Dobra wiadomość jest taka, że od października nasze dochody wzrosną o 2tys dzięki podwyżce męża :D więc teraz 9200miesięcznie... Najchętniej bym całą podwyżkę zaoszczędziła, ale nic z tego. Oboje wybieramy się na podyplomówki od października (z płatnością miesięczną, wiec trochę wyjdzie). Mimo wszystko plan oszczędzania na coś konkretnego jest świetny i działa na psychikę! We wrześniu liczę, że uda sie coś przyoszczędzić na jedzeniu, bo w sierpniu poszło znów dużo za dużo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merylin2.7
Skoro nikt nie pisze to beda 3 posty pod soba , wybaczcie :) Mamy z mezem w domu maly klopot.w naszym domu ktory jest dosc sporych rozmiarow zadomowil sie Jez :/ Niestety to nie zart , poki co probujemy go jakos zlokalizowac ale wszelkie starania spelzly na niczym.Maz podejrzewa , ze ukrywa sie w naszej spizarce , w podziemiach , dowodem na to moze byc znikniecie moich ulubionych ananasow w puszce :( Sama juz nie wiem co robic , czy dzwonic po jakiegos fachowca , policje dla zwierzat ?! Czy cos takiego w ogole istnieje w naszym kraju ? Widzialam kiedys cos takiego na animal planet ... Moze pozakladac jakies pulapki w zakamarkach domu . Ech , sama juz nie martwie sie , ze jez moze akurat zaczac swoja nocna przechadzke , gdy bedziemy z mezem w lozku :/ Piszcie czy mieliscie kiedykolwiek podobny problem ... Bardzo mi zalezy , szczegolnie z powodu meza ktory ostatnimi czasy stal sie nadpobudliwy. Mozna by powiedziec , ze jez stal sie glownym winowajca naszcych malzenskich problemow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!! Odwiedziłam dziś mojego lumpa i już mam kurtkę na jesień za grosze:-) Zachęcam do odwiedzania ciucholandów bo naprawde można upolować niezłe perełki... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aebbca52363249a1.html *zdjęcie niestety nie oddaje rzeczywistego koloru i jakości materiału (który jest świetny!!),a torebka w kolorze camel a nie zółtym jak na zdjęciu.. Nie wiem tylko jaki szalik dobrać do takiej kurtki, jest tu jakas stylistka która coś doradzi?:-) Dusigroszka Ty chyba znasz się na rzeczy hmm?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsik22
oszczedna wreszcie cos pochwale-kurteczka lepsza niz te lachy ktore kupowalas w CH :) ,torebka tez bardzo fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1990
Dziewczynki wróciiiiiiłaaaam!!!:-)) Urlop ma to do siebie, że szybko się kończy:-((. Udało mi się zaliczyć Maroko i Turcję. Mam chytry plan na przyszłość...... może RPA albo Azja??:-))) Może się uda, tylko teraz muszę zacząć ....... mocno oszczędzać:-((. W sobotę wielka radość w moim domu........ Oszędna bardzo ładna kurteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) czytam temat od jakiegoś czasu i bardzo mi się tu podoba :) założyłam sobie konto abym i ja mogła uczestniczyć w rozmowach :) widziałam gdzies post, ze były tu osoby z Krakowa i okolic - czy to nadal jest aktualne? Jesli tak to super :) ja idę w tym roku do tego pięknego miasta na studia i mam juz tabelkę w ktorej zapisuję swoje wydatki, chce oszczędzać żeby móc pozniej wydać te pieniądze na przyjemności typu kino, zajęcia sportowe a takze zeby odciążyć finansowo rodziców. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna kobita---- ja widzę tę kurtkę z jakimś mocnym kolorystycznie szaliczkiem. Najlepiej purpurowym :-) Milena1990----dalekie podróże organizowane samodzielnie (bez biur podróży, pośredników), naprawdę nie kosztują majątku! najważniejsze jest kupienie biletu lotniczego w dobrej cenie-promocji, akurat tej zasady trzymam się od dawna! Zaradna7----ja jestem akurat z drugiego końca PL;-) ale to co piszesz to prawda! Ja dzięki temu tematowi przejrzałam na oczy i dopiero teraz widzę jak bezsensownie kasa nam uciekała! a dziewczyny mają tu bardzo fajne podejście i konkretne rady dla zaczęcia oszczędzania. Za co jestem niezmiernie wdzięczna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×