Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
oszczędna kobita--bardzo dziękuję za odpowiedź!!! Tak sobie myślę, że może to faktycznie jest sposób, my wydajemy na pewno więcej bo wydajemy jak ja to nazywam wirtualne pieniądze, bo praktycznie wszędzie płacimy kartami... nie umiem wypłacić kasy i iść z nią na zakupy, bo wiem, że zawsze mi zabraknie , więc wolę płacić kartą, takie złudne poczucie bezpieczeństwa. Kolejny problem to chyba nie umiemy oszczędzać dla idei oszczędzania, jak nie mamy celu to koniec. Owszem jeździmy dwa razy w roku na długi urlop, zawsze Europa zachodnia lub południowa, a drugi to Azja, wiec koszt spory, tyle, że kasę na to mamy ze sporych premii kwartalnych męża. Odłożyć nic z pensji nie umiemy. Czytam , ze dysponujecie naprawdę mniejszymi kwotami i świetnie sobie radzicie, za co Was podziwiam! bo jednak jest w tym wszystkim metoda, są również przyjemności, więc to znaczy, ze się da! a my po prostu trwonimy kasę i tyle. Myślę, czy faktycznie wypłacanie kasy i dzielenie na tzw kupki- przyjemności a reszta na wydatki jedzeniowe nie byłaby najlepszym pomysłem, bo widać jak kasa znika. . . ? zastanowię się dziś nad tym, a wieczorem pogadam z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam o fryzjerze 25zł raz w m-cu. Jedyny ciut droższy kosmetyk jaki kupuję, to prawdziwy koreański bb cream 70zł, spora pojemność, obecny mam od kwietnia i jeszcze sporo jest w opakowaniu, więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la-lyla Echhh te chłopy... z nimi nam żle a bez nich to jeszcze gorzej...:-) A może załóż sobie konto na jakieś sympatii?:) Coraz więcej ludzi sie w ten sposób poznaje, sama znam 3 takie związki osobiscie... mamamartynki Zapraszamy u nas wstęp wolny!!:-) Natomiast warunkiem przystąpienia do naszego klubu jest jedynie ujawnienie zarobków oraz co miesięcznych wydatków stałych tj.: na jedzenie, opłaty za mieszkanie,media,paliwo/bilety mpk i wszytsko to co wiesz że w każdym miesiącu MUSISZ wydać. Wtedy tworzymy dopiero plan oszczędzania i doradzamy:-P kasia zosia Dziękuję! Będzie na pewno super, jak co roku zresztą. Kocham Chorwację!:-) vita Od dziś o każde wyjście z domu do marketu masz pytać nas o zgodę, jasne?:-D raspatorka Odkładasz niezłe sumki, ale myślę ze spokojnie mogłabyś odłozyć więcej:-) Pamiętaj że każdą premię, 13-stkę, wczasy pod gruszą, dodatkową kasę od babci , dziadka, ze sprzedaży z allegro odkładamy W CAŁOŚCI!! na konto., uzanjemy że jej nie ma i nie było. vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Limit wydatków na tygodnie jest najlepszy. Bo pomyśl sobie, co z tego że określisz sobie w planie wydatków stałych ze na np rpzyjemności będziesz wydawać 600 zł/ mc , kiedy wydasz te 600 zł w pierwszym tygodniu po wypłacie?? Nie ma wtedy szans żebys wytrwała do końca miesiąca! I nagle z tych 600 zł zrobi się nam 900 zł. Dlatego tak ważny jest podział danej kwoty na tygodnie. Wirtualne pieniądze, karty powiadasz? oj oj NAGANA!!!:-) Nad takimi pieniędzmi nie mamy kontroli, wydajemy bez ograniczeń to co mamy na koncie. Gdy wezmiesz do sklepu gotówkę to ja widzisz, widzisz jak ubywa i tym samym wiesz że nie masz przy sobie nic więcej więc rezygnujesz z doatkowych zachcianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
Wczoraj nie udalo mi sie dotrwac do odpowiedzi...juz pisze swoje stale wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
oszczedna-> do Twoich rad dolozylabym jeszcze- listę zakupów ( nie kupujemy nic poza pozycjami znajdującymi się na liście). U mnie sprawdza się tez metoda- 20 zł w portfelu. Nie znoszę mie więcej gotówki przy sobie bo wtedy nad sobą nie panuję, wchodzę do sklepu nawet podczas powrotu z pracy i kupilabym w spozywczaku kazda rzecz ktora wpadlaby mi w rece. a tak- mam limit. Poza tym te 20 zl zawsze wystarcza mi na dodatkowy bilet mpk, na doladowanie konta w komorce itd.Jakies drobiazgi ze stolowki- typu batonik jak mam chęc ( rzadko) I wystarcza zazwyzaj na tydzien. Bo przecież jedzenie i transport mam juz opłacone z tzw. "puli- stale wydatki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
Plan mam zamiar wdrazyc w zycie od wrzesnia bo wracam do pracy wiec bede miala staly doplyw gotowki. Pensja 2100 wydatki stale: mieszkanie-1200 oplaty-300 mleko i pampersy-200 szczepienia i witaminy-90 telefon-65 jedzenie-800 przyjemnosci-200 z tym ze poza telefonem i przyjemnosciami pozostale wydatki ida na pol bo moj facet dozuca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że mogłabym więcej, ale np. w tym m-cu musiałam kupić książkę specjalistyczną, która będzie mi potrzebna podczas szkolenia. Jeszcze 3 m-ce temu potrafiłam wydać co miesiąc 200zł na perfumy :O ale się opamiętałam. Te 600zł do 7 września o których pisałam zostało mi na jedzenie i jakieś wyjście do kina czy coś w tym stylu. Dzisiaj idę do biedronki i zrobiłam listę zakupów. Wydam ok. 52zł, na liście, jest cukier, mąka, olej, maślanka, 10 bułek (zamrożę sobie i będę rozmrażała do pracy na kanapki), ogórki i pomidory, jakieś owoce (zobaczę co będzie w promocji), włoszczyzna, ziemniaki i jajka i 2 opakowania sera. Szału nie ma. Postanowiłam wydawać 100zł tygodniowo na zakupy, jak mi coś zostanie, to wrzucę do skarbonki i będę takie drobne zbierać, a potem będę miała na jakiś kosmetyk czy perfumy jak mi się skończą. Z perfumami to przesadzałam. Przez wizaż się tak nakręciłam i mam 7 flakonów perfum i mnóstwo odlewek, ale koniec z tym. Jedyne na co sobie pozwoliłam w tamtym m-cu, to kupno 2 flaszek wody niebieski cedr, bo wycofują ze sprzedaży i 125ml była po 19.98zł, a wcześnij kosztowała 69zł. Co miesiąc kupuję: - żel pod prysznic z serii babydream (ok. 10zł) Jest świetny, bo nie zawiera SLS. Myję nim ciało i twarz - mleczko do demakijażu nagietkowe z Ziaji, ok. 7zł Z innych rzeczy, które kupuję też niedrogie a dobre, to tampony (32szt. ok. 6zł z biedronki), emulsja do higieny intymnej taka w biało-pomarańczowym opakowaniu ok. 4zł, starcza na 3 m-ce, bo jest bardzo wydajna, nożyki do maszynki do golenia ok. 14zł z rossmana z serii isana, szampon skrzyp polny 3.40zł 240ml używam na zmianę z z rumiankowym z polleny ewy 1000ml za ok. 6zł. Odżywka z Joanny z serii z apteczki babuni ze skrzypem i rozmarynem (w promocji dałam 4.80zł) Zamiast balsamu do ciała używam oliwki dla dzieci Hipp, ok. 12zł, starcza na ok. 3 m-ce, krem Soraya nawilżająco-rozświetlający ok. 12zł na 2 m-ce. No i te hydrolaty polecam oczarowy do cery tłustej i mieszanej (300ml starcza mi na ok. 2,5 m-ca ok. 12zł, bo nie wylewam ich na wacik tylko bezpośredni na twarz i rozsmarowuję, dzięki czemu nie marnuję go, spirulina 90gram też na ok. 3 m-ce, maseczka raz lub dwa razy w tygodniu. Tusz di rzęs 2000 kalorii MF starcza na ok. 3 m-ce, cienie na ok. pół roku (Rimmel ok. 27zł). Od babci kasy nie biorę, bo wiem, że ma niewielką emeryturę, a od drugiej też nie, jestem jej wdzięczna, że zapisała mi w testamencie mieszkanie, które dostanę, jak wiadomo, ale oby żyła jak najdłużej. Do dziadka rzadko jeżdżę, ale dziadek kasę ostatnio dał mi z 7 lat temu :D. Sama się utrzymuję i na wszystko mi wystarcza. Chyba nie jest ze mną źle? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigroszka >potwierdzam, lista zakupów i jej rpzestrzeganie to też ważny element żeby nie kupować w sklpeie tego co tak naprawdę nie potrzebujemy. No i tez ważne....na zakupy chodzimy najedzeni, nigdy głodni bo naprawdę wtedy wydajemy zdecydowanie więcej... mama Twoja pensja 2100 ale ile twojego faceta/ mężą? Ile macie razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
oszczędna kobita-- wiedziałam, że będzie nagana za używanie kart a nie gotówki... choć większy problem z tym ode mnie ma mój mąż... muszę dziś z nim poważnie pogadać wieczorem, bo ja sama w tej walce nie wiele zdziałam-zbyt słaba jestem ;-) dusigrosz-ka-- listy zakupowe stosujemy od dawna, od niedawna używamy wspólnie aplikacji listonic (też fajna sprawa), tyle, ze jak już jesteśmy w sklepie to zawsze znajdzie się coś extra w koszu, a "bo to fajna promocja", albo "zapomniałam zapisać a się kończy to wezmę" i patent listy jest dobry do tzw małych zakupów , ale w przypadku większych wspólnych nie zdaje egzaminu do końca. Co do metody z 20zł, to do mnie on akurat nie trafia, bo prosto po pracy jadę do domu do psa, więc raczej takiego problemu nie mam. Gorzej z większymi wspólnymi wyjściami i zakupami, czyli za jednym zamachem spożywka, jakaś knajpa "bo się zmęczyliśmy" i kupowanie głupot. Myślę od rana o celu na który moglibyśmy zbierać, z dużych przychodzi mi do głowy póki co remont łazienki. Jest to jedyne pomieszczenie w naszym mieszkaniu niezbyt spójne z całością, pozostałość po poprzednich właścicielach. W zeszłym roku zrobiłam nawet kosztorys remontu i wyszło lekko 8tyś bez kosztów fachowca i temat został odłożony do szuflady. Z mniejszych celów sama nie wiem co... muszę się jeszcze zastanowić, bo my jesteśmy z mężem dość niecierpliwymi ludźmi, więc myśle, że na początek byłoby lepiej zacząć od mniejszego celu , żeby łatwiej osiągnąć na zachętę ;-) Dziękuję Wam za dotychczasowe rady i pomysły i proszę o więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
660zł zostało mi mi do 7.09. Nie liczę tych 80zł, co mam w portfelu, bo wydam dzisiaj na zakupy w biedronce i 25zł na fryzjera. Czyli 660zł mam na wydanie od 13.08., bo do końca tygodnia nie planuję już nic kupować poza tymi dzisiejszymi zakupami. Na obiad robię dzisiaj gulasz z łopatki z papryką. Łopatkę kupiłam w mięsnym za 11,90zł/kg. Starczy mi na 3 dni albo i 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
On zarabia ok 2000.Ztym ze ciezko nam sie dogadac w sensie finansowym.czesto jest tak ze musze mu dorzucac do jego polowy a on potem mi oddaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
Mysle ze ten plan tygodniowy na jedzenie bylby dla nas dobry...bo czasem ja robie zakupy czasem maz.a moze lepiej byloby dac po 100 zl tyg. Na jedzenie-czyli razem 200 i z tego zyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
a jak to jest z tym zeby robic zakupy na caly tydzien odrazu?jakis hipermarket..wtedy szkoda by mi bylo na glupoty ktorym ciezko mi sie oprzec.,jesli i tak wyszedl by calkiem spory rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMartynki
a jak to jest z tym zeby robic zakupy na caly tydzien odrazu?jakis hipermarket..wtedy szkoda by mi bylo na glupoty ktorym ciezko mi sie oprzec.,jesli i tak wyszedl by calkiem spory rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatowa
Hej Dziewczyny, odnośnie oszczędzania, warto jeszcze wiedzieć jak odpowiednio zarządzać własnymi oszczędnościami żeby jak najefektywniej pracowały na naszą korzyść i się same rozmnażały :D Polecam zajrzeć na stronę: http://skuteczne-oszczedzanie.cba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamartynki Ale czy wy z męzem macie jakaś wspólna pulę?? Jeśli nie to cięzko będzie okreslić kwotę którą możesz sobie odkłądać bo z tego co wypisałaś to wynika że masz większe wydatki niż to co zarabiasz... Na jedzeniu to raczej nie poszalejesz z oszczędzaniem, zresztą uważam że na jedzeniu akurat nie warto oszczedzać drastycznie bo to odbije się na zdrowiu, a wiaodmo że zdrowie najwazneijsze!!! Dlatego tez tutaj odrazam co tygodniowe zakupy, bo to bezsensu. I tak na jedzenie wydajesz w miesiac w meisiać podobna kwotę, wiec tutaj wystarczy tylko to zeby nie wrzucac do koszyka jakiś dodatkowych piedół i trzymać się listy zakupów. vvvvvvvvvv No i juz macie jakis cel:-) Zresztą ja uważam że oszczędzać trzeba zawsze, nie ważne czy jest cel czy go nie ma. Bo co jeśli TFU,TFU powaznie zachorujemy? A co jak stracimy pracę i będziemy dłuższy okres na bezrobociu? Wiesz...dzis jest dobrze a co nas czeka jutro???Nie przewidzisz... raspatorka Pewnie że sobie nieżle radzisz!!:-P A powiedz, co to ten "prawdziwy koreański krem" hmm? bo mnie to zaciekawiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skopiuję z wizażu: BB cream Czym jest BB Cream? W skrócie: jest to wynalazek firmy farmaceutycznej, którego początkowo używały osoby po operacjach plastycznych, następnie gwiazdy estrady. Później firmy kosmetyczne na azjatyckim rynku przemyciły go do siebie i udostępniły przeciętnym śmiertelnikom. Jak działa BB Cream? Jest to wynalazek wielofunkcyjny. Zawiera witaminy i inne składniki głęboko odżywiające skórę. Przy okazji mocniej lub słabiej kryje, ale stworzony został po to, ażeby imitować uwielbiany przez azjatki efekt naturalnego looku. BB Kremów jest w tej chwili wiele na rynku i można dobrać sobie jakiś w zależności od preferencji: nawilżający, przeciwzmarszczkowy, wybielający, z filtrem, bez filtra, dający matowe wykończenie, dający satynowe wykończenie(...). Żaden z nich nie działa jednak tylko np. wybielająco, ale poza tym - tak jak pisałam - odżywia skórę. Świetnie maskuje cienie pod oczami i wszelkie nierówności kolorytu skóry. Jak go stosować? Codziennie. Jako podkład lub bazę pod. Odcienie: BB Cream w zaleznosci od firmy wystepuje w 3 wersjach: 1. Jasny odcien dopasowujacy sie do koloru skory 2. Ciemny odcien dopasowujacy sie do koloru skory 3. Brak odcienia Odcien uniwersalny, ktory dopasowuje sie tak do jasnej jak i do ciemnej skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajfurka 22
o matko ja kocham od dawna bb kremy Kupuje przez neta Mam odcien nr 3 Zakochalam sie w nich najpierw po wizycie w indonezji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raspatorka Widzę ze używasz mój ulubiony kiedyś, kiedyś tusz, czyli MF.No właśnie "kiedys" bo teraz uzywam tuszu eveline który daje moim zdaniem jeszcze lepszy efekt a kosztuje 14 zł. Spróbuj ja jestem straaasznie zadowolona i naprawdę nie chodzi tu tylko o cenę i o to że cos tam oszczędzam ale o JAKOSC i efekt mega wydłuzonych i pogrubionych rzęs. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36524&next=1 No i koooocham podkład AA Oceanic, uważam ze jest lepszy od max facetora colour adapt który tez był kiedyś moim ulubionym i od erisa. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raspatorka Widzę ze używasz mój ulubiony kiedyś, kiedyś tusz, czyli MF.No właśnie "kiedys" bo teraz uzywam tuszu eveline który daje moim zdaniem jeszcze lepszy efekt a kosztuje 14 zł. Spróbuj ja jestem straaasznie zadowolona i naprawdę nie chodzi tu tylko o cenę i o to że cos tam oszczędzam ale o JAKOSC i efekt mega wydłuzonych i pogrubionych rzęs. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36524&next=1 No i koooocham podkład AA Oceanic, uważam ze jest lepszy od max facetora colour adapt który tez był kiedyś moim ulubionym i od erisa. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
oszczędna kobita--obejrzałam zdjęcia z rozbijania "skarbonki" robi wrażenie!! Co do celów w sumie oczywistych , które wymieniasz. Mamy konto oszczędnościowe z kaską na najczarniejszą z czarnych godzin, więc to zbyt mała motywacja dla nas. Zdecydowanie musimy sobie ustalić cel nieduży , w niedalekiej przyszłości i zaczynam wierzyć, że wtedy nam się uda (w to wszystko dzięki Tobie i temu tematowi)! Skarbonka też nie jest głupim pomysłem, tyle, że jak mówiłam najpierw musielibyśmy prawie zrezygnować z używania kart i przejścia na gotówkę, a wiem, że nie będzie to łatwa sprawa. Zgadzam się w pełni, że nie powinno się oszczędzać na jedzeniu, choć z drugiej strony wczoraj spojrzałam w zeszyt i na jedzenie poszło już od 1sierpnia 600zł, a w sumie lodówka prawie pusta i jutro czekają nas większe zakupy... muszę pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
ps. co do bb cremów to są one faktycznie niesamowicie popularne w Azji, szczególnie w Singapurze i Japonii widziałam najwięcej wersji. Nasze odpowiedniki nie dorastają im do pięt ;-) na all ceny są przesadzone, już chyba lepiej z ebay zamawiać. Ja sobie zawsze przywożę zapasik jak jestem na miejscu, bo dają prawdziwie naturalny wygląd, który sobie cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam SKIN79 VIP Gold Collection Super Plus BB Cream. Kupuję na allegro. Kiedyś miałam odlewkę bb cream Hanbul od dziewczyn z wizażu, ale Skin79 bardziej mi odpowiada. Fajnie masz, bo podobno w Azji tańsze są. Zastanawiałam się ostatnio nad Uguisu, czyli maseczką z kupki słowika, ale sporo dziewczyn z wizażu mówiło, że nie widziały żadnej różnicy po jej zastosowaniu, więc nie kupiłam. A co do tuszu, to jak mi się skończy MF, to wypróbuję Eveline. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z portfelowych pieniędzy zostało mi 32zł, bo nie poszłam do fryzjera. Postanowiłam zmienić fryzurę, więc włosy muszę zapuścić. 7zł będę trzymała w portfelu, może batonika mi się zechce, 25zł na fryzjera wrzuciłam do skarbonki :D Już zrobiłam listę zakupów na przyszły tydzień :D 100zł wystarczy. W pon. i sobotę planuję zrobić kopytka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja wczoraj poszłam niby tylko do kina z koleżanką, a przy okazji przed kinem poszliśmy do kawiarni, po kinie do pubu i 100 zł nie ma :) ale nie żałuję, jakieś przyjemności też się należą. A bardzo lubię tą koleżankę więc fajnie czas był spędzony. kurde mam mały problem wydaje mi się że kolega z pracy jakby coś do mnie czuł, nie wiem ale takie dziwne smsy mi czasami wysyła, w pracy bardzo często mi się przygląda, uśmiecha się, jest przemiły do mnie... ale tak jakby miał brak pewności Nie chcę się wygłupić z niczym bo po pierwsze nie mam pewności, a po drugie niestety/stety ja do niego nic nie czuje. Jeszcze w sercu mam kogoś innego... i póki co mimo że wiem, że już z tamtym nie będę to nie umiem się otworzyć na kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam na początku--> z chłopami to tak już jest. Dopóki nie zapomnisz o tamtym to nie zwrócisz uwagi na nikogo innego jakby Ci to pisał drukowanymi literami :) Pochwalę wam się :) w tydzień straciłam 4cm w talii :D jednak nieszczęśliwe zakochanie dobrze wpływa na moją figurę :P Jak dobrniemy do października to wam coś powiem, ale nie teraz bo nie chcę zapeszać :) A co do oszczędzania to muszę się zabrać za wyprzedaż szafy, bo już nie ma miejsca na nowe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Oszczędna kobita>:) (dzięki za cenne wskazówki ) Trochę o Tobie poczytałam i nie umiem wyjśc z podziwu Twojego rozsądnego gospodarowania i oszczędzania:) Do tego jesteś pracuś....30 kg ogórków przerobić uff! Dusigroszka>:) Tobie też dobrze idzie oszczędzanie:) Raspatorka>:) Ja też większość zakupów robię w Biedronce-lubię ten sklep, Czy mogłabyś napisać, gdzie są takie sklepy z półproduktami kosmetycznymi-w realu czy necie? tez chetnie bym się zaopatrywała ,szczególnie jeżeli chodzi o spirulinę:) vvvvvvvvvvvvvvv>:) Ja już się przekonałam, że wydawanie wirtualnych pieniędzy idzie bardzo łatwo i niekontrolowanie, dlatego postaram się wypłacać potrzebne pieniądze i tylko nimi operować....oby mi się udało zmienić stare nawyki. La-lyla>:) W jaki sposób wyprzedajesz swoje rzeczy...na allegro? Też mam wszędzie zapchane ciuchami, dlatego zastanawiałam się czy nie dałoby się przynajmniej paru groszy za nie odzyskać. Dziewczyny melduję,że dzisiaj wydałam 30 zł ,a w skarbonce wylądowało 9 zł:) niby niewiele ,ale zawsze coś nie?:P Oby tak dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
vita7=> dzięki za slowa uznania, wisi nade mną wizja splaty tego nieszzesnego kredytu, a ze umowe o prace mam tylko do konca roku i niewiadomo co pozniej- muszę się mocno starac i mocno zaciskac pasa :) inna sorawa ze mieszkam z rodzicami, wiec znacznie mniej idzie mi na tzw. zycie :). ale mysle ze w ogole duzo sie w moim zciu zmienilo. i w zyciu i przede wszystkim w podejsciu do pieniedzy. Zupelnie inaczej je wydaje niz w czasach studenckich, gdzie musialam notorycznie wyzyscic konto do zera w kilka dni :). Chba dojrzalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
lay-la=> wrzuc linka z Twoimi aukjami z allegro. moze ktos znjdzie cos dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigroszka--> zamierzam zająć się tym w weekend :) poinformuje Was na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×