Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

hej dziewczyny, ja zbieram siły mentalne na wystawiania aukcji na allegro - nienawidzę tego ogromnie :P mam jednak w domu niemało zbędnych rzeczy, których chciałabym się pozbyć a szkoda mi wyrzucać. jestem przeciwniczką wywalania tego, co jeszcze komuś może się przydać - a jeśli jeszcze mogłabym mieć ze sprzedaży tego trochę grosza to juz w ogóle wspaniale. każde 5 zł mnie ucieszy :) z niecierpliwością czekam na wypłatę, na szczęście to już w przyszłym tygodniu :) macie zimę za oknem? u mnie pięknie, sporo śniegu a do tego świeci słońce! cudownie, tylko problem jest jeden - nie posiadam sensownych zimowych butów. zgadnijcie co? muszę je kupić :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwer07
Ja już oszczędzam od paru miesięcy i mi odziwo wychodzi. Małe zmiany, które powodują widoczne zmiany w rachunkach. Moje małe triki to nie utrzymywanie sprzętów AGD w trybie stand-by, wyłączanie ładowarki z kontaktu po naładowaniu telefonu, ZAWSZE wyłączam światło jeśli nie jestem w pokoju no i teraz wchodzi temat ogrzewania. Temperaturę zmniejszam do 17 stopni celcjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_meritum
Z badania Meritum Banku wynika, że wciąż lubimy trzymać pieniądze w gotówce 16 proc. ankietowanych tak właśnie przechowuje swoje oszczędności. Na lokaciebankowej oszczędza zaledwie 14 proc. badanych, a aż 21 proc. trzyma pieniądze na zwykłym koncie osobistym w banku. Eksperci są zgodni, że zarówno trzymaniepieniędzy w gotówce, jak i na konie osobistym, które jest zwykle nisko oprocentowane nie jest korzystne dla naszego budżetu domowego. W specjalnie przygotowanych przez ekspertów Meritum Banku materiałach wideo możecie dowiedzieć się jak najefektywniej zaoszczędzić pieniądze: http://youtu.be/pszjtjpkhAY Pozdrawiam, eRzecznik Meritum Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_meritum
W odpowiedzi na potrzeby Polaków, eksperci Meritum Banku przygotowali serię nagrań wideo poświęconą tematyce oszczędzania. Trzeci odcinek pt. „Uzbieraj pieniądze na dowolny cel! można już obejrzeć w serwisie YouTube http://youtu.be/pszjtjpkhAY Pozdrawiam, eRzecznik Meritum Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOT
UPPP!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, chyba topik nam powoli pada :( Jak Wam idzie oszczędzanie? Ja staram się jak mogę, wydaję tylko na potrzebne rzeczy ale mam teraz trochę wydatków (imprezy okolicznościowe znajomych i najbliższych :)). Staram się też powoli rozglądać za prezentami, żeby potem nie zwariować na dwa dni przed Wigilią. Chcę też mieć czas na zamówienie ewentualnych prezentów z internetu - a to czasem zajmuje chwilę, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Macie już jakies pomysły na podarunki? U mnie w tym roku zapewne będą one tańsze niż w ubiegłym - no ale przecież nie o to chodzi, żeby były drogie. Mam nadzieję, że uda mi się trafić na fajne rzeczy w rozsądnych cenach. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka Milena1990:-)
Hej "Nieszczególnie"!!:-)) Jakoś nam ten wątek obumiera:-((, a szkoda bo jest inspiracją dla wielu. Zakup prezentów świątecznych to poważne zadanie przed nami. Nie wiem gdzie mieszkasz ale ja we Wrocławiu stawiam na równego rodzaju promocje w Rossmanie, Superpharm itp. Jeszcze jest wystarczająco dużo czasu aby coś ciekawego w dostępnej cenie wybrać. Poza tym w "Mydlarniach" można kupić w dostępnej cenie różnego rodzaju zestawy mydeł, olejków do kąpieli, zapachów, kremów i innych rzeczy pięknie opakowanych. Jednej osobie na pewno kupię parasolkę (ciągle gubi:-)), innej komplet - czapkę, szalik i rękawiczki, albo ..... wełniany komin, skórzane rękawiczki. Koleżance która nie była nigdy u kosmetyczki chyba kupię taką wizytę (na gruponie 59 zł za zabieg wart 150). Biżuterię też można fajną kupić. Ja w ubiegłym roku dostałam bilety do teatru dla 2 osób na ciekawy spektakl i też byłam super zadowolona. Tutaj z pomysłami na prawdę można poszaleć:-)) Dasz radę!!! Oszczędna kobieta i reszta towarzystwa!!! Gdzie jesteście?? Wracajcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jak mogę odłożyć?
po wszystkich opłatach zostaje mi 1100zł na jedzenie dla 4osób,co wy na to?bo ja nie wyrabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenko jestem jestem :) Na razie nie myślę o świętach bo jak zwykle zostawie to na ostatnią chwilę :) Ale bilety do teatru świetny pomysł na prezent :) Już nie mogę się doczekać kiedy znowu wrócę do oszczędzania, chyba się uzależniłam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Ja też tutaj zaglądam co jakiś czas. Próbuję oszczędzać, ale różnie mi to wychodzi.... Na pewno nie ma szału z oszczędnościami, ale coś staram się zawsze odłożyć. w grudniu będę miała dodatek do pensji, więc przynajmniej połowę przeleję na konto oszczędnościowe. Jednak za dużo mam stałych sztywnych wydatków i nie ma jak tego obniżyć... zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
witam, dziewczynki. co u Was slychac? i jak dizie oszczedzanie? grudzień to chyba nie najlepszy moment na zaciskanie pasa, zwlaszcza ze chyba wszystkich czeka zakup świątecznych upominków. Ja chcialabym chociaż część tych sprawunkow zalatwić juz w listopadzie :), a poza tym, chcialabym się pochwalić udanymi zakupami za niewielkie pieniążki: -spódnica H&M (wyprzedaż) 30 zł- identyczna jak na aukcji http://allegro.pl/hm-spodniczka-zielona-38-i2788415755.html - jeansowe rurki SH 19 zł, stan idealny -torebka kopertowa H&M -28 zł (!!!!) wyprzedaż -biala, taliowana koszula H&M 50 zł. okazuje się, że mozna sie ubrac od stóp do glow za 120 zl :). jestem zadowolona. Wiecej zakupow odziezowych nie planuję, a czesc budzetu- na wydatki przeznaczę wlasnie na świąteczne prezenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) zaczęłam dorosłe życie, skończyłam studia i jakoś tak rzuciłam się w rytm... moje oszczędności to na chwilę obecną 16 000 zł, ale w grudniu szykuje się super pensja z podwójną premią- 8 000 więc mam zamiar zakończyć rok 2012 z 20 000 oszczędności. Tak poza tym to u mnie całkiem nieźle, tylko brakuje mi tej drugiej osoby... trochę chyba też sensu istnienia, bo tak jakby ostatnio przejrzałam na oczy, że jestem po prostu częścią szarego społeczeństwa, marnuję czas i żcyie ucieka mi przez palce... chciałabym tyle rzeczy zrobić, a zwykle siedzę i gapię się w monitor... na dodatek ten chłopak z pracy, którym pisałam.... to jakaś porażka... pracujemy niedaleko siebie, widzimy się kilkanaście razy dziennie... pisaliśmy na fejsie, ale on nie odpisał, a widzę, że się na mnie gapi i zagaduje np. w kuchni albo przy drukarce... kupiłam wystrzałową sukienkę na imprezę świąteczną... jak to nie zadziała to daję sobie spokój! tylko chyba mam na jego punkcie kurde jakąś obsesję :( mam tego dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinguniaa
Tak oszczędzały aż ........wymarły!!:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wymarł :) pozamarzałyśmy :P Odnośnie mojego oszczędzania to w piątek dostaję moją pierwszą wypłatę w nowej firmie-powalająca nie będzie bo pół listopada byłam chora i nie zaszaleję na święta. Ale ratuję się allegro :) Moim planem na nowy rok jest: -spłacić dwa debety łącznie 7600zł -odłożyć 5000zł -skończyć studia -pojechać na wakacje Zaczynam od nowa, mam nadzieję, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do miss wysylaj mu
pozytywna energie , koncentruj sie dziennie i mow, zeby sie odezwal i zaprosil cie na sylwestra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diff
Oszczędzanie to nie tylko odkładanie pieniędzy z pensji. To także unikanie zbędnych wydatków. Nie chodzi mi o to, aby żałować sobie coś kupić, ale np, nie płacić za zbędne usługi bankowe. Chociażby za korzystanie z konta. Jest teraz taka konkurencja, że spokojnie można wyłapać konto za darmo. Ponadto można oszczędzać na rachunkach za prąd i wodę głównie. Bardzo łatwo oszczędzać na tym. http://toniepotrzebne.pl - tutaj znajdzie poradniki na czym i jak oszczędzać. Są to gotowe sposoby na płacenie mniejszych rachunków. Wystarczy przeczytać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gertruda434
A tak odłożone pieniądze można by inwestować np w złoto:). Jest teraz wiele miejsc dzięki którym można kupić sztabki za dobre pieniądze. Np http://www.emonety.pl/ i za jakis czas gy jego wartosc wzrośnie, mozna sztabke sprzedać i cieszyc sie zyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iksińska1111111
Taaaaa Gertruda434. Może w Amber Gold??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1990
la-lyla gratuluję nowej pracy. Grunt to nie poddawać się złym myślą.:-) Jakoś ten topik nam umiera. Wielka szkoda, bo był inspiracją dla wielu. Co się dzieje z założycielką - oszczędną kobietą?? Oszczędna odezwij się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merigold271286
Super temat! Dzięki Wam zaczęłam oszczędzać od kwietnia. Założyłam konto oszczędnościowe, poźniej zaczełam zakładać lokaty. Zbieramy też z chłopakiem wszystkie drobniaki do pudełka - od maja do września zebralismy 1000 zł , akurat super wspomogło to nasz budżet na wakacjach :) Teraz zbieramy kase na wesele we wrzesniu , mam nadzieje nie poddam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1990
merigold271286 - witamy w gronie oszczędzających!!:-) Prawda, że można?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
jak idzie szczedzanie, dziewuszki? jakies postanowienia noworoczne w zwiazku z powzszym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raijia
Witam Was cieplutko :-) Ja zaczynam oszczędzać od stycznia, choć już czuję że nie będzie mi łatwo.. No ale będe sie baaardzo starała. Szkoda że z tym oszczędzaniem nie zaczęłam z wami od początku powstania tego topiku bo czytałam pierwsze kilka stron to bardzo się wzajemnie wspierałyście :-) i dzięki temu przetrwałyście gorsze momenty i polepszyło sie finansowo u wielu z was :-) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie znów przestawiam
limity na koncie bo zaraz oidę z koelzankami na drinka.... W grudniu wydałam 2 razy więcej niż zarobiłam...NIENAWIDZĘ ŚWIĄT!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
podbijam. w nowym roku też oszczędzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jak tam? zamilkłyście, a szkoda, żeby topik się rozmył. jak idzie oszczędzanie? u mnie nieco poprawiło w kwestii spłaty kredytówki, jest naprawdę lepiej i czuję, że powinnam wyjść na prostą w ciągu najbliższych 3 miesięcy (może szybciej). marzę o pozbyciu się finansowych zobowiązań i rozpoczęciu prawdziwego oszczędzania. chciałabym mieć taki bufor bezpieczeństwa, np. stale na koncie jedną pensję plus dodatkowo odłożoną kasę na wydatki typu: wyjazd kilkudniiowy, jakiś sprzęt do domu czy drobny remont. trzymam kciuki za Was i życzę, żeby ten nowy rok był łaskawszy dla Waszych finansów! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porada za free
teraz gdy trwają wyprzedaże to będzie ciężko coś oszczędzić sama dałam się nabrać na 2 poduszki przecena z 49 zł na 35 zł za samą poszewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena1990
Faktycznie szkoda aby topik się rozmył. Może Oszczędna Kobieta - założycielka topiku do nas wróci ..... . Póki co proponuję go ciągnąć dalej z naszymi pomysłami na oszczędzanie. Ponoć czasy idą ciężkie, więc każdy pomysł może się przydać. Tylko pamiętajmy: oszczędzamy a nie umartwiamy się. Jeśli któraś poszalej na wyprzedażach, to nie przestępstwo, byle następnego dnia wróciła do oszczędzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×