Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gramofoooniara

Czy warto kupić GRAMOFON???

Polecane posty

Gość gramofoooniara

Czy ktoś z Was może ma gramofon i kolekcjonuje płyty winylowe? Czy jakość dźwięku jest dużo gorsza? Jak to wygląda z dostępnością takich płyt i ile mniej więcej kosztują? Będę wdzięczna za informacje, bo kusi mnie to bardzo... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patefon
na 78 obrotów z ogromną tubą to jest coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gramofoooooniara
No właśnie, jeszcze parametry. Zupełnie się na tym nie znam. :( Może ktoś doradzi jaki wybrać? Na allegro całkiem sporo widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sprzęt wyższej klasy
o wysokiej jakości dźwięku, dużo lepszej niż kompakt, kino domowe czy nawet drogie karty dźwiękowe co wiąże się z dużymi kosztami gramofon jest tylko odtwarzaczem w b.dobrym systemie dźwiękowym np wieżowym bez tego szkoda kasy na niego tak dla uświadomienia gramofon to odpowiednik cyfrowego 24bit 96kHz a płyta kompaktowa to 16bit 44kHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakenmachen
Jeśli masz płyty winylowe... czemu nie, taki antyk daje niepowtarzalną atmosferę z charakterystycznym szumem. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, z pewnością choćby przez szumy jest nieco niższy ale za to ma inne walory np. lepsza słyszalność basów i instrumentów. Jeśli chodzi o płyty, szuka się ich na portalach aukcyjnych i np. w antykwariatach. Kosztują zależnie od tego, kto ile żąda sprzedający i czy są to longplay-e czy single lub tringle i przede wszystkim jakiego wykonawcy i czy płyta jest unikatem, ale nie spotkałem się z tańszymi longplay-ami jak 50 zł. ale zaznaczam że ja nie mieszkam w Polsce, może w Polsce sprzedają o wiele taniej :) Ja np. mam oryginalną winylkę (nówka, nieporysowana) The Doors z 1976 r. jeszcze nie zastanawiałem się nad jej sprzedażą, ale jeśli pomyślę... na pewno będzie to więcej niż 20 euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakenmachen
nówka, tzn. nie grana i nie porysowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakenmachen
W prawdzie Morrison zmarł w 1971 ale płyta moja sędziwa i nie grana, bo zakupiłem takie dwie (kieszonkowe od rodziców) jako 7-mio letni dzieciak w 1984 w Niemczech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakość dzwięku z plyty winylowej potrafi zaskakiwać nawet najbardzije wybredne ucho! W kręgach audiofilów dobry gramofon (z dobrą wkładką, czyli igłą) stoi wyżej, niż CD. Także generalnie polecam :) Z wyborem i dostępnością plyt jest dużo gorzej - ratują aukcje na serwisach typu allegro, gdzie zestawy używanych plyt można kupić za grosze. Często też kupuję czarnulki na bazarach :) Koszt średnio 5 PLN. Polecam ale tylko pod jednym warunkiem - nie jesteś zamknięta na odbiór starszej muzyki (bo tylko w starszych produkcjach można przebierać). W chwili obecnej winyli nie produkuje się już na szeroką skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam też gramofon od kilku tygodni. Jakość lepsza pod cd pomijając szum płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tego nie rozumiem jak płyta o zapisie analogowym może lepiej grać niż cyfrowy cd przeciez chyba po to swiat przesiadł sie na cd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemnica

Warto kupić gramofon i nie przepłacać za niego - polecam poczytać przed zakupem - https://www.tophifi.pl/aktualnosci/dobry-gramofon-nie-musi-byc-drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto. Muzyka na winylach brzmi zupełnie inaczej. Jeszcze kilka lat temu dostęp do winyli była faktycznie ograniczony. Teraz są w sieci sklepy, które specjalizują się w takim asortymencie. Sprawdź np. sklep Winylownia https://winylownia.pl/ - u nich jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×