Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Curry

Montignac - przyjemne odchudzanie

Polecane posty

ja tylko na chwile bo zaraz wyjedzam na weekend :) spadło troche sniegu to jade z młodym do lasu do siostry . net tam jest ale nie wiem czy mnie chrzesniak dopusci do kompa - napewno odezwe sie po powrocie ;) nie wiem jak z mm bo wyjazd wypadł tak z nienacka i nie mam co zabrac ze soba a zakupy z młodym nie naleza do przyjemnych rzeczy :( ale postaram sie jakos pilnowac - tylko winko napewno bedzie wieczorem przy kominku , oj duzo winka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&order=d&string=muffinki&change_view=1 Znalazłem trochę więcej form do muffinek.Może coś doradzicie w kwestii zakupu.Ja myślę o silikonowych ,tylko czy nie są one bardziej szkodliwe . Może używacie ,to kilka opinii please. Śniadanko płatki z mlekiem i muffinka z jagódkami uff.Marzenie ha ha Gruszkowa ,to za nasze zdrówko z 0,75 winka ,lub więcej.ha ha.Miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maras, warzywa są teraz okropne, ale na MM konieczne ;) może wymyśl sobie jakieś smaczne sałatki? Ja wrzucam dużo świeżych ziół i czosnek, jeżeli nie muszę się z nikim całować ;) przez kilka godzin i daję radę. Czasami też wcinam paprykę, ogórki czy marchewki w trakcie kręcenia się po kuchni i przygotowywania jedzenia - lepiej wtedy wchodzi ;) Kiszone ogórki lubisz? W zimie można kiszonkami zastępować surowiznę. Widzę, że z patelniami to jest bardziej skomplikowana sprawa... Już mam mętlik w głowie i nie wiem, co wybrać. Chyba kupię porządną żeliwną do naleśników i drugą z powłoką ceramiczną do reszty i będę testowała. W necie piszą, że ciężko jest trafić na dobrze zrobioną i gładką patelnię ceramiczną. Dzięki Maras, ze napisałeś o tej z Reala, bo ostatnio na taką patrzyłam i o mało co nie kupiłam na próbę ;) O foremki silikonowe pytałam dopiero co na forum, ale nikt nie odpowiedział. Też chciałam kupić i nie wiem, które wybrać. Podobno nie są szkodliwe, a przynajmniej jeszcze nie odkryto, w jaki sposób szkodzą ;) U mnie dzisiaj: 9:00 sałata + pieczony schab + żółty ser + kiełki + pomidor + majonez 14:00 łosoś pieczony, sałatka ze szpinakiem i parmezanem polana oliwą i sokiem z cytryny, kieliszek wina 19:00 będzie spaghetti z ziołami, chili i krewetkami i mizeria z chudym jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Witam. Gruszkowa to jak tam zdrówko.Było śniadanko Mm czy raczej tylko zimne mleko ha ha.Dużo zdrówka. Curry ,co do patelni to właśnie ja tez miałem dylemat i z pewnością będę szukał jeszcze jednej do smażenia jajek i naleśników tylko. Te co podałaś link to pewnie ok,ale ten price najgorszy ha ha.Wiadomo ,jak coś dobrego to musi kosztować. Co do dzisiejszego menu to 7 -płatki z mlekiem,dwa kawałki białego serka ,2 selerka i 2 ogóry kiszone. 10.30 serek jogobella plus serek biały 13.30 bigosik ,kawałek kurczaka ,plus warzywa 18- ryż brązowy ,ser biały i dżem ,plus marchewka Wagusia delikatnie w dół ,a i głodny nie chodzę ha ha. Rano gotowałem ciecierzycę. Moczyła się całą noc i gotowała prawie 2 godz.Co możecie podpowiedzieć ,jak spożyć i z jakimi dodatkami.Na jutro karkówka przyprawiona ,na grillu .Obiad będzie. Curry ,czytałem na forum ,gdzie pewna Pani podała swoje menu,nic nie schudła i był komentarz ,że za dużo tłuszczowych posiłkó.Więc ,jak to rozłożyć dziennie.Jaka przewaga węgli ,czy tłuszczy.To pewnie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam się przywitać i zapytać - od wtorku chce zacząć się tak odzywiać ale mam pytanie, je się 3 posiłki ale mam pytanie czy jedzac owoce ( te dozwolone) na czczo , przed śniadaniem zalicza sie do tych posilków, czy te 3 to osobno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Chudziaki :) Lilka208, owoc nie jest posiłkiem, oprócz owocu jemy 3-4 posiłki dziennie :). Maras, ja nie chudłam gdy jadłam więcej węgli, na tłuszczach lepiej chudnę. Widać co organizm to inaczej ;) Ja wczoraj robiłam tłuszczowy deser - tiramisu- mniam :P, tylko użyłam słodzika, a potem czytam takie rzeczy o aspartamie i już mi się tiramisu odechciało :P. Zamówiłam właśnie ksylitol i melasę z karobu :P:P:P i będę eksperymentować. Do tego kiełki będę siać, bo faktycznie warzywka coraz biedniejsze, że o pomidorach nie wspomnę, bo beznadzieja przez cały rok. Dzisiaj piekłam muffinki, tylko za mało kakao miałam i fruktozy resztka, Młoda sobie nutellą smarowała :P:P:P. Mam papierowe foremki, ale chyba też zakupię silikonowe. Co do patelni- odżałować nie mogę starej, teflonowej patelni Berghoffa. Jajka sadzone czy naleśniki bez tłuszczu to nie był problem, kilka lat mi służyła no ale już żywot jej się skończył. Kupiłam ceramiczną, też Berghoffa i d... Klnę na nią, nawet jak mięso na tłuszczu smażę... Też szukam czegoś dobrego, ale te ceny ze stronki mnie powaliły :P. Myślicie, że na żeliwie da się bez tłuszczu smażyć? te stare patelnie (np u moich rodziców) były żeliwne, ale bez tłuszczu ani rusz, może te są inne, nie wiem... Moje menu dzisiaj: 8:00 jabłko 10:00 muffinki 2 szt :P, serek wiejski o,2%, rzodkiewki (prawie pęczek), kawa z chudym mlekiem 14:00 gulasz z karkówki z pieczarkami, fasolka szparagowa, kapusta pekińska z cebulką, papryką i majonezem. na deser tiramisu :P 18-19:00 rybka? jajka? pomyślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) od jutra chciałabym się przyłączyć do dietki :) przeczytałam wszystkie cenne uwagi Cuury i zanotowałam ... prosze o sprawdzenie na jutro menu :) Dziękuje :D rano Owoc przerwa 30 min. śniadanie: pieczarki +białko z jajka + cebulka + zioła zrobione na patelni bez tłuszczu. Pieczywo + dżem. Surowe ważywo. przerwa 3h. obiad: kurczak w galarecie + gotowane warzywa na pół miękko. Surówka z pekiny + marchew surowa polana olejem z oliwek i ciut majonezu. przerwa 4h. kolacja: płaty śledziwe +oliwa + ocet (sama przygotowałam) + papryka surowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Emilka :) Twoje menu wg mnie wygląda super, ciekawe co Curry powie jeszcze, bo ona w locie wszystkie błędy wyłapuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ta podlinkowana wcześniej patelnia żeliwna podobno nadaje się do smażenia naleśników praktycznie bez tłuszczu. Na Youtube znalazłam filmik, na którym ktoś smażył na niej naleśniki, sprawnie mu to szło. Cena może nie jest najniższa, chociaż w porównaniu z patelniami Le Creuset, na które też mam oko i tak wypadają nieźle. Zachęca mnie ta bardzo długa gwarancja - na 25 lat. Do tej pory wymieniałam teflonowe co parę lat, więc gdyby ta okazała się dobra, to i tak wyjdzie taniej. Filmik tu: http://www.youtube.com/watch?v=w8ECnF3aFn0 Chyba zamiast się zastanawiać po prostu ją kupię i przetestuję ;) Maras, mam się "wtrącać" do Twojego menu? Ten serek jogobella to chyba nie jest MMowy? I cały ten posiłek o 10:30 nie jest MMowy. Bida, Panie ;) to jest dobre dla modelki, a nie dla mężczyzny. I warzyw nie ma. Słodkie lepiej jeść przed południem, nie na kolację. Do ryżu mógłbyś dodać na przykład ciecierzycę, o którą pytasz. Dodać warzywa (np. cebulę, czosnek, marchewkę, selera, paprykę, podsmażone bez tłuszczu), przyprawić (ja bym dodała imbir i sos sojowy), zagryźć jakąś surowizną i będzie idealnie. Jeżeli chodzi o chudniecie na większej ilości węgli, to chyba zależy. Niektórzy lepiej chudną jedząc 2x posiłek węglowodanowy i 1x posiłek tłuszczowy, a inni odwrotnie - przy mniejszej ilości węgli. Pobędziesz na MM trochę, to zobaczysz, co jest dla Ciebie lepsze. Ja, tak jak Mrooweczka pisze, lepiej chudnę jedząc mniej węgli. lilka, witaj :) miło, że chcesz się do nas przyłączyć. Powodzenia :) Mroowka, hehe, jednak kupiłaś przeklinaną melasę ;) Też planowałam robienie kiełków, mam nawet różne nasiona w domu, ale nie miałam czasu, żeby się za to zabrać. Może w przyszły weekend. Warzywa w sklepach są o k r o p n e! Zupełnie bez smaku. Ale damy radę ;) Emilkacochwilka, mam nadzieję, że na MM będziesz dłużej niż tylko chwilkę ;) Dzem bez cukru? Menu bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik jeszcze Cukieron będzie :) Dziewczyny dzięki za miłe przyjęcie :* Cery no jasne że bez cukru :) z Lidla. Dziękuje :D przeczytalam cały wasz topk póki jeszcze szło ,bo stron niewiele :) i powiem,że właściwie Zuzla nie była zbytnio potrzebna. Cery ma tutaj wszystkie najważniejsze wskazówki:) w jednej pigułce :p spisywałam je ręcznie do notesu żeby się szybciej utrwaliło :p z menu wypisałam sobie tylko te potrawy które będe na pewno na początku robić .A jak już opanuje lepiej MM to wtedy moge pichcić jakieś cuda i eksperymentować :) Troche jestem zestresowana przyznaje:p nie lubie robić czegos byle jak i na szybcika i nie wiem czy do końca tak będzie mi to szło fajnie:-o a najbardziej to boje sie przestrzegania tych godzin eeeeh..... u mnie to różnie może być. noooo.... ale podejmuje wyzwanie :) i faktycznie jak dam rade i mi to spasuje to będzie to dieta mojego życia hahaa Będe jeszcze was dużo pytać ,ale w końcu po to tu jesteśmy no nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaha.... bo o patelniach jakaś gawenda leci.... coś wam powiem, ale Nutelka to mnie śmiechen zabije bo ja znowu o Lidlu hahaaa ale co tam... w gazetce z Lidla są teraz chyba od jutra patelnie .Wyglądają fajnie :) zobaczcie sobie w gazetke i nie są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha h a Emi- przez Ciebie nadrabiam kilometrów i jeżdżę do tego LIdla, bo zawsze coś zachwalasz w tym sklepie :D Teraz będę musiała jechać po tą patelnię. Maras chyba też w Lidlu kupił. Foremki też już mamy z Lidla i dżem :) Szkoda, że tej mąki tam nie ma :) Curry- jak my się tu rozgościmy wszystkie to się nas szybko nie pozbędziesz ;) A Emi też była z nami na DUkanie, ale aż do teraz :) Dzisiaj nie podaję menu, bo mam głodówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutelka głodówka?:O ja dziś: 9:00 grejfrut 9:30 kanapki ala wasa żytnie z twarogiem i dżemikiem plus ogórek,rzodkiewka i coś ta jeszcze plus kawa inka lub zwykła rozpuszczalna z mlekiem 1,5% 13-14 udko lub rybka z kapustką kiszoną ok 18 brokuł plus jaja z majonezem kieleckim surowa papryka te patelnie z lidla też oglądałam w gazetce,wyglądają na bardzo fajne i są od 35zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się wtrącę ;)
Jeśłi mogę się wtrącić to podpowiem że pieczywo wasa można z tuńczykiem w sosie własnym :) Jajo odpada bo zawiera tłuszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Witam nowe osoby na forum Curry ,jasne ,że wtrącaj się ha ha.A co z tym jogurcikiem i dlaczego posiłek nie Mm?W spisie produktów polecanych był jogurt jogobella Zott. i taki kupiłem. Ogólenie to z tymi jogurtami ,czy kefirami to mętlik zupełny.Napisane bez cukru a na pudełku węglowodany np .2 w tym cukry 6,1 i jak to rozszyfrować.To była przekąska ,miedzy posiłkami ha ha.Modelką nie będę ,a i na Modela już nie czas. ha ha .Co do kolacji to po zapakowaniu do pudełeczka ,pomyślałem ,że słodkie na rano. Ciecierzyca ,jest ,właśnie dziś będzie na kolację z makaronem spaghetti ,do tego pieczary warzywka. Obiad to karkówka z rusztu i do tego warzywka.Czy coś jeszcze? do tego obiadku.Marzę o zupie ,ale co by tu zdziałać. Robiłem super warzywną .Różne warzywa seler ,por z zielonym ,pietrucha ,marchew kroiłem w kawałki do wody .Gotowanie z dodatkiem piersi z kurczaka w całości.Następnie chcąc porcję ,blenderem miksowałem i dodawałem kawałki kurczaka .PYCHA Tyle ,że właśnie wyczytałem ,że podnosi się Ig i zrezygnowałem. Curry ,może i patelnia super ,cena tez ,ale nie daj się omamić gwarancją.To jest chwyt reklamowy ,który zachęca do kupienia określonego produktu.Lecz decyzja yours ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - z rybą tak, ale chudą, łosoś odpada ;) Może być tuńczyk w sos.własnym :) DOrsz, pstrąg, halibut przyrządzone bez tłuszczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się wtrącę ;)
Maras ..Twoja zupka jest ok z tym że nie możesz uzywać do niej marchewki bo gotowana ma wysoki poziom Ig (80) a łączysz ją z kurczakiem czyli tłuszczem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutellko, co to za głodówka? Głodówka nie jest MMowa ;) Chyba lepsza grzeczna I faza niż nic, bo przemiana materii Ci siądzie. magdalenko, Wasa to węglowodany, więc nie łączymy z niczym tłustym. Możemy dodać wyłącznie to, co jest bez tłuszczu albo ma go bardzo mało: chudy twaróg, pierś kurczaka bez skóry, bardzo chuda ryba, np. tuńczyk w sosie własnym, krewetki, strączki (fasola, soczewica, ciecierzyca). Z całym jajkiem Wasy nie jemy, bo jest za tłuste, ale można zrobić np. omlet bez tłuszczu na samych białkach i wtedy można go zjeść z Wasą. Maras, wcześniej napisałeś serek jogobella, nie jogurt jogobella. Z jogurtami sprawa jest dość prosta: w składzie nie może być cukru ani żadnych skrobiowych zagęszczaczy i mają mieć mniej niż 1,5% tłuszczu. Tak samo serki. Nie jemy przekąsek między posiłkami - sam serek czy sam jogurt odpadają, przynajmniej jeżeli planujesz posiłki wcześniej. Jeżeli nie masz czasu i jesteś zabiegany, to od biedy można wtedy zjeść sam serek czy jogurt - lepsze to niż nic. Ale prawidłowy, MMowy posiłek, ma być pełnowartościowy. Więc kanapka albo dwie z serkiem i pomidorem byłyby już OK, sam serek to dodatek. Ta zupa, o której piszesz (bez dodatku tłuszczu), jest jak najbardziej MMowa i można ją jeść do posiłków węglowodanowych i tłuszczowych, ale nie miksowałabym jarzyn (ze względu na IG), tylko zostawiła w kawałkach. Do posiłku tłuszczowego można do takiej zupy dodać śmietanę czy trochę oliwy, a do węglowodanowego ryż czy makaron. Które ryby można do węgli możecie sprawdzić w tej tabelce: http://www.montignac.com.pl/CMS/index.php?option=com_content&task=view&id=500&Itemid=89 Tuńczyk wsw ma około 2% tłuszczu, więc myślę, że wszystkie ryby, które mają do 2 g tłuszczu na 100 g ujdą. Halibut jest dość tłusty, raczej do węgli się nie nadaje. się wtrącę - gotowana marchewka już jest odczarowana i można ją jeść na MM (ma niski ładunek glikemiczny), a pierś kurczaka ma tak mało tłuszczu, że można ją jeść z węglowodanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się wtrącę ;)
sorki ... ..chciałam pomóc bo kilka lat wstecz przerabiałam te dietę i schudłam na niej prawie 40 kg w ciągu 6 miesięcy ale skoro inne reguły teraz sa to się wycofuję życząc dużych ubytków na wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Curry ,pomyliłem się z tym serkiem.To był jogurt Jogobella Zott ,ale opis z fruktozą glukozowo cukrową ,a po przecinku cukier w składzie.? Teraz mam przed sobą dwa jogurty naturalne Danone bez cukru w opisie ,a w składzie węglowodany w tym cukier 6,2? Tłuszcz w opakowaniu 180 gr 3.6. Jogurt Dr Oetker tez bez cukru ,ale w opakowaniu 190 gr ma już tłuszczu 5,7. I bądź tu mądry. A możesz Curry podpowiedzieć jakie jogurty i kefiry ,Ty wcinasz? Ja kupowałem pilosa .Smakowo jest dla mnie b.dobry,a jak z tłuszczem,tego nie wiem. Co do zupki ,to ,z pewnością można pokroić w mniejsze kawałki i tez jest super. Natomiast ,ja czytałem o selerze ,że gotowany podnosi Ig. Teraz właśnie wstawiłem bułeczki do piecyka.Mniam ,mniam.Tyle że zmodyfikowałem trochę przepis i 3 szklanki mąki pp ,plus szklanka płatków. Z drożdżami ,przepis z Zuzla.Bułeczki z czosnkiem chyba przepis ,ale ja teraz robiłem bez. Super urosło i wyszło 8 bułeczek.4 z czarnuszką ,a 4 czyste do dżemiku.ha ha. My z żoną zainwestowaliśmy w super sprzęt. Tez każdy mówi tyle kasy ,ale jak jest możliwość i okazja kupna to polecam.Robi sałatki ,surówki ,w mig. Nie zastąpiony do wyrobu ciasta ,na wszystko.Pierogi ,naleśniki ,placki (z cukinii) ha ha. Dziś po wsypaniu składników na ciasto wyrabiałem maszynką ok 2 min i wszystko . http://thermomix.vorwerk.com/pl/ Polecam.Też myślałem ,że to zakup zbędny i drogi.Ale już zostało kilka rat.Natomiast na allegro można nabyć tez nowy i sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
się wtrącę ;).Nie wycofuj ,możesz przecież udzielić super rad.Zresztą ,sama widzisz ,jakie są problemy z doborem produktów ,posiłków.Ja w tym jestem the best.Ale żyje narazie.Więc nie uciekaj ,ale udzielaj PORAD FACHOWYCH.Co do ubytku wagi to brawo.A jak dziś z wagą ,czy na takim samym poziomie ,czy już inna diet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Piękne zapachy w kuchni ,od pachnących bułeczek.Ale z płatkami ,jakieś mniejsze wyszły.Zobaczymy ,jak smakowo. Curry ,co mojego podgryzania ,to nie jest tak,jak z opisu. Ja mam różne godziny narazie pracy i ciężko ustalić konkretną godzinę na posiłek.Jeżeli ma ranna zmianę to pobudka o 5 ,a posiłek 5.20 np.Więc do obiadu o 15.30 jest to 10 godzin i niestety moim zdaniem za długo.Mamy przerwę w pracy o 10.45 i stąd lekka przekąska ,lub posiłek.Z drugiej strony ,jak bym zjadł bardziej obfity ,to już na obiad nie będzie miejsca. Dziś wstałem ,bo ma drugą zmianę o 8.30 więc posiłek o 9. Obiad będzie o 13.20 ,więc tutaj nic już nie będę podgryzał.Ha aha. Jak wytrzymam. Następnie kolacja o 18.30 i o 22.30 lulu. Trochę z tymi zmianami nie pasuje ustalić godziny ,ale może się coś zmieni i będę robił na jedną ranną zmianę. Ale jak będzie jutro nocka ,to ostatni posiłek o 19 to w nocy nic nie będę jadł .No może jakieś warzywka wezmę.O ile dam radę ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) ja po śniadanku :) spoko Maras Ty jak sie rozpiszesz ,to trzeba zrobić se kawe i usiąść :) nie da sie szybciorem poczytać :p ja do byłek dodaje cebylke suszoną z Prymatu... i tylko tą przyprawe nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×