Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Curry

Montignac - przyjemne odchudzanie

Polecane posty

Carry mniammmmm ja je zrobię i poleję sosem truskawkowym z mrożonych truskawek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Witam po nocnej zmianie.Nie było źle ,ale jedzonko chodziło za mną .W nocy zjadłem dwa posiłki.Około jogurt z warzywkami,oraz około 5,30 serek wiejski,no i niestety musiałem coś doprawić .Nie była to sól ,pieprz ,tylko łyżeczka marmolady.Grzech? ha ha.Pewnie trochę tak ,ale jaki błogi spokój po czymś słodki ha ha Po drodze do domku zakupki.Curry ,pytałaś co mam w lodówce/Oj mam .Kupiłem duża pierś z kuraka. Pieczarki ,zieleninę ,makrelę wędzoną. Kefiry z opisem o% tłuszczu. Pobudka była o godz 10 i zjadłem chwilę później ,płatki owsiane zalane woda z dodatkiem soli ,pieprzu . Do tego wczorajsza kamienista bułeczka i po plasterku serka z ,no właśnie marmoladką. A i do tego płatki zalałem kefirem i do tego kefiru co zostało dodałem ogórek kiszony ,paprykę ,lubczyk? imbir ,czosnek i tak wyglądało śniadanko.Tak t o wyglądało Na obiad .lub dalsze posiłki ,mam seler ,pietruchę i pierś kuraka przyprawioną i czekającą na pomysła. Dzięki kobietki ,za miłe przyjęcie.Nie myślałem ,że będę tym rodzynkiem ha ha.Ale ok ,aby nie zostać DYNIĄ haha. Majka ,Magdalenka witam i pozdrawiam . I proszę o podpowiedzi odnośnie menu ha ha. Kolejne pytanka ,Curry co do płatków rano ,bo ja to mogę zjadać śmiało.Przynajmniej narazie.Jak zdobędę dżem z fruktoza ,mogę to dodawać do płatków? No i ,jak zrozumieć ,że jemy 1 posiłek węglowy ,drugi tłuszczowy?A pozostałe np 2 to jakie mają być? Muszę pośmigać i zobaczyć co dziś zjem.Czuję się głodny ,ale może to wynik ,mniejszej dawki cukru i jak pisała Curry więcej błonnika.Na poprzedniej diecie ,byłem z wizytą u lekarza ,bo tak ssało ,że się wystraszyłem . Narazie tyle.Zaraz ciśnie Justynka.Trzymajmy kciuki . Ja obstawiam ,że Justinwinner today!!!!Yes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć chudziny :) Maras, dżem z fruktozą można do płatków. Dżemy (z fruktozą, ksylitolem lub bez cukru) możemy jeść do posiłków węglowodanowych przed południem. Jeden posiłek węglowodanowy, jeden tłuszczowy, reszta dowolna. Do pracy lepiej zabieraj sobie jakieś porządne jedzenie w pudełkach. Jogurt z warzywem to za mało - zresztą sam widzisz, że nie wytrzymujesz na jogurcie i potem jest podjadanie serka na słodko przed snem ;) Pierś z kurczaka jest dość uniwersalna przy robieniu jedzenia do pracy, bo można ją zrobić bez tłuszczu i dodawać zarówno do posiłków tłuszczowych (np. sałatka z różnych warzyw z piersią kurczaka i oliwą, można dodać kawałek jakiegoś sera żółtego albo pleśniowego), jak i do posiłków węglowodanowych (same warzywa z piersią kurczaka i sosem jogurtowym, sałatka z makaronu i piersi kurczaka np. z ogórkiem). Sporo przepisów na piersi jest na forum Zuzla: http://forum.montignac.com.pl/posilki-tluszczowe-i-faza-vf32.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powitać wszystkich:) Mars chlebek upieczony?;) gdy zbraknie zawsze masz wybór w chrupkim pieczywie typu Wasa i inne a dżem słodzony fruktoza dostępny jes w Lidlu,większość z nas tam go kupiła,są róźne smaki no i jest pyszny:P moje menu dziś: 9:00 płatki górskie z mlekiem i odrobiną dodanych suszonych owoców,śliwki i morele...aha przedtem wciagnęłam odmrożone truskawki zmiksowane bez niczego 12:00 3 jaja na miękko z odrobiną majonezu:P talerzyk skrojonych talarków ogórka surowego i rzodkiewki:) 15:30 będzie szynka pieczona w cebuli z odrobiną oleju co by nie było zbyt suche(mąż je z ryżem i ogórkami) ja bez ryżu za to z warzywami,pomidor,rzodkiewka... na kolacje nie mam pomysłu,może jaja smażone bez tłuszczu ale tak czy siak byłby to chyba drugi tłuszczowy posiłek a rano były jaja wiec to chyba zakazany zestaw w ciagu dnia??!!!Curry dopomóż:Pproszę,ja jeszcze się gubię a nawet jestem nadal ciemna w temacie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Laski:)) a dzisj WOŚP bylismy na koncercie Tomka Lipińskiego :P ale Patyczak z niego:P Przechodziłam koło baru sushi mniammmmm ale co za dużo to niezdrowo:))) Carry tez lubisz sushi, prawda?? Moje menu; 10.00 owsianeczka z suszonymi owocami + 1 marchewka 14.00 makaron + warzywka + kalarepa dla domowników zrobiłam spaghetti z mieskiem :D 19.00 makrela z warzywami:)) a moje leniwe całe czas w mojej głowie nie miałam truskawek:P z resztą za dużo Sępów do podziałów :) :D Maras - jak moge Ci coś doradzić ...to świetnym zapychaczem jest kapusta kiszona, czujesz się po niej syty i np. takie łazanki z kapusta i z grzybami tez są świetne :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenko, zapomniałaś o surowych warzywach do śniadania ;) i dobrym tłuszczu. Zjadłaś już węglowodanowy posiłek na śniadanie i tłuszczowy na drugie śniadanie, czyli następne posiłki mogą być dowolne. majkaaa, uwielbiam sushi. Pewnie głównie dla zabawy i całej tej oprawy, która towarzyszy jego jedzeniu ;) I bardzo dobrze się po nim zawsze czuję. Wybieraj takie z chudą rybą, krewetkami, ogórkiem, sałatą. Omijaj chyba najpopularniejsze u nas sushi z łososia, bo jest tłusty. Jeżeli zrobisz je w domu, to już będzie absolutnie zgodne z MM, bo zalewę do ryżu można wtedy zrobić z fruktozą i wybrać same MMowe, węglowodanowe dodatki. Składniki do domowego sushi kosztują w sumie tyle, co wyjście do średnio drogiej restauracji, a większość z nich starcza na wiele razy. Właściwie problemem jest tylko zdobycie świeżej ryby, ja kupuję w sklepie Kuchnie Świata. Jest tam co środę surowy tuńczyk na tyle świeży, że nadaje się do sushi. Ten sklep to sieciówka, więc może masz go też gdzieś niedaleko domu. Też lecę załapać się na jakieś koncerty WOŚPowe i wrzucić coś do puszki. Trzymajcie się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki i Rodzynku! Wstyd się przyznać, ale nie jadłam sushi :P. Może kiedyś... ;) Moje menu: 8:30 mandarynki 9:00 3 kromki chlebka orkiszowego z twarożkiem, w tym jedna + nutella śliwkowa, dwie z pomidorem i czosnkiem, papryka, kawa z mlekiem (wszystko 0,5% tłuszczu) 13:00 3 jajka sadzone na oliwie, cebulce i kabanosie, pół ogórka, pomidor, surowa marchewka 18:00 kurczak gotowany, fasolka szparagowa na parze, kapusta pekińska z pomidorem i cebulą + majonez, na deser 3 kostki gorzkiej (85%) czekolady - strasznie ciężko mi bez słodyczy :(. Powoli będę się odzwyczajać, nie myślałam, że tak będzie mi ciężko. Generalnie to rozbestwiłam się przez ten świąteczny czas, a i tak w ogólnym rozrachunku jestem na minus z kg. Fajnie mieścić się z powrotem w ulubione jeansy. Jutro muszę coś z rybką zjeść, bo dobrych tłuszczy jak zwykle brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Tak na wstępie to JUSTYNKA jest the best!!!!! Co do mojego menu ,to dziś to było połączone ze spaniem.ha ha.Ale na obiad żona zrobiła pyszne gołąbki ,może nie dietetyczne ,bo ryż z mięskiem ,ale bardzo smaczne.Zjadłem 3.Na kolacje o 19 zupka pomidorowa plus gołąbek.Do pracy zrobiłem sałatkę warzywna ,dwie marchewki i serek wiejski.No może do warzyw jeszcze kawałek piersi z kurczaka zrobię. Kapusta tak jest zapychaczem ,ale później brzuch wyżej nosa i człowiek sam się boi swoich wystrzałów ha ha. Waga narazie w z opcją do góry. Ale dalej walczę.Curry wertowałem te przepisy ,parę wydrukowałem. Dzięki. Mam chęć na spaghetti.Kupiłem makaron może nie durum ,bo nie wiem co to jest ,ale brązowe spaghetti Lubelli.I co można dodać do tego makaroniku.Ser żółty? Czy to można zjeść na śniadanie?A jakaś lekka zupka mleczna może być ?Jeśli ,tak to z kaszą ,ryżem? No i ewentualnie co po zupce można dogryźć. Curry ,podpowiedz raz jeszcze z tymi posiłkami ,bo tłuszczowy raz ,węglowodan 2 ,a pozostałe np 2 tłuszczowe?Jak to ma być .Miłej nocy.Ja cisnę na 22. Pozdrowionka P. s A jajeczka na twardo na kolację pasują ,czy tez za ciężkie takie jedzenie.I pewnie z sałatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do pytan marasa :) dorzuce jeszcze kilka : czy wolna nam jesc podroby np drobiowe co z wedlinami? mam w zamrazalce baleron wedzony ;) czy mozemy jesc mielone ? i to z pytan było by chyba na tyle a nie jeszcze jedno czy wolno nam jesc serki topione ja jestem mega chora :( gardło mnie boli ze szok az mi sie ciezko je wiec dzis nie wiele zjadłam najwiecej to chyba pastylek na gardło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha h a:)) Maras ale Jajcarz z Ciebie:)) To mówisz że się nażarłeś gołąbków:P ha ha h a:)) gołąbki ok....ale gdyby były bez ryżu a zamiast ryżu np. pieczarki!!! cukinia, pieruszka czy inne warzywa:D Makaron możesz z wszytskim co nie ma tłuszczu np.tuńczyk, pierś z kurczaka, biały chudy ser i z warzywami !!! naprawdę można się tym najeść....ja zawsze obowiązkowo dodaję puszkę z pomidroami krojonymi... możesz sobie zrobić papryke nadzina pastą z makreli i z jakiem i z majonezem i np. z pieruszką - pycha!!! zupy mlecznej z tego co wiem nie gotujemy tylko zalewamy płatki bądz otręby mlekiem do 1,5% lub kefirem i dodajemy suszone owoce, cynamon Jutro mam w planie zjesc sobie deserek:D jogurt naturalny bez cukru + kakao + cukier brzozowy :P Pycha:))) Tylko nie wiem gdzie go wcisnąć ???? jako 4 posiłek ??? i miedzy obiadem a kolacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszkowa- chętnie bym Tobie pomogła ale nie chcę Ciebie w błąd wprowadzić ale z tego co wiem... wędliny jemy jako posiłek tłuszczowy ok... kabanosy, krakowska sucha czy Mysliwska.... sery muszą mieć powyżej 18% tłusczu serki topione np. Kiri mozna dodac np. do zupy jako posiłek tłuszczowy ale kanapki z serkiem topionym juz nie!!!! Makaron z mąki Durum jest w prwie ka.,zdym makaronie ale prawie na opakowaniu jest napisany skład, ponadto pamietamy że gotujemy go al dente :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo :) Majka -widzę, że przejęłaś pałeczkę od Curry ha ha :D 3 ostatnie dni miałam trochę pokopane i chyba nie wszystko było zgodne z MM. Rano zaczynałam dobrze a kończyłam różnie ...:P Np. jadłam rybę w occie a w zalewie był cukier... :O Ale od dzisiaj będę się pilnować ;) 6.00: 2 kromki chleba MM z twarogiem i dżemem, marchewka 11.00 galaretka drobiowa, jajko z majonezem, marchewka Po długim weekendzie z warzyw została mi w lodówce tylko marchewka ha ha ha po drodze coś kupię ;) 16.00 ryż Basmati, chuda polędwica drobiowa, ogórek ziel. jogurt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Witam.Kolejna nocka zaliczona i konsumpcja nocna tez.Majka , fakt ,te gołąbki były pyszne ,tylko ten ryż. Miałem wybierać z gołąbków ziarenka ,ale po 34 zwątpiłem ha ha. Tak ,to jest ,ale ,jako młody MM mogę się pomylić.Ale obiecuję poprawę.Oby nie na wadze ha ha. W nocy o 2 znowu gołąbek ,plus warzywka i kapusta gotowana co zabrakło do niej mięska.No i zapchałem się ,bo nie zjadłem nawet serka wiejskiego.Były jeszcze dwie marchewki i 3 orzechów laskowych. Rano o 7 zjadłem płatki zalane wrzącą wodą z odrobina mleka. No i do tego bułeczki ,które piekłem szt 1.5 . Z pyszna ,no wiecie marmoladką.Ale NIE MAM dżemu z fruktoza to co mam robić ha ha.Żartuję ,ale ta słodycz marmolady różanej jest pyszna.Pewnie o 11 serek wiejski z warzywkiem jakimś,a na obiad cos poszukam .Ale mam kuraka piersi ,w zalewie więc pewnie z pieczarkami zrobię.Mam chęć na spaghetti/Kupiłem makaron brązowy ,tylko co można dodać do makaronu.Pieczarki pewnie i proszę o podpowiedź.Tylko żeby coś pysznego. Tylko czy lepiej zjeść to na kolację przed pracą ,czy na obiad.Narazie lulu.Pozdrowionka I nie myślcie o gołąbkach z ryżem ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maras-kilka dni mnie tu nie było a widzę, że Ty tu zagościłeś na dobre ;) WItam :) A powiedz, przedtem byłeś na Dukanie? (wiesz, że my kobietki jesteśmy trochę ciekawskie :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Curry - mąka żytnia 750 nie może być, no nie? Teraz zauważyłam, co kupiłam :O Mogę upiec chleb dla rodziny, jak tak chcą :P ja nie skorzystam, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Witaj Nutelko.Jakoś mnie jeszcze nie wywalają kobitki ,więc jestem. Może i marudny trochę ,ale jak człowiek nie wie,to pytać ,pytać. A zwłaszcza ,jak dostaje miłe i fachowe porady. Thank. Co do mojej dietki poprzedniej to nie był Dukan. To dieta Królów.. Duże podobieństwo Dukana i jak myślę MM. Dla mnie okazała się skuteczna i to bardzo. Jak pisałem moja waga była 11,5 i w ciągu 4 miesięcy schudłem prawie 20 kg. To był w sierpniu 2010 ,jak zacząłem walkę.Udaną ,ale chwile zwątpienia były. Byłem w kontakcie z Panią prowadzącą salon Rolletic ,która była po kursie odnośnie tej diety. Bez chlebka ,warzywka nabiał,po tygodniu miałem dość Bo słodkie ,szczególnie nutella ,to mniam ,mniam ha ha. W ogóle pożerałem pokarmy ,nie jadłem.Co było pod ręką i smakowało po prostu żarłem.To nie było jedzenie.Nie w głowie były węgle i tłuszcze.Mam chęć ciacho ok .Browarek ok i wiele innych SMACZNYCH SŁODZIUTKICH RZECZY. Ale ,jak spodnie zrobiły si,ę ciasne i ciężko było się uparłem si,ę ,że schudnę i tak było. W zasadzie i teraz nie mam ,aż takiej nadwagi ,ale po Świętach wpadło parę kg.Teraz ważę 95-97.A chciałbym w okolicy 92-94.I dla mnie to waga ok.85 to ważyłem naście lat temu ha ha. Więc tu jestem i szukam rad ,przepisów itp.Myślę ,że na każdej diecie można zrzucić wagę,ale sztuką jest ją UTRZYMAĆ i nie wrócić do nadwagi.Zdrowie ważniejsze.A i żona mówi ,że mniej sapię ha ha. Trzeba tylko wiedzieć co z czym i kiedy. W diecie MM narazie się po prostu gubię.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maras - a co Cię mają wyrzucać? W końcu tutaj, na dietkach jesteś jak eksponat, wszyscy Cię oglądają z każdej strony haha tylko nie uciekaj na inne forum ;) Co racja, to racja- najtrudniej wagę utrzymać :) DObrze wybrałeś, bo już w II fazie możesz wcinać Nutellę i MMsy ;) A bez piwa wytrzymasz? Musisz jeszcze przeszkolić żonę, żeby wpadek nie było ...(jak z tymi gołąbkami ha ha :P ) Uśmiałam się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras62
Może za bardzo marudny jestem i za dużo pytam. ha ha Co do piwka ,to narazie abstynencja. Jak zacząłem dietę ,to i piwko odstawiłem. I tak już zostało.A ja tak kocham browarek ,że mogli by mi rurkę do głowy z piwkiem zamontować ha ha. Co do posiłków i przeróżnych dan ,to ja jestem sternikiem.Po prostu uwielbiam i chyba dobrze mi to wychodzi gotować.Całe swoje menu odnośnie odchudzania ,prawie sam komponowałem.Żona jednak mnie wspierała ,więc było we dwójkę lżej chudnąć. Pewne rzeczy musiały wypaść z jadłospisu. Teraz jak pisałem ,pozwoliłem sobie na pyszne ciasta i to dla mnie największy problem.Bo za mięskiem ,aż tak nie przepada.No może ,źle napisałem.Mogę się obyć ,o ile czymś można to zastąpić. Chociaż wegetarianinem nie będę raczej. Szukam cos na obiad i mimo wielu przepisów ,jakoś nic nie wpadło smacznego.Ciągnie mnie na spaghetti z warzywkami z pewnością,ale kiedy to zjeść na obiad?kolację.No i jajeczka gotowane z majonezikiem.Pycha.I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maras - to się chwali, że potrafisz zrezygnować z browara ;) Niewielu facetów dałoby się na to namówić :) Dobrze też, że żona Cię wspiera a fakt, że sam gotujesz - zasługuje na uznanie :) Tylko się nie pomyl, bo w tej diecie łatwo o błąd, dobrze robisz, że pytasz ;) Curry cierpliwa jest, więc nie ma obaw ;) Możesz pytać ;) Spagetti możesz na obiad albo kolację ;) Mnie się podoba ta wersja z tuńczykiem, koncentratem i czosnkiem, ale z pieczarkami też jest OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam tą galaretkę...szkoda że nie ma wersji light :P Za dużo tłuszczu, chociaż drobiowa ;) A tak to jadłabym ją na okrągło haha ;) Cury-pewnie powiesz, że nie mam dobrych tłuszczów ...;) A te warzywa to porażka...:O Muszę uzupełnić zapasy, jutro będzie trochę lepiej, może ryba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Maras, może pokaż żonie forum z MMowymi przepisami? Ciężko się jest odchudzać, gdy ktoś podsuwa pod nos różne smakołyki i nie ma się serca, żeby odmówić ;) Durum to jest odmiana pszenicy, z której robi się część makaronów. Znajdziesz to na skłądzie makaronu na opakowaniu. Praktycznie wszystkie makarony spaghetti są zrobione z mąki durum, na inne makarony trzeba uważać i czytać ich skład. Na MM możemy jeść spaghetti z mąki durum, byle było gotowane al dente. I w I fazie do tego makaronu jemy oczywiście wyłącznie węglowodanowe dodatki, czyli odpada sos z tłustym mięsem, czy ser. Dodajemy sos (może być np. pomidorowy, ale robiony bez tłuszczu albo tylko z odrobiną oliwy z oliwek, do tego czosnek, zioła). Można dodać różne warzywa. Można też dodać krewetki, bardzo chudą rybę (max. 1,5% tłuszczu, np. tuńczyka wsw), pierś z kurczaka bez skóry, chudy twaróg - czyli wszystkie dodatki do makaronu powinny być bardzo chude. Razowe makarony Lubelli to podobno oszustwo, więc lepiej nie kupować. Spaghetti kupuj zwykłe, białe, tylko na wszelki wypadek spójrz na skład (ma być mąka durum i to koniec). Makaron można jeść na dowolny posiłek. Wyjątkiem jest makaron na słodko, np. w jogurtem owocowym - to jemy tylko przed południem. Zupa mleczna może być. Z dozwoloną na MM kaszą czy ryżem. Do takiej zupy obowiązkowe warzywa i jakieś chude białko (np. chudy twaróg), bo to posiłek węglowodanowy. 1 posiłek węglowodanowy, 1 posiłek tłuszczowy reszta dowolna - węglowodany albo tłuszcze. Jajka na kolację pasują, nawet jajecznica się nada - tylko nie bardzo tłusta, więc nie na kiełbasie czy boczku i nie z dużą ilością masła. I oczywiście do tego warzywa ;) Między posiłkami nie podjadamy, nawet samej marchewki. Orzechy w I fazie MM odpadają, będzie je można jeść w II fazie diety. Marmolada z cukrem oczywiście nie jest MM. Serek wiejski ile ma tłuszczu? Już parę razy pisałam, że popularny serek wiejski nie jest MM i że sam serek z warzywem to za mało na jeden posiłek. Nawyki z poprzedniej diety są chyba bardzo ciężkie do przezwyciężenia ;) Jak poprawisz błędy, to pozwolimy Ci pić małe piwo do obiadu czy kolacji ;) Montignac na to zezwalał. Ale jak do tych gołąbków z ryżem, dżemów z cukrem i innych takich ;) dorzucisz teraz jeszcze piwo, to będzie marnie. gruszkowa, wolno wszystkie podroby z wyjątkiem wątróbki, która jest II-fazowa Wędlin na MM raczej unikamy, chyba że masz sprawdzone źródło i wiadomo, co do nich wkładają, albo robisz sama. Jeżeli nie, to zawsze możesz zamarynować i upiec kawałek mięsa, ostudzić i kroić cienko jak wędlinę. Ze sklepowych, jeżeli już musisz, wybieraj te, w których zwykle jest mało chemii - kabanosy, suche kiełbasy. I czytaj skład. Mielone oczywiście możemy jeść, ale nie dodajemy do nich bułki i nie obtaczamy w tartej bułce. Żeby nie były zbyt twarde możesz do nich dodać np. zmielone pieczarki, trochę żółtego sera, posiekaną i zeszkloną cebulę. Do tego jajko, przyprawy. I można smażyć na tłuszczu. Jeżeli chcesz, możesz obtoczyć w rozdrobnionym granulacie sojowym - nigdy tego nie robiłam, wiec nawet nie wiem, jak to smakuje ;) ale bez panierki też można, jeżeli masz dobrą patelnię. Serki topione - nie jestem pewna, bo nigdy nie jem. Wydaje mi się, że serki Kiri niebieskie są na MM dozwolone - do tłuszczów. majkaaa, jak miło, że nie tylko ja tu ochrzaniam za błędy ;) Nutella, czytałaś skład tej polędwicy drobiowej? Nie podoba mi się ona ;) Lepiej ugotuj albo upiecz w folii pierś kurczaka bez skóry. Mąka 750 niestety nie jest MM. Uwagi do swojego menu już widzę znasz ;) Galaretkę węglowodanową można zrobić z samej piersi kurczaka, ale nie jest smaczna - próbowałam zrobić i przyprawiałam na różne sposoby, ale to już nie to. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł, jak to zrobić, żeby było naprawdę smaczne, to chętnie skorzystam. Zrobiłam muffinki i wyszły pyszne, więc wpisuję przepis (mój, nie z netu): ------------------------------------------------ MUFFINKI PIERNIKOWE Z DŻEMEM ŻURAWINOWYM Na standardową blaszkę muffinkową 12 szt W misce wymieszać: 2 białka, 1 szklankę maślanki, 2-3 łyżki mleka, 1 łyżkę melasy z karobu, W osobnej misce wymieszać: 2 szklanki mąki (u mnie orkiszowa 1850), 1/4 szklanki fruktozy, po 1 płaskiej łyżeczce sody i proszku do pieczenia, 2 łyżki przyprawy do piernika (bez cukru), 1 łyżka kakao Mokre składniki wlać do suchych, połączyć, ale nie mieszać zbyt dokładnie i długo. Przełożyć do foremek wyłożonych papilotkami lub papierem do pieczenia. Na każdą muffinkę nałożyć solidną łyżeczkę dżemu żurawinowego (ja robiłam sama z ksylitolem - po prostu przesmażyłam żurawinę na ksylitolu z odrobiną wody - dżem powinien być kwaskowy). Piec 20-25 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. -------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Curry- znowu mnie zaskoczyłaś :D Co to jest melasa z korabu? Kupuje się to z sklepie ze zdrowa żywnością, tak? Polędwica jest bez dodatków :) To taka surowa, tylko trochę podwędzana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutellko, melasę kupiłam w sklepie internetowym, przy okazji kupowania mąki, ksylitolu itp. Nie znalazłam informacji o IG, więc bezpieczniej będzie nie zjadać pół słoika na raz ;) Jest baaardzo intensywna w smaku i aromatyczna, trochę jak bardzo gęsty miód o smaku karmelowo-kakaowym. Podobno jest też niezwykle zdrowa. W składzie ma wyłącznie karob, który sam ma dość niski IG. http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=5112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Curry to coś ala miód to i cene ma obłędną:O moje menu dziś: 10:00 4 kromki z twarogiem i dżemem,spora papryka czerwona 15:00 jaja sadzone z serdelkiem drobiowym,ogórek,rzodkiewka 18-19 jeszcze nie wiem może ryba chuda z warzywami drugie śniadanie odpusciłam z racji najedzenia się i gości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Curry do tego MM sernika na zimno mogłabym kupić galaretkę ? może są bez cukrowe ??? bo jakos sobie nie wyobrażam sernika bez galaretki a wkrótce mam zamiar go zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Wszystkim:)) Madzik - galaretka zdecydwowanie bez cukru!! :)zrób sobie tem sernik z mrozonymi owocami:) moje menu: 9.00 owsianka + ogórek zielony!! 13.00 makaron z kurczakiem+ kalarepa 16.00 kefir ale nie mialam nic zielonego a milam ssanie:) 18.00 leniwe z jogurtem:P sałatka z pomidorów i cebulki w końcu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×