Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa, stara

ciąża, folik, femibion...

Polecane posty

Gość gość
52525252525252525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zależy od tego, co jest nam potrzebne. Kwas foliowy to wiadomo, każdej kobiecie, ale wiele innych witamin da się uzupełnić właściwą dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy zachodzisz w ciąze, albo chcesz to potwierdzić u lekarza to idziesz własnie do ginekologa. I on juz na tej wizycie powinien powiedzieć o kwasie foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez np. Folik to nie suplement. A kazda mama wie jak wazne jest przyjmowanie kwasu foliowego przed ciąża i w jej okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W normalnej nawet najzdrowszej diecie niemożliwe jest zapewnienie organizmowi takiej dawki kwasu foliowego ile potrzeba do obniżenia ryzyka wystąpienia WCN. Warto więc przyjmowac na przykład Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę tutaj na pewno jest najważniejsze zdrowie i to jak podchodzimy do macierzyństwa. To taka podstawa i pokazanie naszej odpowiedzialności za maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się ze warto takie informacje przemycać na forum, może w ten sposób ktoś się doinformuje i nie dopuści do rozwoju poważnych schorzeń u swoich maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile tabletek dziennie trzeba przyjmowac kwasu foliowego ??? Czy jedna wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem wazne ze w ogole brałas. Jednak to tez jest i dla Ciebie i dziecka najwazniejsze. Mozesz zapytac jeszcze w aptece o Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat dowiedziałam się od lekarza to się dzielę wiedzą i sama stosuję się do wskazówek lekarza i folik biorę juz od dłuższego czasu codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto jest słuchać lekarzy i jesli trzeba przyjmować kwas foliowy to musimy sie do tego dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przyjmowałam kwas foliowy na 3mc przed planowana ciążą a potem do 4mc. I myśle ze to spokojnie jest własnie taki odpowiedni czas na to zeby dostarczyć odpowiednią ilość kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmowałam tylko kwas foliowy. W sumie nawet jak pytałam lekarz, ten powiedział mi ze jesli prowadzimy zdrowe życie, dobrze sie w ciązy odzywiamy to nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ze nic nie brałam oprócz na początku ciązy kwasu foliowego. I tylko tyle. Nic wiecej oprócz zróżnicowanej diety nie jest nam w ciązy potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak planujesz dziecko to powinnas teraz też pomysleć o przyjmowaniu kwasu foliowego. Jednak jest najwazniejszy jesli chodzi o zdrowie naszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę nie jest tak ze zawsze mozesz sobie zaplanowac dziecko ;) wiem zaczynasz od razu przyjmowac w momencie kiedy dowiadujesz sie ze jestes w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy femibion natan 1 i fiolik można zażywać razem czy osobno? narazie zażywam femibion po śniadaniu, witamine d3 po 2 śniadaniu, fiolik po obiedzie a magnokal po poźniejszym posiłku. I nie wiem czy dobrze robie zażywając w takich odstępach czy można razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietaj o kwasie foliowym. To jest w takim wypadku jednak najwazniejsza sprawa, a wszystko inne jest drugorzędne. Zapytaj w aptece koniecznie o Folik Mama. Naprawdę jest najlepszy jesli chodzi o zbilansowane suplementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem kobiet które własnie maja takie podejscie. Przeciez lekarze nie od dzisiaj mówią o tak waznym znaczeniu kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duża grupa dziewczyn nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego w trakcie planowania ciąży. (zapobiega on wystąpieniu wad wrodzonych płodu) jak i już będąc w ciąży. Dlatego ja już w okresie starania się o dziecko zaczęłam brać Folik Mama, który polecił mi mój lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam że z suplementami to trzeba ostrożnie, bo łatwo przedawkować, jedyne co naprawdę warto brać to kwas foliowy, zwłaszcza jak planuje się ciążę. Ja przyjmuje Folik bo wolę lek od suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki suplement pomoze nam uchronić przed przykrymi ewentualnymi chorobami.Ale to wiadomo już nie od dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj na pewno jest najważniejsze zdrowie i to jak podchodzimy do macierzyństwa. To taka podstawa i pokazanie naszej odpowiedzialności za maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy to podstawa przy staraniach o dziecko. Ja brałam Folik a później zmieniłam za radą lekarza na Folik Mama, który ma wszystkie składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×