Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Peanuts_in_choco

Jakie studia? Dziennikarstwo czy Public Relations?

Polecane posty

Gość Peanuts_in_choco

Witam, Stoję przed wyborem studiów. Dziennikarstwo czy Public relations z reklamą? Obydwa kierunki mnie interesują. Gdzie lepiej pracę znaleźć? Która będzie lepiej płatna? Z czym się wiąże potem zawód dziennikarza lub PR'owca? Gdzie można pracować? Pilnie proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studiowałam dziennikarstwo
Idź na PR, bo możesz być rzecznikiem każdej instytucji, zawsze biorą piarowca a nie prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie jestem w 3 klasie - matura przede mną. W gruncie rzeczy również zastanawiam się nad tym, czy iść na dziennikarstwo, czy nie, czy może właśnie PR, nie wiem. A tak w ogóle jakie przedmioty zdawałaś na maturze? Bo ja mam zamiar zdawać rozszerzony polski i historię, nie wiem, czy mieszać się jeszcze w WOS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peanuts_in_choco
Ja zdawałam pol, ang i wos. wszystko w podstawie. ale to musisz na stronie uczelni, ktora Cie interesuje zobaczyc jakich przedmiotow wymagaja na dany kierunek. i to wcale nie musi buc w rozszerzeniu. wiec lepiej napisac na podstawie niz isc na kozaka i mniej procent miec na rozszerzeniu :) a z dziennikarstwem az tak ciezko z praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziennikarzem może być każdy bez względu na studia, więc jest duża konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nehi
A może pogodzić te dwie opcje i wybrać Dziennikarstwo ze specjalnością PR? Na WSFiZie w Warszawie jest politoogia ze specjalnością Dziennikarstwo i Public Relations. Na pewno można znaleźć pracę w mediach, zwłaszcza w tak dużym mieśćie jak stolica. Ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magisterzarzadzania
Dziennikarstwo jest przereklamowane podobnie jak zarządzanie - fabryka bezrobotnych, chyba, że jest się rzeczywiście dobrym. Jak już to PR . Polecam Ci poczytać ten artykuł: http://webarmy.pl/pr-fundament-marketingu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że Public Relations będą lepsze, odnoszę wrażenie że dziennikarstwo jest dosyć zamkniętym segmentem rynku, żeby wejść prawdopodobnie będziesz potrzebował znajomości. Z kolei Public Relations wydają mi się trochę szerszym segmentem. Na temat agencji PR, możesz poczytać chociażby tutaj - http://www.paczkonado.pl/agencje-pr-wykorzystaj-ich-moc/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach oba te kierunki się nadają do.... Nie możesz wybrać konkretniejszego kierunku i bardziej ścisłego? ale już jesli musisz to idz na PR z dwojga zlego troche lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ogólnie PR też to bardzo oblegany kierunek i wiele osob nie ma po nim pracy, a po prywatnych uczelniach to już w ogóle bo to zwykle szkoły "lansu i dansu", ale jak chcesz :) w kazdym razie, ja poszłam na trudniejsze studia- prawo , a i tak żałuję bo ciezko się po nich przebić, a Twoje kierunki to juz całkiem, jak będziesz miala szczeście to moze znajdziesz prace w zawodzie, ale watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaszukowiczkowa
Moim zdaniem lepiej PR. Popatrz sobie choćby na http://www.itbcgroup.pl/ i zobacz jakie fajne rzeczy można po tym robić. Ciekawsza praca niż po dziennikarstwie i bardziej przyszłościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka

Ja jestem na studiach dziennikarskich na UW i wybrałam specjalizacje PR 🙂 Praktykuje też PR jako stażyska w agencji Acha i jestem bardzo zadowlona z mojego wyboru. Wiem, że będę kroczyć tą ścieżką kariery.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałam wybierać bo podjęłam na WSKZ-ecie kierunku dziennikarstwo i public relations. Studia były bardzo ciekawe, dużo się dowiedziałam, dodatkowo w trakcie studiów otrzymałam ofertę pracy w zawodzie, więc mogłam w praktyce wykorzystywać wiedze ze studiów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×