Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emilina

Co myślicie o imieniu Matylda?

Polecane posty

Gość emilina

Moja rodzina puka się w czoło i mówi, że jestem szurnięta i mam wybrać jakieś normalne imię. Co w nim jest takiego złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffff77777777777777
bardzo ładne tylko ciężko się zdrabnia:-)))a rodzinę olej to TWOJE dziecko:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaff
Fakt, ciężko zdrobnić, mnie na przykład podoba się Anastazja ale sensownego zdrobnienia też nie ma.. Ale imie Matylda sympatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrobnienie to Mati. Chodziła ze mną do podstawówki jedna Matylda i tak na nią mówiliśmy:) No ja nie wiem o co chodzi mojej rodzinie, że się tak tego imienia czepiają. Z moją kuzynką było podobnie jak chciała nazwać synka Stanisław. To też wielkie oburzenie, że teraz dzieciom się tak nie daje na imię, tak jej nagadali, że uległa i teraz ma Kubusia jak pięć innych mam w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, bardzo ladne imie ksiezniczka Matylda, zona ksiecia Philipa(ksiaze belgijski), z pochodzenia pol polka( jest corka hrabiny Anny Marii Komorowskiej), belgowie ja uwielbiaja, jest bardzo ciepla osoba to tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myslę, że to
piękne imię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejla28
straszne to imię...nie dość ze brzydkie to od razu kojarzy się w wielką grubą babą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matysia
Piękne imię. U mnie niestety już zarezerwowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię ładne.Ma jeden mankament - trudno je zdrabniać.Zawsze będą do twojej córki mówić "Matyldo" - bardzo oficjalnie i dorośle. Nie zwracaj uwagi na rodzinę - przecież to twoje dziecko.A imię jest w granicach rozsądku (tzn.żadna Koko, Vivienete czy inny kosmita).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda śliczne i oryginalne imię:) kojarzy mi się z filmem ,, Leon zawodowiec ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
O, to samo chciałam napisać, że do tej pory spotkałam się ze zdrobnieniem Mati od Mateusza. A imie, moim zdaniem, okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shbbxfbfgb
Jak ja już słyszę te wszystkie Kubusie, Julki, Maje, Zuzie to już nawet imię Hermenegilda wydaje mi się całkiem znośne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super. Bardzo mi sie podoba. Moi znajomi mają córcie o tym imieniu (w ogóle mają 3 dzieci i wszystkie mają fajne imiona) mówią do niej Matysia, tysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Oczywiście, ze nie trzeba zniekształcić, ale dzieci nie będą zwracały się do dziewczynki Matylda, bo to imię jest za długie, tylko wymyślą skrót, niekoniecznie fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shbbxfbfgb
Ja słyszałam zdrobnienie Mati i od Mateusza i od Matyldy. Z kolei od Natalii słyszałam zdrobnienie Nati więc też podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----MaTyLda----
uważam, że to przepiękne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shbbxfbfgb
O a Matysia to znajomi mówią na swoją Martynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):):):):):)
matylda - ładne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co ty. Czemu wymyślą skrót? Ja mam na imię Paulina- to tak samo długie imię jak Matylda i jeszcze 4 sylabowe a nie 3 i zwracano się do mnie normalnie, bez większych problemów wiec dlaczego Matylda ma być za długie? Fajne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda bardzo ladnie, jak byłam mała to bawiłam sie z koleżanką w księzniczki i ja byłam Księżniczka Matylda, a ona księżniczka Karolina:) Wiosenna mamo- jak twoje dzieci mają na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się bardzo podoba Matylda i gdybym miala miec dziewczynke pewnie bym tak ja nazwala chociaz mialam watpliwosci bo srednio to imie brzmi z z naszym nazwiskiem (tez bardzo wazna rzecz przy wyborze imienia). ale czekamy na synka wiec nie ma o czym gadac :) a zdrobnienia sa wszedzie tylko moze nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe. np Charles to popularny Chuck. zdrabnia sie po to ze do niemowlecia nie mowi sie Stanislawie (nasz maly bedzie mail na drugie imie) tylko Stasiu :) zdrobnienia sa super rowniez dlatego ze nie wszyscy lubia swoje imie w "pelnej" wersji wiec mozna zwracac sie do osoby w rozny sposob i kazdy znajdzie cos dla siebie. dla mnie Mati jest jak najbardziej OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babysol
lada dzień urodzi się moja córeczka i już pół roku zdecydowałam, że będzie Matylda piękne imię ale rodzina owszem, bardzo na mnie najeżdżała że nie ma jak zdrobnić,że to nie fajne imię i jak córa dorośnie to będzie miała do mnie pretensje, że jej tak dalam olałam to będzie Matylda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;) ;) ;)
Bo to imie wq polskiej wersji jest troszke "rozlazłe" Miałam koleżanke francuzke o imieniu Mathilde i dla mnie Matild brzmi jakos tak delikatniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się krowa nazywała
w pewnej bajce-nawet pamiętam piosenkę....chcesz by twojemu dziecku to wytykali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się krowa nazywała
o widzę,ze ktoś mnie ubiegł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Ja zawsze spotkałam się z tym, że dzieci imię skracały. Jak biegają po podwórku, to nie będą wołały Matylda, bo jest za długie. W ten sposób Agnieszka zostawała Agą, a z pięknego imienia Monika robiła się Monia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wiosennej pytanie
Ty nie mialas wczesniej nicka kornelkowa...? :) a jeszcze wczesniej jeszcze innego (nie pamiętam) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×