Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gotowanie to koszmar :(

Gotowanie to strasznie dużo roboty :(

Polecane posty

Polecam w wolnej chwili poprzeglądać blogi z przepisami i podrukować te mniej czasochlonne (dla nielubiących gotować). Często zrobienie ciekawej potrawy wcale nie zabiera więcej czasu niż zrobienie np. schabowych. Do tego w wielu blogach dziewczyny dodaja duzo ziól, które nadają potrawie ciekawy smak. Juz nie mówiąc o tym, ze takie ciekawe danie daje nam dużo więcej satysfakcji niż mielone po raz kolejny. I druga rzecz - lista potraw, które będą chętnie jedzone. Czesto siedzimy i myślimy, co tu zrobić na obiad, a tak wystarczy jeden rzut oka na listę. Do kanapek polecam kurczaka gotowanego z dużą ilościa rozmarynu bez innych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie gotowanie wcale nie zajmuje tyle czasu. Trzeba tylko umieć być zorganizowanym. Byłam teraz kilka dni nad morzem i w górach. jedzenie różnej jakości a czekania min godzina. W tym czasie to spokojnie zrobię 2 daniowy obiad. Ze składników które znam. Jak się nie traktuje gotowania jako kary zaczyna sprawiać sporą satysfakcję. Szukanie nowych przepisów i smaków. Od zmywania mam zmywarkę a gotowanie to przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotowanie szybkich, prostych potraw + dobra organizacja (skladniki przygotowane przed gotowaniem, to czy tamto pokrojone, posiekane, itp.) a takze sprzatanie na biezaco, podczas przyrzadzania, (np. uzywam deske do krojenia, jak wszystko pokroje, to deska idzie do mycia, a nie odkladanie wszystkiego i potem jest cala sterta). wtedy po posilku sa do umycia praktycznie tylko te telerze w ktorych sie jadlo, no i ew. garnek lub dwa z zlewie, ktore juz sie mocza (gdy nie ma zmywarki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87897987
Ludzie, wy tu chyba opływacie w kasę że 30 zł wydajecie na jeden obiad... Ja spagetti zwykle robię za 5-7 zł dla 2 osób. Makaron za 2 zeta starczy na dwa razy, mielone z indyka b dobre w Biedronie po 4 zł tez na dwa razy, do tego koncentrat za 1,30, cebula... Jeden z najtanszych obiadów. Mozna tez tuńczykiem z puszki i smietaną, koszt podobny... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87897987
a co do roboty, to wstawienie gara, potem za 5 minut trzeba isc wrzucic makaron, i wrzucic na patelnie rzeczy do sosu, ja tez nad tym nie stoję nawet tylko wracam za 5 minut jak wszystko gotowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alendiona
Makaron, albo ryż to szybkie danie, plus kurczak, albo polędwica z patelni, warzywa i gotowe :) A jak się wrzuci trochę ziół to wychodzi rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio z ciekawości sparwadzałam, ile czasu zajmuje gotowanie. Zrobienie pieczenia schabowej (łącznie z rozmrożeniem mięsa w mikrofalówce), surówki z tartej marchewki oraz obranie ziemniaków zajęło mi ok. 40 minut. W tym czasie jeszcze oderwałam się od robienia obiadu i zrobiłam synowi kolację. Oczywiście do tego czasu nie wliczam czasu pieczenia mięsa, ale doglądanie schabu to już żadna robota. Tymczasem autorce niewiele mniej czasu zajęło zrobienie tak prostej potrawy ja spaghetti. Po prostu kwestia zorganizowania się .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak za makraon daje 6 zł to jasne, że bardziej opłaca im się kupowac gotowe żarcie. Moze lepiej jechcać na większe zakupy do tańszego sklepu, kupić wszystko co potrzebne, np. na tydzień czy jak kto woli i później nie tracisz czasu codziennie na zakupy i zaoszczędzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logistka
Złej baletnicy ,ro i rąbek u spódnicy.....................Leń zawsze szuka wymówek,żeby usprawiedliwić swoje nieróbstwo,ot i caly problem autorki tematu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge sie zapytac?
jak robicie pyszna surowe z marchewy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszne surówy z marchewy
1. pięć marchewek trzy ogórki kiszone biała część (albo też zielona) jednego pora pieprz, majonez Marchewki i ogórki zetrzeć na tarce o dużych oczkach, pora cienko pokroić, wszystko wymieszać z majonezem i przyprawami. 2. pięć marchewek 2-3 ząbki czosnku odrobina mleka, szczypta cukru majonez Marchewki zetrzeć, czosnek zgnieść, wszystko wymieszać i niech się z 1-2 godziny przegryzie (pierwsza też najlepsza po takim czasie). smacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moge zapytac?
:) ooo, bardzo, bardzo dziekuje :) szczegolnie podoba mi sie ta pierwsza. a moge jeszcze spytac, czy eg typu surowy moglby byc zaciagniete sosem z jogurtu i majonazu, zamiast samym majonezem, zeby zyskaly nieco na lekkosci? czy tez ucierpialy by na smaku na tyle, ze nie warto probowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ucieram marchewkę, dodaję sok z cytryny i troszkę cukru. Zamiast cukru można dać utrate jabłko, mozna też dodać trochę startego selera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos surówki z marchewki, ja najczęściej robię takie: starta marchewka plus ananas z puszki starta marchewka plus pokrojone mandarynki. Szybkie, proste, zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewerwerwerw
Ja nie jadam na miescie bo sie brzydze:( Nie przepadam za gotowaniem, ale co drugi dzien przyrzadzam obiad. Gotuje zawsze na dwa dni. Czasem z lenistwa ugotuje pierwszego dnia wiecej ziemniaków czy makaronu i mam na drugi dzien:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amita z 1 strony
" Ludzie! a gdzie jest napisane,że to kobieta ma gotować? bo co? bo tak? " Nigdzie nie jest napisane i ja nie gotuję. Mój mąż już prędzej, ale jego to bardziej cieszy. Mnie szlag trafia jak mam coś gotować i nie mam do tego talentu, ale mam oczy i widzę dookoła jak się ludzie na mnie krzywo patrzą, szczególnie rodzina mojego męża i koleżanki. Jak przychodzą w gości i coś proponujemy do jedzenia to z wymownym wzrokiem pytają kto to przyrządzał. A teściowa to nawet nie pyta tylko do mojego męża mówi "o zupę zrobiłeś.." Oni na bank mnie obgadują w domu za plecami, ale ja po prostu nienawidzę gotować. Jak mam to robić to jestem chora. Wkurwiona i chora. Jak byłam nastolatką i mnie mama uczyła gotować to tak mnie to nużyło że oczy mi się zamykały nad kuchenką i od razu chciało mi się spać. Po paru dniach nie pamiętałam już niczego jak co się robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etam etam
dużo roboty z gotowaniem???!!! zapytajcie ewy 33 jak ona gotuje, to zobaczycie, że można. trzeba tylko pomyśleć trochę i już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
gotowanie jest nudne wtedy, jak sie gotuje i jada nudne rzeczy ;) a co do stopnia trudnosci i pracochlonnosci - tu juz mozna sobie dostosowac samemu, w zaleznosci od umiejetnosci i ile czasu sie chce poswiecic. a jest w czym wybierac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etam etam
no pewnie :) mówię wam, zapytajcie ewy, albo poczytajcie temat o tym co ona ma na obiad i sami zobaczycie, że gotowanie, to czysta przyjemność i naprawdę niewiele roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahah
Tak, ale jedzenie "wyrobów" Ewy to juz mniejsza przyjemność. Ale jak człowiek glodny, to zje nawet surowego szczura. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powialo kulturą
tez nie lubie gotowac , ale ostatnio u mnie bardzo krucho z kasą więc lepię pierogi, robie kop[ytka, kluski sląskie, , doszlam do takiej wprawy ze wcale nie zabiera mi to duzo czasu a kosztuje naprawde tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitte
ja kocham taka surowke z marchewki-starte na tarce marchewki,spora ilosc natki pietruszki,odrobina oleju,odrobina cukru i soku z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra jakaś , że...
za głupie spaghetii idzie tyle kasy ! jak się komuś nie chce gotować i traci na tym kasę to niech tego nie robi , ale wielkie halo i temat zakładać aż trzeba było Ja gotuję, bo mam czas i kasy jakoś nie tracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elegancka66tret
Hej eeee tam czy gotowanie zajmuje dużo czasu. Można kupić ser za 5 zł i mięso 4 zł w realu i zrobić lasagne i już mamy obiad hehe:):) http://real.okazjum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×