Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princessa3006

Babskie pogaduchy ...kobiety z Uk i nie tylko....

Polecane posty

30 f tygodniowo, więc miesięcznie wychodzi ładna suma. Ja nie wiem czy u mnie jest to Virgin, o którym piszecie. Musze poszukać info i potem wybrać jakiegoś operatora. Skłaniałam się ku temu skyowi, ale zerknę jeszcze na to virgin. Może mają lepszą ofertę :) Przeraża mnie ta ilość papierków, które jeszcze na mnie czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cos wam opowiem.....
mozecie przestac odmieniac nazwy angielskie? skyowi, skya itp. ? to naprawde brzydko brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllla
hejka ja siedę w Wolverhampton. Pięknych widoków nie mam a szkoda. Z sąsiadami problemu tez (sami irlandczycy tzw cyganie angielscy) boją się nas ;) Mam dwie córeczki obie w szkole. Starsza ,żadnych problemów nie ma bo od przedszkole uczyła sie języka. Chodzi do katolickiej szkoły która bardzo ceni sobie polskie dzieci i zatrudniła dla nich nawet polska nauczycielkę ,żeby im pomóc. Młodsza w przedzskolu. Mąż pracuje ja siedzę w domku z psem. Jestem tu od 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllla
Ja mam Virgin 10 Mb i telewizje bo dzieci szybciej się uczą ( starsza już nie ma problemu może oglądać w dwuch językach) i płace 42 funty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam opowiem...
dwoch jezykach poza tym sprawdzcie sobie na tyhc stronach gdzie mozna porownac serwisy. moneysupermarket. confused .com itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam opowiem...
aha i bierzcie pod uwage ze w cene internetu trzeba doliczyc jakies 10 za linie BT na miesiac. z tego co wiem tylko virgin ma wlasna linie i wtedy nie trzeba placic BT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllla
co do tego mięska to ja robie zakupy w marketach. Raz na 2-3 miesiące wybieram się do marketu tylko po mięsko. I za 40 funtów mam cały schab, cała karkówke, 2kg udek bez kości i skóry, oraz 4 kg skrzydełek, plus troszke wątróbki i żołądków a golonki u mnie są po 1,50. ostatnio kupiłam dwa świerze zające po 2 funty (bo mój butcher sam jeździ na polowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllla
ja bierzesz trzy z vergin to jest jeszcze taniej, ostatnio wciskali nam telefon za darmo do abonamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam opowiem...
hahahaha anulla -dobra jestes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach to jest 30f tygodniowo? Kuzwa myslalam, ze miesiecznie. Mozesz sobie sprawdzic na stronie Virgin dostepnosc, podajac kod. Albo zadzwon do nich. Ja nie pamietam jak to bylo, ale gniazdko BT i tak musielismy miec. Tego jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulllla
A pewnie ze tak trzeba szukać okazji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T-mobile . Bez kontraktu . 40 Funtow za wtyczke w tym 3 miesiace internetu bez ograniczenia . Po trzech miesiacach jak nie doladujesz za 15 funtow za miesiac mozesz korzystac z internetu ale bez sciagania . Dobry zasieg . 5 mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie sie troche pospalo:/ czyms sie strulam i kiepsko sie czulam :( ale juz wrocilam do swiata zywych :) Co do internetu Mam w O2 i place 30 f z telefonem stacjonarnym...oczywiscie net bez limitu wiec czasem dziennie 20 filmow sciagamy :) a jesli chodzi o predkosc itd IDEALNA!!:) Wiec widzicie kazdemu co innego pasuje....Ja naarzie jakos sztukuje moje zapasy zywnosciowe byle do 20 wtedy zaczynam jak Natalieee zakupy z kartka w reku :) Zbieram sie zaraz po mala do szkoly....dziisaj przyszedl mitaki pomysl...ze moze poprosic jakas dziewczynke zjej klasy zeby codziennie na godzinke wpadala i pouczyla Nati jezyka...wiadomo ze dzieci miedzy soba szybko lapia az emna jak sie uczy ...wiecie mruczy pod noosem byle szybciej i leciec na bajki;) pare funtow bysmy jej dawali zawsze by sobie na cos uzbierala...tylko niewiem jak tu rodzice ang postrzegaja takie sprawy...bo w Pl to by sie pchali rekami i nogami :) U nas tez jest katolicka szkola ale niestety nie byloi miejsc.Nawet na kilka lat do przodu zapisuja tam dzieci :) POlakow bylo mnostwo wiec napewno wklasie mialaby nie jedna jak teraz ale kilka kolezanek z Polski ...Pozatym nie bylo tam takiej patologii jak tu :/powiem Wam ze jestem zalamana...niby poziom szkoly jest ok ,nauczyciele itd ale rodzice tak jak pisslam ...w Pl pod nocnym Panie sa w lepszym stanie :/Kurde tak mi zal szkoly W Pl...dosyc ze byla 1 w klasie tak uwielbiala chodzic to jeszce nowiutka szkola ...ogromna zbasenem,swietlica itd...Patologii zero wrecz same dzieci z dobrych domow tzw :/Niewiem sama za krotko tu jestem i porownuje chyba wszystko niepotrzebnie....ale te mamy w w brudnych ciuchach i butach ledwo trzymajacych sie na nogach mnie przerazaja...skoro takie matki dzieci nie beda inaczej wychowane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i drugie
anullla i Zona, no fajnie by bylo takie zakupy na zapas robic, ale ja mam standardowy zamrazalnik tylko z trzema szufladami. co do virgin to my placimy dosc duzo ale mamy w pakiecie tv XL i cale sky movies plus telefon. virgin to kablowka i nie wszedzie mozna zalozyc. jedyne co mnie wscieka ze nie jest dostepny sky atlantic a fajne seriale na nim leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam standardowy zamrazalnik... 70litrowy, czyli 3 szuflady. cos tam sie w koncu miesci :) chcoiaz nie powiem, ze nie wolalabym dodatkowego, no ale nie mam miejsca bo moj facet zadecydowal ze chce lodowke na wina no i jedyne dodatkowe miejsce sie zapelnilo. a co do sky to tez mamy, tylko, ze wcale nie wychodzi internet taniej w pakiecie niz w innych miejscach. mielismy interet ze sky, ale na rzecz oferty orange (3 miesiace za darmo plus xbox ktory sprzedalam na ebayu za 120 funtow) zmiennilismy. pozniej pewnie powrocimy do sky bo jest szybszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja zabieram się za przeglądanie ofert :) U nas też jest katolicka szkoła, ale jakoś nawet nie pomyślałam, żeby tam syna zapisać.. Czym się tu w UK różni taka katolicka szkoła od tej "zwykłej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalieee co do roznicy to w katolickiej dzieci maja religie ..nie ma problemu z przystapieniem do 1 komuni swietej bo zazwyczaj organizuje to szkola ...a w publicznej nie ma religii i komunia jest w zakrsie rodzica....tak jak u mnie...musze isc do Polskiego ksiedza i zapisac mala bo prowadzi juz zapisy na przyszly rok ...pozatym jedni mowia ze jest wyzszy poziom itd...ale slyszlaam tez ze jest wiekszy rasizmno ale wiadomo nie regula i co szkola to inne opinie....ale powiem Ci z eu nas katolkicka to szoooookkkk...ogromna...jak tam poszlam to sama nie wiedzizlam gdzie co i jak...a co dopiero dziecko ,,,ktore zaczyna i to bez znajomosci jezyka....wzystkie dzieci wybiegaly na huuraaa .A w tej nauczyciel otwiera dzwi i pojedynczo wypuszcza dziecko do rodzica ..pozatym jest mala wiec lepeij moje sie w niej odnalesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htyju6
ja z lo0ndynu;/ mieszkam tu 6 lat z przerwa bo pol rku mieszkalam w cheltenhaM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedaleko mojego domu
jest szkola katolicka. Secondary co prawda. Zgroza! Najgorsza zulia i patologia, w tym mnostwo Polakow :O Moja corka w publicznej, zwyklej angielskiej szkole ma religie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tu dzieci są oceniane? Jest jakiś system punktowy? I czy są zebrania w szkole? Rodzic ma wgląd na to, jak z nauką radzi sobie jego dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem ze nie ma reguly czy w szkole prywatnej . katolickiej czy zwyklej jest lepiej... to indywidualna opinia rodzicow i wszystko zalezy od szkoly,pracujacych tam nauczycieli i dzieci ktore etam chodza.Moja chodzila w Pl do prywatnego przedszkola odkad skonczyla 2 latka...i owszem opieka warunki itd bez porownania ...ale dzieciaki wiekszosc rozkapryszonych jedynakow...dzieci ludzi z elity wiec mowi samo za siebie.Dlatego jesli mialabym porownac oddzial przedszkolny w zwyklej podstawowce do ktorej chodzila i prywatny jesli chodzi o dzieci,ich zachowanie,przyjaznie i chec pomocy kolegom zwykla jest bez zarzutu..jak w kazdej znajda sie wyjatki ale byly to malutkie ...Dlatego tez i tutaj nie jest powiuedziane ze w zwyklej bedzie lepiej niz w katolickiej i odwrotnie...tak jak mowilam w szkole do ktorej chodzi moja mala wiekszosc rodzicow wyglada jak panie spod nocnego ...ale j ak narazie narzekac nie moge ..dzieci malej nie traktuja gorzej wiec jest ok...a coz z tego ze w Pl gdzie chodzila mamusie wygladaly jak z okladki Czasopisma skoro dzieci byly wychowane na zasadzie jestes gorszy,biedniejszy to mnie nie dotykaj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie sa zebrania ale u nas nie ma wywiadowek jak w Pl tylko kazdy rodzic ma spotkanie idywidualnie z wychowawca....a jak sa oceniane ...chyba mowi samo za siebie...skoro nie chca zapisac dziecka na podstawie jego umiejetnosci tylko wiekowo..ja prosilam zeby chociaz o rok ja cofneli ale odp ze tutaj nie ma znaczenia co umie tylko ile ma lat,i na tej podstawie sa dzieci zapisywane do szkoly :) Nauka w primary i secondary school podzielona jest na cztery stopnie, zakończone egzaminami. Uczniowie przystępują do nich w wieku 7, 11, 14 i 16 lat. Ostatni z tych egzaminów - General Certificate of Secondary Education (GCSE) level - umożliwia kontynuowanie nauki w szkołach średnich, college'ach lub podjęcie pracy. http://noix.co.uk/page8polSciag.htm - tu masz wzystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss Cole
Witam , ja w UK mieszkam juz 6 lat, mam dwuletniego synka i tez pomalu zastanawiam sie nad szkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss Cole no tez wiele moich znaiomych juz majac dzieciaki w tym wieku zapisuje nawet juz do szkoly :) Wy bedziecie miec z gorki bo wasze pociechy beda biegle mowic po angielsku ,pozatym pojda od poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×