Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polly22

dieta dukana -kto zaczyna?( wrzesień)

Polecane posty

Włos mi się jeży na głowie jak to czytam. Nie wiem na jakiej diecie jesteście ale NIE JEST TO DIETA DUKANA. Serki waniliowe? Otręby granulowane? Serki topione? Wracanie do pierwszej fazy? Czekolada? A potem jedna z drugą napisze, że zaszkodziła jej dieta Dukana, a nawet nie ma o niej bladego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja podobna dieta
jestem na diecie dukana jem serki homogenizowane (1 dziennie) do 4 % tłuszczu Wg mojej wiedzy dukan dopuszcza serki homogenziowane, a produkty o smakach owocowych w ilości umiarkowanej (1-2 razy dziennie) oprócz tego zadarza mi się jeść gorzką czekoladę i też chudnę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam żywienie optymalne Jest wiele sposobów na odchudzanie. Niektóre są bardzo drogie, a prawie wszystkie powodują określone szkody dla organizmu i skracają życie. Już w latach 50 udowodniono w badaniach naukowych, że przy takich samych ograniczeniach kalorycznych, spadek wagi jest największy i najszybszy na diecie bogatotłuszczowej. Wykazano, że otyli, którzy nie tracili na wadze przy diecie mieszanej zawierającej 2000 Kcal, szybko tracili na wadze, gdy ilość kalorii zwiększono im do 2600 Kcal, ale w ramach diety bogatotłuszczowej. Żywienie optymalne jest przyczynowym leczeniem nadwagi i otyłości, i jest skuteczne u ponad 90 % otyłych. Ale bywają wyjątki. Są otyli, który utracili możność wytwarzania lipazy lipoproteinowej (właśnie przez złe odżywianie) i ci nie chudną, bo nie mogą uwolnić własnych tłuszczów. Niektórzy z nich po pewnym czasie odzyskują możliwość wytwarzania tego enzymu i wówczas zaczynają chudnąć. Wzmożony apetyt i wzmożone pochłanianie jedzenia i napojów pod wpływem stresu dowodzą, że taki otyły stracił możność wytwarzania potrzebnego enzymu. Otyli, którzy po wpływem stresu powstrzymują się od jedzenia, potrafią uwalniać tłuszcze z własnej tkanki tłuszczowej do krwi. Takie osoby chudną najszybciej po zastosowaniu żywienia optymalnego. Ci, u których stres nie ma żadnego wpływu na ilość jakość zjadanego pożywienia, również chudną, ale przeważnie wolniej. Często kłopoty ze spadkiem wagi mają otyli, którzy byli leczeni przez dłuższy czas lekami hormonalnymi, kobiety, które brały doustne środki antykoncepcyjne, i sportowcy, których lekarze i działacze sportowi zmuszali do przyjmowania anabolików i innych preparatów rujnujących układ hormonalny człowieka. Skóra ludzka potrafi się skurczyć i po byłym otyłym nie widać nawet na plaży, że był kiedyś otyłym. Znikają zmarszczki, rozstępy skórne, bliznowce, zanika trądzik. Skóra potrzebuje dużo tłuszczu. Najlepiej i najtaniej, gdy ten tłuszcz dostarczamy jej w pożywieniu. Na drogie kremy szkoda pieniędzy. Wystarczy, gdy po kąpieli natrze się ciało oliwką dla dzieci, a na noc twarz zwykłym kremem. Przy takim postępowaniu przez wiele lat skóra jest najbardziej zdrowa, najładniej wygląda. Kobiety, które chcą wyglądać młodo i ładnie, nie żałują pieniędzy na drogie kremy i odżywki, wytwarzana przecież z tłuszczu, a jednocześnie w swojej diecie wystrzegają się wszelkich tłuszczów. Przecież to szaleństwo. Aby wyglądać młodo i ładnie, mieć ładną cerę, wystarczy stosować żywienie optymalne, jeść więcej kolagenu (skórki wieprzowe, flaczki, nogi wieprzowe). "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby"HERODOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja podobna dieta
http://www.dieta-dukan.pl/faza-uderzeniowa/ tu dozwolone produkty wg Dukana w fazie 1, ataku, więc pisze że serki homogenziowane można, topione też nawet wyjątkowo do 4 max 6 % tłuszczu. wiadomo,że raz na jakiś czas, a nie np 3-5 dziennie. lepiej zjeść serek homogenziowany owocowy niż ciastka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serki homogenizowane,owszem ale tyko naturalne:)pod żadnym pozorem-Danio-sranio itp. Otręby-owsiane i pszenne,kupisz w marketach:Kufland,Entermarche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że się chudnie nawet jedzącz czekoladę, danio itp. Ale decydując się na Dietę Dukana wprowadzamy organizm w ketozę. Nie torturujmy go fundując mu ciągłą huśtawkę. Podaj mi choć jedną nazwę serka topionego do 5% tluszczu? Nie ma takich. Nawet te light maja wiecej. A jogurty owocowe mają być aromatyzowane owocami a nie słodzone i zawierające owoce. Słodzony jogurt z owocami może być gorszy od ciastka. Zresztą każdy robi jak uważa ale niech nie mówi, że jest na Dukanie tylko stosuje wymyśloną przez siebie modyfikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanoie do Nata
Nata - a na jakiej diecie można jeść serki i słodycze że też się schudnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. na diecie tysiac kalorii. Jeśli sie zmieścisz w tysiącu kalorii możesz sobie czasem pozwolić na słodycz w postaci takiego serka Danio lub topiony serek. I też schudniesz. Ja odchudzać się zaczynałam z dużo większej wagi niż widoczna w stopce i właśnie dietą tysiąc kalorii. Działała na mnie i chudłam ale mi nie odpowiadała. Męczyłam się na niej. Dlatego wybrałam Dukana. Ale jedynym odstępstwem od diety jest sporadycznie guma do żucia Orbit. Tych dukanowskich nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do Nata
dzięki Nata. bo może dla mnie bylaby lepsze 1000 kal skoro lubie czekolade.... a tez na niej bylas i chudlas, ale napisz w jakim czasie , ile schudlas bedac na 1000 kal, bo czy widac dosc szybko efekty??? szybciej na dukanie??? bo jak ja zjem czekolade, zlame dukana to nie ma sensu go zaczynac, bo czy zadziala cos dieta jego, jak zlame zasady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łamiąc zasady możesz sobie zaszkodzić. Bo zjadając w trakcie diety ketogennej czekoladę wychodzisz z ketozy a póżniej ponownie starasz się wprowadzić w nią organizm. Ani to zdrowe ani przyjemne. Więc jeśli wiesz, że nie wytrwasz daruj sobie. Ja na tysiącu kalorii chudłam w takim samym tempie jak na Dukanie ale czułam tak straszny głód, że dosłownie umierałam z głodu i zjadłabym cokolwiek by poczuć sytość. Jadłam 200 kalorii na śniadanie, na drugie owoc, na obiad 400 kalorii, na podwieczorek sok warzywny i 200 kalorii na kolację. Na dukanie jem do syta, nie liczę i chudnę. Poprawiła mi się cera, włosy i paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa1987
A ja jestem od roku na diecie MŻ ( mniej żryj ) plus wysiłek fizyczny . Rok temu miałam 104kg przy 171 wzrostu a teraz mam 68kg. Dodam , że pracuję , studiuję , i mam problemy hormonalne . Moim skromnym zdaniem , te całe diety to jedna wielka ściema , fakt schudnie się , ale po zaprzestaniu diety nieuważnie tyje się dwa razy więcej niż się schudło ( kilka koleżanek miało tą całą śmieszną dietę Dukana schudły fakt , ale teraz wyglądają autentycznie jak prosiaki !). W dodatku te całe diety są kosztowne. Nie lepiej jeść mniej a częściej , nie wpadać w paranoję jak się zje np małego loda ( KONSEKWENCJA MUSI OCZYWIŚCIE PÓŹNIEJ BYĆ W POSTACI NP. JOGGINGU) i ruszyć 2 dwa razy na tydzień swoją szanowną ....Uwierzcie da radę schudnąć w sposób naturalny nawet przy problemach z tarczycą , podwyższonym testosteronie itp. Te całe głupie diety są dla leniwych , które wmawiają sobie " Nie mogę schudnąć, bez diety sobie nie poradzę" Najlepsza dieta- MŹ- MNIEJ ŹRYJ I RUSZ TYŁEK!! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×