Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polly22

dieta dukana -kto zaczyna?( wrzesień)

Polecane posty

Gość nieeebieeeska
Ja jem musli z kefirem, niby już złamałam te zasady, no, ale oprócz tego żadnych węglowodanów nie jadam. Zobaczymy po miesiącu, jak rożnica będzie, jeszcze 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mogę się dołaczyć? Wzrost 165 cm, waga ok 63-64 kg (nie wiem, nie ważyłam się, bo nie mam wagi), wymiary mierzę centymetrem (obwód pod tyłkiem 96 cm, udo w najgrubszym miejscu 59 cm!!!) i zależy mi by schudnąć głownie z dolnych partii, ud... CZY NA TEJ DIECIE SCHUDNĘ Z TYCH PARTII CIAŁA? Od wczoraj w sumie jestem na Dukanie (wczoraj zjadłam 3 jajka, całą makrelę, kilkanaście wątróbek drobiowych, do tego 2 kawy ze słodzikiem, woda mniehgazowana). Dziś twarożek wiejski, 2 jajka, kilka kawałków wątrobki, 2 korniszony, 2 kawy ze słodzikiem, woda). Może zjem serek homogenizowany truskawkowy jeszcze (też kupiłam firmy Vian, któraś o tym serku też na wcześniejszyzch stronach pisała) Na jutro ugotowałam udka z kurczaka. Mam też tuńczyka ale w oleju (nie sosie własnym) i nie wiem czy można zrobić zniego sałatkę i go zjeść, odcedzić ten olej? Jak myślicie??????? Czy te mufinki, ciasta, ciasteczka wg Dukana to można w 1 fazie już jeść? Jak tak to poproszę o przepisy (Polly 22 pisałaś o cieście jogurtowym, ciasteczkach owsianych - podaj proszę przepisy) Placki z otrębami można w 1 fazie???? Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania. Dopiero zaczynam, nie posiadam książki. Trochę czytałam o tej diecie w necie. Ogólnie daję radę, ale moim nałogioem są słodycze, od wczoraj nic nie zjadłam słodkiego. W dzień nawet jak ktoś je to mnie nie kuszą słodkosci, ale jak nadchodzi wieczórm, czy noc, to wtedy mam smaka na czekolady, wafelki, ale właśnie minęła 1 noc ( z wczoraj na dziś) podczas której NIC nie zjadłam, więc może jest szansa,że wytrwam.... Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placki z otrebami mozna bo masz tam tylko otreby, jajka, aromat, serek homo naturalny :) pozniej ci napisze przepis na muffinki, ale teraz jestem w pracy i nie pamietam co tam dokladnie jest :) kup sobie ksiazke koszt nieduzy, bo ok 20zl albo 30zl a masz wszystkie przepisy pod reka ja mam ta ksiazke gdzie jest 350przpeisow i rowniez na ciasta, lody, na mieso, placki, na faze z warzywami itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Agnieszka, teraz znalazłam w necie przepis na mufinki, ciasto jogurtowe więc już mam, ale czy to można jeść w 1 fazie, czy dopiero w 2 ???? I co z tym moim tuńczykiem, w oleju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyka jak i pozostał ryby możesz jeść w każdej ilości i prawie każdej postaci, niestety bez dodatku tłuszczu czyli te wędzone, grilowane lub w sosie własnym a nie w oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam otręby, mąkę kukurydzianą (skrobi nie było), jogurty, serki homogenizowane, twaróg, filety rybne mintaja i tuńczyka w wodzie (tego w oleju zostawię dla męża do sałatki). Ale te ciasta, mufinki Dukana można jeść w 1 czy dopiero w 2 fazie ??? Teraz podjadam twaróg , rozrobiony z żółtkiem, z dodatkiem 2 słodzików rozdrobnionych i cynamonem, super smakuje, zaspokoiłam chęć na słodycze dzięki temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muffinki (jeśli są bez mąki kukurydzianej) jak najbardziej można w 1 fazie. Ja robię czekoladowe z otrębami więc zastępują mi dzienną dawkę otrębów. Te serniki i inne rzeczy też można, ale bez przesady, w małej ilości. Szczególnie powinnaś uważać na tę mąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja zdecydowalam sie z tego zrezygnowac :( widze efekty ale co z tego :( na twarzy pojawiaja mi sie krosty, nie prysze a zwykle czerwone krosty cale poliki mam przesiane tym :( dodatkowo wypadaja mi wlosy, czuje sie slabo, co chwile czuje ze zaraz bede mdlec :o bez sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak tylko na chwile rok temu z siostra stosowalysmy ta diete, efekty super, schudlysmy po 10 kg to bylo wielkie wow zadna dieta na nas tak niedzialala. ale jakby mnie ktos spytal czy dzis bym sie na to zdecydowala to zdecdowanie mowie NIE mimo superowego efektu. choc dzis po roku waga wrocila:/ ale nie o tym , musicie naprawde uwazac!! siostra zaszla w ciaze pod koniec 3 fazy , niestety organizm byl tak "wypity" z witamin ze poroniła:( . ja do tej pory mam bole nerkowe , ktore nie tak łatwo załagodzic. kolezance ktorej sie to spodobalo jak zobaczyla efekty, zanikła miesiaczka na 3 miesiace, tak osłabla ze ledwo chodzila, zygała dalej niz widziala. jak tylko zobaczycie ze cos jest nie tak to zaprzestancie naprawde! uwazajcie na ta diete i pamietajcie zeby duuuuzo pic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mimo ze duzo pije duzo otrebow to i tak stojac dluzej niz 5 minut odczuwam dziwne zawroty glowy okres mi sie opoznil i teraz nie wiem ile trwa moj cykl :( wczesniej bylo idealnie, dostawalm okres ok 5 rano z zegarkiem w reku moglam powiedziec ze zaraz dostane ;) i zawsze byl to poczatek miesiaca, jakos od pierwszego do trzeciego dnia kazdego misiaca raz dostalam 11., kolejny miesiac dostalam 17. teraz nie wiem ktorego dostane wole jesc duzo warzyw owocow, ciemne pieczywo niz pasc gdzies na ulicy kurde:( szkoda bo efekty sa fajne ale widac nie dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak metal moze przyniesc
A więc do dzieła, Panie, jeszcze jedna kanapka z pieczonym schabikiem. Jeszcze jeden hamburger w McDonaldzie. Nie myślcie o niczym, jedzcie, smakujcie, tylko nie liczcie, że branża przemysłu mięsnego zapłaci za wasze leczenie, a potem postawi wam nagrobek "Tu leży ofiara kiełbasy". W roku 1990 na jednego mieszkańca przypadało 37,7 kg tego mięsa i jego przetworów, w 2009 roku było to już 41 kg! Co prawda spożycie wołowiny znacznie spadło (z 16,4 kg w 1990 roku do 4,4 kg w minionym), ale wołowinę zastąpił drób (wzrost z 7,6 kg w 1990 roku do 25 kg w 2009!). wzrost chorych na raka http://www.rakstop.engo.pl/www/statyst.htm http://www.ppr.pl/artykul-produkcja-i-spozycie-miesa-w-polsce-i-ue-w-latach-105858.php lekaze ostrzegaja ze mieso to rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziś mój 3 dzień, wytrwalam drugą noc bez słodyczy :-) ale tak mnie "kusiło" w nocy, jak wstałam do toalety... ale zjadłam trójkącik serka topionego w zamian i poszłam spać... Więc zaczynam 3 dzień bez grama słodyczy, czekolad, ciastek i wafelków... ??? Seki topione, trójkąciki można jeść w 1 fazie??? Dziś już wypiłam kawę ze słodzikiem, zjadłam 1 jajko i 1 korniszona. Teraz upiekłam na patelni teflonowej bez tłuszczu placki otrębowe: 2 łyżki otrębów owsianych, 1 łyżka otrębów pszennych, 1 jajko, 1 łyżka serka homogenizowanego, ale nie naturalnego,a WANILIOWGO 4% , do tego cynamom, już bez słodzika i aromatu (bo serek waniliowy). Pierszwy raz piekłam, nawet smaczne, chociaż pewnie z czasem mogą zbrzydnąć... Zjem je ok godz 12, potem ok 15-16 udko z kurczaka a na wieczór może jakiś jogurt, czy serek. ??? A czy te serki można jeść smakowe (waniliowy, truskawkowy, straciatella jak mają 4 % tłuszczu) - np 1 dzienne taki ??? Mdli mnie smak serka, jogurtu naturalnego :-( Agnieszka, rozumeiem, że jednak zrezygnowałaś... a ile dni byłaś na tej diecie, na 1 fazie i na 2 ??? Czy ktoś tu został jeszcze??? Razem raźniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to z tymi otrębam
piszecie o otrębach pszennych, owisanych, aja widziałam w sklepie tlko jakieś granulowane o smaku żurawiny, jabłka i śliwki chyba, nie pisalo tam na opakowaniu jaki to rodzaj, czy owisane czy pszenne, więc jaka kategoria jest tych smakowych, granulowanych? takie też można jeść???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczesniej ta diete robilam tak szczerze od maja naprzemiennie najpierw 1faza pozniej 2 i znowu 1 i tak od maja ale w maju nic kg nie zlecialy, ani 1g, ale widzialam ze chudne pozniej lecialy to po 2kg, ale mialam albo wakacje, albo teraz wesele wiec kg wracaly skonczylo sie na tym ze mam teraz -3kg i koncze czuje sie okropnie ona nie jest dla mnie cera mi sie strasznie zniszczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to z tymi otrębam
a g n i e s z k a ale ty źle ją stosowałaś, bo na przemian 1 , 2 fazę i wracałaś znowu do fazy 1, daletego może złe skutki, no i od maja faktyvcznie to długo i te powrotyu z 2 fazy do 1 , na pewno wyniszczyły Twój organizm. a jak jest z tymi otrębami granulowanymi, o których pisałam? czy serki topione można jeść, też jestem ciekawa bo je bardzo lubię, a jak zacznę tą dietą to od jutra lub dziś bo rano tylko 2 jajka zjadłam i jogurt naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co 5 dni z warzywami i pozniej znowu bez warzyw tak sobie liczylam co 5 dni w kalendarzu zaznaczylam i nawetjesi przerwalam na 2dni bo cos tam, to dalje lecialam wedlug planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to z tymi otrębam
no to sorki, może ja coś źle zrozumiałam, nie znam się na tej diecie, jestem początkująca... wiem,że na każdego może inaczej działać, ale mimo to spróbuję np 1 fazę przez 5-7 dni, potem przejdę na 2, jak nie wytrwam, to przejdę na mniej żreć i może będą jakieś rzultaty, chociaż 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja sobie zaplanowalam w kalendarzu co 5 dni zeby wiedziec kiedy moge warzywa akiedy nie:) nawet jak mialam slabszy dzien i cos slodkiego zjadlam to dalej kontynuowalam to nie bylo tak ze przez 3 miesiace samo bialko jadlam :P ale wiem ze ona nie jest dla mnie nie moge sie wyproznic, mimo otrebow i wody i roznych czerwonych herbat itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to z tymi otrębam
a co z tymi otbami granulowanymi?? i serkami topionymi??? można je 1 fazie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeebieeeska
Serków topionych to na pewno nie można, bo nabiał dozwolony do 3% tłuszczu. Zobacz sobie ile tłuszczu jest w serku topionym... Kurcze ja na tej diecie jestem już 2,5 tyg i strasznie mam ochotę na czekoladę :/ Zrobiłam sobie już beztłuszczowe kakao. Może dzisiaj tak będę robić i mi przejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lssld
NIE MOŻNA jeść otrąb granulowanych. I radziłabym jednak przeczytać książkę przed rozpoczęciem diety. Dla WŁASNEGO dobra. Nie trzeba wydawać kasy bo można ją ściągnąć z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też w nocy zjadłam, zamiast slodyczy 1 mały trójkącik sera topionego... No ale dalej stosuję się do diety, najwyżej będę na 1 fazie dłużej niż 5 dni... Poza tym nie poczyniłam żadnych już odstępstw od zasad Dukana, to chyba mogę iść dalej, mimo tego trójkącika serka??? Zjadłam teraz sałatkę z kurczaka ( 2 udka), ogórka (2 korniszony większe) , jajka (2), polaną jogurtem naturalnym ( 2 łyżki). Jeszcze mi zostało tej sałatki - albo na kolację albo na jutro... niebieska - znalazłam przepis na niby nutellę dukanową: 1/2 serka naturalnego do 5 % tłuszczu 2 łyżki słodzika (można mniej) 1 łyżka kakao odtłuszczonego (można mniej) 5 łyżek odtłuczczonego mleka w proszku można dodać też aromat lub otręby Jeszcze nie robiłam, kupiłam dopiero to mleko w proszku i kakao (odtłuszczone), ale czytałam,że smaczny krem wychodzi... Tylko nie wiem, czy on może byc w 1 fazie??? Bo czy kako można (odtłuszczone??) No ale zapewne lepsze to na zapokojenie słodkości niż normalna czekolada. Znalazłam też przepis na chrupiące ciasteczka czekoladowe (ale to chyba 2 faza bo z mąką kukurydzianą) i pralinkowe gwiazdki (słodycz na zimno). Też pewne niebawem wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska- napisałaś,że na tej diecie jesteś już 2,5 tg, a ile dni byłaś na 1 fazie? nie łamiesz nic zasad? jakie są efekty w kg i cm ??? widać te efekty ??? jak znosisz tą dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeebieeeska
Celestia ta nutella brzmi bosko! :D Muszę dzisiaj kupić odtłuszczone mleko w proszku i... Ajajaj :D Doczekać się nie mogę :D No właśnie u mnie z tymi efektami to lipa straszna :/ Za 2 tyg schudłam 1,5 kg. I szczerze mówiąc też sobie daje spokój. Teraz po prostu nie będę jadła słodyczy, pieczywa, owoców i piła alkoholu przez miesiąc. A raz na miesiąc idę na całość i myślę, że w ten sposób schudnę a nie będę się tak strasznie katować. No i ja jem kefir z płatkami owsianymi a na Dukanie nie wolno. Tylko, że bez tego, to ja się w ogóle załatwić nie mogłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja srednio raz na tydzien wizyte w toalecie mialam po wypiciu kefiru, czulam taki bol brzucha ze myslalam ze mnie pogna na kibel ale gdzie tam :o dzisiaj zaczynam diete owocowa warzywna i jestem dobrej mysli pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś zaczyna się 5 dzień. Z toaletą nie mam problemów, wystarczy z rana kawa i już idę się załatwić... Wczoraj jadłam sałatkę z kurczaka, jajka, ogórka korniszona i jogurtu naturalnego, bardzo mi smakowała, serki, placki otrębowe, jajka. Dziś jajecznice zrobiłam na kropli oleju i potem planuję filety rybne i na kolację może makrelę lub nie wiem co jeszcze... Robiłam tą nutellę, na którą przepis dawałam - mi osobiście średnio smakuje, lepsze to niż nic, ale jakoś nie ciągnie mnie by to jeść... Na słodko wolę twaróg, jako, słodzik z cynamonem :-) Wczoraj wieczorem się ważyłam i mierzyłam cm. W sumie po 4 dniach ważę 61,5 kg :-) Nie ważyłam się przee dietą, ale wcześniej kilka dni temu ważyłam 63-63,5 kg na pewno nie mniej, więc chyba już schudłam 2 kg :-) Wiem,że to pewnie woda itp, ale i tak mnie to cieszy... Jeśli chodzi o obwody mierzone centymetrem, to na razie po 1 cm spadło. No ale w sumie dopiero zaczynam 5 dzień, więc jak dla mnie myślę,że i tak już sporo i jakiś efekt jest :-) Myślę na pewno min 7 dni pobyć na tej 1 fazie. Trochę mi brakuje pomysłów na jedzenie, ale jeszcze sałatki z tuńczyka nie jadłam, może jakieś pulpety z mięsa mielonego (bez sosu) ale nie wiem czy wolno??? Jakie macie pomysły na inne dania, by coś urozmaicić??? Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jak to z tymi otręb
3 dni wytrwalam i na 4 dzien zjadlam tabliczke czekolady... czy to znaczy ze musze 1 faze zaczac od nowa? czy moge przejsc do 2 fazy? pomożcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×