Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alle o co chodzi?

***Co dajecie do PICIA swoim 5-miesięcznym pociechom?

Polecane posty

Gość alle o co chodzi?

Pytam bo mój wody samej nie wypije, dostaje soczki (często rozcieńczone z wodą). Co Wy dajecie maluchom do picia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5rvbuy
soki rozcieńczone z wodą, herbatki, woda mineralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka 555
Ja dawałam głównie wodę; raz dziennie dostawał sok rozcieńczony wodą. Czasem herbatkę koperkową, rumiankową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cure
Ja dawałam herbatki gotowe z Hippa i soczki z BoboVity :) I wodę, bo mojej córce jest wszystko jedno, co pije.. Teraz przerzuciłam się na granulowane herbatki z BoboVity, bo są chyba trochę bardziej ekonomiczne. :) No i nadal soczki. Jak córka miała 5 miesięcy czasami rozrabiałam z wodą słoiczki z owocami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alle o co chodzi?
Ok. Tylko te granulowane herbatki są bardzo słodzone więc mi to trochę nie odpowiada. Jeszcze zdąży się najeść i napić słodkich rzeczy w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka 555
no właśnie. z tym cukrem to trzeba uważać dziecko kuzynki ma rok i już próchnicę wyobrażcie sobie, co się dzieje, jak idą z małym do dentysty... koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cure
No coś w tym jest. :) Dałam się trochę nabrać, bo miałam w domu herbatkę jabłko z melisą i tam nie było cukru. No to w sklepie odruchowo wzięłam tą samą firmę, w biegu. A w domu bach- cukier :) Ale z drugiej strony, wolę, żeby chociaż w herbatce miała cukier żeby w przyszłości nie doznała szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cure
Różnie to bywa. Sporo też zależy od uwarunkowań genetycznych, tak mi powiedział pediatra ( córka ma 8 miesięcy i nie ma ząbków ). Mi cukru nie żałowali nigdy i nie mam w ogóle próchnicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zaraz dwojeczki
Ja dawalam wode, ale na poczatku nie chcial, wiec pil naprawde mikroskopijne ilosci i duzo czasu minelo, zanim sie do niej przyzwyczail. Mnie bardzo zalezalo na tym, zeby nauczyl sie pic wode, bo jest najzdrowsza. Nigdy nie dawalam granulowanych herbatek ani herbatek dla dzieci. Czasem robie mu herbate bez teiny czyli jakas owoca (np.rooibos), ale on najbardziej lubi wode. Teraz ma 2 latka i pije czasem sok, czasem herbatke, czasem jogurt pitny lub zwykle mleko, ale najchetniej pije wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
rób małemu kompot - np. z jabłek (potem z gruszek, brzoskwiń, śliwek itd) - zdrowe bez cukru smaczne i tanie - same plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka piła wodę, gotowe soczki przeznaczone dla jej wieku i z czasem wprowadziliśmy granulowane herbatki z Hippa (ale to już nie pamiętam w jakim wieku). Próchnica u malutkich dzieci (tzw.butelkowa) jest m.in.od podawania dziecku, które już ma zęby posiłków i napojów z butelki - jak najszybciej należy przyzwyczaić do kubeczka. Jeżeli dziecko budzi się spragnione w nocy wtedy podać tylko czystą wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dawalam małemu przegotowaną wodę, herbatki Hippa (najczęściej koperkowa, ułatwiająca trawienie (pomagały mu na brzuszek), potem jabłkowa z melisą i owocowe), teraz (ma 7.5 msc) zaczełam mu dawać soczki bobovity bez cukru. On pije strasznie dużo, więc wszystkiego po trochu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoodzianka

generalnie jak dziecko jest na piersi, to nie trzeba go dopajać. ja troche starszemu mojemu dawałam herbatke z Holle na brzusio , a to i tak raz na czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja daję tylko wodę, nie chcę przyzwyczajać do słodzonych soków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda.S

Moja córcia pije tylko moje mleko. A ma teaz 8 miesięcy. Za diabła nie chce nic innego. Próbowałam wody, soczków. Wszystkim pluje. Wprawdzie miałam w planie karmić przynajmniej do roku. Myślałam jednak ze będzie pić tez inne rzeczy. Nawet mojego mleka odciągniętego z butelki nie bardzo chce pić. Jestem udupiona ciężko gdziekolwiek się ruszyć bo jak cycków braknie to syrena. Może jeszcze łyżeczką spróbuję jej podać. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To jest stary temat. I wszyscy dajecie syf. 

Dziecko powinno pic tylko mleko (albo z piersi albo mm) lub wodę jeśli je już stałe pokarmy. Sok tylko przyzwyczaja do słodkich napojów i to już się liczy jako pełnowartościowy posiłek. I przyspiesza próchnicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×