Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MLManiacy

MLM - z czym to się je?

Polecane posty

Gość MLManiacy

CZYM JEST MLM? MLM(Marketing wielopoziomowy) - jest to forma sprzedaży produktów i usług z pominięciem tradycyjnych kanałów i metod reklamy. Na wikipedii możemy przeczytać: Marketing wielopoziomowy, inaczej zwany MLM (ang. multi-level marketing) również marketing sieciowy. Termin określający strategię marketingową i sposób funkcjonowania firmy oraz jej współpracowników niezależnych dystrybutorów. Marketing wielopoziomowy to gałąź sprzedaży bezpośredniej, czyli polega na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu i udzielenia stosownych wyjaśnień. Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego. Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki - zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego. żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing_wielopoziomowy GŁÓWNE ZALETY MLM: * Nie trzeba inwestować swoich pieniędzy, żeby rozpocząć działalność. Twój sukces zależy od czasu, jaki poświęcisz, a także od wiedzy, której każdy może się nauczyć. * Nienormowany czas pracy i brak szefa nad sobą. Pracujesz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Od Ciebie zależy jak dużo czasu przeznaczysz. * Praca w domu. Wystarczy komputer i zapał do pracy. * Zyski uzyskiwane ze sprzedaży przez osoby przez Ciebie zaproszone. Ich wielkość zależy od planu marketingowego. * Możliwość rozwoju osobistego. * Dodatkowy dochód, bez rezygnacji z aktualnej pracy. Jak w każdej działalności oprócz zalet należy wymienić także wady: * Pierwsze zyski pojawiają się dopiero po pewnym czasie. 85% nowych osób rezygnuje z powodu braku dochodu w pierwszych miesiącach. * Potrzeba ciągłej nauki. JAKĄ FIRMĘ WYBRAĆ? Wiele osób twierdzi, że tak naprawdę wybór firmy nie ma większego znaczenia. Jeżeli ktoś wzbudzi w sobie pokłady motywacji i zapału, to zarobi wszędzie :) Przyjrzyjmy się jednak głównym kryterium wyróżniającym różne firmy: * Oferowane produkty. Należy zwrócić uwagę na jakość i cenę produktów. * Długość działanie firmy w Polsce i jej obecność w innych krajach. * Ile kosztuje pakiet startowy. Zazwyczaj są to niewielkie, symboliczne sumy za katalog. Często firmy w niektórych miesiącach robią promocje. * Zysk z bezpośredniej sprzedaży produktów. * Plan marketingowy. Ile można zarobić z racji zapraszania innych. * Szkolenia. Warto sprawdzić czy dana firma prowadzi szkolenia, i czy są one płatne. To są moje przemyślenia dotyczące tej formy działalności. Napisałem to na podstawie różnych poradników. Sam mam w tym niewielkie doświadczenie, bo dopiero zaczynam. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania dotyczące MLM :) -------------------------------------------------------------------------------------- Pozdrawiam http://mlmaniacy.manifo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
to jeszcze napisz, gdzie znaleźć naiwnych, którzy kupią te badziewia? spóźniłeś się bracie z pomysłem +- 20 lat! ci co stoją w piramidzie na górze, dawnooooooooooo temu zaczynali a teraz to kit wciskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
i jak dałeś sobie wyprać mózg, to nie licz, że inni mają niskie Iq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
"* Potrzeba ciągłej nauki." a czegóż wy się uczycie? rozumiem skończyć studia, uzyskać tytuł inż, dr, zarabiać i być w kręgu elity ale ml? to po 6 klasach można robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że w MLM sami oszukańce pracują i naciągacze a zarrobki tam to MIt. Dobrym przykładem jest tutaj Viktor Folo meyev występujący pod nickiem Kasiorek2010 który od kilku lat próbuje bezskutecznie oszukiwać ludzi - widać jaka to praca. Ciągłe żebranie na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
Znam kumpelę, co krem wart 20 pln sprzedaje po 150 i to cała prawda o mlm 1.oszukać 2.grać nieuczciwie 3.ludziom kit wciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
Grubymi nićmi szyta uczciwość sprzedawców kolagenu, kosmetyków dr Nona, oleju z wątroby rekina, czyścików po kilkaset pln; niedawno był program n/t zadłużenia ludzi starszych, których oszukano, sprzedano pościel, suplementy etc , odsetki rosną i co to jest uczciwe? nie przebieracie w środkach wiadomo młodzi nie są naiwni, ale jak można starszym podsuwać umowy, żerować na ich chorobach? i klaskać ile to się zarabia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
jest tu dosc dlugi wątek o MLM, prawda jest taka ze zeby na tym zarobic trzeba w to wciągnąc mnóstwo ludzi i utrzymac te swoje drzewka zeby dawały kase, a to jest bardzo trudne wrecz niemozliwe dlatego nie ma co liczyc na duza kase z MLM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Kasiorek jakiego imperium, skoncz juz pierdolić bo juz nie idzie tego czytac. Znam osobiscie osoby które w FM zarabiaja kilka kilkanascie tysiecy, ale to sa osoby któe zaczeły kilka lat temu i sa to np dwie osoby na kilka tysiecy takich co z FM maja 70-200 zł, wiec skoncz te herezje pisac bo kłamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błazen z kasiorka
100 -300 dolców :D :D :D to serio0 miliony kabanie ruski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kasiorek proponuje Ci leczenie psychiatryczne bo mieszasz rzeczywistośc z fikcja, takie bajki piszesz że az żal czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menel*z*ławeczki
Oooo, przepraszam, MENEL !!!! To ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menel*z*ławeczki
A za tą "polską świnię" To już zasługujesz na pal !!!!! Ty ukraiński banderowski sku rwy synie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co tak Was czytam i nie mogę uwierzyć. Na zachodzie MLM to od dawna bardzo dobry interes, a poza tym większość pań na zachodzie tak tam kupuje różne rzeczy począwszsy od kosmetyków a skończywszsy na świecach zapachowych, czy produktów dla zwierząt.Sama nie wierzyłam własnym oczom ale tak u nich jest. I MLM to nie żaden wstyd, tylko taka forma dotarcia do klienta. Każdy chce zarobić. Pomyślcie ile na nas zdzierają firmy ze sklepów detalicznych,przede wszsytkim te ciagle reklamujace się, my za tą reklamę słono płacimy kupując produkt. IAle takie są prawa rynku. A to czy ktoś woli isć np. dodrogerii czy kupić kosmetyki u konsultantki to jego wybór. Ważny, żeby klient był zadowolony. I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Pierdu pierdu, srutu tutu będziesz miała gacie z drutu O ile jeszcze Avon może w miarę konkurować ceną i jakością za sklepami Bo jego akwizytorki latają ja gupie po domach torbami To reszta jak na moje rozeznanie i wiedzę szeroką budują "byznes" dla tych co na górze zbierają kasę głęboko Bo widzisz, niestety teraz są takie czasy, że eliminuje się pośredników do absolutnego minimum, tak więc sieci handlowe, najczęściej żydowskie, zamawiają i negocjują ceny wprost u producenta. W MLM , czyli piramidzie, płaci się całej armii pośredników, jak na ironię nie mających nic wspólnego z procesem logistyki . Stąd niestety te ceny w piramidach MLM nie mają nic wspólnego z rynkiem, czytaj są walące na kolana dla przeciętnego klienta. Dlatego też wy, akwizytorzy jesteście poddawani bezustannej indoktrynacji mającej na celu pozbawienie was możliwości samodzielnego myślenia i realnego spojrzenia na otaczającą was rzeczywistość . Smutne :(, bo najczęściej bazujące na ludziach biednych i święcie wierzących w sprzedawane wam bzdury . Takie są Fakty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że mało wiesz o sieciach sklepów i sposobach wprowadzania do nich towarów. Ja akurat to wiem, bo mój mąż pracuje w tej branży i spotyka codziennie i dotawców i zakupowców. Nawet nie wiesz co tam się dzieje i co robią, żeby sprzedać swój towar. Każdy chce osiągnąć jak najwyższy zysk i wchodząc do sklepu też poddajesz sie "ogłupianiu", choć jak widzę wcale nie zdajesz sobie z tego sprawy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Hehehehehe ;) A ty co ? , pewnie w jakiejś piramidce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Nie cierpię zakłamania, fałszu i obłudy ! A tylko i wyłącznie na tym bazują piramidy MLM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój już. I tak każdy żyje jak chce i robi i zarabia jak chce. Naprawdę nie masz innych zmartwień. Pozdrawiam i zyczę więcej radości z życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Ja jestem zadowolony z życia :classic_cool: A jak otworzę jakiemuś naiwniakowi oczy ?, to będę miał jeszcze zasługę na koncie "karmy" :) Piramidy są na moim celowniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I AMEN
Naciągacze do domu z Folo meyevem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Ty kolego "kartob.76" już zakończyłeś Też pozdrawiam :) Ja ? Celownik dostrajam :D Mam prawo, a i obowiązek też !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Folo, jakbyś dokładnie czytał(a) to co piszę to byś wiedział(a), że męża zazwyczaj posiada kobieta, więc jestem jeżeli już to "koleżanką". pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Folo
Istotnie :), przeoczyłem, zapomniałem, zignorowałem :) Niemniej ?, płeć nie ma tu żadnego znaczenia :) A celownik ?, już dostrojony, biorę się za czyszczenie lufy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×