Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość okularnica od niedawna

Czy noszenie okularów leczy wzrok?

Polecane posty

Gość okularnica od niedawna

Od kilku dni noszę okulary, nigdy wcześniej nie nosiłam i zastanawiam się czy okulary tylko poprawiają wzrok czy go leczą? Zapomniałam się zapytać lekarza. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica od niedawna
Jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co ty co ty
okulary nie leczą wzroku ale tylko poprawiają widzenie. Równocześnie dobrze dobrane szkła sprawią że nie będzie ci sie wada wzroku powiększać. Ale też ci się od okularów nie zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolpoi
NIE, TO JAK PROTEZA. Jeszcze w przypadku plusów u dzieci jest szansa na poprawę, jednak minusy bedą sie tylko pogłębiac niezaleznie od tego czy nosisz okulary czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosze okulary 18
lat i nigdy mi wady nie zmnieszyly, jedynie zatrzymaly jej poglebianie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, noszenie okularów koryguje wzrok, sprawia też, ze wada ci się może (ale nie musi) nie pogłębiać. Jednak moja koleżanka, która od kilku lat nosi "minusy" po ostatniej wizycie u okulisty okazało się, że powinna nosic szkła o 0,25 słabsze, zatem ją jako jedyny przypadek znam, gdzie ta wada sie nieznacznie cofnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weraszpera
pewnie zle jej dopasowala okulary ... idz do kilku okulistow a gwarantuje ci ze kazdy zapisze ci inne szkla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolpoi
krótkowzroczność pogłebia sie najbardziej w okresie dojrzewania. Później już nieznacznie. Nie nosiłam okularów, a powinnam . Zapytałm okulistę czy noszenie okularów sprwiłoby, że wada byłaby mniejsza. Odpowiedział, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rillka

no nie leczy ale pomaga Ci przy tym żeby lepiej widziec. ja bardzo nie lubiłam okularów i dlatego zdecydowałam się na laserową korekcję - w Optegrze. Doświadczeniu lekarze i fajna opieka. Sporo mi to dał w szczególności że bałam się zabiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w której? bo ja w Lublinie robiłam i też jestem bardzo zadowolona z rezultatu i opieki! lekarz któy mnie kwalifikował odpowiadał mi na każde pytanie, dokładnie i rzeczowo. dzięki temu czułam się spokojna z tym zabigiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×