Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość iwcia10
Malinka na taką pogodę maluchy też są spokojniejsze bo odczuwają tak jak i my. Moja kuzynka mi opowiadała że jej maluch tak reagowała na deszczowe dni juz w brzuszku i teraz jak pada to tez długo im śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldza
Iwcia ja będę mieć transfer w tym miesiącu, dziś wzięłam ostatnia tabletkę anty i od drugiego dnia @ zaczynamy zastrzyki stymulacyjne. Dr M mówił że Tym razem protokół krótki. Jeżeli chodzi o ten program to narazie szkoda kasy którą w niego wlozylismy wykorzystamy go do końca a potem ewentualnie rządowka jeśli jeszcze będzie bo z naszym rządem to nic nie wiadomo. Dziś byłam w gyn i robiłam wymaz na chlamydie urea i myko plazma( tak to się chyba nazywa) nigdy nie miałam tych badań robionych. Natomiast nie chcę robić wirusowki hiv, hcv, itd położna mówiła żeby zrobić profilaktycznie gdy ja zapytałam czy to oblig to nie potrafiła powiedzieć. Sama nie wiem czy ja robić, rok temu robiłam i wszystko Oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldza
Hope mnie też przepisał takie same leki jak Tobie gonal i menopur nawet takie same dawki. Ja ostatnim razem brałam gonapeptyl potem gonal, źle się po nich czułam. Ten menopur nam pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
Aldza ja wlasnie mialam duuuzo transferów i ten ostatni był udany. U mnie nie zagnieżdżaja się zarodki a do stadium blastocysty pięknie rosły. Teraz miałam nacinanie osłonki zarodka i embryoglue razem. Do tego przed transferem brałam witaminę D 2000 jednostek dziennie a po transferze razem z fragminem do dziś stosuje acard 75j dziennie no i lutinus 3x2. Takie połączenie wszystkich możliwości mi dopiero pomogło. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja mialam Gonal plus Menopur po 75, mialam 10 jakeczek, 6 dojrzalych. Moja betka dzisiaj 2490 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
Aaa i to był cykl bez estrofemu bo endo samo uroslo wiec jakby w naturalnym cyklu był transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifff czyli klapsy Ci się należą;) proszę nie stresować maleństw! Dziewczyny teraz sie dowiedziałam od koleżanki ktora jest po cesarce, że jej mąż miał na nią 2 tygodnie opieki po porodzie. Wiedziałyście o czymś takim? Szpital jej wypisał zaświadczenie,ze nie może sama zajmować się dzieckiem i ojcu należy się wtedy dodatkowo 2 tyg. Mam nadzieję ze coś takiego dostanę bo rodzę w tym samym szpitalu;) zaraz muszę o tym poczytac bo pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już po wizycie i po pracy. W zasadzie też już po @. Niestety albo stety - teraz stymulacji nie zaczęliśmy. Dostałam antyki i od następnego cyklu stymulacja. Z jednej strony czasu mi żal, z drugiej - dobrze, że cokolwiek się dzieje. Musiałam dziś poinformować koleżankę, z którą wybieramy/wybieraliśmy się na urlop, że możliwe, że nie pojedziemy. Nie lubię ludziom planów niszczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil czyli zaczęłaś;) bo w Gyn chyba każda dostaje antyki;) Iwcia cesarka to operacja a po operacji opiekun dostaje l4. Byłam pewna że wiesz. Zawsze 14 dni jest. Bo po zwykłym porodzie chyba są tylko 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie robi lekarz łaski wypisując l4. Nawet nie musisz o tym wiedzieć bo przy wypisie zapyta czy mąż bierze l4. Chyba nawet nie musi być mąz tylko ojciec dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ritta ja dr M w zeszłym miesiącu przekonałam, żeby było bez antyków. Ale @ mnie zaskoczyła, a dr M był na urlopie. No i duuupa blada. Co więcej, powiedział, że ureo nie musimy powtarzać, by się upewnić że jesteśmy zdrowi, bo ta kuracja zwykle jest skuteczna. Będziemy się badać, jakby coś nie wyszło. Zapytałam też o zespół policystycznych jajników, czy faktycznie mam - powiedział że USG może na to wskazywać i że mam wysokie AMH (6,01), a jak jest podwyższone to to też o zespole może świadczyć. Ale powiedział (w przeciwieństwie do dr Cz), że w takim wypadku zachodzi groźba przestymulowania, a dr Cz mi powiedziała, że mnie się nie będzie dało w ogóle stymulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil ważne że coś się zaczęło dziać, urlopik będzie jezcze a o dzieciątko walczcie póki refundacja jest i juz tak blisko się zbliżacie do celu:) Ritta nie miałam pojęcia o tym, tylko wiedziałam o 2 czy 3 dniach po porodzie okolicznościowego. Teraz doczytałam własnie że jet coś takiego tylko nie każdy lekarz czy szpital chce takie zaświadczenie wystawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ritta z L4 po cesarce jest tak, że mama dostaje zawsze, ale z ojcem to tak wesoło nie jest. Mój brat nie dostał do dziewczyny, bo właśnie nie był jej mężem, a ona była w stanie sama sobą się zająć... Ale to chyba zależy od lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Sil, najwazniejsze, ze sa antki :-) cos sie zaczelo. Mnie tez nie zakwalifikowal, zanim nie zrobil mi usg pod koniec cyklu. musi zobaczyc, czy nic tam nie zostalo z pprezdniego cyklu. Moja droga 3 tygodnie i bedziesz sie kloc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fif - już nie mogę się doczekać. Dobrze że to okres wakacyjny, mam w pracy mega młyn więc czas szybciej leci. Choć wam powiem, że jak dziś powiedziałam mężowi, że od miesiąca to załatwiamy, to szczęka mu opadła, powiedział, że ma wrażenie że to się z 3 miesiące ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo na kazda wizyte sie czeka jak na zbawienie i liczy sie czas od wizyty do wizyty. Dobrze, ze juz wiecie co i jak :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
Ale te 14 dni dla M to jest l4? Czy opieka taka płatna 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimbałka opieka to jest, ale nie wiem ile % płatna... możliwe, że 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy mężczyzna ma prawo do 2 tyg urlopu tacierzyńskiego niezależnie czy cesarka czy naturalny. 2 tyg na opiekę ma do wykorzystania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tacierzynskie to coś innego, przysługuje 2 tyg do wybrania zanim dziecko ukonczy rok. Tutaj jest to L4 dla męża płatne 80% za te 2 tyg z Zusu, plus 2 dni opieki nad dzieckiem bo matka nie weźmie skoro jest na macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaSkakanka2
Dziewczyny opieka to nie L-4 ale tez 80%platne.musi wypisac lekarz leczacy osobe na ktora bierze czlonek rodziny opieke-w waszym przypadku pewnie lekarz z porodowki.Opieki jest 14dni i uwaga jak maz nie pracuje w weekendy to warto poprosic lekarza zeby wypisal od pon-pt bo jak wypisze 14dni to to jest 14 wlaczajac weekendy czyli 2 tyg, a piszac od pon-pt macie 2x5dni i raz 4dni.Mialam kiedys opieke na mame jak sie polamala na nartach a w zeszlym roku kolega mial na zone po cesarce wisc sie orientuje troche.Do tego maz ma 2dni okolicznosciowego i 2tyg tacierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa28
Fifaszek pięknie Ci rośnie beta:-) jak ja bym juz chciała zeby u mnie się coś działo!! Zobacze co powie w piątek dr M pewnie mi antyki przepisze, oby nie więcej niz jedno opakowanie;-) ehh to czekanie i bezczynność wykańcza mnie nerwowo hihi :-D ma któraś tez wizytę rano w piątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka Skakanka, ale jak lekarz to wypisuje? np od 1 do 5 a potem od 8 do 12? i chcą tak wypisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi o co tutaj biega bo nie kumam...czyli po macierzyńskim można się starać dodatkowo o coś takiego jeszcze? W wyjątkowych sytuacjach można również otrzymać zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8. Zasiłek taki przysługuje przez okres zwolnienia od pracy na czas konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż przez 60 dni w roku kalendarzowym i tylko wtedy, jeśli nie ma innej osoby w gospodarstwie domowym, która mogłaby się dzieckiem zaopiekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w czwartek mamy 2 punkcje, prenatalne Bimbałki i wizyte Malinki i Catariny??? coś przekręciłam i pomijałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia dokładnie opisała to Anka. Tylko wydaje misię że jest ciągłośc 14 dni i wekeendy też się liczą;) musisz zapytać lekarza na wizycie i będziesz wszystko wiedziała!! Sil czyli zaczynasz walkę,super. Już też nie umię doczekać się lipca. Ale to dopiero po 20tym będzie;) chociaż jak ty masz antki to pewnie też jakoś w połowie lipca będziesz chyba zaczynać stymulację? A malamii kiedy ma transfer? coś przegapiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×