Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanko takie jedno małe mam

czy na rozprawie o podwyzke alimentow musze udowodnic ze opłacam nianie?

Polecane posty

Gość pytanko takie jedno małe mam

czy na rozprawie o podwyzszenie alimentow musze jakos udowodnic ze opłacam nianie do dzeicka? nie mamy zadnej umowy to młoda dziewczyna ktora po szkole sobie dorabia, przychodzi na kilka godzin ale miesiecznie uzbiera sie z tego niezła sumka i chce aby sąd wziął to pod uwage i uznal za dodatkowy koszt utrzymania dziecka czy musze miec jakies pismo podpisane przez tą dziewczyne ze zajmuje sie moim dzieckiem i pobiera za to tyle i tyle miesiecznie? a moze musi isc na rozprawe jako swiadek? czy wystarczą moje slowa-mam nianie do dziecka ktora mnie kosztuje tyle i tyle? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhjkfg
wystarczy twoje oświadczenie ale musisz pamiętać, że sąd każdy koszt utrzymania dziecka weryfikuje pod kątem własnego osądu tzn może taki koszt uznać bądź nie według własnego widzimisię ale zawsze możesz potem apelować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko takie jedno małe mam
wiem weim ale chodzi mi o to czy musze to udowodnic tak jak inne rzeczy poprzez rachunki tak tutaj czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhjkfg
wystarczy twoje oświadczenie. Np robisz zestaw potrzeb dziecka i wpisujesz tam pozycję niania koszt taki i taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wogóle nie mam muzgu
Żadnych kwitów nie potrzebujesz ale sąd sam uzna Twoje oświadczenie albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To wszystko zależy od sądu
To wszystko zalezy od sądu i od strony przeciwnej. Ja niestety musiałm udowodnić, że mam nianię - podpisana umowa, co miesiąc odprowadzałam za nią składki zus i podatek a i tak strona przeciwna chciała wzywać opiekunkę na świadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i musisz się liczyć
z tym, że zarzucą ci i jej to, że nie macie umowy legalnej, bez zusu i podatków - szara strefa. Zastanów się więc czy warto ten argument ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli stac cie na nianie
to po co podwyzka alimentów ? chce podwyzszenia bo nie stac mnie na nianie a musze z niej skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ji
no i musisz się liczyć z tym, że zarzucą ci i jej to, że nie macie umowy legalnej, bez zusu i podatków - szara strefa. Zastanów się więc czy warto ten argument ruszać. PODAWAŁAM ZE MOJE DZIECI KORZYSTAJA Z Z KOREPETYCJI PROWADZONYCH PRZEZ STUDENTÓW I UZNALI(SĄD ) BO ARGUMENTOWAŁAM TO NIZSZA CENA ZA KOREPETYCJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ji
NIE MIAŁAM RACHUNKU , ZADNEGO PAPIERKA NAWET OSWIADCZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SrogiKotek
rachunki są najlepszą podstawą do podniesienia alimentów. Ogólnie informacje wypisane na kartce są ok, ale przy ich przyznawaniu na początku. Podwyżka alimentów musi być uzasadniona. Jeśli np była niania zatrudniona wcześniej to ten stan rzeczy się nie zmienił, więc ex będzie mógł próbować podważyć celowość podwyższenia alimentów. Poza tym tak jak inni wskazali - skoro nie masz umowy z nianią itp to jest ryzyko. Nawet jeśli dostaniesz większe alimenty to ex może nasłać ci na głowę (oraz niani) urząd skarbowy, a wiadomo, że tam żadne tłumaczenia nie pomogą... Pozdr SK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×