Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna Zniecierpliwiona

Dużo czytam i mysle na temat teorii Z zniecierpliwionego

Polecane posty

Gość przygłupia anno z
śmiem twierdzić, że jesteś żoną alimenciarza.I co ? dowalił sąd alimentów i noż ci sie w kieszeni otwiera bo dla twoich dzieci jest mniej? Nie pisz że nie jesteś tą drugą. Zbyt zajadła jesteś i za bardzo poniżasz samotne matki. Zamiast bić pianę, anno , weż książeczkę dla dzieci i im poczytaj może wtedy również twoja znajomość ortografii zyska bo ... jak będziesz kobieto dzieciom zeszyty sprawdzała jak robisz byki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
chyba mnie nie zrozumiałas tak teraz spojrzałam. nie extra jeszcze dodatek do alimentów , ale w razie czego. Jest wypadek samochodowy, dziecko w nim uczestniczy. Ojciec spotyka sie z matka i pomaga jej, nie daje całej kwoty ale pomaga w jakiejs ustalonej kwocie czy procencie. Chodzi oto zeby dziecko nie zostało kaleka do końca zycia, bo i alimenty wtedy sie nie skończa. To taka zapobiegliwość, dla własnego dobra. W końcu chyba milo patzrec na zdrowego syna czy córke niz na inawalide ww ózku lub takie warzywo, które lezy. Rozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
przygłupia anno z kiepska z ciebie wrozka bo mój mąż alemntów nikomu almentów nie płaci :) Rozumiem ze poczulas sie zraniona moimi "ublizeniami" buahha. gdy najbardziej zaboli wtedy ludzie uciekaja sie do wytykania ortografi.. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Kobieto ty już naprawdę nie pierdol twój stary też twojej córce coś takiego by powiedział a z 5 stów alimentów odłożysz tyle że hoho. Nie życzę nigdy żebyś musiała wybierać czy kupić jedzenie czy pozwolić dziecku nie chodzić ale wiesz co taka święta krowa powinna z tym zostać sama i usłyszeć dokładnie to samo co ty tutaj napisałaś. A ta pewna kwota to roczne alimenty mojego dziecka. I ty jesteś matką matką która przez kasę skazała by swoje dzieci na kalectwo jezu normalnie żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygłupia anno z
nic dodać nic ując :) sama przyznajesz, że ubliżasz kobietom, których nie znasz. Przenosisz swoje negatywne emocje z eks twego męża na inne kobiety, które są samotnymi matkami. Pisać sobie może że twój mąż nie płaci alimentów, możesz również napisać, że jesteś jedyną spadkobierczynią cara Rosji i masz urodę Kleopatry, tylko kto Ci uwierzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
Ja jestem drugą,ale jakos nie czuje sie z tego powodu gorzej z powodu jego alimentów. Alimenty w ogole u nas nie istnieja jako temat. Jego pensja to jest to co faktycznie kładzie na stół. Czyli zarabia o te kwote mniej:-) Ba, przypilnowałam ,zeby zrobił stałe zleceniu przelweu,zeby nie spóźnił sie nawet o poł dnia. za bardzo cenimy sobie spokój i radośc kazdego dnia,zeby np. odebrac telefon z pytaniem, gdzie alimenty skurwysynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Nie ma nic zlego w bysiu druga.. no chyba ze dla kogos szczytem marzen jest wystapienie w bialej sukni i TAK przed ołtarzem, wiec jest ok. No a przelwe dobrze ze ustawilas bo sa odsetki za kazdy dzień zwłoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty Anno jestes taka pusta ze sie w glowie nie miesci! Jak ku*wa smiesz smieciu pisac o alimentach i zyciu rodzinnym jednego rodzica skoro nie masz o tym pojecia!! masz mezusia i zyjecie w zgodzie to sie ciesz idiotko! nie znasz innego zycia.Oboje rodzice ponosza finansowa odpowiedzialnosc za dziecko wiec jesli facet nie interesuje sie dzieckiem i nie ingeruje w jego zachowanie to ma placic i zapewnic byt dziecku.Matka ma tylko lozyc? a ojciec co ? dal plemnik i tyle z niego? gowno wiesz o byciu samotna matka i nie waz sie w ich imieniu mowic i wlaz dalej w dupe facetom tylko kup mydlo! a tak poza tym to niezle sie motasz w swoich wypowiedziach,klamiesz a potem udajesz ze nic sie nie stalo.Jestes zmija i wracaj pod ten kamien spod ktorego wylazlas tepa nowobogadzka suko. Liczy sie przede wszzystkim dobro dziecko i skoro nie moze miec dwojki rodzicow niech ma chociaz godny byt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
A wiesz ze nawet o tych odsetkach nie pomyslałam. Tylko ciagle miałam w oczach date na wyroku do 10 każdego miesiaca:-) no i w końcu po co słuchac inwektyw przez telefon, jak moja koleżanka. Do tej poru mna wzdryga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
A mozemy rozmawiac bez tych wyzwisk? przeciez to niczego nie zmienia. i tak kazdy ma swoje zdanie.Ale po co tak wulgarnie??? az cieknie ropą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
A może byś tak powiedziała że dobrze że ustawili przelew bo dzieci dostaną na czas to chyba ważniejsze. Fakt za bardzo cię bolą alimenty najchętniej ucieła byś je po skończeniu podstawówki. Włos się jeży na głowie jesteś matką a dzieci innych matek chcesz traktować jak gorszego gatunku. Ja mam faceta płacącego alimenty na syna,mój syn takie alimenty dostaje w życiu nie ingerowałam w finanse ojciec syn,na siebie i swoje dziecko miem zarobić sama. Chłopak jest sympatycznym młodym człowiekiem i niech od taty dostanie ile możliwe i co możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Kmno, Ja jej NAPISALAM ZE DOBRZE ZE PRZELEW USTAWILA bo odsetek nie bedzie, a ty sie czepiasz ze powinnam sie cieszyc ze na czas pieniadze beda, juznaprawde sie do czego przyczepic nie masz.. daj juz spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
niskie zarobki O tych odesetkach pisza w wyroku ale nie wiem jak to jest w praktyce czy za kiulka dni zwłoki tez cos naliczaja, ale z tego co opisujesz to ex zona Twojego meza gotowa by pewnie byla ubiegac sie o nie chociaz mialo by to isc w parenascie groszy :) Lepiej ustawic na czas i miec z głowy niz myslec i bieh=gac na poczte co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
anna pisze "aha messol a zalosny to jest ojciec twojego dziecka zabierajacy was na frytki do mc donalda w ramach widzen buhahahah czy ty marna istoto masz 15 lat że w swoich rozgrywkach z messol ,nie dając rady i atakujesz jej tak robią dzieci w podstawówce których rodzice nie nauczyli ich kindersztuby" niskie zarobki "O tych odesetkach pisza w wyroku ale nie wiem jak to jest w praktyce czy za kiulka dni zwłoki tez cos naliczaja, ale z tego co opisujesz to ex zona Twojego meza gotowa by pewnie byla ubiegac sie o nie chociaz mialo by to isc w parenascie groszy Lepiej ustawic na czas i miec z głowy niz myslec i bieh=gac na poczte co miesiac." skąd ty wiesz co zrobi ex żona męża "niskie zarobki tatusia"? ty nie jesteś na jej miejscu więc nawet nie jesteś w stanie przewidzieć co ty byś zrobiła będąc ex w momencie kiedy w garze masz pusto a dzieci wołają jeść jak już wielu tobie zwróciło tu uwagę zacznij od swojej edukacji i naucz się przede wszystkim ortografii i stylistyki a wówczas zacznij tworzyć prawo wstydem jest pisać na forum popełniając takie błędy jeszcze większym ziać nienawiścią do tych którzy mają inne zdanie niż ty uświadom sobie że w naszym kraju alimenciarz ma wszędzie ochronę nawet jeśli ustalona będzie tabelka według której samotni rodzice będą mogli liczyć na ustalone alimenty to co zrobi państwo jeśli sam zobowiązany nie będzie ich uiszczał? co samotnym rodzicom po tabelce skoro będą one tylko na papierze? w jaki sposób egzekwować alimentów skoro tatuś nie pracuje albo prcuje na czarno i ma totalnie w nosie że wpiszą go do KRD czy że komornik depcze mu po pietach kto wtedy będzie się takimi sprawami zajmował klarowna sytuacja jest wówczas kiedy zobowiązany ojciec pracuje i zarabia średnia krajową wtedy jest z czego ściągać ale co zrobić kiedy tak nie jest? krzyczysz tu o tabelce, która ma uwzględniać zarówno wiek dziecka jak i wysokość zarobków tym samym nie dać "zarobić" sędziom a co zrobić i jak to zrobić jeśli zobowiązany do alimentacji rodzic ma dwójkę dzieci w różnym wieku i nie przestrzega wyliczeń według której na jedno dziecko ma płacić X a na drugie X 2? przecież ktoś to musi nadzorować-jeden będzie uczciwy i będzie płacił według tabelki a inny będzie miał to w nosie-co wtedy? w Anglii wygląda to tak (wlepiam) Kwestia alimentów na dziecko w Wielkiej Brytanii uregulowana jest w Ustawie Alimentacyjnej z 1991 r. Organem właściwym do wyliczania alimentów na rzecz dziecka jest Agencja Alimentacyjna (Child Support Agency). Child Support Agency jest agencją rządową, która zajmuje się wyliczaniem należnych alimentów. W przypadku, gdy rodzic uchyla się od płacenia świadczeń, agencja może też wszcząć odpowiednie procedury sądowe. Zgodnie z Ustawą Alimentacyjną z 1991 r. w kwestii alimentów na dziecko agencja ma jurysdykcję w każdym przypadku, gdy rodzic sprawujący opiekę nad dzieckiem, rodzic niezamieszkujący z dzieckiem oraz dziecko mają stałe miejsce zamieszkania na terenie Zjednoczonego Królestwa. Agencja jest organem właściwym do wyliczenia alimentów na dziecko również wtedy, gdy rodzic niezamieszkujący z dzieckiem nie zamieszkuje na stałe w Zjednoczonym Królestwie, ale jest zatrudniony u pracodawcy, który jest zatrudniony na warunkach obowiązujących w Zjednoczonym Królestwie. Child maintenance odpowiednik polskich alimentów oznacza regularne pewne świadczenia pieniężne, przeznaczone na bieżące utrzymanie dziecka. Alimenty za pośrednictwem agencji płacą rodzice dziecka, które nie ukończyło szesnastu lat lub które nie ukończyło lat 19, jeżeli uczy się w trybie dziennym (i nauka ta nie jest nauką na wyższym poziomie). Alimenty płacone są tygodniowo. W celu uzyskania alimentów od agencji, należy zwrócić się do jej oddziału. Adresy dostępne są na stronie internetowej Child Support Agency www.csa.gov.uk. Informacje można również uzyskać pod numerami telefonu: 0845 713 3133 lub 0845 713 8924. Infolinie czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 20:00. a więc co się zmieni? nic!! bo sądy zamienimy na agencje a w przypadku niepłacenia i tak sprawa trafi do sądu tyle że nie bezpośrednio przez rodzica nieotrzymującego należnych alimentów a przez pośrednika jakim byłaby powołana do życia "agencja" - mnie osobiście Angielskie rozwiązanie by odpowiadało ale czy w takim wypadku można mówić o oszczędnościach o których ty tu krzyczysz? przeczytaj sobie ten artykuł który na tym forum nie raz już był wlepiany Alimenty to problem, z którym nikt w Polsce do tej pory sobie nie poradził. Tylko 12 % rodziców otrzymuje na bieżąco zasądzone alimenty. Natomiast ściągalność od uchylających się od płacenia wynosi tylko 0,49 %. We Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech te procenty wynoszą 80, 90 i 95 %.Dlaczego w Polsce są takie niskie wskaźniki zarówno płacących alimenty, jak i wskaźniki ściągalności alimentów? W jaki sposób udaje się wyegzekwować alimenty w innych krajach UE? Czy w Polsce są jakieś inicjatywy zamierzające usprawnić ściągalność alimentów? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania. Po pierwsze, osobom niepłacącym alimentów brakuje poczucia odpowiedzialności za własne dziecko, za jego wychowanie, utrzymanie i kształcenie. Nie dociera do nich, że ów obowiązek musi być wykonywany w równym stopniu przez oboje rodziców, bez względu na to, czy mieszkają razem, czy osobno. Po drugie, osoby uchylające się od płacenia alimentów nie ponoszą żadnych odczuwalnych konsekwencji za niewywiązywanie się z tych obowiązków. Po trzecie, niskie wskaźniki zawdzięczamy niewywiązywaniu się komorników ze swoich zadań oraz brakowi reakcji na ich opieszałość ze strony władz. Istnieje również społeczne przyzwolenie dla dłużników alimentacyjnych. Zjawisko to jeszcze bardziej umacnia dłużnika alimentacyjnego w przekonaniu, że nic nikomu nie jest winny. Dziwi mnie fakt, że w czasie każdej debaty dotyczącej alimentów, spora część społeczeństwa odbiera samotnych rodziców jako darmozjadów utrzymywanych przez podatników. Upominanie się samotnie wychowujących rodziców o należne dzieciom alimenty jest odbierane jako żądanie przywileju. A przecież gdyby taki dłużnik był potępiany przez społeczeństwo, miałby większą motywację zapłacić alimenty, a podatki nie byłyby kierowane na zaliczki alimentacyjne, tylko na przykład na remont dróg czy jakiś inny cel. Ludzie zapominają albo może nie wiedzą, że większa część, 2/3 tych rodziców tak samo pracuje i tak samo płaci podatki. Wiele osób osądza samotnych rodziców, pomijając aspekt dobra dziecka, które nie wybierało sobie ani matki, ani ojca, a przecież dziecku trzeba zapewnić warunki do godnego i prawidłowego rozwoju. Takie warunki, by wyrosło na dobrego, samodzielnego i odpowiedzialnego obywatela. przede wszystkim należy zmienić - podejście do samych samotnych rodziców -nie dawać przyzwolenia zobowiązanym do płacenia i nie chronić ich -nałożyć wysokie kary na pracodawców którzy zatrudniają pracowników na "czarno" albo też zaniżają zarobki - podnieś do przyzwoitej kwoty najniższą krajową tak aby ten zobowiązany zechciał pracować nawet wtedy gdy ma zobowiązania alimentacyjne i po ich zapłaceniu będzie go stać na godne życie - stworzyć programy tworzenia nowych miejsc pracy właśnie dla dłużników-zmusić tych dłużników do spłacania swojego długu -uświadomić społeczeństwu oraz tym uchylającym się jak ważny dla wszystkich jest narodzony mały człowiek pozbawiony na początku swojej drogi nie dość że jednego z rodziców to jeszcze pieniędzy ty chyba nie zrozumiałaś tego artykułu - wlepię jeszcze raz uz mam przeczytaj. I skoro teraz mozna nalozyc alemnty w wysokosci zarobkow rodzica i sad ma gdzies czy taka osoba nie wyladuje na bruku to to samo by bylo w przypadku tabelki. """"Jan Kowalski odszedł od żony i dzieci. Z wykształcenia jest informatykiem. Przez okres kilku lat pracował w sklepie o profilu informatycznym ( sprzedaż komputerów, części komputerowych, oprzyrządowania, etc.). Obecnie zatrudniony jest w kawiarence internetowej, w której zajmuje się obsługą klienta oraz bieżącymi naprawami sprzętu. Za wykonywaną przez siebie pracę otrzymuje wynagrodzenie 1500,00 zł. miesięcznie. Emilia Kowalska skierowała przeciwko mężowi pozew o alimenty na trójkę ich małoletnich dzieci w kwocie po 500,00 zł. na każde dziecko. Sąd może przychylić się do wniosku pani Emilii, mimo iż zakres jej żądania obejmuje całą pensję męża. W oparciu o analizę współczesnego rynku pracy sąd może wysnuć wniosek, ze Jan kowalski jako informatyk może zarobić miesięcznie kilka tysięcy złotych. Praca w kawiarence internetowej nie jest w pełni zbieżna z jego kwalifikacjami zawodowymi, a zatem przy odrobinie dobrej woli Jan kowalski mógłby znaleźć lepiej płatną pracę, lub też dorabiać na umowę zlecenie lub umowę o dzieło pisząc programy komputerowe. czy wiesz o czym tu mowa? mowa o tym że rodzic zobowiązany do płacenia alimentów oszukuję zarówno swoje dzieci jak i sąd uważa że siedząc w kafejce za 1500 zł uniknie alimentów godnych dla swoich dzieci czyli że ma możliwość zarobkowe a po prostu z lenistwa i cwaniactwa nie robi nic aby jego dzieciom i jemu samemu żyło się lepiej twój komentarz był następujący-wlepiam komentarz? poza otwierajacym sie nożem w kieszeni nasuwaja mi sie nastepujace wnioski. Sedzia który zasadza takie almenty, ma na uwadze dzieci, kieruje sie ich dobrem blabla bla. bo one przeciez sa najwaznijsze i tu rozniez balbla bla.. musi tak sadzic by nie spasc z tak dobrze platnego stołka jakim jest sedziowski.. a nie utrzymal by sie na nim zbyt długo gdyby do kazdego wyroku byly apelacje itd, wiec sędzia trzesie duupa i zasądza alemnty takie co go w dobrym siwtel postawia nie liczac sie z ojcem dzieci, bo ratuje go tu spiewka o "mozliwosciach zarobkowych". Wnioski tez takie, ze najlepiej byc tlukiem bez szkoly "Sedzia który zasadza takie almenty, ma na uwadze dzieci, kieruje sie ich dobrem blabla bla. bo one przeciez sa najwaznijsze i tu rozniez balbla bla." - według ciebie kogo by miał sędzi mieć na uwadze? nieodpowiedzialnego rodzica? te dzieci na świat się nie prosiły i to w ich imieniu i w ich obronie sędzia zasądził właśnie takie alimenty a to właśnie po to by tym dzieciom żyło się godnie i aby zobowiązany mający możliwości zarobkowe ruszył szanowna dupę i zabrał się za konkretną dająca wyższe dochody pracę "musi tak sadzic by nie spasc z tak dobrze platnego stołka jakim jest sedziowski.. a nie utrzymal by sie na nim zbyt długo gdyby do kazdego wyroku byly apelacje itd, wiec sędzia trzesie duupa " - czy to sędzia czy powołana do tego agencja również zajęłaby stronę dziecka więc nie ma różnicy kto by ta dupą trząsł "zasądza alemnty takie co go w dobrym siwtel postawia nie liczac sie z ojcem dzieci, bo ratuje go tu spiewka o "mozliwosciach zarobkowych" - a według ciebie jakie alimenty miałby zasądzić sąd małoletnim dzieciom które nie maja możliwości dorobienia sobie do bułki z masłem-to są dzieci!! one muszą by się dobrze rozwijały!! gdyby sędzia czy tez agencja przyznałaby niższe alimenty to skrzywdzono by dzieci!! według ciebie jak sąd czy agencja mieliby postąpić? mieliby zasądzić alimenty po 200 zł by zobowiązanego mieć na uwadze i uwolnić go tym samym od odpowiedzialności? pomyśl: jest ta sytuacja tyle że w życie weszłaby twoja tabelka-sąd czy agencja patrzy w rubryki i widzi że dla dzieci w takim wieku przysługują w takiej wysokości alimenty jednak obok jest rubryka mówiąca o zarobkach -według ciebie co sąd czy agencja mają brać w takim wypadku pod uwagę - dobro dzieci,sztywne wyliczenia czy też matactwo zobowiązanego? jeśli tabelka ma mieć na uwadze dobro dziecka to chyba jakieś najniższe kryteria alimentów sąd czy agencja powinna uwzględniać-chyba nie chcesz mi tu powiedzieć że w dzisiejszych czasach 500 zł to górna granica a według ciebie kto miałby pokrywać różnicę jeśli alimenty przewyższałyby dochody zobowiązanego? jest wiele nieścisłości w tym co piszesz-wiele suchej teorii która moim zdaniem nie znajdzie w tym kraju i w tym chroniącym alimenciarzy społeczeństwie poparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
cd wiec sędzia trzesie duupa i zasądza alemnty takie co go w dobrym siwtel postawia nie liczac sie z ojcem dzieci, bo ratuje go tu spiewka o "mozliwosciach zarobkowych". Wnioski tez takie, ze najlepiej byc tlukiem bez szkoly "Sedzia który zasadza takie almenty, ma na uwadze dzieci, kieruje sie ich dobrem blabla bla. bo one przeciez sa najwaznijsze i tu rozniez balbla bla." - według ciebie kogo by miał sędzi mieć na uwadze? nieodpowiedzialnego rodzica? te dzieci na świat się nie prosiły i to w ich imieniu i w ich obronie sędzia zasądził właśnie takie alimenty a to właśnie po to by tym dzieciom żyło się godnie i aby zobowiązany mający możliwości zarobkowe ruszył szanowna dupę i zabrał się za konkretną dająca wyższe dochody pracę "musi tak sadzic by nie spasc z tak dobrze platnego stołka jakim jest sedziowski.. a nie utrzymal by sie na nim zbyt długo gdyby do kazdego wyroku byly apelacje itd, wiec sędzia trzesie duupa " - czy to sędzia czy powołana do tego agencja również zajęłaby stronę dziecka więc nie ma różnicy kto by ta dupą trząsł "zasądza alemnty takie co go w dobrym siwtel postawia nie liczac sie z ojcem dzieci, bo ratuje go tu spiewka o "mozliwosciach zarobkowych" - a według ciebie jakie alimenty miałby zasądzić sąd małoletnim dzieciom które nie maja możliwości dorobienia sobie do bułki z masłem-to są dzieci!! one muszą by się dobrze rozwijały!! gdyby sędzia czy tez agencja przyznałaby niższe alimenty to skrzywdzono by dzieci!! według ciebie jak sąd czy agencja mieliby postąpić? mieliby zasądzić alimenty po 200 zł by zobowiązanego mieć na uwadze i uwolnić go tym samym od odpowiedzialności? pomyśl: jest ta sytuacja tyle że w życie weszłaby twoja tabelka-sąd czy agencja patrzy w rubryki i widzi że dla dzieci w takim wieku przysługują w takiej wysokości alimenty jednak obok jest rubryka mówiąca o zarobkach -według ciebie co sąd czy agencja mają brać w takim wypadku pod uwagę - dobro dzieci,sztywne wyliczenia czy też matactwo zobowiązanego? jeśli tabelka ma mieć na uwadze dobro dziecka to chyba jakieś najniższe kryteria alimentów sąd czy agencja powinna uwzględniać-chyba nie chcesz mi tu powiedzieć że w dzisiejszych czasach 500 zł to górna granica a według ciebie kto miałby pokrywać różnicę jeśli alimenty przewyższałyby dochody zobowiązanego? jest wiele nieścisłości w tym co piszesz-wiele suchej teorii która moim zdaniem nie znajdzie w tym kraju i w tym chroniącym alimenciarzy społeczeństwie poparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
czytam sobie nie chce żeby wyszło ,ze sie czepiam iszukam dziury w całym. Ale w chwili obecnej tez tak jest, ze faceci ukrywaja swoje dochody albo poprzez zanizeone zarobki na papierze albo pracuja na czarno. To daje wg tego cpo napisałas sciagalnosc w wysokości 12 %. Ze faceci kłamią, lawiruja to wiem, ale ta sciaglanosci wynosi 12% to dla mnie szok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
no więc nic sie nie zmieni dopóki społeczeństwo nie zmieni swojego myślenia a prawo istotnie nie będzie po stronie słabszych anna usiłuje tu przedstawić rozwiązanie które niczego nie wniesie-ani obecna procedura ani tabelki nie wyeliminują nieuczciwych alimenciarzy,nieuczciwych pracodawców i nie ograniczy błędnego myślenia społeczeństwa które daje i chroni samych zobowiązanych ten nasz naród nie tylko w tej kwestii jest ciemny i otacza "płaszczykiem" kombinatorów,mataczy,krętaczy,złodziei,cwaniaków i innych typów spod ciemnej gwiazdy głupi,najprostszy przykład:sąsiad kradnie prąd-zamienia kable-ja przez to cierpię-mój piec CO który ma elektroniczną tablice sterującą wysokość temp zarówno wody jak i kaloryferów dosłownie wariuje-jest bardzo czuły na wszelkie zmiany napięcia,natężenia-w momencie tych zmian wyłącza się-mam zimno w mieszkaniu,często będąc pod natryskiem podczas "manipulacji" sąsiada piec również sie wyłącza i leci zimna woda. Na początku myślałam że to wina samego pieca -naprawiałam go wzywając coraz to lepszych i droższych monterów i ekspertów. Po kilku latach odkryłam przyczynę. Zgłaszają ten fakt do energetyki nawet ci co zgłoszenie przyjmowali patrzyli na mnie jak na kapusia i nie obeszło sie bez złośliwych komentarzy mimo że to oni sami powinni być tym faktem zainteresowani a i społeczeństwo również bo przecież za wszelkie ubytki prądu płacimy my wszyscy-myślisz że energetyka natychmiast zajęła sie tą sprawą? Mylisz się!! Czekano kilka miesięcy aby złapać nieuczciwego poborce prądu!! A jaka kara? hahaha-mimo że odcinali złe podłączenie kabli pod jego licznikiem przyjęto tłumaczenie że licznik jest na klatce i że każdy obcy mógł to zrobić-odcięto kabelki i sprawę zamknięto takich podstawowych przykładów można mnożyć-my jesteśmy narodem zakłamanym i złodziejskim-począwszy od samej góry a skończywszy na samym dole uważam że najpierw "należy zapobiegać a później leczyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
czytam sobie zanudził mnie twoj post juz po kilku linijkach, ale co zauwazylam to to ze zwrocilas uwage na moja ortografie.. to takie prostackie wiesz :) i pozatym juz nie modne na kafe.. jeszcze kilka lat temu pewnie by zrobił wrazenie ten smieszny tekst o zakupie slownika, nauce ortografi ale teraz... idzie sie usmiac tylko jak bezsilna jestes i jak to chcesz mi dopiec :) no nic w kazdym badz razie dziekuje za tak wesoły poranek.. a no i smiech to zdrowie, wiec pisz wiecej.. blagam :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Strasznie się tu ktoś rozpisał o dobru dziecka. Tylko ja w tym zapisie w ogóle go nie dostrzegam. Dostrzegam zaś kasę. Ustalmy kolejność . Spotyka się mężczyzna z kobietą ...on o nią zabiega , ona ulega ....rodzi się dziecko ....oni się rozstają .Przyczyn 100. Każdy ma własną. Na razie nie dostrzegam dobra dziecka.Dostrzegam interes tych dwojga ludzi. Coś z tym dzieckiem trzeba zrobić . Zostaje powierzone opiece ...komu.....mamusi. Teraz zaczyna się pojawiać dobro dziecka czyli instytucja alimentów. I tu zaczyna się walka o ....""" dobro dziecka """ czyli o kasę. Jeżeli mamusia chce mieć dziecko i się nim cieszyć ....to powinna sama je utrzymywać....a instytucja alimentów powinna być zlikwidowana. Jej likwidacja przyniesie tylko wymierne korzyści ,zarówno w sferze materialnej jak i duchowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygłupia anno
swoim ostatnim postem pokazałaś się w pełni. Nie odniosłaś się do merytorycznych argumentów "czytam sobie" a było ich sporo w jego/jej wypowiedziach. Moim zdaniem jesteś zaślepiona nienawiścią do wszystkich samotnie wychowujacych dzieci i żądających od drugiego rodzica wywiązywania się z obowiązku zapewnienia swojemu dziecku godnych warunków rozwoju i bytu. Przekładasz swoje doświadczenia z eks twojego męża na wszystkie eks które mają czelność domagać się alimentów. Trudno z tobą dyskutować gdyż nie umiesz tego robić - nie odpowiadasz na pytania, zbywasz milczeniem argumenty które ci nie pasują a przyklaskujesz tylko tym dyskutantom któryz mają zdanie zbieżne do twojego. A swoją drogą ... to faktycznie twoja ortografia jest katastrofalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygłupia anno
wiesz co zniecierpliwiony ... jesteś durniem ! Tylko tyle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Anno ty nawet aluzji nie rozumiesz bo o odsetkach piszesz ale o to czy ta eks ma przez te pare dni co dać dzieciom jeść masz gdzieś. Ja akurat mam w dupie kilka dni spoźnienia ale znam też inną bardzo biedną stronę. Pazernośc masz we krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Czyli jak nie ma alimentów to dzieci nie mają co jeść.Ot odpowiedzialne rodzicielstwo ....zwłaszcza tego kto sprawuje opiekę bezpośrednią. Mamusia jeść nie da bo tatuś spóźnia się z alimentami. Ona chce być mamusią ....ale muszą być alimenty. Ludzie toż to już jakiś totalny absurd. Ale takie myślenie i taką odpowiedzialność wprowadza instytucja alimentów. Tą instytucje należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
Kurde, to moje trzymanie sie daty w wyroku narobiło tylko zamieszania. To moze ja sie wytlumacze. Moja córka otrzymuje alimenty co do dnia, wiec uwazałam ze skoro moja moze miec wrecz punktualnie, to dlaczego syn mojego meza nie miałby miec. zwłaszcza ze jak wczesniej pisałam, moja koleżanka usłyszała w słuchawce za dosłownie dzień zwłoki takie wyzywiska ze mnie powaliło. A tak po za tym , data to data. jak napisali ze do 10 kazdego miesiąca to zeby paliło sie waliło ma byc i koniec. ja sama nawet za tydzień zwłoki nie zrobilabym burdy telefonicznej, ale sa ludzie ,którzy to zrobią. Ich prawo, ale mysle tez ze chyba tak z tym jedzeniem to do konca nie jest tak,ze jak matka nie dostanie alimentów to nie da jeść dziecku, no chyba ,ze lezy i smierdzi, bo pachniec raczej bez kasy to nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Słuchaj są różne sytuacje w życiu znam osobę która straciła pracę i dla niej np tydzień zwłoki to bardzo dużo ale tu nie o to chodzi,bo mój eks też ma 10-ty a pieniądze są 15 ale ok dostaje kasę 10zanim wyśle i dojdą mnie to wisi.Chodzi o to że pani Anna bardziej przejęła by się odsetkami niż tym że dzieciak może być w potrzebie.I tylko o tą panią tu chodzi o nic więcej.Pani zniecierpliwiona popiera pana z nawet nie wiedząc jakie tu już on teorie wygłaszał ale najlepsza z nich to porównanie dzieci do cielaków bo jak pan z to krowa swoje cielaki na pastwisku bez alimentów używi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
Anna Zniecierpliwiona czytam sobie zanudził mnie twoj post juz po kilku linijkach, ale co zauwazylam to to ze zwrocilas uwage na moja ortografie.. to takie prostackie wiesz i pozatym juz nie modne na kafe.. jeszcze kilka lat temu pewnie by zrobił wrazenie ten smieszny tekst o zakupie slownika, nauce ortografi ale teraz... idzie sie usmiac tylko jak bezsilna jestes i jak to chcesz mi dopiec no nic w kazdym badz razie dziekuje za tak wesoły poranek.. a no i smiech to zdrowie, wiec pisz wiecej.. blagam I znowu wystawiłaś jedynie dupę chowając głowę w piasek!! skoro podejmujesz sie jakiejkolwiek dyskusji to szanuj w niej "partnerów" którzy udowadniają tobie błędne podejście-tworzysz pomysł na dobre (twoim zdaniem) rozwiązanie problemu który ciebie nie dotyczy nie uwzględniając przy tym skutków ubocznych i samego faktu iż twój pomysł niczego nowego i ulepszonego w życie nie wniesie!! Mnie osobiście nie zdziwiło iż czytając konkrety,fakty,skutki jakimi ciebie tu zarzuciłam znudziłaś się-ktoś kto nie rozumie problemu szybko się nudzi - chyba zdążyłaś zauważyć to u swoich małych córek proponuje tobie abys nie starała się błyszczeć pomysłami które z góry skazane są na niepowodzenie,nie próbuj też udawać super mądrej i obrytej w temacie osoby bo po prostu tylko się ośmieszasz zajmowanie strony zniecierpliwionego również nie znalazło ani u niego aprobaty ani tez u ciebie pełnej zgodności zdania jakie ten obojętny i nieczuły ktoś tu reprezentuje co zaś tyczy się twojej ortografii..dziewczyno ty przecież masz dzieci!! ty im będziesz musiała sprawdzać zeszyty i poprawiać błędy ort jakie małym dzieciom zdarza się popełniać!! co ty jako matka im powiesz kiedy zapytają o formę, styl i ortografię jak obowiązuje w naszym ojczystym języku? no bardzo ciebie proszę nie umniejszaj swojej głupoty bo to wstyd aby dorosły człowiek popełniał tak podstawowe błędy a zajmował się iście poważnymi problemami!! nie będę wdawała się z tobą w dysputy -nie widzę w tobie godnego przeciwnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" dziewczyno ty przecież masz dzieci!! ty im będziesz musiała sprawdzać zeszyty i poprawiać błędy ort jakie małym dzieciom zdarza się popełniać!! co ty jako matka im powiesz kiedy zapytają o formę, styl i ortografię jak obowiązuje w naszym ojczystym języku? no bardzo ciebie proszę nie umniejszaj swojej głupoty bo to wstyd aby dorosły człowiek popełniał tak podstawowe błędy a zajmował się iście poważnymi problemami!!"""" Ktoś tu komuś zwraca uwagę na styl,formę i ortografię. Żarty czy infantylizm?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
zniecierpliwiony obiecałam sobie że będę ignorowała twoje wpisy bo dla mnie ktoś kto pała tak ogromną nienawiścią do drugiego człowieka a już w ogóle do bezbronnych i niewinnych dzieci oraz ich matek jest po prostu zwykłym bezdusznym draniem ja jednak czytając tu i ówdzie twoje posty zwróciłam uwagę na pewien twój wpis który utwierdził mnie w przekonaniu że jesteś poważnie chorym człowiekiem-skrzywdzonym i nie radzącym sobie z tkwiącą w tobie krzywdą i żalem wlepiam Z Zniecierpliwiony Kocham zwierzęta, u mnie na osiedlu są takie psy osiedlowe...dokarmiam je , nawet obrożę dostały., jak kupuję chleb to jakąś jego część kruszę dla ptaków w okresie zimowym...one mają takie swoje miejsce. Do domu wziąć nie mogę . Jest taki rytm dnia ,że nie można by się zwierzęciem zająć. aby była jasność-kocham zwierzęta-przygarnęłam dwie kotki-"ulicznice"-wyleczyłam je,wysterylizowałam i dałam im dach nad głową mimo że mieszkam na II pietrze,moi znajomi powierzają mi opiekę nad swoimi psami-bywa tak że w jednym czasie mam w mieszkaniu dwa psy i dwa koty gdybym miała wybierać między pomocą małemu dziecku a chorym zwierzęciem....wybrałabym z pewnością małe dziecko twoja postawa jest nienormalna-to tak jakby lew zjadał swoją lwice i swoje młode a obojętnie przechodził obok stada antylop,bawołów i innych trawożernych ssaków piszesz Strasznie się tu ktoś rozpisał o dobru dziecka. Tylko ja w tym zapisie w ogóle go nie dostrzegam. Dostrzegam zaś kasę. Ustalmy kolejność . Spotyka się mężczyzna z kobietą ...on o nią zabiega , ona ulega ....rodzi się dziecko ....oni się rozstają .Przyczyn 100. Każdy ma własną. Na razie nie dostrzegam dobra dziecka.Dostrzegam interes tych dwojga ludzi. Coś z tym dzieckiem trzeba zrobić . Zostaje powierzone opiece ...komu.....mamusi. Teraz zaczyna się pojawiać dobro dziecka czyli instytucja alimentów. I tu zaczyna się walka o ....""" dobro dziecka """ czyli o kasę. Jeżeli mamusia chce mieć dziecko i się nim cieszyć ....to powinna sama je utrzymywać....a instytucja alimentów powinna być zlikwidowana. Jej likwidacja przyniesie tylko wymierne korzyści ,zarówno w sferze materialnej jak i duchowej. odpowiedz mi na podstawie tych dwóch wpisów komu udzieliłbyś pomocy-niewinnemu dziecku które nie miało najmniejszego wpływu na pojawienie się na tym świecie czy zwierzakowi które również w podobny sposób zaistniało uwzględniając oczywiście twoje człowieczeństwo i równowagę w przyrodzie. Odpowiedz mi: Kto powinien przejąć opiekę nad dzieckiem w momencie kiedy matka ma w sobie wiele miłości i powołanie jakim została obdarzona a nie ma pieniędzy a ojcem który ma kasę,nosi spodnie i ani odrobiny nie ma w sobie tego co powinna mieć osoba która ma za zadanie wykarmienie i wychowanie dziecka Odpowiedz mi kto ma wychowywać narodzone dzieci których rodziców nie stać jest na ich utrzymanie-nie pisz mi tu o tym że oni mogli sie zabezpieczyć,oni mogli pomyśleć,oni mogli....DZIECI JUŻ SĄ I CO TERAZ? Komu i dlaczego powierzyć dzieci które w niczym nie zawiniły-nie wybierały sobie ani matki ani ojca? Czy odpowiedzialność finansową za dzieci ma ponosić według ciebie tylko ten rodzic który jest w stanie utrzymać w pojedynkę powołane do życia dzieci?A jeśli żaden z rodziców nie ma na tyle dużo pieniędzy by spełniać ten ustalony przez samego ciebie obowiązek-co zrobić z tymi dziećmi,gdzie je umieścić? Czy wiesz że dzieci to mali ludzie-one czują,pragną,maja marzenia,mają potrzeby-są żywymi istotami Czy zdajesz sobie sprawę,że małe dziecko jest związane z matką i nie powinno być od niej odrywane-to źle wpływa na jego kształtowanie się charakteru Czy ty jesteś osoba wierzącą? Czy ty jesteś heteroseksualny ? Czy ty widzisz różnicę miedzy kobietą a mężczyzną? Tłumaczyłam tobie że to nie jest "instytucja alimentów" a "fundusz alimentacyjny" Czy ty wiesz że większość ludzi płaci podatki-przeznacza się je między innymi na budowy dróg-ja również pracuję-nie mam samochodu i mam totalnie gdzieś czy droga jest asfaltowa czy też tzw "kocie łby" natomiast na swoje dziecko nie otrzymuję złotówki od tego chorego państwa mimo zasądzonych alimentów-ja chodzić mogę pieszo po dziurawej drodze ale nie mam prawa zagłodzić swojego dziecka i nie dbać o niego gdyż pójdę siedzieć Każdy normalny człowiek który dorastał w miłości,akceptacji i tolerancji doskonale wie że nie może przejść obojętnie obok drugiego człowieka który potrzebuje jakiejkolwiek pomocy Człowiek odróżnia się od zwierzęcia tym że posiada w sobie coś co nazywamy czułość,litość,szacunek. Tych cech nie znajdziesz u zwierząt. Jednak jak można zauważyć na twoim przykładzie brak tych cech nie zmienia samej nazwy u niektórych istot literówka a błędy ortograficzne i stylistyczne to różnica której ty jak zwykle nie dostrzegasz biedny,osamotniony w życiu i działaniach "człowieku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
zniecierpliwiony ty taki głupi czy tylko udajesz? piszesz Z Zniecierpliwiony Czyli jak nie ma alimentów to dzieci nie mają co jeść.Ot odpowiedzialne rodzicielstwo ....zwłaszcza tego kto sprawuje opiekę bezpośrednią. Mamusia jeść nie da bo tatuś spóźnia się z alimentami. Ona chce być mamusią ....ale muszą być alimenty. Ludzie toż to już jakiś totalny absurd. Ale takie myślenie i taką odpowiedzialność wprowadza instytucja alimentów. Tą instytucje należy zlikwidować. wytłumaczę tobie jak pastuszek krowie każdy z nas normalnych z początkiem miesiąca planuje wydatki-wylicza sobie że za gaz musi zapłacić- x za prąd musi zapłacić -y za czynsz musi zapłacić -z za kredyt wziety na komunię swojego dziecka musi zapłacić-yyy za rtv,komórkę,bilet miesięczny itp- xyz liczy swoje przychody oraz podlicza wydatki w swoich przychodach rodzic samotnie wychowujący dzieci wlicza przyznane alimenty które np powinny wpłynąć 10 każdego miesiąca ale np do 10 ma termin zapłaty wszelkich rachunków-płaci te rachunki ze swojej pensji czy tez renty - musisz wiedzieć zniecierpliwiony że koszty utrzymania dziecka to również koszty związane z czynszem,ze wszelkimi mediami tak więc ten samotny rodzic wyłożył już swoja część alimentów na dziecko uiszczając koszty związane z opłatami w sakiewce takiego rodzica nie zostało złamanego grosza bo jako znawca tematów zwiaząnych z kosztami utrzymania wiesz ile i co kosztuje no i jakie jest drogie niestety mija 10 a przyznane alimenty nie wpływają-samotny rodzic zachodzi w głowę bo w garze jest pusto a dzieci wołają jeść a na domiar złego najmłodsze z dzieci ma zapalenie oskrzeli i należy natychmiast podać mu leki na które niestety nie ma kasy bo złośliwy rodzic postanowił pograć na nerwach swojej es i małym tyranom na których co miesiąc musi wydawać kasę zamiast odłożyć sobie na inne zacne cele co robi samotny rodzic? pożycza od sąsiadki albo idzie do lombardu gdzie daje w zastaw swój ostatni pierścionek bo kilka poprzednich przepadło bo nie miał za co ich wykupić gdyż rodzic zobowiązany do alimentacji nie wywiązał się z nałożonego obowiązku i przez 2 kolejne miesiące nie wpłacał alimentów wychowujący dzieci samotny rodzic poradził sobie-zdobył pieniądze i wykupił leki a pusty garnek zapełnił jednak w lombardzie pozostał pierścionek oraz wysokie odsetki które trzeba spłacić nauczony doświadczeniem rodzic w następnym miesiącu nie uiszcza w pierwszej kolejności opłat,nie płaci raty w banku-trzyma pieniądze na "życie" i w razie potrzeby jest w stanie wykupić leki czy tez kupić jedzenie gdyby zobowiązanemu rodzicowi zdarzyło sie ponownie zapomnieć o potrzebujących dzieciach co się dzieje w takiej sytuacji? ano energetyka nalicza odsetki , gazownia nalicza odsetki,ADM nalicza odsetki i cała reszta również rodzic wychowujący dzieci wydzwania do zobowiązanego który nie widzi w swoim postępowaniu niczego złego tak czy inaczej samotny rodzic wychowujący stale jest niezadowolony,stale krzyczy i stale ponosi ze swojej kieszeni wydatki związane z naliczaniem odsetek a co dzieje się z rodzicem zobowiązanym do płacenia? ma się całkiem dobrze!! ba nawet znajduje obrońców podobnych do zniecierpliwionego który uważa że płacenie alimentów samo w sobie jest czymś nienormalnym oraz takiej anny która nie widzi nic złego w nieterminowym płaceniu ale bądź co bądź płaceniu zawsze mówiłam że sa ludzie i parapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość post do czytam sobie
weź lepiej koty nakarm, bedzie wiecej pozytku niz te twoje wypociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×