Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna Zniecierpliwiona

Dużo czytam i mysle na temat teorii Z zniecierpliwionego

Polecane posty

Gość Araa
Powyższy bełkot pomijam. Anna pisze: "...Co do tabelki zmienila by ona duzo.. skonczyly by sie wycieczki po sadach bo tabelka jasno by okreslala kwote alimentów a co roznalo by sie z zatrzymaniem duzch pieniedzy w budzecie zamiast dawac sedziom za oglądanie tych cyrków." Popieram w 100%. Wartoby podejmować działania aby ograniczyć te sądowe cyrki. Większość spraw poszłaby obok sądu i prawnicy w całej Polsce straciliby dochody - zatem oni będą to blokować. Przypuszczam, że tu na forum oni też przeszkadzają, aby nie doszło do jakiegokolwiek porozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Arra dokladnie "Większość spraw poszłaby obok sądu i prawnicy w całej Polsce straciliby dochody - zatem oni będą to blokować. " Mamy biegną do prawnika z byle pozwem o podwyżke alimentów bo nie wiedzą gdzie wpisac do kogo, od kogo, daty.. a co najważniejsze jak uzasadnić :) Prawnicy zacierają ręce na takie osoby, a takie matołki byly, sa i beda, a tabelka ukrucila by im ten dochodowy biznes, bo za napisanie pozwu 10zl zaden z nich nie bierze. I po co pisąc ze sprawy w sadzie sie i tak nie skoncza? Oczywisice ze nie, ale nie bedzie ich tysiace rocznie a np kilkaset. Bo nie wierze ze wszyscy beda sie spozniac z wplatami lub uciekac za granice. Wiec tablka wiele by zmienila, dziecko ma 3 lata z automatu wiadomo ze tata placi 400zl powiedzmy i da sie obejsc sąd? da! a co sie równa woiecej pieniedzy w tym zadluzonym kraju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka 1984
a te nadal bełkoczą swoje!! nic,a nic nie dociera, że jedna instytucję zamienimy drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliona
Ale jaka instytucje zaminimy drugą? Mowa o ograniczeniu w duzym stopniu pieniędzy na niepotrzebne pakowanie ich w tyłki sędziom, ławnikom, sprzataczce itd.. wiec o jakim zastepowaniu mówisz? obecnie sprawa o alemnty musi sie odbyc w sadzie, w przypadku tabelki mialaby ona miejsce gdu tata nie wpalacaly tych piniedzy a jak juz pisalam znacznie mniej by ich bylo takich leserów niz tspraw o alenty za kazdym razem jak jestteraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
nie chce mi się już tłumaczyć ale zadam wam pytania-mam nadzieję że na nie odpowiecie z waszych wpisów wcale nie wynika iż na uwadze macie dobro dzieci tylko w oczy was kole że przy okazji alimentów prawnicy i sędzia zarabia na orzekaniu w sprawie alimentów ( z tego co wiem to do prawnika kobiety nie latają jesli w "grę" wchodzą standardowe alimenty a te kobiety które walczą o kwoty znacznie większe powierzają swoje sprawy adwokatom) anna napisała że z automatu dziecko dostaje 400 zl przykład: ojciec trójki dzieci w wieku :16,10 i 4 lata z jakiś powodów rozstaje się z matka swoich dzieci-alimenty według tabelki wynoszą na 16 latka-600,na 8 latka-500,na 4 latka -400 (z kwotą strzeliłam bo jak widać nie jest ona adekwatna do wieku) łącznie ojciec ma płacić 1500 zł jego zarobki wynoszą 2000 zł z początku ojciec płaci według ustalonej tabelki jednak z uwagi na fakt że z pensji zostawało mu niewiele zaprzestał płacenia. Do kogo maja się zwrócić matki w takich przypadkach? niepłacenie alimentów to juz sprawa karna a wiec dużo droższa aniżeli zwykła prosta "alimenciarska" ten sam ojciec po czasie dostaje awans-zarabia 6000 zł-on jak i chyba z 80% zobowiązanych w dupie ma jakąś tabelkę-nie ujawnia swoich dochodów i płaci według tego co płacił do niedawna Kto ma nadzorować takie sytuacje? Zakład pracy? A jeśli jest to zakład prywatny a jego właściciel to też alimenciarz i odmówi składanie oświadczeń o zarobkach .. no właśnie do kogo? ten sam ojciec po 3 latach od chwili rozejścia się z żoną zarabia już 6000 zł - jego dzieci maja już 19,11 i 7 lat-kto ma dopilnować aby ten ojciec płacił adekwatnie co do wieku według tabelki? a jesli sytuacja się zmieni i jedno z dzieci tej pary zachoruje lub ulegnie wypadkowi a jego koszty utrzymania zwiększą się to według jakiej tabelki ojciec ten ma płacić i ile? ktoś tu napisał że opiekuńcze państwo.... my nie zyjemy w opiekuńczym państwie-gdyby tak było nie byłoby cięć becikowego a zasiłki rodzinne wynosiłyby po 200 zł na dziecko!! jesli alimenty będą według tabelki to wysokość ich nie będzie miała pokrycia w zarobkach i spowoduje tylko jeszcze większą niechęć zobowiązanych jak sobie wyobrażacie samo płacenie-zobowiązani mają sami z siebie przesyłać alimenty według tabelki? to absurd!! nawet jesli będą oni sumienni ( błahahahahah!!!) i będą wpłacać na jakieś konta to i tak cały sztab ludzi będzie potrzebny do "obsługi" tego konta!! i tak i tak będą poniesione koszty i to znaczne przy wprowadzeniu tabelkowych alimentów!! trzeba będzie miasta i wsie podzielić na okręgi,rejony,wybudować czy zaadoptować budynki na biura w których dany rejon będzie się znajdował,trzeba będzie alfabetycznie przydzielić pracę nowo powołanym pracownikom do pilnowania terminów,kwot, wieku dzieci,wysokości... jak juz wspomniałam rozwiązanie w Anglii jest super ale Anglia jest bogatym,wysokorozwiniętym krajem-my przy nich to trzeci świat!! w Polsce długo jeszcze nie bedzie tabelek-ludzie nie maja pracy,społeczeństwo zwalcza samotnych rodziców a nasze władze póki co nie maja pomysły na wyście z długów anno napisałas po co pisąc ze sprawy w sadzie sie i tak nie skoncza? Oczywisice ze nie, ale nie bedzie ich tysiace rocznie a np kilkaset. Bo nie wierze ze wszyscy beda sie spozniac z wplatami lub uciekac za granice. Wiec tablka wiele by zmieniła, ---- tabelka owszem by wiele zmieniła jednak czy to będzie sąd czy to będzie agencja i tak trzeba będzie wielkich nakładów finansowych oby obsłużyć działanie takiej tabelki odpowiedz mi teraz jak ty to widzisz? kto ma dopilnować terminów,wysokości,zarobków ?? ODPOWIEDZ MI BO BYĆ MOŻE TY ZNASZ ROZWIĄZANIE PRAKTYCZNE BO PÓKI CO PODAŁAŚ TYLKO ROZWIĄZANIE TEORETYCZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
ty czytasz sobie jesteś chyba prawniczką i nie możesz znieść, że mógłby ci odpaść spory zarobek w sądzie ? Zatem ciągle będziesz bronić obecnego bałaganu. I niby co ty tłumaczysz ? Nie czytajcie tej czytasz sobie, omijajcie jej mącenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliona
czytam sobie "ten sam ojciec po 3 latach od chwili rozejścia się z żoną zarabia już 6000 zł - jego dzieci maja już 19,11 i 7 lat-kto ma dopilnować aby ten ojciec płacił adekwatnie co do wieku według tabelki?" ale w niemczech tak jest i jakos daja rade. tak samo jak i w przyapdku almentów jakie sa teraz sa matactwa i praca niby za najnizsza krajowa tak i w przypadku tabelki bedzie to samo przeciez. jak ktos chce kręcić i oszczedzac na wlasnych dziecicach to zaden system gonie uchroni. o czemu piszesz ze karNA SPRAWA DROZSZA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliona
"odpowiedz mi teraz jak ty to widzisz? kto ma dopilnować terminów,wysokości,zarobków ?? ODPOWIEDZ MI BO BYĆ MOŻE TY ZNASZ ROZWIĄZANIE PRAKTYCZNE BO PÓKI CO PODAŁAŚ TYLKO ROZWIĄZANIE TEORETYCZNE" MAŁE SZALEJA TERAZ ALE OBIECUJE ODPISAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
araa ty czytasz sobie jesteś chyba prawniczką i nie możesz znieść, że mógłby ci odpaść spory zarobek w sądzie ? Zatem ciągle będziesz bronić obecnego bałaganu. I niby co ty tłumaczysz ? Nie czytajcie tej czytasz sobie, omijajcie jej mącenie. po pierwsze ty mi schlebiasz-istotnie mam trochę wiedzy w tematach w których sie wypowiadam ale niestety nie mam nic wspólnego z prawnikami poza tym ze mam kilku krewnych pracujących w tym zawodzie bardzo ciebie proszę -napisz mi jak ty to widzisz-jakie masz rozwiązanie i odpowiedz mi na zadane pytania nie jest sztuką wymyślić projekt-sztuka jest wprowadzić go tak w życie aby założenia dały oczekujący efekt ty tu mi ubliżasz,krzyczysz,posądzasz ale nie odpowiadasz na pytania-przecież ja również jestem za rozwiązaniem-mam zasądzone alimenty jednak ich nie dostaję ani od ojca swojego dziecka ani od państwa-ojciec mojego dziecka wybył i ślad po nim zaginął-dziecko utrzymuję sama bez wsparcia mojego kochanego kraju ja jeszcze dodam tobie że w razie uchylania sie od alimentacji ta agencja czy instytucja będzie wypłacała zgodnie z tabelkami alimenty-czyli będzie to na zasadzie funduszu-jednak do niej będzie należało ściganie dłużników-koło sie zamknie- agencja odda sprawę do komornika a ten do sądu-błędne koło-a więc i tak sady będą miały pełne ręce roboty gdyż teraz państwo ma w dupie samotnych rodziców którzy nie otrzymują alimentów bo to nie chodzi o ich pieniądze jednak kiedy to państwo będzie wykładało za wszystkich dłużników wszystkie sprawy zadłużeń swój finał będa miały w sądzie-według statystyk aż 88%!!!! ja tam jestem za tym by dostawać kasę ale wiem że to nie przejdzie w naszym kraju przynajmniej przez najbliższe 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI LENKA
Anno bo prawda jest taka najpierw trzeba dobrać się do dupy prywaciarzom ubezpieczającym na najniższą krajową,płacącym groszowe podatki potem tworzyć tabelkę. W ten sposób kombinatorów będzie jeszcze więcej tym bardziej w kraju w którym alimenty uważa się za krzywdę i jest ciche przyzwolenie na ich niepłacenie.I wtedy od tych faktycznych dochodów wg tabelki i wg wieku dziecka płacić alimenty. I ja ci wtedy gwarantuję że większość tatusiów i mamuś będzie beczeć bo większość zapłaciło by więcej niż teraz.Polaczki to kombinatorzy jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
Anna Zniecierpliona czytam sobie "ten sam ojciec po 3 latach od chwili rozejścia się z żoną zarabia już 6000 zł - jego dzieci maja już 19,11 i 7 lat-kto ma dopilnować aby ten ojciec płacił adekwatnie co do wieku według tabelki?" ale w niemczech tak jest i jakos daja rade. tak samo jak i w przyapdku almentów jakie sa teraz sa matactwa i praca niby za najnizsza krajowa tak i w przypadku tabelki bedzie to samo przeciez. jak ktos chce kręcić i oszczedzac na wlasnych dziecicach to zaden system gonie uchroni. o czemu piszesz ze karNA SPRAWA DROZSZA? anna czy ty czytałaś wszystko? nasz kraj przede wszystkim musi zacząć od dbania o dzieci i samotnych rodziców jednak aby tabelka zdała egzamin to państwo musi zlikwidować czarny rynek pracy,podwyższyć najniższą krajową do takiej kwoty aby za 8 godzin pracy przez 22 dni w miesiącu chciało sie wszystkim pracować i nie oszukiwać,należy stworzyć miejsca pracy,należy nakładać wysokie kary za zatrudnianie na czarno pracowników,społeczeństwo musi wspomagać państwo w wykrywaniu wszelkich matactw, państwo powinno uruchomić cały szereg zasiłków podobnych do tych które są w Anglii czy w Niemczech jesli wprowadziło by tabelkę w Polsce czego byś sie nie dotknęła jest spierdzielone-wszystko-szkolnictwo,służba zdrowia,sadownictwo... nie wiem-ja nie mam pomysłu jak wprowadzić tabelkę by to miało ręce i nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
szkolnictwo spierdoolone? a w angli lepiej?? moze cos wiecej napiszesz, porównaj te dwa kraje pod wzgledem szkolnitwa i gdzie polska jest niby gorsza?? a na tamto odpisze tylko potrzebuje spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Tak jak w niemczech wprowadzili tableke tak i u nas by bylo. Rodzice sie rozchodza dziecko ma pół roku to ojciec placi na nie 300zl ktore jest jawne dla wszystkich, i placi te 300zl jesli nie to matka idzie do komornika a potem juz tak samo jak jest obecnie. Ale mi chodzi najbardziej o zaoszczedzenie pieniedzy na te podstawowe pierwsze sprawy, i o ten caly teatrzyk. sedzia i lawnicy maja czasem niezly ubaw. Nie wiem co tu wiecej tłumaczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
"kto ma dopilnować terminów,wysokości,zarobków ??"" a teraz kto pilnuje terminów w placeniu alimentów? wysokość? bedzie jasna dla wszystkich. Nawet ja w kazdej chwili bede mogla sobie wygooglac ile almentów doatje córka sasiadki spod piątki! zarobki? dalej bedzie tak jak jest teraz... ci co beda krecic dalej beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna zniecierpliwiona glupia tepa piz*o! schowaj te swoje madrosci do rynsztoka i najlepiej tam zostan.Gowno wiesz w tej sprawie a eksperta zgrywasz.Ludzie sie smieja z Ciebie tepa dzido! masz faceta,masz co zrec? dajesz du*y codziennie to sie ciesz bo nigdy nie bylas w sytuacji samotnej matki walczacej o pieniadze na dziecko bo jak facet nie poczuwa sie do wychowania to powinien placic prawa i obowiazki ma dwoje rodzicow a skoro dziecko jest na wychowaniu jednego rodzica to ten drugi ma obowiazek zapewnic godny byt dziecku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
ammarie i ty piszesz ze ja z rynsztoku? "glupia tepa piz*o, tepa dzido" to tylko twoje słowa wiec na drugi raz wez sobie na wstrzymanie bo inaczej jak hipokryzja nazwac tego nie umiem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
ohh przeprzaszam, mam swoje madrosci do rynsztoka wsadzic haha :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
pozatym "czytam sobie" oświeć mnie, jak to sama utrzymujesz dziecko? a FA? istmnieje to jeszcze i jesli tak to czemu nie dostajesz od nich pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmno
Anno ty na pewne fakty unikasz odpowiedzi nie przeszkadzają ci krętacze płacący groszowe skladki,podatki,okradający dzieci z kasy,natomiast kasa sędziów już tak. Jedno z drugim się łączy taki tatulek zaniżający dochód zapłaci mniej w ślad za nim pójdą następni. Od tego zacznij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
I ten bałagan się nie skończy.....dopóki będzie istniało takie coś jak instytucja alimentów..Dziecko powinien utrzymywać ten rodzic ,który je ma.Byłoby to proste i nie kosztowne.....a przy tym usunęło by cwaniactwo i nie potrzebną nienawiść.I było by wychowawcze. Instytucja państwa zaś jak chce się wtrącać .... to niech to robi na własny koszt. Ale wiadomo ,że jest to nie możliwe. Bo państwo to my. Im więcej państwa w rodzinie tym mniej rodziny w państwie.Samotna matka zaś ...to nie powód do chwały.... i nie powód do promocji w postaci jakiś ulg czy przywilejów. .Samotna matka to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
jasne lepiej dawać na animalsów,dokarmiać zwierzątka co po osiedlu biegają ty bezduszny kretynie!! obyś dostał zapłatę proporcjonalną do twoich czynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
anna nie chce mi sie tłumaczyć-dla mnie to bezsensu-ty niczego nie widzisz poza projektem który na wstępie niesie za sobą jeszcze większe koszty co do szkoły-czy twoje dzieci chodzą do szkoły? mój syn uczęszcza do 5 kl-program jest beznadziejny a dzieci coraz to bardziej zestresowane-nauczyciele są wymagajacy natomiast od siebie przestali wymagać mało jest takich z powołania,prawdziwych pedagogów i wychowawców mój bratanek kończył szkoły w Niemczech-takiego przeładowania nie miał przez cały okres swojej nauki,koleżanki dzieci chodza do angielskich szkół-tam również dzieci z przyjemnością ida na zajęcia syn zaczyna lekcje nawet o 11.15 a kończy je o 15.55-nie jest w stanie uczyć się wracając tak późno do domu,wf ma w innej szkole,na basen chodzi w inne miejsce-stale w biegu w Anglii dzieci zaczynaja zajęcia o 9 a kończa o 15 z przerwą obiadową-maja jeszcze cos z dnia bo do domu nie zadaje sie tyle co u nas wykupiłam dziecku szafkę za 50 zł na cały rok szkolny-trzyma w niej jedynie trampki bo ksiązki i tak zabiera do domu-musi sie z nich uczyć-jego plecak wazy od 7 do 9 kg-w tej chwili ma już skrzywiony kręgosłup i musi chodzic 2 razy w tyg na rehabilitację jestem za tym aby szkoła podstawowa była jak dawniej 8 letnia-wszystkiego uczono w odpowiednim czasie-dzis przyroda pomieszana jest z chemia i fizyką,a na historii uczy sie co to jest rodzina a na polskim zadaje się Mity Greckie Parandowskiego-5 klasa!!! ok nie chce mi sie juz pisać-pewnie wpadne tu jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie,jestes bardzo
rozsadna osoba,popieram cie w calej rozciaglosci.Anna i Zniecierpliwiony to smutni teoretycy,tacy gawedziarze bez znajomosci zycia i jego realiow. Z calego serca zycze obojgu ,zeby na wlasnej skorze odczuli swoje pomylone pomysly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
witam-pije kawę i odpisuję-dla odróżnienia wielka literą Anna Zniecierpliona Ale jaka instytucje zaminimy drugą? Mowa o ograniczeniu w duzym stopniu pieniędzy na niepotrzebne pakowanie ich w tyłki sędziom, ławnikom, sprzataczce itd.. wiec o jakim zastepowaniu mówisz? obecnie sprawa o alemnty musi sie odbyc w sadzie, w przypadku tabelki mialaby ona miejsce gdu tata nie wpalacaly tych piniedzy a jak juz pisalam znacznie mniej by ich bylo takich leserów niz tspraw o alenty za kazdym razem jak jestteraz. ZAMIENIMY SĄDY ORZEKAJĄCE W SPRAWACH ALIMENTÓW NA INSTYTUCJĘ KTÓRA BĘDZIE MUSIAŁA SPRAWDZIĆ CZY NP TAKA ANNA: MA 2 DZIECI,W TAKIM WIEKU JAK NAPISAŁA,CZY OJCIEC DZIECKA PRACUJĘ I ILE ZARABIA A CO JEŚLI OJCIEC NIE PRACUJE-JEST INWALIDĄ I JEGO JEDYNY DOCHÓD TO RENTA SOCJALNA 600 ZŁ? CZY TEN OJCIEC TEZ MA PŁACIĆ WEDŁUG TABELKI Z AUTOMATU? JAKAŚ INSTYTUCJA MUSI TO NADZOROWAĆ BO PO OBU STRONACH (ZOBOWIĄZANYCH DO PŁACENIA JAK I POBIERAJĄCYCH ALIMENTY OSZUSTÓW NIE BRAKUJE) Anna Zniecierpliwiona "kto ma dopilnować terminów,wysokości,zarobków ??"" a teraz kto pilnuje terminów w placeniu alimentów? wysokość? bedzie jasna dla wszystkich. Nawet ja w kazdej chwili bede mogla sobie wygooglac ile almentów doatje córka sasiadki spod piątki! zarobki? dalej bedzie tak jak jest teraz... ci co beda krecic dalej beda. ANNO 1)JAK MA WYGLĄDAĆ OWA TABELKA-MA UWZGLĘDNIAĆ TYLKO WIEK DZIECI CZY WIEK I DOCHÓD RODZICA ZOBOWIĄZANEGO? 2)JESLI JUŻ SOBIE WYGOOGLAM I WIEM JUZ ILE POWINNAM OTRZYMAĆ ALIMENTÓW NA 11 LETNIE DZIECKO TO DO KOGO MAM Z TYM IŚĆ? KYT MA MI WYPŁACIĆ WYGOOGLONE ALIMENTY? 3) KAŻDĄ SPRAWĘ NALEŻY PRZEANALIZOWAĆ-NALEŻY ZNAĆ RÓWNIEŻ STRONĘ ZOBOWIĄZANEGO CZY ON ABY W OGÓLE JEST W STANIE PŁACIĆ TAKĄ TABELKOWĄ KWOTĘ 4) ALIMENTY POWINNI ŁOŻYĆ W JAKIŚ CZĘŚCIACH OBOJE RODZICE- NP MATKA DAJE MAŁEMU DZIECKU OPIEKĘ A OJCIEC POWINIEN NA NIE ŁOŻYĆ-JEDNAK SA SYTUACJE KIEDY JEDNO Z RODZICÓW ZARABIA DUŻO A DRUGI NP Z UWAGI NA SWOJĄ PRZEWLEKŁA CHOROBĘ JEST Z TEGO OBOWIĄZKU ZWOLNIONY ZAŁÓŻMY ŻE DZIECKO ZOSTAJE PRZY MATCE KTÓRA MA SWOJA PRYWATNA DZIAŁALNOŚĆ I DOCHODY MIESIĘCZNE NP 15 TYS A OJCIEC Z UWAGI NA ROZSTANIE SIĘ Z MATKĄ ZOSTAŁ POZBAWIONY PRACY ( DO CHWILI ROZWODU PRACOWAŁ W RODZINNYM PRZEDSIĘBIORSTWIE) TAK CZY SIAK JEST BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA-ON TEZ MA PŁACIĆ ALIMENTY WEDŁUG TABELKI? KTO MA ZADBAĆ O JEGO INTERES-MATKA OPŁYWA W DOSTATKU A ON KLEPIE BIEDĘ Anna Zniecierpliwiona pozatym "czytam sobie" oświeć mnie, jak to sama utrzymujesz dziecko? a FA? istmnieje to jeszcze i jesli tak to czemu nie dostajesz od nich pieniedzy? WIDZISZ ANNO ABY ZABIERAĆ GŁOS NALEŻY ZNAĆ OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY JA PRACUJĘ I ZARABIAM 1800 ZŁ/MIES, JESTEM SAMA Z SYNEM A WIĘC JESTEM SAMOTNĄ MATKĄ,ROZLICZAM SIĘ Z DZIECKIEM CO ROK MAM ZWROT PODATKU KTÓRY RÓWNIEŻ JEST MOIM DOCHODEM W PODLICZENIU TYCH MOICH DOCHODÓW KWOTA TA PODZIELONA PRZEZ 12 MIES DYSKWALIFIKUJE MNIE DO OTRZYMYWANIA ALIMENTÓW Z FA - TAM SA KRYTERIA -ABY DOSTAĆ ALIMENTY Z FA DOCHÓD NA JEDNEGO CZŁONKA W RODZINIE NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 725 ZŁ TAK WIĘC JESLI MOJE DOCHODY PODZIELISZ NA 2 OSOBY PRZEKRACZAM KRYTERIUM DOCHODOWE I TO ZNACZNIE JEST TO OCZYWIŚCIE NIE SPRAWIEDLIWE GDYŻ Z MOICH DOCHODÓW MUSZE OPŁACIĆ WSZELKIE MEDIA,OPŁATY,CZYNSZ A PO ICH ODLICZENIU ZOSTAJE MI JEDYNE 500 ZŁ NA NAS DWOJE-INACZEJ ROZKŁADAJĄ SIE KOSZTY W RODZINACH NP Z 2 DZIECI-NP DOCHÓD ZE ZWROTEM PODATKU WYNOSI ON 2100 TYS A WIĘC TAKA MATKA "ŁAPIE" SIĘ NA ALIMENTY Z FA BO 725 ZŁ X 3 = 2175 JESLI NP MA NA TĄ DWÓJKĘ ZASĄDZONE ALIMENTY PO 500 ZŁ TO JEJ MIESIĘCZNY DOCHÓD WYNOSI 2100 + 1000 = 3100 ZŁ JESLI NAWET MA TAK WYSOKIE KOSZTY UTRZYMANIA JAK JA I WYNOSZA ONE NP 1300 ZŁ TO PO ICH UISZCZENIU U TAKIEJ MATKI ZOSTAJE JESZCZE 1800 ZŁ PODZIEL TO NA 3 OSOBY WYJDZIE PO 600 ZŁ NA JEDNEGO CZŁONKA WIDZISZ RÓŻNICE PRAWDA? DLATEGO JA ZASTANAWIAM SIĘ CZY ABY NIE IŚĆ ŚLADEM NIEUCZCIWYCH I ZWOLNIĆ SIĘ Z PRACY-PRACOWAĆ NA CZARNO,POBIERAĆ ZASIŁKI I JESZCZE MIEĆ ALIMENTY Z FA :) TO JEST TO O CZYM WSPOMNIAŁAM-NALEŻY PODNIEĆ TE PROGI DOCHODOWE ABY NAM WSZYSTKIM CHCIAŁO SIE PRACOWAĆ I NIE KOMBINOWAĆ ZAPEWNE ZAPYTASZ DLACZEGO MAM TAKIE DUŻE KOSZTY UTRZYMANIA WYTŁUMACZĘ PO KRÓTCE-MIESZKAM W STAREJ ADM-OWSKIEJ KAMIENICY NALEŻĄCEJ DO MIAST,MAM DOŚĆ DUŻE MIESZKANIE,KIEDY ZYŁA MOJA MATKA SPRZEDAŁAM SWOJE MIESZKANIE W BLOKU A WSZYTKIE NIEMALŻE PIENIĄDZE WSADZIŁAM W TĄ STARA BUDĘ-ZROBIŁAM GAZOWE CO(14 TYS),ZROBIŁAM ŁAZIENKĘ I WC (21 TYS) OCIEPLIŁAM OD WEWNĄTRZ POKOJE (SAME MATERIAŁY BEZ ROBOCIZNY WYNIOSŁY 7 TYS) MIESZKAŁO NAS W TYM MIESZKANIU WIĘCEJ OSÓB-PO CZASIE MATKA ZMARŁA,CÓRKA WYSZŁA ZA MĄŻ I SIE WYPROWADZIŁA-ZOSTAŁAM Z SYNEM OD 3 LAT PRÓBUJE ZAMIENIĆ TO MIESZKANIE NA MNIEJSZE-NIESTETY NIE ZNALAZŁAM NIKOGO-ONO JEST DROGIE W UTRZYMANIU-SAM CZYNSZ WYNOSI 800ZŁ A DO TEGO KOSZTY PODGRZANIA WODY,OGRZEWANIE W ZIMIE,PRĄD) BOGATY NA TAKIE MIESZKANIE NIE PRZYJDZIE-WOLI KUPIĆ ( MOJEGO MIESZKANIE NIESTETY NIE MOŻNA WYKUPIĆ OD MIASTA NA WŁASNOŚĆ) A BIEDNEGO NIESTETY NIE BĘDZIE NA TO STAĆ BO KOSZTY GO PO PROSTU PRZEROSNĄ A ABY DOSTAĆ DOFINANSOWANIE DO CZYNSZU MUSIAŁO BY MIESZKAĆ W TYM MIESZKANIU AŻ 9 OSÓB Anna Zniecierpliwiona Tak jak w niemczech wprowadzili tableke tak i u nas by bylo. Rodzice sie rozchodza dziecko ma pół roku to ojciec placi na nie 300zl ktore jest jawne dla wszystkich, i placi te 300zl jesli nie to matka idzie do komornika a potem juz tak samo jak jest obecnie. Ale mi chodzi najbardziej o zaoszczedzenie pieniedzy na te podstawowe pierwsze sprawy, i o ten caly teatrzyk. sedzia i lawnicy maja czasem niezly ubaw. Nie wiem co tu wiecej tłumaczyc.. TY NIE PORÓWNUJ NIEMIEC DO POLSKI -TO BOGATY KRAJ,ICH SOCJAL JEST NA TYLE WYSOKI ŻE OTRZYMUJĄC GO MOŻESZ GODNIE ŻYC I JESZCZE ODŁOŻYĆ WIESZ ŻE TAM SAMOTNE MATKI NIE MUSZA PRACOWAĆ GDY ICH DZIECI NIE MAJA UKOŃCZONE 15 LAT?-ZA WSZYSTKO JTAKIEJ MATCE PŁACI PAŃSTWO A ONA MA SIE SKUPIĆ TYLKO NA WYCHOWANIU I DOPILNOWANIU SWOICH DZIECI!! ICH RODZINNE A WIĘC KINDERGELD WYNOSI 184 EURO NA DWOJE PIERWSZYCH DZIECI WLEPIE TOBIE CZĘŚĆ ART O ZASIŁKACH W NIEMCZECH ALG II/Sozialgeld Prawo do zapomogi dla bezrobotnych (Arbeitslosengeld - ALG II) ma w Niemczech osoba, która w ciągu ostatnich trzech lat przed zwolnieniem z pracy pracowała 360 dni kalendarzowych i opłacała składki na ubezpieczenie społeczne. Należy się zarejestrować w urzędzie pracy jako poszukujący pracy i przeznaczać na ten cel 15 godzin tygodniowo. Okres pobierania zasiłku wynosi 180 dni. Może być przedłużony do 960 dni w szczególnych przypadkach. Osoby samotne i wychowujące dzieci bez współmałżonka lub będące w związku z osobą niepełnoletnią waha się od ok. 330 euro do 345 euro w zależności od landu (wschodni/ zachodni). Dla małżeństw jest to nieco mniej, odpowiednio 298 i 311 euro. Osoby, które nie ukończyły 14 lat mogą liczyć na kwotę ok. 200 euro. W wieku 14-18 lat kwota świadczenia oscyluje wokół 270 euro, od 2006 roku podobnie jest z młodzieżą mieszkającą w domu rodziców do ukończenia 25 roku życia. Poza tym nie mają prawa (poza szczególnymi wyjątkami) do osobnego mieszkania opłacanego przez Arbeitsamt. Bezrobotni, którzy nie mogą podjąć pracy ze względu na wiek, stan zdrowia czy dzieci, mieszkający w jednym gospodarstwie domowym z pobierającym ALG II, otrzymają Sozialgeld. Największe szanse na uzyskanie takiej pomocy państwa mają obcokrajowcy z pozwoleniem na pracę lub posiadający niemieckie obywatelstwo. DODATEK NA DZIECI- KINDERZUSCHLAG Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dodatek na dzieci? Osoby samotnie wychowujące dziecko jak również małżeństwa mogą starać się o dodatek rodzinny na dziecko, które mieszka razem z rodzicami i nie ukończyło 25 lat, jeżeli: - jest pobierane na to dziecko Kindergeld (zasiłek rodzinny) - dochód miesięczny rodziców przekracza granicę dochodu minimalnego (dla małżeństwa wynosi 900euro, dla osób samotnie wychowujących dzieci 600euro, granica dochodu minimalnego to np. Dochód brutto wynikający z tymczasowego zatrudnienia, zasiłek dla bezrobotnych- Arbeitlosengeld I, zasiłek chorobowy etc.) - uwzględnione dochody oraz majątek (dochód brutto pomniejszony o ewentualne odprowadzane składki=dochód netto) nie przekracza granicy dochodu maksymalnego. - dla rodziców korzystniejszy jest dodatek na dzieci i dlatego nie starają się o zasiłek dla bezrobotnych (Arbeitlosengeld II/Sozialgeld). Jeżeli rodzice otrzymują zasiłek dla bezrobotnych (Alrbeitlosengeld II) lub korzystają z pomocy socjalnej lub z innych świadczeń, nie przysługuje im dodatek na dzieci. Jaka jest wysokość dodatku na dzieci? Wysokość dodatku obliczana jest na podstawie dochodów rodziców oraz majątku rodziców i dzieci. Maksymalnie może wynieść 140 euro miesięcznie na każde dziecko. Dodatkowo od 2009 roku rodzice samotnie wychowujący dzieci otrzymują dodatkowe świadczenie na dzieci uczące się w wys. 100 euro. Aby otrzymywać to świadczenie dziecko musi uczęszczać do szkoły ogólnokształcącej lub zawodowej i nie pobiera wynagrodzenia podczas uczenia się zawodu. Dodatek na dzieci jest wypłacany co miesiąc wraz z zasiłkiem rodzinnym. OT TO TYLE MAM NADZIEJE ŻE PRZECZYTASZ WSZYSTKO ANNO ODPOWIEDZ MI NA MOJE ZADANE WCZEŚNIEJ PYTANIA-KTO MA NADZOROWAĆ ZGODNOŚĆ DANYCH Z WYSOKOŚCIA TABELKI,KTO MA WYPŁACAĆ ALIMENTY I W RAZIE NIE PŁACENIA DFO KOGO SIĘ ZWRÓCIĆ NAPISZ MI JAK WEDŁUG CIEBIE POWINNO PRZEBIEGAC ZAŁATWIANIE TAKICH TABELKOWYCH ALIMENTÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahaaaa
Ona ci nic nie odpisze, bo nie ma pojęcia na tematy, na które się wypowiada - wiadać to choćby po kompromitacji z FA. Ale będzie najglośniej szczekać i kreować się na eksperta. Padło tu już wiele konkretnych pytań, na żadne nie POTRAFIŁA odpowiedzieć. A ty z nia dyskutujesz jak z kimś równym. Dla mnie to jakaś psychiczna osoba, która nie pamięta, co pisała kilka dni wczesniej, zieje nienawiścią do wszystkich samotnych matek i prawników i klepie w kółko swoje "mądrości". Niech ona raczej sie zacznie leczyć, bo taka nienawiśc do nieznanych sobie osób tylko dlatego, ze sa samotnymi matkami lub sędzimi nie jest normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaaaaaaaaa
czytasz sobie wszystko neguje omijajcie jej wypowiedzi nic nie wnoszą to tylko jątrzenie kąsanie ping pong w hamskim stylu szkoda na to czasu czytajcie wszystko poza nią (choć czasami podszywa się też za kogoś i wspiera samą siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyżej
a teraz ty się podszywasz pod autorkę i ja wspierasz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie zarobki tatusia
czyli co? wszystko jest ok w alimentach. niczego nie trzeba zmieniać. ile matek jest zadowolonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaaaaaaaaa
Nie podszywam się mam 1 h mniej i więcej a - zauważyłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaaaaaaaaa
Fajny tekst: MI LENKA Anno bo prawda jest taka najpierw trzeba dobrać się do d**y prywaciarzom ubezpieczającym na najniższą krajową,płacącym groszowe podatki potem tworzyć tabelkę. buahahahahaha ! co ma piernik do wiatraka ? co ma dupa prywaciarza (rzetelnego, pracowitego), do dupy cichodajki, czy k.... zdobywającej podstępnie alimenty ??? a jak to ma się do tabelki ??? Coraz więcej tu porąbanych ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×