Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna Zniecierpliwiona

Dużo czytam i mysle na temat teorii Z zniecierpliwionego

Polecane posty

Gość post do czytam sobie
zniecierpliwiony, czy wiesz ze jestespoważnie chorym człowiekiem-skrzywdzonym i nie radzącym sobie z tkwiącą w tobie krzywdą i żalem ??? czytam sobie... najpierw medycyne skoncz głąbie a pozniej miej czelsnosc pisac takie rzeczy! bo do lekarza coi daleko, oj daleko. chcialo by sie byc czlowiekim na poziomie ale sloma z butow ci wystaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
post do czytam sobie nie trzeba kończyć medycyny by po przez obserwację zauważyć problemy psychiczne-wszak to najpierw otoczenie zauważa najpierw objawy u danej osoby-to ono nakłania chorego do wizyty u specjalisty ty zas gdybyś była bardziej oczytana zauważyłabyś u zniecierpliwionego typowe zachowania istoty skrzywdzonej-z takimi objawami jednak do lekarza się nie idzie-to wpierw psycholog po przez terapie zajęciową (choć nie tylko) "dokopuje" sie do przyczyn odstawających od norm zachowań-u zniecierpliwionego od jakiś dwóch lat te objawy są "widoczne" w jego postach. nie natrudziłaś/natrudziłeś się skrobiąc obrazę wobec takich argumentów i wniosków jakie tu przedstawiłam zabrakło kontrargumentów czy problem w zrozumieniu? napisałaś:chcialo by sie byc czlowiekim na poziomie ale sloma z butow ci wystaje wiesz każde z nas przedstawia jakiś poziom-ty na ten wyższy raczej sie nie załapujesz-po twoich błędach i bzdetach jakie nabazgrałaś śmiem podejrzewać że pod nickiem "post do czytam sobie" kryje się pisząca głupoty "Anna Zniecierpliwiona" wszak to ania kiedy nie wie co napisać ot po prostu atakuje co do słomy dziecinko-mieszkam w mieście i to dość dużym-w mojej szkole nacisk kładziono na ortografię a raczej po twoim beznadziejnie prostackim wpisie jakim tu się starałaś popisać śmiem sądzić że tobie nie tylko słoma i nie tylko z butów wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
czytam sobie masz absolutną rację ta anna zniecierpliwiona to jakiś tłuk bez szkoły ty za to reprezentujesz klase i wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem bardzo,bardzo ciekawa
kiedy i co odpisze kafeteryjna wspaniała para która tak bardzo kocha zwierzęta i lubi zaglądać do cudzych sakiewek-czy odpowie na zadane pytania..? najlepszą obrona dla tej pary jest atak więc raczej odpowiedzi nie ma co sie po nich spodziewać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
czytam sobie---> cos ci nie wyszedl post uwielbienia dla siebie samej ---> to zenujace by sama siebie wielbic w postach---> zapomnialas niku niestety zmienic :O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
lamella ty myślisz ze ja nie znam swoich wartości i piszę sama do siebie? czyś ty kobieto na głowę upadła? być może ktoś chciał abyś ty i inni słabo myślący właśnie tak pomyśleli-cóż udało im się jeśli jesteś na cafe i śledzisz tematy przewijające się tu oraz posty to chyba wiesz,że idiotów tu nie brakuje jesli chodzi o moje posty to powinnaś zauważyć iż mam swój styl i posiadam odrobinę wiedzy w tematach dotyczących spraw alimentacyjnych-naprawdę nie jest mi potrzebna niczyja aprobata i poklask W postach kierowanych przede wszystkim do zniecierpliwionego oraz anny z. wytknęłam ich zawiść,nienawiść,brak poszanowania dla drugiego człowieka a to wyczytałam z ich własnych postów tylko głupek nie zgodzi się z tym co ja sama zauważyłam także lamella daruj sobie tego typu wpisy bo ktoś kto to napisał cieszy się że osiągnął swój cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Wytykać to może ktoś bez skazy.Człowiek doskonały.Tu jest dyskusja....każdy ma swoje racje i argumenty.Mnie jeszcze nikt nie przekonał ,że instytucja alimentów powinna nadal istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki z
znecierliwiony za to ze nie masz nic do gadania w realnym świecie. twoje słowo nie tworzy prawa a z prawdą ma tyle wspólnego co zeszłooczny śnieh z tą zimą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
Z Zniecierpliwiony Wytykać to może ktoś bez skazy.Człowiek doskonały.Tu jest dyskusja....każdy ma swoje racje i argumenty.Mnie jeszcze nikt nie przekonał ,że instytucja alimentów powinna nadal istnieć. wytknęłam waszą zawiść i niechęć do drugiego człowieka - wskaż mi drugiego takiego człowieka na tym forum ,który przez prawie trzy lata wałkuje to samo i nie dopuszcza do swojej mózgownicy żadnego argumentu nie ma ludzi doskonałych-każdy popełnia błędy tyle że ty uważasz że matki popełniać ich nie mogą!! nie maja prawa!! niestety one jak każdy popełniają błędy i zmuszone są ponosić same konsekwencje tych błędów ciebie nikt nie przekona-z tak sztywnym umysłem choćby i cały świat mówił podobnie jak my, ty trzymałbyś sie nadal swoich farmazonów oczywiście nie stać ciebie na odpowiedzi-wiesz doskonale że to co klepiesz tu na forum nie powinno w ogóle być pisane wiesz dobrze że cokolwiek byś nie odpowiedział zawsze bym ciebie zagięła i wytknęła dużo więcej jesteś tchórzliwym skurwysynem!!! gardzę takimi matołami jak ty co to tylko wykorzystują zwierzenia tu na forum kobiet, które dzielą się swoimi problemami z którymi borykają się na co dzień, by im dopiec,wzgardzić,poniżyć i powytykać im błędy amoralnego prowadzenia się ( przecież najpierw trzeba się zastanowić,pomyśleć!!! ) a sami nie potrafią się określić i odpowiedzieć na kilka prostych pytań!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz czytam sobie
07:27 [zgłoś do usunięcia] czytam sobie Anno Z!! napisałaś :a czy ja majac tate ktory zarabialby 10tys miesiecznie roznilabymsie czyms od takiego ktorego ojciec zarabia 1,5 tysiaca? ile według ciebie sąd zasądziłby od taty który zarabia 1500 zł na 3 dzieci według twojej tabelki? a resztę niby kto miałby dopłacać? po 500 na dziecko? ale ty pierdzielisz czytam sobie, bez sensu. przecież tłumaczono ci już wiele razy, ale wytłumaczę ci jeszcze raz: Państwo opiekuńcze gdy dba o dziecko, to dziecku zawsze na czas będą wypłacane alimenty i to w takiej kwocie aby wystarczyło na utrzymanie. Gdy rodzic zobowiązany do płacenia (matka lub ojciec) nie płaci, to rośnie mu dług i w przyszłości Państwo ściągnie to z niego. Oczywiście tabelka jest najlepszym rozwiązaniem, nie musi być jednakowo, bo są minimalne zróżnicowania wg 2 kryteriów. i i i , przestań już pierdzielić ty czytam sobie, bo, bo , tylko sprowadzasz tą dyskusję na manowce. Wciąż to samo: gdy ktoś się wypowie, to ty zaraz czepiasz się jak rzep psiego ogona. Do pozostałych (poza innymi wcieleniami czytam,) - omijajcie jej wypowiedzi, a będzie tu zdrowsza atmosfera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty powyżej
pierdzielisz-fakt pierdzielisz i czytasz bez zrozumienia-przecież cały czas mowa że czy to będzie tabelka czy sad to i tak niczego nie zmieni-agencja zastąpi sąd a w efekcie i tak sprawa trafi do sadu by ukarać dłużnika. anna jest zdania by oszczędzać i nie dawać zarobić sędziom czytam sobie napisała że jest za angielskim rozwiązaniem płacenia za alimenciarza ale tym sposobem polska nie zaoszczędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz
ty powyżej pierdzielisz-fakt pierdzielisz i czytasz bez zrozumienia-przecież cały czas mowa że czy to będzie tabelka czy sad to i tak niczego nie zmieni-agencja zastąpi sąd a w efekcie i tak sprawa trafi do sadu by ukarać dłużnika. anna jest zdania by oszczędzać i nie dawać zarobić sędziom Ty chyba jesteś prawniczką, bo chyba chciałabyś aby zawsze było dużo spraw sądowych, bo będziesz miała pracę. Uważasz że czy tabelka, czy sąd ... to i tak będzie sąd. pierdzielisz a potrzeba tylko trochę muzgu w głowie aby te klocki poukładać, tylko takie jak ty psują wszystko, i uważają że inaczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama and suterann
czytam sobie-idź lepiej syna do Mc donalda zanbierz, bedzie miał chlopaczyna rozrywke :D :D dobre to było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama and suterann
ktos napisal , ze '''agencja zastąpi sąd a w efekcie i tak sprawa trafi do sadu by ukarać dłużnika.'''' ale przeciez wiecej bedzie na czas placacych i suma sumarum tych spraw bylo by i tak mniej niz te alentacyjne. to extra rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
powyżej-nie martw sie o moje dziecko-jego weekendy nie ma w domu :) PIERDZIELISZ Napisałaś do mnie taki idiotyzmy pierdzielisz czytam sobie 07:27 [zgłoś do usunięcia] czytam sobie Anno Z!! napisałaś :a czy ja majac tate ktory zarabialby 10tys miesiecznie roznilabymsie czyms od takiego ktorego ojciec zarabia 1,5 tysiaca? ile według ciebie sąd zasądziłby od taty który zarabia 1500 zł na 3 dzieci według twojej tabelki? a resztę niby kto miałby dopłacać? po 500 na dziecko? ale ty pierdzielisz czytam sobie, bez sensu. przecież tłumaczono ci już wiele razy, ale wytłumaczę ci jeszcze raz: Państwo opiekuńcze gdy dba o dziecko, to dziecku zawsze na czas będą wypłacane alimenty i to w takiej kwocie aby wystarczyło na utrzymanie. Gdy rodzic zobowiązany do płacenia (matka lub ojciec) nie płaci, to rośnie mu dług i w przyszłości Państwo ściągnie to z niego. Oczywiście tabelka jest najlepszym rozwiązaniem, nie musi być jednakowo, bo są minimalne zróżnicowania wg 2 kryteriów. i i i , przestań już pierdzielić ty czytam sobie, bo, bo , tylko sprowadzasz tą dyskusję na manowce. Wciąż to samo: gdy ktoś się wypowie, to ty zaraz czepiasz się jak rzep psiego ogona. Do pozostałych (poza innymi wcieleniami czytam,) - omijajcie jej wypowiedzi, a będzie tu zdrowsza atmosfera. Dla odróżnienia mojej wypowiedzi będę pisała wielka literą PONOWNIE JAKAS MĄDRA INACZEJ WYRWAŁA Z KONTEKSTU MOJA WYPOWIEDŹ I ŁAJA MNIE ZA SKRAWEK WYPOWIEDZI KTÓRY ZNIEKSZTAŁCIŁ CAŁA WYPOWIEDŹ CAŁA MOJA WYPOWIEDŹ BRZMIAŁA TAK I BYŁA ODPOWIEDZIA NA POST ANNY KTÓRA TWIERDZIŁA ŻE ALIMENTY POWINNY BYĆ WYPŁACANE DLA WSZYSTKICH DZIECI W JEDNAKOWEJ KWOCIE BEZ WZGLĘDU NA ZAROBKI RODZICA ZOBOWIĄZANEGO DO ALIMENTACJI CYTAT „Anno Z!! wiele razy to tłumaczyła ale specjalnie dla ciebie wytłumaczę jeszcze raz ale może na poczatek napisałaś :a czy ja majac tate ktory zarabialby 10tys miesiecznie roznilabymsie czyms od takiego ktorego ojciec zarabia 1,5 tysiaca? ile według ciebie sąd zasądziłby od taty który zarabia 1500 zł na 3 dzieci według twojej tabelki? a resztę niby kto miałby dopłacać? po 500 na dziecko? o ile tatuś ma dobry zawód sąd nakazałby mu dorabiać, jednak czy tatuś podjąłby się dodatkowej pracy? oczywiście to skrajny przykład napisałaś:"Tylko czemu jakby twój stary zarabiał dziesięć tysięcy miałby je oddać tobie niech ci da po pięć stów z tabelki na dzieci a resztę rozpieprzy na co chce." wyobraź sobie sytuację: chodzisz do szkoły, masz koleżankę-ty uczysz się dobrze twoja koleżanka przepychana jest z klasy do klasy-ty poświęcasz nauce cały swój czas by zbierać dobre oceny, twoja koleżanka zamiast się uczyć bawi się, siedzi przed tv i komputerem. ty idziesz do dobrego gimnazjum, później do liceum- twoja koleżanka idzie najpierw do byle jakiego gimnazjum a następnie zdobywa zawód sprzedawcy, cały czas bawiąc się a to na dyskotekach a to na innych imprezach ty po liceum idziesz na dobrą uczelnie i nadal się kształcisz- twoja koleżanka wychodzi za mąż za mężczyznę z podobnym wykształceniem co i ona ty po studiach wychodzisz za mąż za mężczyznę poznanego na swojej uczelni, który nadal kontynuuje naukę (np robi drugi fakultet lub zdobywa doktorat) ty i twój mąż planujecie dzieci a twoja koleżanka ma już 2 ty i twój mąż podejmujecie pracę w dobrych firmach-mąż jest prezesem a ty kierownikiem, twoja koleżanka od chwili narodzin swojego pierwszego dziecka nie pracuje-wychowuje swoje dzieci a jej mąż jako dobry murarz pracuje od świtu do nocy na budowie i zarabia około 3 tys zł ty rodzisz 2 dzieci i po 3,4 latach wracasz do pracy bo stać ciebie na opiekunkę po latach z jakis powodów ty i twoja koleżanka rozchodzicie się ze swoimi mężami ty otrzymujesz wysokie alimenty na dzieci z racji dobrych zarobków twojego już ex męża a twoja koleżanka na jakie alimenty może liczyć? dlaczego twoje dzieci maja mieć takie same alimenty jak dzieci twojej koleżanki? istotnie żołądki waszych dzieci sie nie różnią ale intelekt ich rodziców znacznie jedni rodzice zapracowali na wysokie alimenty swoich pociech inni w tym czasie korzystali z życia alimenty jednych starczają wyżywienie, markowe ciuchy, wycieczki zagraniczne i dodatkowe zajęcia niestety alimenty innych rodziców starczają jedynie na minimum egzystencji czy ty nadal uważasz że alimenty powinny byc wypłacane według tabelki? jestem zdania że owszem jakieś minimum powinno być bo sam fakt niskich zarobków w tym kraju świadczy jedynie o nieudolności tego państwa ale czy maksimum alimentów powinna określać jakaś tabelka? a to niby dlaczego? jaka to byłaby niesprawiedliwość dla tych kobiet które nie "wyrwały" sobie z dyskoteki dla siebie partnera który edukację zakończył na przyuczeniu do zawodu mało opłacalnego a kształciły się na wyższych uczelniach i tam szukały odpowiedniego męża i ojca swoich dzieci o ile w innych państwach sa tabelki to określają one jedynie minimalna stawkę która dotyczy biedniejsze społeczeństwo w przypadku dobrze zarabiających rodziców odbywa sie taka sama sprawa jak u nas i sad decyduje o ich wysokości. KONIEC CYTATU CZY TO CO NAPISAŁAŚ MA JAKIKOLWIEK ZWIĄZEK Z MOIM POSTEM? PRZECZYTAŁAS CAŁOŚĆ? ZROZUMIAŁAŚ? NIE MOGĘ „PRZEJŚĆ OBOJETNIE KIEDY KTOŚ ZARZUCA MI NIE PRAWDĘ, PRZEKRECA MOJE WYPOWIEDZI ALBO WYRYWA Z KONTEKSTU CZĘŚĆ KTÓRA ZMIENIA W CAŁOŚCI SENS TEJŻE WYPOWIEDZI!! JAK JUŻ WSPOMNIAŁAM PODOBA MI SIĘ ROZWIĄZANIE W ANGLII ISTOTNIE ALIMENTAMI ZAJMUJE SIĘ AGENCJA-TO ONA OBLICZA WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW I JE WYPAŁACA JEDNOCZESNIE Z AUTOMATU ŚCIAGA ALIMENTY ZE ZOBOWIĄZANEGO-KIEDY NIE MOŻE Z NIEGO ŚCIĄGNĄĆ SPRAWE KIERUJE DO SĄDU JEDNAK WIDZISZ TAM ZAROBKI POZWALAJĄ NA PŁACENIE ALIEMNTÓW PENSJE SĄ DUZO WYŻSZE ANIŻELI W NASZYM KRAJU TAM NIE PRACUJE SIĘ ABY ŻYĆ TAM SIĘ ŻYJE BY PRACOWAĆ . PENSJA NIE TYLKO STARCZA NA OPŁATY, WYŻYWIENIE I UBIÓR Z PENSJI MOŻNA JESZCZE ODŁOZYĆ POZA TYM TE NALICZANE ALIMENTY WCALE NIE SĄ WYSOKIE-JEŚLI RODZIC ZOBOWIĄZANY DO PŁACENIA ALIMENTÓW PRZEKRACZA GRANICE USTALONĄ PRZEZ AGENCJĘ(W STOSUNKU ROCZNYM) I TAK SPRAWA KONCZY SIĘ W SĄDZIE I RODZIC PŁACI WYŻSZE ALIMENTYO KTÓRYCH DECYDUJE SĄD DLA SAMOTNYCH RODZICÓW KTÓRZY MAJA NISKIE DOCHODY PRZEWIDZIANE SĄ INNE DODATKI NP. RODZINNE, DOFINANSOWANIE DO SZKOLNYCH MUNDURKÓW ,DOFINANSOWANIE DO OPŁAT CZYNSZOWYCH I OGRZEWANIA DOPŁATY DO OPŁAT CZYNSZOWYCH NIE SĄ JAK U NAS UWARUNKOWANE METRAŻEM-SAMOTNY RODZIC Z JEDNYM DZIECKIEM MOŻE ZAMIESZKIWAC W 3,4 POLOJOWYM MIESZKANIU A I TAK OTRZYMA DOPŁATĘ DO CZYNSZU-U NAS NIESTETY ABY DOSTAĆ DOFINANSOWANIE DO CZYNSZU NALEŻY SPEŁNIAĆ NASTĘPUJACE KRYTERIA WLEPIAM należy posiadać tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego (najem, podnajem, spółdzielcze prawo do lokalu, własność, użyczenie itp.), średni miesięczny dochód brutto w okresie trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku nie przekracza 125% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym oraz 175% w gospodarstwie jednoosobowym obowiązującej w dniu złożenia wniosku, powierzchnia użytkowa zajmowanego lokalu w przeliczeniu na liczbę członków,gospodarstwa domowego nie przekracza powierzchni normatywnej o więcej niż 30%. 35 m2 dla 1 osoby + 30% = 45,50 m2 40 m2 dla 2 osób + 30% = 52,00 m2 45 m2 dla 3 osób + 30% = 58,50 m2 55 m2 dla 4 osób + 30% =71,50 m2 65 m2 dla 5 osób + 30% = 84,50 m2 70 m2 dla 6 osób + 30% , w przypadku zamieszkiwania w lokalu mieszkalnym większej liczby osób dla każdej osoby zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2 CZYLI 1 113,51zł (175 proc. x 636,29 zł) dla osoby mieszkającej samotnie, 795,36zł (125 proc. x 636,29 zł) dla rodziny, w której są co najmniej 2 osoby CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
NIBY WSZYSTKO JEST OK. ALE JEŚLI TWOJE MIESZKANIE JEST CIUT WIĘKSZE NP. O 1 METR DO MOŻNA SIĘ PEOŻEGNAC Z DOFINANSOWANIEM-W ANGLI METRAZ W OGÓLE NIE JEST BRANY POD UWAGĘ BA!! JEŚLI DZIECI NIE MAJA SWOJEGO POKOJU TO OPIEKA MOŻE ZGŁOSIC TEN FAKT I NAŁOZYĆ NA RODZICÓW KARY-U NAS W KRAJU NIKT SIĘ TYM NIE PRZEJMUJE-DZIECI MIESZKAJA W JEDNEJ IZBIE RAZEM Z RODZICAMI I DLA NIKOGO NIE JEST TO PROBLEM DLA CHETNYCH WLEPIAM ART. O DODATKACH PRZYSŁUGUJACYCH W ANGLI Bycie samotnym rodzicem w Wielkiej Brytanii jest o niebo łatwiejsze niż w Polsce Głównie za sprawą zasiłków, o jakie może się starać osoba wychowująca dziecko. Na Wyspach jedno na czworo dzieci wychowuje się w niepełnej rodzinie. Przy bardzo wysokich kosztach życia w UK samotni rodzice nie związaliby końca z końcem, gdyby nie zasiłki. Z dobrodziejstw brytyjskiego systemu opieki często korzystają także mieszkający nad Tamizą Polacy. Samotny rodzic otrzymuje podobne wsparcie jak małżeństwa czy pary wspólnie wychowujące dzieci. Jednak kwota zasiłków jest dla "single parent" znacznie wyższa. Inland Revenue (www.inlandrevenue.gov.uk) nie wylicza kwoty benefitów jedynie na podstawie zarobków, tak jak dzieje się to w przypadku par, ale bierze też pod uwagę to, ile godzin tygodniowo samotny rodzic pracuje, jaką kwotę przeznacza na opiekę nad dzieckiem, a w przypadku wypłacania House Benefit ? w jakiej dzielnicy mieszka. Rodzic w portfelu Jednym z pierwszych problemów, z jakim muszą się zmierzyć samotni rodzice, jest walka o alimenty (Child Maintenace). Na Wyspach wyegzekwowanie ich od partnera bądź partnerki jest jednak znacznie łatwiejsze niż w Polsce. W ściąganiu alimentów pomaga bowiem agencja CSA (Child Support Agency). Wysokość alimentów zależy od tego, na ile dzieci mają być wypłacane, od wysokości zarobków i sytuacji nieobecnego rodzica, a także od tego, czy ma na utrzymaniu inne dzieci, które z nim mieszkają. Zwykle jest to od 15 do 25 proc. dochodu netto po odliczeniu podatków, składek ubezpieczeniowych i emerytalnych, w zależności od liczby dzieci, którym przysługują alimenty. Becikowe Samotnym matkom w trudnej sytuacji, które dopiero spodziewają się dziecka, zazwyczaj przysługuje także Sure Start Maternity Grant (odpowiednik becikowego). Angielskie becikowe przysługuje m.in. osobom o niskich dochodach, które pobierają Income Support (zasiłek dla bezrobotnych), Job Seekers Allowance (zasiłek dla osób poszukujących pracy), Child Tax Credit, którego wysokość przekracza tzw. element rodzinny (family element), czy Pension Credit. Samotna matka i osoba pracująca będzie mogła się starać o zasiłki, takie jak Working Tax Credit, Child Tax Credit wyjasniamy tutaj krok po kroku , Housing Benefit (zasiłek mieszkaniowy), a także o Council Tax Benefit (ulgę w płaceniu podatku lokalnego). Kiedy urodzi się dziecko, należy skontaktować się także z Jobcentre i poprosić o konsultację z Lone Parent Adviser, który udzieli informacji na temat przysługujących świadczeń. Dach nad głową Samotni rodzice, tak jak większość pełnych rodzin, otrzymują Child Tax Credit ? zasiłek wypłacany do czasu zakończenia dziennej edukacji dziecka. Housing Benefit to zaś dofinansowanie do czynszu. Samotny rodzic może otrzymać nawet cały jego zwrot. Zasiłek nie obejmuje jednak kosztów rachunków za energię, gaz, wodę itp. Gdy pensja to za mało Rząd oferuje także specjalny dodatek do pensji ? 40 funtów/170 zł (w Londynie ? 60 funtów/255 zł) tygodniowo, jeśli samotny rodzic znajdzie pracę. Zasiłek o nazwie In Work Credit Payment można otrzymywać nawet do roku pod warunkiem, że samotny rodzic pracuje ponad 16 godzin tygodniowo, w nowej pracy pozostanie co najmniej pięć tygodni, a przez 12 miesięcy przed znalezieniem pracy pobierał zasiłki takie jak Jobseeker?s Allowance czy Income Support. Osoba samotnie wychowująca dziecko może także liczyć na Job Grant ? czyli wolną od podatku kwotę, którą można otrzymać, rozpoczynając pracę. Jedynym warunkiem jest pobieranie w ostatnich 26 tygodniach przed rozpoczęciem pracy Income Support, Jobseeker?s Allowance czy Incapacity Benefit. Dla samotnych rodziców Job Grant wynosi 250 funtów (ponad 1 tys. zł). Prywatny doradca Rząd stara się za wszelką cenę nakłonić samotnych rodziców do znalezienia pracy. Lokalne Jobcentre Plus oferują więc pomoc w osobie prywatnego doradcy, który pomaga samotnej matce lub ojcu w znalezieniu opieki nad dzieckiem, kalkuluje z rodzicem, jak zmieni się jego sytuacja finansowa, gdy wróci do pracy, pomaga też w wyborze i ubieganiu się o zasiłki, organizuje treningi doszkalające, rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami oraz służy poradą nawet do 6 miesięcy po znalezieniu zatrudnienia. Taka pomoc nazywa się New Deal for Lone Parents. Superniania Osoby samotnie wychowujące dzieci, a zarazem pracujące (co najmniej 16 godzin tygodniowo) uprawnione są także do Childcare Element ? czyli zwrotu kosztów opiekunki (tylko zarejestrowanej w programie Childcare Approval Scheme), żłobka czy przedszkola (nawet w okresie wakacyjnym). Kwota, jaką otrzyma dany rodzic, zależy ściśle od zarobków. Od kwietnia 2006 r. to maksimum 80 pensów (3,4 zł) na każdego 1 funta (4,2 zł), jaki wydawany jest na opiekę nad dzieckiem. Limit to 175 funtów (740 zł) na tydzień na jedno dziecko i 300 funtów (1,3 tys. zł) na dwójkę lub więcej. My się zimy nie boimy Samotna matka czy ojciec może także starać się o dofinansowanie do ogrzewania mieszkania, tzw. Cold Weather Payment. Każdego tygodnia, w którym temperatura wynosi 0 stopni Celsjusza lub mniej, na konto osoby kwalifikującej się do zasiłku automatycznie zostaje przekazana kwota 8,5 funta (36 zł). Cold Weather Payment przysługuje tym samotnym rodzicom, którzy wychowują dziecko poniżej 5. roku życia, pobierając Income Support lub Jobseeker?s Allowance. DOBRZE BY BYŁO ABY NASZ RZĄD STWORZYŁ TABELKĄ DLA SAMOTNYCH RODZICÓW ALE ZAUWAŻCIE ŻE NIE JEST ONA UWARUNKOWANA WIEKIEM DZIECKA A ILOŚCIĄ DZIECI I ZAROBKAMI NISKIE ALIMENTY WIĄZAŁYBY SIĘ Z CAŁA GAMĄĄ ZASIŁKÓW TYLKO CZY NASZ KRAJ NA TO STAĆ.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz czytam sobie
Ty chyba też jesteś prawniczką, bo chyba chciałabyś aby zawsze było dużo spraw sądowych, bo będziesz miała pracę. pierdzielisz a potrzeba tylko trochę muzgu w głowie aby te klocki poukładać, tylko takie jak ty psują wszystko, i uważają że inaczej się nie da. Tabelka ... w końcu piszesz że tak, ale jednak negujesz, bo brak znów jakiegoś kryterium ? Nie ściemniaj, bo można wszystko wprowadzić, tylko trzeba chcieć. Nie pisz już tych rozległych tekstów, bo tylko mącisz wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
pierdzielisz czytam sobie Ty chyba też jesteś prawniczką, bo chyba chciałabyś aby zawsze było dużo spraw sądowych, bo będziesz miała pracę. pierdzielisz a potrzeba tylko trochę muzgu w głowie aby te klocki poukładać, tylko takie jak ty psują wszystko, i uważają że inaczej się nie da. Tabelka ... w końcu piszesz że tak, ale jednak negujesz, bo brak znów jakiegoś kryterium ? Nie ściemniaj, bo można wszystko wprowadzić, tylko trzeba chcieć. Nie pisz już tych rozległych tekstów, bo tylko mącisz wode a a jednak nie wytężyłaś swojej mózgownicy-zmęczyłabyś się doczytaj,zrozum a następnie postukaj w klawiaturę napisałaś:a potrzeba tylko trochę muzgu w głowie aby te klocki poukładać, tylko takie jak ty psują wszystko, i uważają że inaczej się nie da. więc skoro krytykujesz niemalże każda tu wypowiedź nie tylko moją i uważasz że w naszym kraju,przy naszych zarobkach,przy kombinowaniu pracodawców oraz samych pracowników stwórz odpowiednia tabelkę dla zobowiązanych do alimentacji rodziców uwzględniając przede wszystkim dobro dzieci i jedynie ich wiek heh ciekawa jestem gdzie będą miały swój finał te wszystkie sprawy co się zmieni kiedy ustalisz tabelkę a kto dopilnować ma sumienności płacących? a kto ma uwzględnić zarobki zobowiązanych nie czepiaj sie mnie i nie atakuj-wymyśl coś co będzie zdawało w naszym państwie egzamin a później pochwal się tym na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
pierdzielisz to poskładaj te klocki-rusz tym niby mądrym mózgiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty pierdzielisz
upierdliwa z ciebie kobieta, drążysz jak zakażenie a nic z tego zrozumieć się nie da-cichociemna czy porzucona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaga y3m0m0
ty pIerdzIelIsz to drugIe to napewno .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marIusz bIernass
czytam sobIe. Tepa suka jestes wIesz to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
marIusz bIernass czytam sobIe. Tepa suka jestes wIesz to prawda? błahahaha nie!! to nie prawda !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marIuszzzzz znowu
takIe IdIotkI nIe przyjmuja do swojej wIadomoscI ze zaja , tepa suka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz czytam sobie
z kujaw taki śmiech: błahahaha przecież tak się śmieje czytam sobie ... To ta sama .... pisze sama do siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
Dobry wieczór, troche mnie nie bylo a tu aż wrze... oczywiscie "czytam sobie" dalej chce błyszczec i rzuca sie jak wesz na grzebieniu :D A z tym popieraniem i pochlebstwami w kierunku swojej soby to bylo naprawde zenujace :D Co do tabelki zmienila by ona duzo.. skonczyly by sie wycieczki po sadach bo tabelka jasno by okreslala kwote alimentów a co roznalo by sie z zatrzymaniem duzch pieniedzy w budzecie zamiast dawac sedzio m za oglądanie tych cyrków. Jaki problem byly z ta tabelka? bo niektorym widze sie nie podoba? ktos pisal ze sprawy w sadzie i tak sie nie skoncza bo zawsze beda ci co zwieja za granice i czy poprostu beda woleli zachlac niz wyslac na czas aliemnty, ale ...bedzie tych spraw i tak znacznie mniej, bo beda one w przypadku takich wlasnie "artystów", a nie jako rutyna gdy trzeba wniesc sprawe o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
pierdzielisz czytam sobie- na czacie sa same czytam sobie-wszyscy tam tak okazują radość błahahahahahahahaha-tempa idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
błahahaha idiotko na czacie są same czytam sobie,tam wszyscy tak okazują śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
coś sie nie chce wlepić-idiotko na czacie same są czytam sobie tam wszyscy tak okazują śmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Zniecierpliwiona
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×