Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Nika mnie aktator uratował cycki:) nawał pokarmu, mały nie pił, a cyce twarde, bolące i wtedy laktator był wybawiniem Bardzo, bardzo żałuję, że nie nauczyłam pić z butli (za wszelki rady jak to zrobić bede niesłychanie wdzięczna-bo przeżywamy koszmar Niestety kończy mi się mleko:(:( (z powodu probemów osobistych, przeżyłam mały szok, duże zdenerwowanie i mleka prawie nie ma, na nic herbatki, hektolitry wody, odciąganie, nie mam siły na to wszystko) Mam cały zamrażalnik odciągniętego, ale mały nie umie sie napić, dostaje więc wiecej kaszki Agusii my szczepiliśmy skojarzoną 6w1 i pneumokoki- odpowiedzi czy zrobiłam dobrze, nie uzyskałam, nawet idąc do przychodni na szczepienie nie byłam pewna, jak to kiedys ktoś powiedział "opinie są jak dupy podzielone" Małemu nic po szczepieniach nie było więc dla własnego spokoju wmawiam sobie, że zrobiłam dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti okres wyciekających kupek mamy za sobą U nas wyciekały aż nie zaczęłam rozszerzać diety, ale tez nie próbowałam innych pieluch niz pampersy- choć z białych (premium care) przeszłam na activ baby moniaaa123 wiem, że to niezbyt mądre lae możesz spróbować warzywko dosłodzić glukozą wtedy chętniej zje- skoro lubi słodki smak, albo dodać soczku jablkowego do obiadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda ja myślałam, że mały nie umie, a on widać po prostu nie chce :-( Przez pierwsze dwa tygodnie życia pił bardzo ładnie, jak musiałam go dokarmiać, przedwczoraj wciągnął 60ml herbatki, tak po prostu...Dlatego uważam, że umieć, umie, tylko nie chce... Poradzić Ci nie bardzo umiem, ja od paru dni staram się w czasie pomiędzy karmieniami, kiedy jeszcze nie jest bardzo głodny, a marudzi - podstawiać butlę z wodą, czasem trochę wypije, częściej gryzie i mymła smoczka, ale już nie płacze jak mu go wkładam do buzi, więc postęp jest. Może w końcu się do niego przekona :-) Robimy też postępy ze smoczkiem, coraz częściej udaje mu się ciągnąć i nie zgubić i nawet zasnąć z :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti - my używaliśmy 2 dady i byliśmy zadowoleni, teraz kupilismy 3 i też jest w porządku dobrze trzymają kupkę:) Co do wielkości to nie powiem bo nie miałam w tym czasie "pampersów" oryginalnych. Najgorsze były u nas huggisy, przeciekały jak wściekłe i wszystko było do prania. Wanda - co do kłopotów osobistych to coś wiem na ten temat. Jak Jasiu miał 2 tygodnie spadło na nas nieszczęście i nie dość że miałam mało pokarmu to zrobiło się jeszcze mniej. A jak Jaś skończył 3 miesiące to sam zrezygnował z piersi i teraz tylko butlę ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mały wciągnął 40ml herbatki, normalnie jestem w szoku :-) Pamiętajcie też o odpowiedniej temperaturze, jak podajecie butlę. Ja być może wcześniej dawałam za zimne i dlatego nie chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale dzis zimno na dworze. Co do pieluch pampers 2 a pieluch DADA 2 to sa tej samej wielkosci ale DADA sa sztywniejsze i moga lepiej trzymac kupki. My uzywamlismy pampersy teraz mam DADA. Moja mala pije i z cyca i z butelki smoka tez ciagnie czasem ale jak nie chce to nie zmuszam. Ok koncze mala sie obudzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
witam Długo sie nie odzywalam u mnie oczywiscie bez zmian nie zaszlam w ciaze w cyklu po hsg teraz 2 cykl i tez pewnie nici jak zwykle wiec nie wiem czy warto juz sie tak meczyc mam tego dosc nie sprawdzam ciagle jakims testami nie biore zadnych olei poprostu nic odprezam sie nie biorac nic a tu i tak nic nie wychodzi nie pilnuje dni plodnych wiem tylko ze mam 15dc i to starcza cykle mam dlugie ponad 30 dniowe zarejejestrowalam sie na 22 sierpia do tej ginekolog bo ona jest na urlopie i teraz sie zastanawiam czy warto wszyscy mecza mnie ze warto musi sie udac latwo wszytkim mowic bo nie maja problemu wiec zobaczymy po hsg sa 3 cykle udane moze tym razem mi sie uda trzymamy kciuki wogule nawet mi sie nie chce sie seksu totalna porazka jak m chce to wskoczy i koniec na tym myslicie ze w tym jest problem ze nie zachodze w ciaze nie mowie ze totalnie mi sie nie chce ale wiekszosc czasu nnie chce mi sie tego robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaa, ale jak zacząć tą marchewkę. Ile jej podawać i jak długo i po ilu dniech nastepny smak? Love, to pytanie też do Ciebie ;) Nika, mnie mąż kupił laktator po powrocie do domku bo miałam nawał taki az myslałam że mi cycki eksplodują. Małego zalewalo a ja mialam plamy na koszuli az do kolan. Ja nie karmiłam odciagnietym mlekiem tylko je wylewałam. Laktator służyl mi tak jak Wandzie, do ratowania cycuszków ;) Beti, my uzywamy Dady. Ogólnie mój mąż twierdzi że pampersy są najlepsze. Ja uważam że może do siusków ale nie do kupek bo ich w ogóle nie wchlaniają. Ja na dzien dziesiejszy uważam że Dady sa najlepsze!! Spacjalnie dla Ciebie otworzyłam Pampersy midi 3 (prezent od sąsiadki) i porównałam z Dada. Są identycznych rozmiarów i nawet nie róznią się gruboscią. A z kupkami to tak jest. Mój robi czasami kupki wzgledne a czasami takie że żadna pielucha tego nie utrzyma!! Z praniem tez ciężko. Najwazniejsze od razu zamoczyć i wyprac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, buziole. Nie wiem co Ci napisac :( Dziewczyny, nie kupujcie pieluch gaga z tesco. Gorszego szajsu nie widziałam a przylepce sa tak sztywne że przecinają dziecku skórę. Nie polecam!!! (nieudany prezent)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUannka
Witam Jestem tu nowa ale widzę że to jedno z nielicznych forum aktywne. Jestem ze swoim partnerem 2 lata. Wciągu tych 2 lat 2 razy poroniłam ostatnio pod koniec maja tego roku. Ostatnio byłam za granicą kilka tygodni ale często rozmowialiśmy i stwierdziliśmy że spróbujemy jeszcze raz. Po powrocie byłam u gina tak na wszelki wypadek sprawdzić czy wszystko dobrze i czy można sie starać no i rozwiać swoje niepewności. Powiedział mi że za dwa dni będę jajeczkować to było w środę więc w piątek lub w sobotę powinno jajeczko wyjść :-) a w czwartek kochaliśmy się nie skończył w środku bo nie wytrzymał pieszczot :-D Drugie podejście zrobiliśmy w niedziele ale jakoś panika mnie ogarnęła i kazałam mu wyjść nie zdążył i troche spermy chyba zostało w środku gdzieś przy ujściu. Jak myślicie mogło się udać? Teraz mam jakieś ciągniecia w dolnej części podbrzusza od kilku dni (czytałam że przy zagnieżdżeniu zarodka są takie objawy), ciągle biegam siusiu do toalety i chce mi się pić, ciągle mi zimno a tempertura 35,5 (nawet nie 36,6 :-) ) spać mi się chce i nie mogę rano zwlec się z łóżka. Cieszyłabym się gdyby ot tak po prostu się okazało że jednak bez specjalnego starania się udało. Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porownujac pampersy new born i dady,to te drugie są ciut większe i miękksze.rozmiar 3 też byl super. rozmiar 4 jakos mi nie pasuje-jest wielki w kroku i pielucha jest niemal w kolanach. uzywamy pampersow aktiv (niebiesko-zielone) i są rewelacyjne-jak założe o 20 to zdejmuje o 7 i wszystko jest suche,a pampers to czasem żółty o siusiu,te pomaranczowe pampersy na noc nam sie nie sprawdzaly,ale tez uwazam je za dobre (dla dziewczynki,bo mamy chlopcow uwazja ze przeciekaja i tak).ubieram je w dzien kiedy jestesmy w domu i raczej czesto zmieniamy pieluche,na spacer i na noc te zielonkaow-niebieski moja niunia od zeszlego-zeszłego czwartku siedzi w domu...jak nie trzydniowka z wysypka to kaszel+katar spimy znowu razem w łóżku...10dni spala osobno. przesypia cala noc,tylko o 2 wypija ok 90 oudiła sie ,wiec....pa-pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora uśmiałam sie jak napisalas o kupie,ze az przepuszcza pielucha-no cóż chłopcy od pieluchy robią duże i "aromatyczne" kupeczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ZUannka
dziewczyno.... skoro już 2 razy byłaś w ciąży i jesteś na etapie starań, to dobrze wiesz że kobieta ma tak namieszane w głowie, że wszystko sobie wmówi i wszystkie objawy u siebie dostrzega... nakręcasz się a przez to tylko większe rozczarowanie jak nie wychodzi... Miałam podobną sytuację jak Ty... dopiero jak po 1,5 roku odpuściłam wkurzona i zrezygnowana i zajęłam głowę czym innym to się udało... nie pierwszy raz to pewnie słyszysz ale taka jest prawda... a te Twoje objawy to na dwoje babka wróżyła... równie dobrze możesz rzucać monetą co pytać innych o zdanie... poczekaj to się przekonasz powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUannka
Masz rację :) Czas zająć się swoimi sprawami co ma być to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora - marchewka:na początku trzy łyżeczki - najlepiej Hipp. Wrzucasz do pojemniczka i podgrzewasz do letności :). Kładziesz na leżaczek lub fotelik pieluchę tetrową i sadzasz na nią małego (bo może być rozz.... ducha w każdą stronę). Małemu zakładasz śliniak :). Plastikową łyżeczką po malutkich porcjach karmisz zgarniając z usteczek to co wysunie językiem. Ja jako mam alergika dawałam tydzień marchewy a potem 3 dni przerwy - obserwujesz skórę i kupy - u nas było zatwardzenie i marchewka w kupie co oznacza, że nie trawił ją jeszcze dobrze - gdy marchewki w kupie jest dużo to nie zwiększasz dawki. Na zatwardzenie zaczęlam podawać jabłuszko na podwieczorek. Teraz podaje pół słoiczka obiadku a wieczorem cały słoik jabłuszka i kupa luźna. Asia - pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
dla mnie najlepsze są Haggisy premiumz Tesco, Dada 3 (sporo większaniż Haggis) po nocy dooopa mokra, a w Haggisie sucha. Do rzadkich kup to nie wiem, u nas zawsze kupa lądowała na plecach i wszystko było do prania. Wreszcie są stałe kupy i jest spokój. Wanda, nie chcę małej przyzwyczajać do słodkiego, ale niestety obiad bez jabłka nie idzie. Z glukozą to raczej nie będę próbować, bo potem od słodyczy nie oderwę pyśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Zorka, Love dobrze prawi, ja dałam 3 łyżki marchwi Hipp'a jednego dnia, drugiego pół słoiczka. Po tyg było marchew+ziemniak 1/2 słoiczka, w międzyczasie surowe jabłko po 1-2 łyżeczki na spróbowanie, a potem to już leciało. JAK WPROWADZAĆ NOWE PRODUKTY? - wprowadzamy stopniowo 2-4 łyżeczki jednorazowo - zwracamy uwagę na samopoczucie dziecka Kolejne produkty wprowadzamy nie częściej niż 5-7 dni (przez ten czas podajemy te same produkty - obserwujemy dziecko pod kątem alergii, wysypki itp. wychodzą 4-5 dniach od wprowadzenia jednego produktu) POSIŁKI: - Karmienie piersią na żądanie, - Zupa -przecier 1 raz dziennie - Kleik ryżowy 1- raz dziennie KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW: 1. Gotowany ziemniak (najlepiej na parze) wymieszany z mlekiem matki (około 5 dni) 2. Marchew ( najlepiej z upraw ekologicznych lub słoiczkowi) (około 5 dni) 3 . Zupka - zmiksowana marchew i ziemniak (około 5 dni) 4. pietruszka korzeń dokładamy do zupki z ziemniaka i marchewki (około 5 dni) 5. koper najlepiej włożyć jedno źdźbło do gotujących się warzyw i potem zmiksować (nie siekać) 6. jabłko początkowo słoiczkowe, potem tarte świeże (np. po 10 dniach, odkąd dziecko je warzywa) 7. kleik ryżowy UWAGI: Przed wprowadzeniem nowych produktów przed każdym nowym posiłkiem podajemy pierś zaczynamy od dodania di zupki ugotowanej kaszy mannej (1/2 łyżeczki przez pierwszy miesiąc). Gotujemy w proporcjach 100 ml wody, 1 płaska łyżeczka. Od 7 miesiąca ilość zwiększamy do 1 łyżeczki. W tym czasie nie podajemy innych produktów zawierających gluten, aby organizm przyzwyczaił się do glutenu zawartego w kaszy. Nietolerancja glutenu stolce śluzowate, z domieszką krwi, tłuste. Ze względu na kwaśny odczyn stolców przy nietolerancji glutenu pupa może się bardzo szybko odparzyć. Marchew ze względu na obecność azotanów również może powodować uczulenia. Dlatego zaleca się kupowanie marchwi z ekologicznych upraw (jeśli nie to słoiczkowe), Jakakolwiek wysypka związana z nowymi produktami wychodzi po 4-5 dniach, dlatego ważne jest niewłączanie w tym czasie więcej niż jednego produktu ( lepiej nie podawać początkowo zupek słoiczkowych kilkuskładnikowych, bo nigdy nie będzie wiadomo co zaszkodziło). Do końca 1 roku życia staramy się nie używać soli, oraz w miarę możliwości gotować jarzyny na parze. Początkowo nie robimy zupek na wywarze. Początkowo przy wprowadzaniu nowych produktów, w stolcach mogą pojawiać się nie strawione resztki nowych produktów. Przetwory owocowe podajemy na kocu, gdy dziecko przyzwyczai się do smaku warzyw. Odwrotnie może zasmakować w słodkim smaku owoców i nie będzie zbyt chętnie jadło zupek. Owoców nie podajemy więcej jak 100 ml dziennie. Uwaga jabłuszko może zabarwiać stolce na zielono, jest to objaw naturalny! Koper także może wyjść nieprzetworzony w stolcu - nie przejmować się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu za Twoją rada kupiłam oliwe z biedronki (właściwie z oliwek) ;) dla dzieci, tylko nie wiem kiedy i jak ja dodawac do obiadków Walcze z gotowaniem i przekonywanie młodego do maminej kuchni, bo ewidentnie preferuje słioczkowe jedzenie szczególnie ziemniak z marchewka hippa Dziś na tapecie buraczek już się ciesze na pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Wanda,jak gotujesz zupkę bez dodatku mieska to dajesz przed miksowaniem 3-4 krople. spróbuj gotowac zupki z duza iloscia marchewki. marchew+ziemniak+po ugotowaniu świezy koperek. potem mozesz dodac osobno ugotowana poledwiczke z kurczaka lub oliwkę.po 6 mies mozesz juz miesko gotowac z warzywami. jak wyjdzie Ci za gesta to dajesz kleik ryzowy. lub odlewasz wode.ostatnio przeczytalam,a nie wiedzialam,ze warzywa powinno sie wrzucac na wrzatek. albo najlepiej na parze robic :) do zestawu marchew +ziemniak +pietruszka+seler mozesz dodac kalarepke lub zielony groszek (ale to z czasem) od wczoraj mam marchew+ziemniak+kalarepka+jabłko-smaczna i żółciutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
czemu mnie wrzuca na pomarańczowo? nie pyta o hasło...wrrrrrr ide na podlogę turlac sie z młodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
taaa....oliwa z biedronki-z nóżęk czy skrzydełek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde do końca coraz bliżej a tu jeszcze troche zakupów zostało, na robienie prania jeszcze za wcześnie?? Jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti- dziękuje za rade, teraz mieszkam dalej od wawy, ale dobrze wiedziec, tylko trzebaby miec cos by te szczeionki przetransportowac i przechowac do szczepienia. Ja mam taka prace, że obok mnie jest masa ludzi i dużo dzieci w różnym stanie, więc myśle nad wszystkimi szczepionkami, boje się jednak, że to za dużo byłoby na raz. co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Roma01.................25.......małopolskie.........8... ...........25.01 Sophia123..............25........śląsk................1 4.............13.02 Malinowa 1986.........25.....mazowieckie.........9..............22.02 Aguuula25,25.........25........ślaskie...........ok.2,5r oku........22.02 staraczka Monisia......23.......podkarpacie.......9...............24.0 6 Zaczynam od nowa...31........zach-pom............19.............31.03 Riolek...................25.......pomorskie............20 ............08.03 Rucia83................29.......pomorskie.............4.. ............29.04 CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Araguaia............33......dolnośląskie............... .......22.06.2012 Polny Kwiat..........20.......podkarpackie.....DZ (?)....... 20.07.2012 Justysia88...........23........lubelskie............DZ... .......21.07.2012 Rysiada..............37.......mazowieckie.......CH...... ... .31.07.2012 Nika0503.............22......małopolskie.........CH .........05.09.2012 Matik2012...........30.........wielkopolskie............ .....10.09.2012 Anirak................33.........pomorskie.........CH. .......02.10.2012 Netta2...............28.........mazowieckie.............. .....11.02.2013 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD..........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** Krakowianka.....29......małopolskie.........18.06.2011.. . ....(córka) Vilia..............27.........łódzkie........... 17.08.2011.......Bartuś Justynp..........32.....świętokrzyskie.......21.08.2011 ........(syn) **Karolina23**...23....wielkopolskie........18.11.2011. ...Marysieńka Asia1893.........28......zach-pom...........3.12.2011.... ........Julia Mooniaaa123.....35..........maz.............01.01.2012... .....Kaja Monia_aa...........24.........wlkp............12.01.2012. .......Tymon Lovekrove .........30 .......w-maz ...........03.02.2012.........Mikołaj Wanda...............24........wlkp..............07.02.201 2.. .....Adrian **Aguśka**.........27.......podlaskie.........10.03.2012 ..........Milena KALA85............26.......pomorskie........26.03.2012.. ......Marysia:* Mala_Gosienka.....25......zach-pom........07.04.2012..... ......Jaś Zora85............26.........kuj-pom.........20.04.2012.. .....Alan Beti2905............31......mazowieckie.....28.04.2012... .....Bartuś Katiaa85............26..........WLKP...........07.06.2012 ......Anna Agusiiiii28...........29.....mazowieckie......03.07.2012........Oskar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakie polecacie te maty edukacyjne, a jakie leżaczki- bujaczki- najlepiej chyba aby miałay funkcje bujania i nie były za drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu nieźle tu prawisz, aż chce się wszystko spamiętać i chyba to sobie pospisuję gdzieś na papier:):) Zastanowiło mnie jedno, moja małaod kilku dni ma śluzowate kupki, walnie czasem porządnie, a tu więcej żółtawego śluzu niż takiej normalnej kupy, pediatra dał mi 3 saszetki di-erolu, prebiotyku na to, no jest niby lepiej, pisałaś że tak się dzieje od nietolerancji glutenu......tylko skąd on,mała dostaje kaszkę bezglutenowa i moje mleko tylko;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusii - my kupiliśmy bujaczek fisher price - bo był z funkcją fotelika na później i jest z wagą do 18 kg, inne jak oglądałam bardziej bajeranckie to kończyły się na wadze 9 kg i to by było na tyle. http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-0-18-kg-i2473047240.html tak on wygląda ja jestem z niego zadowolona bo jak idę sprzątać Jaś stoi obok i mnie widzi i bawi się tymi zabawkami i jest ok. Czasawmi włączam mu wibrację i jest cisza na 15 minut a to dużo przy dziecku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, kochanie. Znowu Cię przeoczyly te niedobre dziewuchy ;) Z prankiem mozesz juz ruszac po mału. Ja wyprałam i poprasowalam w jeden dzień a potem wyłam ż bólu, tak mnie kręgosłup nachrzanial. Za duzo na raz zrobiłam. Laktator - kup taki do którego bedzie pasowała butelka, np.laktator avent i butelka avent. Ja mam butle aventu a laktator reczny (jakiś najtanszy) i gdy chciałam przelać swoje mleko do butli to ono zaraz się zimne robiło więc dobrze mieć taki że tylko smoczek założysz i w razie czego podasz od razu. Dziewczyny, dzięki za info o żarełku. W szczególności mooniaaa dzięki wielkie - napisałaś tak szczególowo że nawet niekumata Zora zaczaiła :) ;) Zaraz sobie spisze. Ale napiszcie jeszcze o tym glutenie bo pamietam że kiedys się z kimś wykłócałyscie. Od kiedy mozna go podawac i na jakie produkty uważac. Hipp jest lepszy od Gerbera czy chodzi np. o cene??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, ogólnie polecane sa laktatory ręczne bo elektryczne podobno za mocno ciagna. Ale jakby nie patrzec to ja jesli bym mogla cofnąc czas, wybralabym elektryczny bo bywa że mleko odciagasz tez w nocy a takie ,,trzepanie'' ręcznym bywa męczące ;) Cena tego drugiego jest wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×