Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ja chce pospac :(

2 miesieczne dziecko,karmienie piersią i sen nocny-czyli jak pospac w nocy?

Polecane posty

Gość Ja chce pospac :(

Dziewczyny ratujcie wygladam juz jak bazyliszek.. Moja coreczka jest tylko na piersi i tak chce do 6mc ja karmiac,ale zastanawiam sie kiedy zacznie przesypiac cala noc. Kapiemy ja o 19 i tankujemy do pelna mlekiem. Dziecko spi gdzies do 24-1 w nocy Dostaje jesc i czysta pieluche,spi do 3-4 i pozniej 6-7 i 8-9 jak sprawic ustalic tryb wieczorny aby dalo sie pospac od 23-6 a moze na noc dawac jej mm?wolalabym nie ale moze taki pokarm ja lepiej nasyci? piszcie co robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Ci śpi zazdroszczę! Mój wstawał koło 2 i nie spał np do 5 bo sie bawił jak miał 2 miesiące :D taka nocka to luksus, teraz młody ma 2,5 roku prawie i dopiero co przestał się budzić, dziecko na piersi ma ciężko przespać 5-6 godzi ciągiem nie czarujmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma 10 miesięcy i też jeszcze się budzi. Nie pamiętam już co to przespana noc. Choćby trzy godziny pod rząd! Chyba nie ma na to rady. Może po prostu kładź się spać już o 20? Do 24-1 już sobie pośpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja chce pospac :(
To niby jest duzo ale wkurzajace sa te przerwy na wstanie i karmienie przewijanie a ile razy usnelam z golym cycem.. ;P No wlasnie jak mala spi to zaczynam gotowac sprzatac prac prasowac bo raczej maz mnie nie wyreczy pracuje jest kurierem ciezka praca i po 12-14 godzin nieraz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.....
gdy karmiłam piersią syn się budził i nie znam dziecka, które na piersi przesypiają dłużej niż 4-5godz. Możliwe, że są takie, ale to wyjątki. Moim lekiem było karmienie mm na noc- wtedy sen trwał nawet 10godz. u 3-mies. dziecka. U mnie karmienie mieszane się sprawdziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gds
mój synek ma 4 miesiące i spi podobnie - od 20-34 i od 24 do 4; nawet jak dostawal butlę to też się budził mnie się wydaje że czasem to juznie głód tylko przyzwyczajenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej możesz
też uważam że super śpi i jakiś rytm ma skoro budzi się o stałych porach a nie np co godzine. jedyna rada to raz na jakiś czas jeśli potrzebujesz się wyspać odciąg pokarm/albo mm zostaw męża a ty do drugiego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja próbowałam powalczyc trochę o to spanie ale przegrałam sromotnie !!! Czy karmie wyłącznie piersia - czy stosuję system wieczorem kaszka ryzowa dośc gesta podawana łyzeczka, do tego 140 ml mleka modyfikowanego. I co? Zasnie o 20 a pierwsza pobudka juz po 23, pozniej po podaniu mleka mod. pobudka ok 2 a pozniej to juz gorzej. Nie ma znaczenia jak go nakarmię i tak sie budzi. Dzieci same sobie wypracowywuja rytm. Przy karmieniu piersia trudno o przespane nocki bo dochodzi tez element emocjonalny - czyli dziecko budzi sie by poczuc bliskosc mamy. A z tym nie wygrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka, moje ma kilka właśnie takich denerwujących ale cóż nikt nie mówił że będzie łatwo. U nas na MM nic się nie zmieniło - zupełnie nic. Przyzwyczajenia z karmienia piersią zostały i choćby na 30 ml mleka to się budził biedak. Karmienie mieszane ok , ale co zrobić z mlekiem w piersiach? budzić się i odciągać? ja miałam sporo pokarmu nie wytrzymała bym nocy bez odciągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są wyjątki bo mój mały odkąd skończył miesiąc na piersi przesypiał noc od 20 do 4 wtedy było karmienie i dalej sen. ale i tak uważam , że twoja córeczka ładnie śpi. jedyna rada to pomoc męża , może niech wstanie do niej te dwa razy i poda butlę z mlekiem, nic się nie stanie jak raz czy dwa dostanie mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wściekła mrówa
ja karmiałam mm i miałam identyczne pobudki. Dobrze że maluch nie budzi sie co godzine :P W 3 miesiącu zrezygnował z mleka o 3, miesiąc później z mleka o 6. W 4 miesiącu przesypiał całe noce. teraz ma 8 i niestety mamy powrót do nocnego karmienia. O tyle jest lepiej że karmiąc butla może wstać tatuś, dzięki czemu przesypiam weekendy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.....
annnnnnna- u mnie było tak, że kilka dni piersi były twarde, a później już nie produkowały aż tyle mleka w nocy. W dzień karmiłam samą piersią, z laktacją nie było problemu. To samo jak wróciłam do pracy, karmiłam o 6 i 17. Produkcja mleka "dostosowała" się tylko do tych dwóch karmień, w pracy ściągałam może tydzień,a później już samo się unormowało. Oczywiście, nie u każdego może to zdać egzamin, więc nie namawiam do złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja chce pospac :(
No wlasnie ja w nocy mam nawal chce mi rozerwac cycki tak duzo mam pokarmu a po 2 podobno w nocy jest najtresciwszy wiec troche mi szkoda:( Moze mm da rade tylko jakie?raz jej dalam bebiko i wymiotowalastrasznie. A bebilon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamamamamamamamama
Moja Córa spała tak jak Twoje dziecko. Zaczęła spac całe noce jakies 2 miesiace temu, czyli jak miała rok i 3 miesiące. Powodzenia. Ps. Wyspisz sie jak dziecko skonczy 18scie. alebo ze starosci nie bedziesz mogła spac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość węzełek
U mnie było IDENTYCZNIE jak u Wściekłej Mrówy. I to było idealne, że mały miał swój rytm. Teraz skończy 7 m-cy, ale mam nadzieję, że nie zacznie znowu jeść w nocy ;) Autorko, poczekaj cierpliwie, jest prawie pewne, że skoro się tak ładnie ustabilizował to lada moment zacznie stopniowo rezygnować z kolejnych karmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
do autorki - ale nudzisz i masz marzenia - mój na mlekozastępczym nieraz usypiał o 19:30 a po 21 już chciał jeść - jadł 60 ml wiecej sie nie dało bo pluł i płakał i za chwile znów - i tak do 6 razy na noc - teraz ma rok - w nocy nie je ale co z tego jak i tak sie budzi, kręci, placze a najlepsze jak siada - i giba sie śpiąco na boki i jak go niepolożysz to albo sam gruchnie sobą (dzięki bogu mam turystyczne łóżeczko i nie przywali głową w szczebelki) albo sie tak rozpłacze ze pół godz uspokajania - a potem pół godz usypiania - i ja jestem mega roztrzęsiona nieraz i rozbudzona - więc autorko uważam że i tak masz fajnie - bo przystawisz do piersi na śpiąco i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×