Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

izzzzka też weszłam na to forum zupełnie niepotrzebnie:/ co do usg co ta dziewczyna miała to chyba normalne, nie żadne połówkowe ani genetyczne, a na takim wad chyba nei widać:/ co do wózkó to myślę o takim http://allegro.pl/x-lander-xq-recaro-akcesoria-3w1-cz-wa-dk1-i2287979995.html. ze względu m.in na fotelik (bezpieczny) Trochę drogi ale kumpel taki miał i później go sprzedał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dziewczyny z kwietniówek - 100% chyba nigdy nie ma. To co można zrobić, to chodzić regularnie na badania to dobrego lekarza. Tak, te wózki co ja wstępnie wybrałam, są 3w1. My nie mamy fotelika ani niczego innego. Oczywiście mam świadomość, że potem trzeba będzie dokupić spacerówkę parasolkę, bo ta z wózka 3w1 będzie za ciężka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kwietniówka miał wszystie badania robione tak jak my. Chłopczyk urodził sie z zespołem downa i poważną wadą serca. Miał mało szans na przeżycie, praktycznie zerowe. Moja koleżanaka miała termin na dwa tygodnie przede mną. Jej dzieco miało to samo co dziecko tej kwietniówki tylko, że lekarz wykrył wady. MIła wywyoływany poród w 20 tygodniu. No cóz nie ma co sie dołować. JUtro niedziela ale sie ciesze:) Jem teraz truskawki ale taki bez smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wybrałam się z mamą po sukienkę na to wesele, 19 maja. Kupiłam z h&m mama taką prostą, niebieską, ale pomyślałam, że co wydawać na piękne, eleganckie sukienki na jeden raz to tą chociaż założę na jakiś obiad czy wyjście. Dokupię jakieś dodatki i będzie ok :) Ja dziś natknełam się na forum czerwcówek. A tam w kwietniu, w 30tyg. też dziewczyna urodziła. Kurdę to tak jakby któraś z nas urodziła teraz. Oby jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przeczytałam kawałek tych kwietniówek, o których pisałyście. Straszna historia. Nie za bardzo rozumiem, dlaczego lekarz nie wykrył wady serca - u mnie na usg w 20 tc gin sprawdzał komory serca, a na kwietniówkach jest napisane, że maluch miał serce trójdzielne. Wydaje mi się, że takie rzeczy powinno być widać. Co do zespołu downa, niestety na usg niekoniecznie da się go wykryć. Badanie wykrywa jedynie markery, jak brak albo niedorozwój kości nosowej, ten fałd karkowy na początku itp. 100% gwarancji daje tylko amniopunkcja - na którą ja się na przykład nie zdecydowałam, choć brałam to pod rozwagę. Oby ta dziewczyna miała dużo siły i pogody ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka Ty to masz taką figurę, że mogłabyś nosić dowolne H&M, niekoniecznie mama :-) Natomiast ja też myślę, że nie ma co kupować nie wiadomo jakiej sukienki - ładna, prosta, elegancka będzie ok. Założysz ją jeszcze co najwyżej w następnej ciąży i na tym koniec :-) My dziś mieliśmy gości i się utuczyłam makowcem. Pycha był!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam kawałek czerwcówek - rzeczywiście jedna dziewczyna rozpakowana. I to szczęśliwie rozpakowana, bo szykuje ciuszki dla malucha :-) To na potwierdzenie, że 30 tc to już w miarę jasna strona mocy :-) Ja mam dopiero 28 tc - planowy finish za niecałe 3 miesiące - normalnie jest to niesamowite :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikaaa moja siostra ma x-landera i jest bardzo zadowolona. Ja tez nim jeżdziłam i tez mi sie podobał, zwłaszcza kosz na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też czytałam póżniej te czerwcówki, zaskoczeniem było że 1 urodziła już w kwietniu, ale w tym 30 tyg mały miał dużą wagę i napewno za niedługo wyjdzie do domku. Ale ja mam nadzieję że każda z nas dotrwa chociaż do tego 36 tyg. A co do tej biednej kwietniówki, to na badaniu prenatalnym napewno by wykryło zespół downa, bo te badanie jest bardzo dokładne, ale szkoda że w Polsce jest one płatne i tylko niektórzy mają z NFZ. A na zwykłym USG chyba nie wykrywają takich wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka - ale czym się różni zwykłe usg od prenatalnego? ja miałam usg w 12 i w 20 tc, gdzie w 12 sprawdzali obecność kości nosowej i szerokość fałdu karkowego, a w 20 tc wszystkie organy od góry do dołu - od wielkości głowy, brzucha, kości udowej, przez serce, nerki, płuca itp to były w gruncie rzeczy zwykłe badania usg, tylko po prostu lekarze sprawdzali na nich określone parametry. jakie inne usg można mieć? ja na usg w 20 tc wybrałam jednego z 2 najlepszych speców w mieście (podobno) wychodząc z założenia, że każdy gin zrobi usg, ale nie każdy jest mega macherem. tyle mogłam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he po raz pierwszy pierwsza:) wstawać. ha dzis komunia i lżejsza jestem o dwie koperty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella polare, to chyba miałaś właśnie prenatalne::)tak z tego wynika, może tego tak nie nazwał ale jak wszytsko sprawdzał to pewnie to:) luna, dzięki za opinię o x-landerze, już się prawwie zdecydowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko są dwa rodzaję badań prenatalnych inwazyjne: * Amniopunkcja (Amniocenteza) * Biopsja tkanek płodu * Biopsja kosmówki (trofoblastu) * Diagnostyka przedimplantacyjna * Fetoskopia * Kordocenteza i nieinwazyjne: * USG genetyczne * Test PAPP-A - aktualnie praktycznie nie stosowany, zastąpił go test podwójny. * Test podwójny badający poziom wolnego beta-hCG oraz białka PAPP-A i przedstawiający te stężenia jako wielokrotności mediany - MoM, dla odpowiedniej wielkosci płodu z uwzględnieniem rasy, wagi, rodności czy palenia tytoniu przez ciężarną, wykonywany zgodnie z kryteriami FMF Fetal Medicine Foundation przy wielkości ciemieniowo-siedzeniowej płodu - CRL pomiędzy 45-84 mm. * Test potrójny badający poziom hCG, AFP i estriolu wykonywany pomiedzy 15 a 18 tygodniem ciąży * Test zintegrowany * Standardowe badanie USG w ciąży * USG 4D * Badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego * Przepływ przez zastawkę trójdzielną źródło wikipedia A o tym x-landerze to siostra mówiła jeszcze, ze najlepsze są te z pompowanymi kółkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no wlasnie - i wydaje mi sie, ze usg 'prenatalne' 'genetyczne' czy jak je zwal wszyscy standardowo robia - to czy sa mniej czy bardziej wnikliwie przeprowadzone to kwestia umiejetnosci i zaangazowania lekarza. Takie badania nie pozwalaja na stowe wykluczyc wad genetycznych, bo potencjalnie mozna miec kosc nosowa, fald karkowy statystycznej grubosci i prawidlowo zbudowane serce, a i tak miec wade genetyczna. Prawidlowy wynik usg znaczaco zmniejsza to ryzyko - wiadomo - ale 100% pewnosci nie daje. Ale ja i tak wierze, ze nasz lipcowkowy team okaze sie fartowny i wszystkie szczesliwie urodzimy zdrowe dzidziole :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję tej dziewczynie, ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego bólu.. Po poronieniu ciężko mi było dojść do siebie a tutaj.. Nawet nie będę wchodzić na kwiecień. W tym roku już dość tragedii.. U mojej koleżanki, o której Wam pisałam, było podobnie. Chodziła do lekarza, który ma najlepszy sprzęt w mieście (dziani rodzice mu pomogli), jej ciotka tak strasznie go zachwalała. Często o nim było słychać, że czegoś nie wykrył, że coś tam źle zrobił, ale kobiety dalej do niego chodziły, bo to pewnie plotki. Dopiero moja gin na swoim starym sprzęcie wykryła, że coś jest nie tak z serduszkiem. I skierowała szybko na cc. Ona mi opowiadała, że jej USG trwało max 15 minut, chwila moment i już po. Moja to trzy razy tyle mnie trzyma na USG. Także jak lekarz dobry to i na starym sprzęcie wykryje jakieś niezgodności, ale niestety nie zawsze da się je wykryć. Ja o tyle jestem spokojniejsza, że w szpitalu byłam badana i także wszystko było ok, więc mam nadzieję, że tak zostanie. Moja gin też wydaje się być dobrym lekarzem, więc tak jak Stella napisała, tyle ile mogłam zapewnić to zapewniłam. I ja też wierzę, że jesteśmy farciary i nie będzie tutaj żadnych przykrych wiadomości, ale same pozytywne przypieczętowane zdjęciami ze ślicznymi Maleństwami i szczęśliwymi mamusiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, o, to mam nadzieję, że to był dobry wybór. Nas łóżeczko plus materac wyniósł jakoś ponad 300zł, ale prawie tyle samo wyniósł nas komplet pościeli dla Małego. W sumie to nie nas tylko jego babcię, bo nawet 1zł nie pozwoliła nam w sklepie zapłacić. Ostatnio ciągle budzę się plecach, chyba zacznę budzik sobie nastawiać bo inaczej to nie da rady upilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina - właśnie tak! :-) Co do x-landera - moi znajomi mają i koleżanka była niezadowolona z szerokości wózka - mówiła, że jest za szeroki, żeby mogła np. wjechać nim do sklepu spożywczego, podczas gdy druga koleżanka (z Teutonią) wjeżdżała na luzaku. Nie wiem, na ile jest to istotne, ale słyszałam, więc uprzejmie donoszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa - a czy Ty wiesz, że Twój suwaczek mówi '2 miesiące i 1 dzień do narodzin'?! To prawie zaraz :-) Ja śpię na obu bokach, czasem też się przekręcam na plecy, ale za to nie przekręcam się już na brzuch, bo się nie da ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella tu jest taka stronka o tych badaniach genetycznych https://www.szpital.zabrze.pl/genetyka/?page_id=48 to są badania genetyczne za 1 razem pobierają krew matki + usg i sprawdzają czy dziecko nie ma zespołu downa pakisona i jeszcze 1 chorobę. W moim przypadku wyszło że ryzyko wystąpienia wynosi 1:20.000 ale nie że wogóle. Serce jest badane szczegółowo na połówkowym, ale moja gin też za każdym razem sprawdza czy ok. Ja też wierze że każda z nas będzie szcześliwą mamusią, i to już nie długo :) a tak na marginesie to jak czytałam tamte dziewczyny to widziałam że miały maila zrobionego i tam wysyłały zdjecia swoich pociech, każda znała login i hasło, też nie jest to zły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa ok, Ty PAPP-a robiłaś. Ja nie robiłam - robiłam tylko usg, bo w LuxMedzie nie mają PAPP-a w ofercie, a mój gin powiedział, że przy dobrym wyniku usg nie ma co robić, bo zdarzają się wyniki fałszywie negatywne i generalnie ten test działa na czystej statystyce. Gdyby był w LuxMedzie, to pewnie bym go zrobiła, a tak jakoś zrezygnowałam. Natomiast Twój wynik PAPP-a jest full wypas, więc możesz spać spokojnie jak niemowlę :-) Ja w ogóle dopiero w 20 tc poszłam na usg do mega speca, w 12 tc byłam u niezłej gin, która zbadała kość nosową i przezierność, ale np. o przepływach nic mi nie powiedziała. W 30 tc idę znowu do tego mega speca, a ewentualne kolejne usg, gdzie się sprawdza łożysko, przepływy itp. zrobię już w LuxMedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne łóżeczko - takie śmietankowe - ja właśnie potrzebuję łóżeczka w kolorze śmietanki. Ono jest w jakimś sklepie, czy tylko na Allegro? (bo ja lubię pomacać przed kupieniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się myśleć pozytywnie i obiecuję sobie, że nie będę już czytala takich smutasów bo później po nocach nie śpię:/ dzięki za wszytskie opinie o wózku:) znowu zaczęły mnnie boleć nogi w nocy i już mnie to strasznie wkurza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się myśleć pozytywnie i obiecuję sobie, że nie będę już czytala takich smutasów bo później po nocach nie śpię:/ dzięki za wszytskie opinie o wózku:) znowu zaczęły mnnie boleć nogi w nocy i już mnie to strasznie wkurza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella co do badań ja dostałam skierowanie z NFZ więc je miałam zrobione, ale gdybym miała za nie płacić to pewnie też bym ich nie robiła, bo trochę to kosztuję. W 30 tyg też się robi prenatalne, ale NFZ już nie finansuję, ale moja gin. powiedziała że mi zrobi jak będę na następnej wizycie, ale skoro połówkowe jest najważniejsze i było ok to napewno tak będzie, A co do łóżeczka ja je widziałam u nas w sklepie na żywo, fajne jest szczerze na początku podobało mi się też takie ż żyrafką jak pokazywały dziewczyny, ale na allegro nie ma z tym łóżeczkiem kompletu taki co by mi się podobał. U nas te łóżeczka są bardzo drogie te białe coś ok 300 zł z szufladą mniej bez, ale gdzie materac i gdzie reszta na allegro wychodzi zdecydowanie taniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella a no właśnie wiem. A u mnie jeszcze jest możliwość wcześniejszego porodu, bo ja do końca maja biorę tylko leki a później już tylko na obserwacji mam być. Moja gin powiedziała, że ze wszystkich sił postara się przytrzymać nas chociaż do połowy czerwca, i wtedy mogę rodzić i ona będzie zadowolona. Leci ten czas ;) Iza, to był by dobry pomysł. Tam byśmy mogły jakiś zawsze kontakt do siebie zostawić, bo jeszcze trochę i zacznie się wielkie "rozpakowywanie" a ja nie mam neta w telefonie, i nawet nie będę miała jak się pochwalić albo chociaż poinformować, że wszystko ok. A tak chociaż sms'a będzie można skrobnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, założyłam nam adres e-mail do przesyłania zdjęć itp. rzeczy, których nie będziemy chciały zamieszczać na ogólnodostępnym forum. Adres e-mail: lipiec2012@o2.pl Wysyłajcie tam mejle - w tytule mejla login z kafeterii, a ja Wam zwrotnie odeślę hasło do skrznki. Żeby nie było "podszywów", po wysłaniu mejla, napiszcie na naszym forum, że mejl poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzućcie jeszcze tylko okiem na naszą tabelkę - czy wpuszczamy wszystkie dziewczyny na mejla, czy są jeszcze w tabelce takie, które w ogóle z nami nie piszą? NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ********************************************************* **< br /> madziaz...........24.........27.09.2011.........29.06.201 2.....Wiktoria luna0207...........27.........25.09.2011........02.07.201 2......Jagoda lipcówka.kasia....26........03.10.2011.........04.07.201 2..... Adaś Ola_Fasola.........? ..........?.................... 06.07.2012.......Emilia tusiana............22.........27.09.2011.........06.07.20 12..... neli8...............23..........30.09.2011........07.07.2012 .......Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........07.07.201 2.......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011.........07.07.2012.. ...Synek Diamondxstar....22........05.10.2011...........10.07.2012 ....Liwia Aaannneeetttaaa..31........06.10.2011........10.07.2012.. . .Mikołaj jolla25..............31.........05.10.2011.........12.07. 2012....Kacper Kikaa84............27........05.10.2011..........13.07.20 12.....syn Kalla...............33.........09.10.2011.........15.07.2 012.....synek elita83.............28........10.10.2011..........16.07.2 012.....syn kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek Lipcówka2012.....33........11.10.2011.........17.07.2012 .....Synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011......17.07.2 012.....córeczka? małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.20 12.....Synek SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś Pigułeczkaa.......27........13.10.2011........19.07.201 2......Małgosia justysia88..........23........13.10.2011.........21.07.20 12.....Zosia izzkka77...........23.........12.10.2011.........23.07.20 12.... Daria Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.20 12. ....Zuzia weronikakrz......29.........17.10.2011.......23.07.2012. ...Aleksander Efciaczek..........29.........17.10.2011.........24.07.20 12.....Siusinka amiaga............ 34.........18.10.2012........ 25.07.2012.....córeczka iwkas847.......... 20......... 18.10.2011....... 25.07.12........ Iwona Nenia...............24.........19.10.2011.........25.07.2 0 12.....Córunia Fressia.............31.........21.10.2011.........26.07.2 012.....córka oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011.......26.07.2012. .....syn Stella Polare.......29.........26.10.2011.......29.07.2012.....chłopak strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012.....Damian kuleczka@13......31.........22.10.2011...... .29.07.2012.....syn Neonka1935.......31.........21.10.2011........30.07.2012. ...Antoś Kropelka03........28........16.10.2011........03.08.2012. ....Kluska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wszystkie z nami piszą tylko przez tą majówkę 3/4 wywiało gdzieś:) Ja już wysłałam maila i czekam na hasło. Ja też nie mam internetu w telefonie więc ja też nie będę miała jak się pochwalić, a uwierzcie mi że tutaj na forum napewno będziemy chciały wiedzieć że u poszczególnych dziewczyn jest wszystko ok i że się rozpakowały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×