Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Cześć dziewczyny :) Ale mi wczoraj młody szalał podczas grila tak się napinał i wyginał że myślałam że mnie zaraz rozsadzi- napinał się w górę i w dół jednocześnie a za chwilę tak napierał w dole aż miałam wrażenie że zaraz mi nogę wystawi przez ci*pę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - chciałabym Wam polecić - jako dodatkowe do poczytania - forum "Mamy Lipcowe 2012" na www.gazeta.pl Trzeba wysłać mejla zgłoszeniowego i czekać na przyjęcie - forum jest zamknięte i są na nim różne wątki na różne tematy - czyli inna formuła niż nasze pogaduchy tutaj. Bardzo fajne. Obejrzałam wczoraj The Vow (I że Cię nie opuszczę aż do śmierci) - fajny film, na końcu hormony zafundowały mi 10 minutowe buczenie - ku uciesze mojego męża :-) Ale jest dziś gorąco - normalnie total! Wyjdę do parku chyba tak jak wczoraj - koło 15, jak już przejdzie pierwsza fala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:)): neli8 ahahhahha:):)): mi tez maly daje po zebrach albo po cewce moczowej....ale nogi przez pipe jeszcze nie wystawia ahhahaah_:):) no jak tam dlugiiii kwietniowo-majowy weekend mija'??? ja wczoraj szafe porzadkowalam, zimowe rzeczy do pudla, letnie, ktorych na pewno nie zaloze tez i tylko na widoku ladnie ulozone i powieszone to co bede mogla na siebie wlozyc.komoda z szufladami dla dzidzi oprozniona i wymyta (brudna nie byla, no ale na nowe, szyste ciuszki itp to wyczyscilam), juz tam pare rzeczy siedzi. no i zaczelam prac. najpierw "ubranie "kolyski , kocyk letni i kolderka, teraz w pralce sie kreca ubranka ter z dlugim rekawem... takze powoli sie przygotowujemy:):) zadowolonam bo znalazlam za pare groszy koszule nocna i podomke do szpitala!, tylko takie beznadziejne miala koszula wstazki ..to odprolam i wszylam wstazke i kokardke pod biust:) no supcio wyszlo:) mam pytanko: jakie macie staniki do karmienia?? bo ja mam 3 po pierwszym dziecku, 2 bniale i jeden rozowy, ale one sa takie .... nie wyjsciowe...w lecie do kiecki albo koszulki lekkiej nie zaloze, bo takie sa.. babcine... wiec kupilam taki z mikrofibry ladny stanik , z odpinanymi ramionczkami, w sumie bedzie mozna w nim karmic... co wy na to??? pokazcie jakie macie staniki!bo sie zastanawiam wlasnie czy kupic takie zwykle, czyjednak specjalne do karmienia, tylko sie boje ze takie abrdziej ladne to beda drogie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale piękna pogoda, ja dziś wyprałam pościel a kołderki wietrzą się na balkonie:) Dostałam dziś paczkę z rzeczami do szpitala, kupowałam drugą piżamkę 2 staniki do karmienia i te podpaski bella, ale faktycznie są duże, hehe i majtki poporodowe. i małej kupiłam 2 pieluszki tetrowe we wzorki, a niech ma chociaż 2 ozdobne, a reszte kupię zwykłe białe. I dostałam pomadkę gratis. Po wypłacie ciąg dalszy rzeczy do szpitala i już muszę te rzeczy kosmetyczne kupić dla dziecka, A co do materacyków to dzięki, to kupimy ten w którym jest kokos-pianka-gryka Aha ostatnio widziałam się w sklepie ze znajomą ona ma kilku miesiączna córeczkę i mi mówi żebym kupowała smoczki i butelki w aptece z atestem a nie przez allegro bo to są rzeczy 1 kontaktu i nie wiem czy na allegro jest atest. Ja tam będę napewno na allegro zamawiać ale tak ogólnie piszę że ludzie mają różny pogląd na dane rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe izka chyba kupowałasmy u tego samego sprzedawcy bo ja tez dostałam pomadkę. Dzis też przyszła mi paczka z allegro z mata edukacyjną, projektorem itp. Wieczorem jak tylko trochę sie ochłodzi pójdę do sklepu po baterie. Kurcze a pranie to nie wiem kiedy będę robić chyba po wszystkich remontach. W sobotę zalałam telefon. A dzis mój dzwoni z Rumunii, że wpadł do strumyka i zalał telefon i aparat. taa nieszczęścia chodzą parami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zrobiłam przegląd ciuchów w zapomnianej letniej walizce i zlokalizowałam 2 letnie sukienki i 1 bluzkę, w które wchodzę na luzaku z brzuchem. Hurra! Do tego spódnica z pasem - nowy nabytek z C&A + ze 3 bluzki bez rękawów w wielkim rozmiarze - planowany zakup w H&M i już chyba jakoś ogarnę te ciepłe miesiące :-) Rzeczy do szpitala zamówione mi wciąż nie przychodzą - już się trochę wkurzam i interweniuję. Z atrakcji - wybrałam sobie zabiegi w SPA. Z pójściem poczekam jeszcze miesiąc - mam karnet ważny do końca czerwca, ale ze względu na nakaz leżenia, zamierzam go wykorzystać w jak najpóźniejszej ciąży - zrobię sobie jakieś czyszczenie, maseczkę, mani, pedi i karnet pójdzie. Nie wiem jak jest w z masażami w ciąży - na wszystkie można, czy na niektóre nie? Miałyście? Musi być łóżko z dziurą na brzuch, czy jakoś Was kładą bokiem i masują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wylicytowałam matę z fisher prica używaną zaoszczędziłam ponad 100zł:) Czaje się jeszcze na leżaczek-bujaczek też z fisher prica taki do 18kg istotne dla mnie bo większość jest do 9kg no i zostanie jeszcze łóżeczko z całą wyprawką i wanienka i to wszystko no chyba, że znów wypatrzę jakąś okazję na allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella, ja sie z toba do tego spa laduje!!!! nie ma wypros:) na allegro zamawialam u rodzyneczki, kruszynki (i jakies tam cyferki) i michald 79 chyba wszystko bylo ok dzis przyszla 3cia paczka, ale to brat odebral, bo siostra u przyszlych tesciow siedzi na prawie majowce wiec paczki pewnie nie otwieral, bo niekumaty,zreszta po co ma otwierac a w paczce maja byc wlasnie majty i podpaski, kosmetyki dla dziecka...i wlasciwie to juz nie pameitam.. aha materacyk do wanienki, smoczek.termometr.... no i w sumie wiekszosc rzeczy juz mam.. jeszcze tylko posciel dla dzidzi w proszku!!! dlatego wlasnie wzielam koszule do karmienia i chce do nich zamocowac takie guziki.. jak sie ne nazywaja.. takie klik-klaki , bo sie pamietam otwieraly i mi cyce wychodzily na wierzch ahhahaha milka , no licytuj , licutyj.... ciostra licytowala rybaczki ciazowe ale raczej nie wylicytowala..pewnie ktoras z lipcowek ja przebila ehhehe:):) a wiecie ze bluzka-tunika ktora kupialm na targu io chinczyka za 3.5 (euro , czyli jakies 14 zl) z super miekkiego materialu.. byla na mnie spocio luzna pare tygodni temu.. a w sobote zalozylam bo cieplo bylo ze hej a ona leciutka.. a tu opieta juz prawie na brzuchu.. zonk:):):) no ale to nie jest ciazowa tlko normalna, wiec bedzie i po porodzie:) o wlasnie MILKA i wanienka mi potrzeba , ale to w ikei chyba kupie , chyba ze siostre zapytam ile kosztujua takie zwykle plastikowe w sklepach z takimi art.gosp. domowego.. zazwyczaj maja oprocz misek , salatwerek i desek do krojenia to maja zwykle, tanie nocnikki i wanienki... tylko ze jak to ona wysle.. eee chyba trzeba bedzie kupic tutaj i juz. ah STELLA, ja bylam na masazu w ciazy z pierwszym i wymasowala mnie cala , az mi sie niechcialo z tej lezanki wstawac.. na boku jakos tam lezalam.. to byl zwykly masaz rozluzniajaco-relaksujacy... na pewno takiego masazu co ci chinka po plecach depcze to nie mozesz zrobic:):):)tylko takie wlasnie rozluzniajace, relaksujace, ujedrniajace lekkie.. zeby nie bylo wielkiego bum bum.. i na pewno brzucha nie daj bardzo masowac.:) LUNA wlasnei co za projektor?? taki co na suficie w nocy swiatelka robi??no z praniem poczekaj az skonczysz roboty w domu, bo tak to ci sie wszystko zakurzy! IZZKKA77 .. no nie wiem co to z tym atestem.. przeciez juz produkty same w sobie maja atest.. avent ma atest i canpol i inne.. wiec co to za roznica czy sie kupi w aptece, czy w carrefourze czy na allegro..? moze ta kolezanka to niekumata i nie wie ze sie na necie oszczedza?moze myslala ze jakies chinskie smoczki kupowalas?? no nie wiem nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanik fajny, potem będziesz wyglądać jak ta mamuśka na zdjęciu, ja mam tańsze zobaczymy potem jak zdadzą egzamin. A co do tego atestu mi się też tak wydaję, że to są normalni sprzedawcy tylko że na allegro prowadzą swoją działalność i tyle:) Ale wysłuchałam i tak będę robić swoje:) A ja z ciuszkami też czekam aż łazienkę skończymy, już nie długo ale automat będziemy mieli dopiero w czerwcu, teście chcą na raty wziąść, bo chcieli wozek kupić, ale że już zamówiony to automat wezną, a moi rodzice dali kasę na łóżeczko tylko narazie nie umiem się zdecydować na jakie taki wybór masakra:) Projektor fajny, ciekawe czy dziecko się przy tym uspokoi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie! Jestem po wizycie :) Filip nisko ułożony, gotowy do startu, ale szyjka na szczęście długa i zamknięta :P więc postępu nie ma. Dostałam inny lek. NITRENDYPINA się nazywa. Fenoterol idzie w odstawkę, bo marnie działał. No i za dużo dziś nie widzieliśmy niestety :( Ale za to nasz syn całkiem pokaźnych gabarytów jest i waży całe 1800g. :) Więc jeszcze pewnie z tydzień i dobijemy do 2 kg. Oby jak najdłużej. A przez niskie ułożenie muszę się oszczędzać i więcej leżeć, bo Mały będzie napierał na szyjkę. Za tydzień mam pobranie wymazu po antybiotykach, więc zobaczymy jak z bakteriami sytuacja wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka - ale wielgaśny jest! Super! Jak ja bym chciała być chociaż miesiąc do przodu - czyli w takim tygodniu co Ty :-) Ja nie mam żadnego stanika do karmienia, bo nie wiem, jaki rozmiar kupić Przed ciążą miałam 75B, w jakimś 2 mcu kupiłam 80C i cycki mi już z niego wyłażą. Nie mam pojęcia, jaki będę miała później rozmiar. Do szpitala jest potrzebny taki stanik? Czy mogę sobie później kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella Ty byś chciała być w moim tyg, a ja też chciałabym być o miesiąc do przodu. Muszę dotrwać chociaż do 34 tyg. A co do stanika to ja też nie bardzo wiem jaki rozmiar zakupić. Na razie biust zatrzymał mi się na 70C, ale jak dojdzie mleko to chyba jeszcze trochę napęcznieje. Więc wstrzymuję się jeszcze. Te staniki do karmienia zazwyczaj są nieusztywnione więc jak będę zamawiać a nic się nie zmieni to zamówię 75C, w nieusztywniony stanik wejdzie trochę więcej cyca :P I w szpitalu nie musisz mieć stanika, to tylko dla Twojej wygody i żebyś nie czuła się skrępowana, bo jednak będzie Ci wyciekać, a wkładki też w coś musisz wsadzić. MAM PYTANIE, czy Wy też czasem czujecie parcie na szyjkę? Zastanawiam się czy tylko ja tak mam przez te niskie ułożenie, czy to normalne odczucie. A może to moja paranoja :P No i czytam ulotkę tego leku, który dostałam od swojej ginekolog. Jest tam napisane, że nie powinny go zażywać kobiety w ciąży, bo powoduje wady rozwojowe u płodu. Boję się go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka - zapomniałam o tych wkładkach laktacyjnych. Jak tak to rzeczywiście kupię jakiś stanik jeszcze przed porodem - do szpitala. A kolejne kupię już po powrocie do domu - mam centrum handlowe 10-15 minut od domu (piechotą przez park), więc nawet w trakcie spaceru z wózkiem mogę się mężowi urwać i polecieć na zakupy ;-) Zrobiłam już sobie plan wyprawki ciuchowej dla dzidziola - za 3 tygodnie po usg idziemy na zakupy. Z wyprawką też ustaliłam, że na razie kupię basic, a potem zobaczę co mi najbardziej pasuje i najwyżej dokupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i ja nie czuję żadnego parcia na szyjkę. Ja czuję jedynie co jakiś czas ból w podbrzuszu jak na okres (ale delikatniejszy) + jak chodzę albo siedzę, to brzuch jest sztywny (ale nie jak kamień, po prostu twardy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z lekami nic Ci niestety nie poradzę, te dylematy każdy musi sobie rozstrzygnąć na własny użytek. Ja początkowo brałam duphaston, gdzie na ulotce jest ryzyko spodziectwa u chłopców - bałam się, ale brałam, bo kazali. No a teraz mam nadzieję, że nam się pofarci i żadnego spodziectwa nie będzie. Teraz biorę nospę i luteinę - luteiny jakoś się nie boję, nospa wiem, że może spowodować obniżone napięcie mięśniowe u dziecka, co nie za bardzo mi się podoba, ale uznałam, że wolę to niż przedwczesne skrócenie szyjki i poród. Eh ciężka ta ciąża, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella no ciężka. Zawsze wydawało mi się, że w ciąży to się po prostu jest i nie ma się żadnych problemów zdrowotnych związanych z ciążą. A tu ciągle wiatr w oczy. Też brałam duphaston i pozostałe leki, więc miejmy nadzieję, że to nie wpłynie w żaden sposób na Maluchy. A ten lek mąż kazał mi brać, chociaż kilka dni, dopóki macica się nie uspokoi całkowicie. Chociaż szczerze mówiąc jakoś nie widzi mi się, że się uspokoi. I włączył mi się 100% instrynkt macierzyński. Dziś oglądałam filmik z 31 tyg. wcześniaczka. Boże jakie to jest malutkie i piękne. I pomyśleć, że takie małe bobo siedzi tam w brzuszku :) nagrywam mu właśnie płytę Arki Noego i już mam w oczach jak jedziemy na wycieczkę całą rodziną, a z tyłu Fifiś śpiewa :) Ahhhh... :) stał się taki realistyczny ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś tak mam, że zawsze czytam ulotki leków, więc już przeszłam etap stresu z powodu potencjalnego spodziectwa. Ale zdecydowałam się to brać i po prostu mam nadzieję, że mojemu maluchowi będzie to oszczędzone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta, z zgagą to różnie raz jest a raz jej nie ma, piję wodę, bo maślanka nie pomga i gin podsunęła wodę. Co do puchnięcia nóg to już się zaczęło i obroczkę też zdjęłam, co by mi jej nie musieli rozcinać, ale kupiłam za 17 zł w CCC srebne obrączki, nawet źle nie wygląda... Ale w niedzielę córcia wyciągnęła mnie na lody przeszłm w obydwie strony nawet nie 1 km i ledwo doszłam do domu. Masakra też tak macie? Nogi jak bańki staopy piekły i nie miałam siły siebie nieść :-P Polecam film pt Pierwszy krzyk, pokazane jest cud narodzin w różnych kulturach. Ja też muszę jeszcze materac kupić, więc super że ktoś podda łtemat, u córy miałam na pewno z kokosa, ale jak polecacie ten 3 składnikowy to taki kupię. Elita, biustonosz supeeeer. Mrka duży ten Twój facet, a co do staników, to dziewczyny są te co się trochę same regulują, ja mam z Triumph dałam 100, ale łażę wnim od stycznia i cały czas cycki się mieszczą :-P. A teraz znalazłam w sklepie z ciuszkami dla mam w ciąży nza 25zł. Poszukajcie może takim rozciągających się, bez fiszbin. Ja polecam mam dwa i są ok. Marka parcie na szyjkę też mam, tak jakby maleństwo kopało czy pchało. Jest to takie mocne kłucie? Coś takiego, a Ty jak to czujesz? Jak nie jesteś pewna leku to zadzwoń do lekarza, nie bierz dziś i jutro się skontaktuj albo pojutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta to takie wrażenie jakbym miała tam tampona źle wsadzonego :P nie boli, ale to takie specyficzne uczucie rozwierania, nie wiem jak to wytłumaczyć. Co do leku to wzięłam go dziś, bo mam zaufanie do swojej lekarki i wierzę, że wie co robi. Ten lek podawali kobiecie, która leżała ze mną w sali. Niestety u niej to były skurcze porodowe i urodziła. W 35 tyg. przez cc. Podobno dzidzia zdrowa. Ja wierzę, że dotrwam do 35 tyg chociaż i też urodzę zdrowego i dużego chłopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella będzie dobrze. Ja raczej nie czytam ulotek, raz przeczytałam ulotkę kropli do nosa, a tam było napisane, że u dzieci może spowodować zatrzymanie wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja tylko na chwilkę - zaraz wybywamy na ryby :) A najsampierw chciałam życzyć STELLI wszystkiego Najlepsiejszego z okazji urodzin które niedawno obchodziłaś :) Jesteśmy z jednego rocznika :P U nas weekend szalony, ciągle gdzieś jeździmy :) ciągle w ruchu :) Siusince musi się podobać no bo w końcu to całodzienna nieustająca kołyska :P Jeśli chcecie nas podejrzeć - to wrzuciłam kilka fotek na bloga http://handmade-by-efciak.blogspot.com/2012/05/duuuuugi-weekend.html Oczywiście z telefonu, bo kto by zabierał ze sobą aparat ?? No my nie :P Jest zbyt ogromny, nieporęczny i zabiera za dużo miejsca :P Marzę o nieskompliwanej małpce którą wrzucę do torby i zapomnę, ze tam jest :) Na fotkach wyglądam oczywiście jak własna ciotka :P ale nie umiem pozować do zdjęć :) a brzuch mam wielkości sporego arbuza!! W 29 TC hehe :) podobno druga ciąża tak ma :P i tak będę zeznawać PRzypomniało mi się, że z rzeczy przydatnych - warto zaopatrzeć się w spory zapas jednorazówek :) jeżeli nie chcecie latem biegać co chwila do kosza na smieci ze śmierdzącymi, wychodzącymi o własnych siłach pamperami :P Oczywiście da się bez nich przeżyć :) ale dzięki nim nie mieliśmy problemu ze smrodkiem :) Zmykam nas pakować, bo będą jaja jak znowu nie zabierzemy robali :P Bawcie się dobrze :) odpoczywajcie i nabierajcie sił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciaczek - to nie jestem jedyna w tegorocznym '30 team' - od razu mi razniej :-) Dziekuje za zyczenia! Zdjecia super - Twoj brzuch jest mega giga, ale za to cala reszte masz chuda, wiec extra! Milego dnia baby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×