Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

No, no 4800 to już przesada :p chyba tylko cesarka w takim wypadku, ja mam nadzieje ze bedzie tak jak mowi moja gin czyli okoli 3500 do porodu powinna miec i ani grama wiecej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka to daj znać po ktg jaka decyzję. Ja kupiłam rożek z całym zestawem z łóżeczkiem, przyda się to przyda, nie to będzie służyć w chłodne dni jako kołderka, albo podkład żeby dziecko na czymś położyć, ale napewno się wykorzysta. Następna ma takie spanie, masakra tylko pozazdrościć, a kto wam potem będzie wstawał jak dziecko będzie, hehe:) Szczęsliwa nie obraz się ale twój lekarz jest jakiś nie teges jak przy 30 stopniowym upale można dużo nie pić??? A ja też jestem cała popuchnięta, chyba ta pogoda też ma wpływ na to, dziś znowu twarz i ręce najbardziej eh;/ Kurcze 4800 ale klocek:) A co do wagi to któraś pisała chyba Marka, że niby małe dzieci się lepiej rodzi, ale duże dzieci się lepiej na rękach trzyma:) A ja dziś na 17.45 do lekarza mam nadzieję że będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella a co do wózka to na czerwcówkach czytałam, że 1 też zwlekała z wózkiem, a musiała urodzić wcześniej i jest teraz z dzieckiem w domu i czeka na wózek i jest trochę uwięziona, ale to też zależy od sklepu bo my na nasz czekaliśmy ponad 5 tyg, a są takie że od ręki kupujesz. Ale słuchając naszych babć czy cioć to one nie mogły kupować nic przed porodem, więc kupowały wszystko po, więc my mamy się lepiej, że możemy same sobie wybrać a nie zdać się na łaskę męża i mamy albo teściowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MELDUJE SIE I JA NA KTG PARE SKURCZOW WYSZŁO ZROBIŁA MI USG WODY CZYSTE I PRAWIDŁOWE POKAZAŁA MI SIUSIORKA NAPEWNO CHŁOPAK POMACAŁA MI BRZUCH STWIERDZIŁA ZE GŁOWKA JUZ BARDZO NISKO SZYJKI NIE SPRAWDZAŁA ALE W PIATEK JADE DO NIEMIEC NA WIZYTE TO NAPEWNO MI DOKŁADNIEJ SPRAWDZI U WAS UPAŁY A U MNIE 21 STOPNI TAKZE DA SIE WYTRZYMAC WCZORAJ BYŁO PRZYTULANKO Z M AZ CZŁOWIEK SIE LEPIEJ CZUJE JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC TEGO MOJEGO SYNKA MAM NADZIEJE ZE MOZE ZROBI RODZICOM NIESPODZIANKE I URODZI SIE 2 LIPCA NA ROCZNICE SLUBU TO JUZ BEDZIE SIODMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikakrz - tez bym chciała urodzić dziecko 2 lipca :D Mój pierwszy synek sie wtedy urodził 6 lat temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzka on mi to powiedzial na ostatniej wizycie, ze po prostu jak zaczne puchnac to zeby ograniczyc picie po prostu, nie mowil nic o upalach, dwie godz a ja juz sie ze wszystkim uwinelam, ale zdolniacha ze mnie ha ha :D marka to czekamy z niecierpliwoscia na wiadomosci czy to juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś trochę pracowych rzeczy poogarniałam i rozpracowałam wszystkie formalności, jakie trzeba ogarnąć po porodzie, czyli: - zgłoszenie urodzenia dziecka w urzędzie miasta - zgłoszenie dziecka do zusu w pracy - zgłoszenie do zusu mojego macierzyńskiego (muszę sama - dz. gosp.) - becikowe - dowód osobisty dziecka do podróżowania po UE - paszport dziecka do podróżowania poza UE Myślę, że najpierw zrobimy dowód (jest na 5 lat), bo pewnie w październiku będziemy chcieli gdzieś wyjechać, a z paszportem się wstrzymamy, bo podobno wydają go na 12 miesięcy, a póki co nie zamierzamy zmieniać z dzidziolem kontynentu ;-) Porobiłam już sobie nawet foldery z formularzami do wypełnienia - ze strony urzędu miasta - widać, że brakuje mi roboty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella jakie papiery trzeba miec do becikowego i czy nalezy sie kazdemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaz: Przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka - tzw. becikowe. - czas na zgłoszenie 1 rok od daty urodzenia, ale tak naprawdę jak najszybciej, bo w tej chwili należy się każdemu, ale jest nowy projekt uzależnienia becikowego od poziomu dochodów na członka rodziny - może zgłosić matka albo ojciec - trzeba przedstawić: 1.wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (wzory dostępne na stronach urzędów miast), 2.kopię dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość osoby ubiegającej się o wypłatę świadczenia (oryginał do wglądu), 3.kopię skróconego lub zupełnego aktu urodzenia dziecka wraz z numerem pesel (oryginał do wglądu), 4.zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną, potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczna nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu - od 1/01/2012 zaświadczenie musi być zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik do ustawy czy rozporządzenia! (wzór dostępny na stronach urzędów miast), 5.pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców). Ww. becikowe należy się każdemu - 1 tysiak - niektóre miasta / gminy przyzają dodatkowe świadczenia, ale to już każda musi sobie sprawdzić u siebie (ja ustaliłam, że należy mi się 1 tysiak i tyle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella Polare - rzeczywiście takiemu maluszkowi do 5 roku zycia wystarczy wyrobic dowód osobisty i mozna z nim podróżowac po wszystkich krajach UE. Dowód dla dzieci (i dla dorosłych) jest za darmo z okresem ważności 5 lat, zas paszport kosztuje 30 zl i jego termin ważności to 12 miesięcy. ...ale mam dziś lenia... chyba przez tą upalna pogodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed becikowym trzeba zgłosić urodzenie dziecka w urzędzie miasta - w terminie 14 dni od dnia urodzenia. Może to zrobić ojciec albo matka, potrzebne są: 1. zaświadczenie ze szpitala o narodzinach dziecka (powinno zawierać datę i miejsce urodzenia dziecka) 2. skrócony odpis aktu małżeństwa 3. dowody osobiste obojga rodziców. Urząd na tej podstawie sporządza akt urodzenia, ale jeszcze bez numeru PESEL. O zgłoszeniu urodzenia dziecka urząd informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który nadaje PESEL z urzędu - ma na to 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za informacje o becikowym :-) jeszcze zobacze czy.mi sie nalezy bo ja jestem za granica ibede musiala skoczyc do mojejbylej ginki prywatnej powinna mi wydrukowac ze u niej bylam przed 10 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie dowiedzielam ze znajomego zona urodzila w srode tydzien temu a miala termin na 24.06 i mala miala 3040g i mowi ze dzien przed porodem spuchla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka i co bedziesz robic jutro ktos mial moze z nia kontakt miala sie odezwac po 17!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u teścia na 50 urodzinach. I wiecie co? GÓW.NO... W tym tygodniu jeśli się sama nie rozpakuje to mnie nie rozpakują. W czwartek za tydzień mam wizytę- jeśli Filip mało przybrał to dopiero będą działać. KTG jak to powiedziała lekarka NIEMAL IDEALNE. Jeden skurcz przez 15 min :( Szkoda bo nastawiłam się i przygotował psychicznie na poród. Ale jeśli ma to pomóc memu synkowi to niech sobie tam siedzi. A ja popróbuję póki co przytulanek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to Cie Marka przecwicza - slaba ta koncowka. A ja w drodze na szkole rodzenia kupilam przewijak i 2 male reczniki z kapturkiem :-) Jeszcze wanienka i... wozek i lozeczko ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też po wizycie i moja lekarka wkońcu zrozumiała że taka jej uroda że tyle waży, ale nie ma zastrzeżeń do niej, dzisiaj kopała ją w ten jej sprzęt, hehe bawiła się pępowiną. Ogólnie ma 2100 i jeżeli urodzę w terminie to daje jej góra 2600 ale dla mnie najważniejsze jest to że rośnie, przepływy ma dobre i ogólnie jest ok. Za tydzień idę znowu na ściągnięcie krążka:) Mogła mi dzisiaj ściągnąć, ale bała się bo czasem jest tak że na drugi dzień można urodzić więc za tydzień:) Ale najbardziej przestraszyła się moich obrzęków, co prawda dziś to strasznie widać że jestem popuchnięta ale mówie jej żę to może pogoda i kazała mi zrobić badania czy nie mam białka w moczu. Pinia a co najlepsze kazała jeść dużo słodyczy, mówi że może w ten sposób mała trochę podrośnie, hehe ale ja co do tego to nie mam zamiaru się stosować i tak muszę coś zjeść codziennie chociaż małego, ale bez przesady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka będzie dobrze,może akurat Filip ci zrobi niespodziankę i wyjdzie wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Melduje sie 2w1 :) U mnie skurcze tez ustały, wszystko przez te leki na serce rozkurczowe co biore od 4 dni:( czy któraś z was bierze Isoptin na serce?? cos mi sie kojarzy ze ktoras pisala kiedys.... Ale coż widac tak mialo byc. Marka to witaj w klubie, w zeszlym tygodniu mialam skurcze takie silne jak do porodu i regularne i nafaszerowali mnie tabletkami i ustalo. tez mialam wczoraj nadzieje ze skieruje mnie moj lekarz do szpitala a tu tylko jeden maly skurczyk hehe :) cos czuje ze sie tak szybko nie rozpakujemy bo naszym dzieciaczkom jest w brzuszkach za dobrze:) ale w zeszlym tygodniu mialam 1cm rozwarcia a wczoraj mnie nie badala wiec nawet nie wiem czy sie cos posunelo:( wiec dzis sprzatalam w pokoju a jutro okna umyje, wszystko zeby przyspieszyc:) Fajnie macie, ja na przytulanki nie mam co liczyc, chyba ze z poduszka hehe :), ale w piatek moj wraca to sie zabawimy tak ze na pewno na porodowce wyladuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też muszę poczytać o tych wszystkich formalnościach po porodzie, załatwieniu macierzyńskiego, becikowego i wybraniu pediatry dla małej.. Byłam u mojej gin mam kolejne zwolnienie, może już ostatnie ?:P Tak my tu wszystkie tak chcemy rodzić od 37,38 tygodnia a to wcale nie taka prosta sprawa bo nie da się tego ani przewidzieć ani zaplanować, jak podczytuje czerwcówki to widze że to nie jest takie hopa siupa jakby się wydawało ;) Marka tylko się cieszyć że ktg wyszło ok:) a do przyszłego tygodnia może Filipek sam się zdecyduje, ale widacznie jeszcze nie czas i jest mu tam dobrze:) Izka to super że na usg wszystko ok, kruszynka Ci się szykuje, a my mamy termin na ten sam dzień, ja mam usg w poniedziałek to też się dowiem ile moja urosła, ze słodyczami przeginam ostatatnio nie mogę sie powstrzymać nie trzeba mnie namawiać. I też mi stopy spuchły bo ledwo sandały wcisnęłam i dłonie też jakieś takie spuchnięte się wydają, a podejrzewam że to dopiero początek tego puchnięcia ale co się dziwic jak takie upały i tyle dodoatkowych kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mam pytanie do mam które obecnie są na zwolnieniach chorobowych a później zamierzają iść na macierzyńskie. Czyli wszystkich zapracowanych ;) która zamierza zaraz po macierzyńskim wrócić do pracy? Będziecie korzystały z urlopu wychowawczego? Czy na razie nie wybiegacie tak daleko w przyszłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki ja oswiadczam ze jestem gotowa do porodu torba spakowana tylko jeszcze szczoteczka do zebow i szczotka do wlosow, gondola przygotowana dla mojego M no i nogi i ci*** ogolone no i jeszcze jedno moj M doszedl co szwankuje w aucie i mowi ze ja cos to jeden kabe trzeba przy kierownicy odlaczyc i jedziemy hehe takze dzis przytulanki i w nocy na porodowke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werkaa_a - ja wracam zaraz po macierzyńskim do pracy, a przynajmniej chciałabym. Z tego co się orientuję to mamy 20 tyg. macierzyńskiego i mozna jeszcze wnioskowac do pracodawcy o 2 tyg. dodatkowego urlopu macierzyńskiego, czyli byłoby 22 tyg... ja po pierwszym dziecku miałam tylko 16 tyg. i musiałam wracać do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalla z tego co zrozumiałam w tym roku jest 4 tyg tego dodatkowego czyli razem 24..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja od 1,00PLN BCM
Zapraszam, licytacja od 1,00 PLN bez ceny minimalnej Bluzka koszulowa ze stójką, rozmiar M, kolor beż, cienki przewiewny materiał http://allegro.pl/show_item.php?item=2433845940 UBIERZ SWÓJ BRZUSZEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werkaa_a - no to jeszcze lepiej, chociaż nie wiem czy az tak długo bede mogła być na macierzyńskim, czy szefowa nie bedzie na mnie patrzyć "spod byka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werkaa_a - doczytałam się "fakultatywna część urlopu macierzyńskiego przy urodzeniu jednego dziecka w 2011 roku wyniesie 2 tygodnie; w 2012 roku i w 2013 roku 4 tygodnie", czyli mamy 24 tyg. - miałas rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werkaa, ja wracam po tych 24 tyg + jeszcze wykorzystam najpierw zaległy urlop za 2012 bo za 2011 chyba mi we wrześniu wypłacą...zobaczymy. Stella, ja jeszcze nie mam wózka. Czekam na 2 połowę czerwca bo w sklepie ma być dostawa kolorów. Kasia, sama sie zabaw. A co :p w końcu przy orgaźmie też są skurcze macicy. Co prawda szyjki pewnie nie rozluźnisz ale zawsze to jakaś przyjemność. Nie spiesz się tak z tymi oknami skoro mąż dopiero w czwartek wraca (czy piątek?) Marka, przykro mi, że to jeszcze nie teraz, ale pociesz się, że podobno wywoływany poród boli bardziej (skurcze są bardziej dokuczliwe), no, chyba, że masz zzo to wtedy wszystko jedno Ciągle jeszcze też nie mam koszul nocnych do szpitala, staników do karmienia, leżaczka i laktatora..eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×