Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Ma_rka Ty mnie nawet nie denerwuj - mi na początku ciąży śniło się dziecko z zespołem downa. Co prawda dziewczynka, a u nas chłopak, no ale zawsze. Sny nie są prorocze, ok? A opowiadałaś mężowi co Ci się śniło (tzn. zanim jemu się śniło)? ;-) Oby_lipcóweczka - materac nie zmieści mi się do zamrażalnika :-) Mogę go jedynie odkurzyć niestety. Chyba że znacie jakiś inny sposób na roztocza? A co do główki, mój maluch też ma większą tygodniami niż brzuch i kość udową i też miałam zamiar się tym martwić, ale lekarz od usg jakoś nie był tym przejęty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :-) Byłam na IP, ktg w normie, jakieś pojedyncze skurcze po 30%, ale to bajka. Szyjka bez zmian, rozwarcie na opuszek czyli praktycznie żadne. Doktor powiedział: Proszę jechać do domu i cieszyć się ciążą :-) hahaha :-) i przyjeżdżać w razie skurczy albo po odejściu wód. I nospę dziś odstawiam, mówi że nie ma co się faszerować, mała sobie radę da :-) Pinna, a jak tam z wagą u Twojego maluszka??? Bo chyba się martwiłaś??? I cieszę się, że wszystko gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się 2 razy śnił poród, ale twarzy dziecka nie widziałam. I raz mi się śniła nasza córeczka jak leżała w łóżeczku, wypisz wymaluj cały tatuś, nawet miała piepszyk tam gdzie mąż, hehe i czarne włoski po tatusiu, ciekawe czy się sprawdzi:) A mnie dziś boli a raczej napiernicza w prawej pachwinie, że nawet leżenie nie pomaga a o chodzeniu nie wspomnę, czasem mnie tam bolało, ale dziś to już przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, bo to zupełnie normalne, że te wymiary odbiegają od siebie. Widziałaś gdzieś identyczne dwa dzieciaczki lub dorosłych o identycznie tych samych wymiarach? Nie ma sie czym martwić, wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski, jak miałyście wymaz na paciorkowca, to tylko z pochwy, czy też z odbytu? Bo mój lekarz zrobił tylko z pochwy i nie wiem, czy to dobrze, bo podobno robi się z dwóch stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piguleczka to pozostaje ci teraz tylko spokojne czekanie jak reszcie z nas :) ja mam wizyte w poniedzialek ciekawe co u mnie ;p chco pewnie powie ze jeszcze dlugo sobie pochodze , nie wiem czemu ale mam takie jakies schizy... a mojego M, kolegi zona , zadzwonila wczoraj do chlopa o 15 ze ma skurcze i o 19 maluch juz byl na swiecie :) jednak istnieja szybkie porody, ale brak wiecej szczegolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella myślę, że na pewno nie są prorocze. Choć ja nie mówiłam swojemu o tych snach. Ale ustaliłam sobie, że to zbieg okoliczności i nie zawracam sobie tym głowy nawet. Ja miałam wymaz tylko z pochwy. I tutaj dopiero dowiedziałam się, że pobiera się też z odbytu. W sumie to oby pochwa była czysta, bo przez nią przechodzi dzidziuś. Więc ona w tej chwili najważniejsza :) weronikarz ładna waga małej. Do 3 kg na pewno dobije :) to tak akurat :) co do wymiarów to nie powinno się na to patrzeć, bo jest granica tolerancji. Jeśli lekarz nic nie mówi to znaczy, że jest ok. Wymiary nigdy nie będą idealne względem siebie i tygodnia ciąży. Więc luuuuuuuuuuuuuzik :) izzkka mnie też pachwina coś boli. Czasem jak złapie ból to o mamo. Ale to chyba Filip uciska, bo najczęściej tak mam jak on się wierci. A ja wysprzątałam cały dom. Podłogi, odkurzanie, kurze, wysprzątałam w szafach, idę się kąpać i wezmę w obroty męża. Jak po dzisiejszym dniu nic się nie wydarzy to strzelę se w leb chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski ja juz wrocilam po wizycie troche opowiadalam mojemu M bo o 16 wrocilam ale malutka jest taka slodka i nie chciala dac zmiezyc brzuszka i nozki ciagle sie krecila lekarka powiedziala ze bardzo aktywna jest uciekala przez usg hehe no ale juz wazy 3300g wiec juz noworodek :-) i powiedziala mi ze moge juz w kazdej chwili rodzic a i jeszcze jedno oni tu nie badaja ginekologicznie bo to uwazaja za wtargniecie na teren dziecka i przez cala ciaze nie bylam badana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaz to w sumie nie wiesz ile ma twoja szyjka. Weronikarz fajna waga, ale trzeba pamiętać że USG to jest takie plus, minus:) Stella ja też miałam tylko z pochwy, nie miałam z odbytu, ale grunt że nie mam. Marka Ty tego twojego wymęczysz, hehe:) Ale może wkońcu coś ruszy:) A co do butelek ja mam 2 z Aventu 125ml, miałam kupić jeszcze 2 większe, ale nie doszłam do tego i w sumie zawsze idzie zamówić na allegro jak będzie potrzeba trochę póżniej. Miałam dziś torbę pakować, hehe ale kupiłam jeszcze dziś kapcie do szpitala i męzowi klapki na porodówkę i w sumie wszystko mam tylko do torby wsadzić, więc nie ma źle, aha jeszcze muszę jakąś butelkę żeby te tantum rosa sobie zrobić, czytałam że niektóre dziewczyny miały tą malą buteleczkę co się kwiatki psika:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka nie wiem ile miala ani ile ma w sumie to wiem tylko wage malej ze 3300g i ma pucie na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka - jak nie mowilas, to rzeczywiscie niezly zbieg okolicznosci. Tylko teraz nie probuj urodzic Filipka z plamka, bo umre ze stresu, ze w tych snach naprawde cos jest. Ja jeszcze nie wiem co u mnie z wymazem - czekam na wyniki. Bylam przed chwila w H&Mie - kupilam 2 super podkoszulki z odpinanymi ramiaczkami - do karmienia i 2 pary za malych majtek - hmm moze kiedys jeszcze beda dobre. A taka chcialam sobie miekka bawelenke sprawic na po porodzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella ja z odbytu nie miałam Madziaz ja też nie jestem badana, ale dlatego, że jestem po 2 poronieniach i mnie oszczędzała. Badała w styczniu i w marcu a USG miałam 6 grudnia dopochwowe i w styczniu i koniec grezbania tam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella nawet nie mam takiego zamiaru. Mój syn będzie miał śliczną, jednolitą skórkę :) i Twój sen też się nie spełni. To są tylko odzwierciedlenia naszych obaw, bezpodstawnych zresztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej w centrum okropnie szaro, buro, jesiennie,wietrznie. Stella dowiadywałaś się czy przy działalności zgłaszając dziecko dozusu do ubezp. trzeba mieć już pesel ? teraz czekam na kaskę z grupowki,w końcu dwa tyg w szpitalu leżałam - dobrze,ze dwa bo doczytałam,że u mnie płaca od 4 dnia pobytu ( bo nie był to nieszczęśliwy wypadek ani zawał) moja kołyska stoi od wczoraj,bez kocyka materaca,pościeli,prześcieradła itp żadnych maskotek nie ustawiam- sam kurz i tak jak powiedziała chyba Pina bałabym się ze może spaść niuni na buźkę. miewam sny odnośnie porodu, nie czuje żadnego fizycznego bólu. Wczoraj w nocy odkryłam Amerykę!! teraz przekręcam się z boku na bok brzuchem do dołu jest mi o niebo wygodniej ,niz unieść się na łakociach,podnieść tyłek i sru na drugi boczek. idę smażyć naleśniki na kolację :) truskaweczki banan i nutelka - taki zestaw chodzi za mną od wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amiaga - nie dowiadywalam sie, bo wymyslilam, ze maz zglosi dziecko do zusu u siebie w pracy, a on ma umowe o prace. Ja zabawek zadnych tez nie planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zjem kolacyjkę, mamusia gotuje kaszkę na mleku i jadę do położnej żeby podusiła brzuszek... :-) może powie, kedy jedziemy, albo jak będzie dusić to odejdą wody :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabiczku mam pytanie- czy jak zdjęli ci krążek to powiedzieli jakie masz rozwarcie? Bo ja jutro idę na zdjęcie i jestem ciekawa czy coś mi powiedzą,ale to też pewnie zależy od lekarza. Jak nie powie sam to sie zapytam czy dalej na dwa palce czy może bardziej sie rozszerzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam snów na temat dzidzi czy porodu, na poczatku ciazy snily mi sie jakies glupoty typu ze bylam na imprezie i pilam alkohol jakbym zapomniala ze jestem w ciazy i jak wypijalam to wpadalam w panike i wtedy sie budzilam hehe wiem durne na maksa ale kilka razy tak mialam. Wyprasowalam sterte bialych ciuszkow teraz czekaja mnie pieluchy biale tetrowe, przescieradla i recznik i bedzie wsio na dzis reszte jutro jak wypiore kolejne i tak przez najblizszy tydzien;) A maskotek nie ustawiam, tez mysle ze to kurz i moze sie dzidzia przydusic. Mam w planach kupic jakas karuzele nad lozeczko i zawiesze projektor z pozytywka ktory dostalismy. Elita tez tak czesto mam ze sie napisze i mi wcina posta, wtedy sie wkur... i juz nic nie pisze;) Ledwo sie powstrzymalam przed zakupami ciuszko w rozmiarze 68 nawet nie zamierzalam nic kupic ale przyslali mi na maila dziady ze sa wyprzedaze dzieciecych ubranek.. Na razie jestem twarda ale nie wiem czy sie nie skusze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nasza kołyska stoi jeszcze w garażu w kartonie :( może w nast tyg stanie już u nas w pokoju jak skończymy go urządzać albo jeśli filip wyskoczy ze mnie razem z krążkiem :p. Plecy mnie bola :( bo staram sie coś tu pomagać w remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chłopa dziś uczyłam czym sie rózni body od spiochow i pajacyka a koszulka od kaftanika i kiedy na co i pod co sie zaklada. Ciekawe czy pojal ;) chyba mu sciage zawiesze nad komoda hehe z instrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis tez stwierdzilam ze koniec z tym lezeniem bo bedzie tak ze porod wywolywac beda musieli. Jak dziewczyny z rozwarciem chodza i skrocona szyjka i maja ciaze przenoszone. Nie zamierzam tez przeginac ale zaczynam normalnie funkcjonowac no bo ile mozna lezec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli8 lekarz ci sam powinien powiedzieć jak długa jest szyjka i jakie rozwarcie, ale jak nie powie to sama zapytaj, wkońcu łaski nie robi:) A ja idę w środę na ściągnięcie i zobaczymy co będzie dalej, ale widzę i z każdym dniem bardziej się utwierdzam w tym przekonaniu że nie tak łatwo jest urodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejhejhejhejhejhej
a może wy się orientujecie, ile wynosi pensja na macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werka też tak myślę że jak już jesteśmy w tym bezpiecznym okresie i da radę sie w miarę funkcjonować to nie ma co leżeć całymi dniami. Wczoraj mama szła na działkę i powiedziałam że przejdę sie z nia bo to blisko a ona że nie bo ja chodzić nie mogę, odpowiedziałam jej że jak będe tylko leżeć to do zimy z brzuchem będe...A i moja mama była przekonana że przede mną jeszcze miesiąc do terminu a jak powiedziałam że 2tyg to jej szczena opadła,nie zdawała sobie sprawy że to już tuż tuż a czas leci. Laski wy też głośno oddychacie? Mi mój powiedział że sapie jak pies :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werka też tak myślę że jak już jesteśmy w tym bezpiecznym okresie i da radę sie w miarę funkcjonować to nie ma co leżeć całymi dniami. Wczoraj mama szła na działkę i powiedziałam że przejdę sie z nia bo to blisko a ona że nie bo ja chodzić nie mogę, odpowiedziałam jej że jak będe tylko leżeć to do zimy z brzuchem będe...A i moja mama była przekonana że przede mną jeszcze miesiąc do terminu a jak powiedziałam że 2tyg to jej szczena opadła,nie zdawała sobie sprawy że to już tuż tuż a czas leci. Laski wy też głośno oddychacie? Mi mój powiedział że sapie jak pies :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×