Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Gość Szpindlerowy mlyn
Hej wszystkim, majoweczko, wiem, co czujesz, ja corke mialam 14 dni po terminie i plakac mi sie chcialo, myslalam, ze tym razem tez sie sporo przeterminuje, ale w koncu tylko 4dni, maly ma sie dobrze, ladnie rosnie, duzo je i malo spi:-) udalo mis ie go juz zarejestrowac i zrobic zdjecia, dokumenty wyslane, wiec czekam jak wyrobia mu dowod i jedziemy do 'domu', nie moge sie doczekac:-) mam troche dosc wizyt znajomych, ciagle ktos przychodzi, glownie znajomi z pracy, przesiaduja, a ja nie moge odpoczac, troche mnie to zlosci, no ale coz, moze niedlugo bedziemy mieli spokoj Pozdrawiam wszystkie mamy, zycze lekkich porodow i piszcie co u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpindlerowy z tego wszystkiego zapomnialam Ci pogratulowac :) wiec GRATULUJE 4 dni to nie duze opoznienie choc ja mam nadzieje ze moj syn nie bedzie tak uparty i przyjdzie na swiat w wyznaczonym terminie badz nawet pare dni przed...milo by bylo oj milo bo juz sie go doczekac nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo ze to temat o ciazy to mam nadzieje ze jak juz wszystkie urodzimy to bedziecie tu jeszcze zagladac bo milo jest i szkoda zeby sie zerwal kontakt :) Mi zostaje rowne 14 dni i ledwo chodze.. Zgaga mnie meczy codziennie, brzuch mnie boli przy kazdym ruchu malego, w nocy ciezko mi sie przewrocic z boku na bok, po schodach juz ledwo wchodze, rano przy lozku musze miec jedzenie bo budze sie glodna o 5 rano hehe.. Chcialabym zeby to wszystko bylo juz za mna ale im blizej do porodu tym wiekszego stresa mam.. Glownie z obawy przed bolem :D Ciuszkow na ebayu nakupilam juz az do 6 miesiaca, takie fajne ciuszki nowe mozna markowe wyrwac ze az sie zatrzymac nie moge z kupowaniem i moj facet juz sie wkurza ile wydaje na to a maly itak pochodzi w tym chwilke ;) Wszystko poprane, poprasowane, gotowe dla maluszka.. Ciagle jeszcze czekam na te meble ale juz przyjda pojutrze wiec jak to bedzie poskladane to juz moge odetchnac z ulga :) 3 dni temu i przedwczoraj przy podcieraniu mialam bardzo gesta, przezroczysta wydzieline w dosc duzej ilosci.. Troche przypominala zel do wlosow, sama niewiem czy to czop powoli odchodzi czy nie.. Z polozna sie widze w czwartek wiec zapytam ale dzisiaj juz mam dosc silne bole jak na okres nie tylko na dole brzucha ae juz na bokach wysoko tez takze niewiem czy powoli cos sie nie zaczyna.. Maly caly czas mnie kopie po nocach, nie do wytrzymania to jest, juz cala obolala jestem a moj zoladek na tym cierpi najbardziej.. Eh no ale dosyc tego narzekania :P majoweczko szczesliwego rozwiazania :) i jak najmniejszego bolu zycze :) cinamoonka zobaczysz jak to zleci, ja jestem w szoku ze to juz koncowka a przeciez jeszcze niedawno dopiero zaczal mi brzuch rosnac.. Szpindlerowy cialo kobiety podobno wytwarza tyle mleka ile potrzebuje dziecko, niema co sie martwic ze nie dojada.. Moja kuzynka dokarmiala butelka bo miala wrazenie ze mala nie dojada i przez to zaczela miec mniej i mniej pokarmu az w koncu przestala karmic kompetnie bo juz nie miala wogole prawie.. Ja chce karmic tylko i wylacznie piersia przynajmniej do pol roku, nawet malemu smoczka nie bede dawac zeby sie nie oduczyl od cycka.. Na kursach ze szpitala na ktorych bylam wszedzie pisali ze jak karmi sie piersia to smoczka nie powinno sie podawac.. No i dziecko szybciej zaczyna mowic jak nic mu w buzi nie zawadza ;))) Wg wykresu z green notes wychodzi ze maly wazy ok 3200, zobaczymy jak sie to sprawdzi, ja mam nadzieje ze nie bedzie zbyt duzy zeby porod byl latwiejszy.. Boje sie bolu strasznie.. Buziaki i pozdrawiam.. Jesli ktorakolwiek ma facebooka to zaproscie mnie do siebie, chetnie bym zobaczyla fotki waszych maluszkow i ogolnie fajnie by bylo utrzymac ten kontakt. Moj mejl to : xredkax@wp.pl po tym mnie znajdziecie :))) Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
hej Ania, czop u mnie wlasnie wygladal jak zel do wlosow, wiec moze to to:-) ja tez nie zamierzam dokarmiac, maly ladnie je, przybral pol kilo w 11dni:-)jest w miare bezproblemowy. mamy sporo roznych wizyt domowych,co chwile ktos przychodzi sprawdzac jak sie czujemy, jutro maly ma badanie sluchu, za kilka dni znow wazenie,itp Majoweczka, napisz co u Ciebie, pozdrawiam wszystkie mamy p.s. taki ze mnie dinozaur, ze nie mam facebooka, i zadnych innych portali spol;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka szpindlerowy, No i ile po odejsciu czopu urodzilas? Bo mi mija 2 dzien od kiedy to zobaczylam i z kazda godzina coraz bardziej mnie boli brzuch i coraz gorzej mi sie ruszac.. Czuje ze mam skurcze kilka razy dziennie ale sa do zniesienia wiec raczej nie porodowe bo te podobno bola? Czuje sie kompletnie zielona w temacie porodu wogole, mimo ze bylam na kursach z rodzenia i karmienia piersia i rodzenia pod woda.. Byly tam ogolne informacje o wszystkim ale o samym porodzie chyba bylo najmniej :( Wiem ze sa rozne techniki oddychania, nawet na filmach zawsze jest tak ze para razem oddycha a ja nic niewiem, nic o tym nie mowili :o Wiem tylko zeby zadzwonic jak wody odejda i tyle :(( Coraz wiekszy stres czuje buuu No i te badania.. Jesli maly urodzi sie w terminie to bedzie mial nieco ponad 1.5 miesiaca jak bedziemy lecieli do polski. Ominie go cos waznego? JAkies szczepionki czy cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
Hej, ja urrodzilam po 2dniach od odejscia czopu, ale z corka minelo ok 10dni zanim zaczelam rodzic, wiec roznie bywa. co do porodu, nie przegapisz, zglos sie do szpitala, jak skurcze beda bolesne i regularne, co ok 5min, wczesniej nie ma sensu. jesli chodzi o te rozne badania i szczepienia, to jest takie badanie jak dziecko ma 6tyg. a potem szczepienia jak ma 8 tyg., ale dzis sie pytalam i mozna troche przelozyc, my tez planujemy wakacje w Polsce, czekam tylko na dokumenty malego pozdrawiam i zycze latwego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tez mi sie wydaje ze jeszcze kilka dni to przynajmniej potrwa a w sumie mam taka nadzieje cicha bo jutro mamy dostawe mebli i wszystko trzeba poskladac a pozniej posprzatac i poukladac rzeczy w meblach, eh.. A kto wogole bada malego w pierwszych dniach? Polozna? Jak to wyglada? Chodzi sie do przychodni z dzieckiem czy ona przychodzi do domu na poczatku? Ja juz mam wniosek o paszport wypisany tylko czekam na fotke malego i od razu odsylam zeby zdazyc ze wszystkim.. Mam nadzieje ze dostaniemy ten brytyjski bez problemow bo nie moge ominac tego slubu bo to w sumie moja jedyna kuzynka.. Dzieki za zyczenia, fajnie by bylo gdby byl ten porod latwy eh.. Stres jest straszny ale nie moge sie juz doczekac az bedzie po wszystkim i mal bedzie z nami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez pierwsze 6 tygodni przychodzi do ciebie do domu połozna z twojej przychodni jesli radzisz sobie z dzieckiem i jest wszystko ok to tyle jesli cos sie dzieje to przyjdzie jeszcze do ciebie pare razy. pozniej tylko masz sie pojawiac na szczepieniach. o mojej corce zapomnieli jak miała 10 tyg pozniej juz nikt nami sie nie interesowal nawet sama musialam sie wyklucac aby ja zbadali przed szczepieniem bo uwazali ze niema takiej potrzeby. wszystko musialam sie sama dowiadywac, jak to z wprowadzaniem nowych pokarmow ze zmiana mleka wszystko sama oi nie raczyli mnie poinformowac o takich rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o czop to mnie odchodził powoli przez jakies 2 tyg wygladalo to jak zwykle wieksze upławy. nie bojcie sie porodów bedzie dobrze! jakby co zycze szybckiego rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Aga tutaj nie badaja przed szczepieniem tylko pytaja czy dziecko jest zdrowe to norma. Do mnie polozna przychodzila przez pierwszych 10 dni jakos co drugi dzien, a potem poszlam na wizyte w 6 tyg na ktora trzeba sie samemu umowic. Nastepnie przyslali mi wezwanie na szczepienie. Co do wprowadzania pokarmow rowniez czytalam o tym sama i sie dowiadywalam wkoncu to moje dziecko po co czekac na jakies informacje? Kazdy musi troszczyc sie o siebie takie zycie. Pozdrawiam dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dobrze ze ona bedzie przychodzic bo nie wyobazam sobie wychodzic z takim malenstwem w ta pogode.. a to szczepienie to w 8 tygodniu tak? Daloby rade to przyspieszyc o jakies 2 tygodnie czy raczej nie? A tak wogole to duzo tych wodow odchodzi? Uciekam spac bo jestem wykonczona mimo ze prawie nic przez caly dzien nie zrobilam poza obiadem i kolacja :( Tak mnie dzisiaj brzuch boli ze chyba sie w nocy wykoncze eh.. W czwartek do poloznej.. Aha i jeszcze chcialam spytac czy moja polozna to wogole ma zamiar mi sprawdzic rozwarcie jakos w ostatnich dniach przed terminem czy dopiero w szpitalu? Narazie nic nie mowila a glupio mi w sumie pytac.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Mysle ze szczepienia raczej nie mozna przyspieszyc raczej robi sie z opoznieniem. Jesli odejda ci wody to napewno poczujesz bo to solidne chlusniecie. Z tego co wiem i z doswiadczenia raczej rozwarcia nie badaja dopiero w szpitalu. Nie martw sie na zapas bedzie dobrze. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzieki za odp.. No a od chlusniecie dlugo zajmie do momentu zeby jechac do szpitala? Zdaze sprzatnac ta kaluze chociaz? hihihi :P Wlasnie masz racje.. Za duzo chyba sie martwie ale to tak samo nachodzi do glowy wszystko ze ciezko to pohamowac :( Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Same odejscie wod jeszcze o niczym nie swiadczy bo jak nie bedziesz miala skurczy to i tak nie urodzisz, mi wody odeszly juz na porodowce to skurcze byly powodem pojechania do szpitala. Czasem zdarza sie tak ze dopiero nastepnego dnia po odejsciu wod rodzi sie dziecko, ale jesli zdarzy ci sie to w domu to powinnas zadzwonic do szpitala i poinformowac ich o sytuacji beda pytac o kolor wod i o skurcze i wtedy powiedza ci co dalej, bo tez nie mozna za dlugo chodzic bez wod bo to niebezpieczne jest wiec wrazie co informuj o wszystkim szpital i czekaj na ich decyzje. To twoje pierwsze dziecko wiec napewno nie urodzisz az tak blyskawicznie zeby nie zdarzyc posprzatac kaluzy. Wszystko bedzie dobrze trzymaj sie cieplutko. Wejdz na skype jak chcesz pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Mamuski, ja mam takie problem, otoz pracuje na statkach, z mezem planujemy dziecko a gdy juz uda mi sie zajsc w ciaze chcemy pozegnac sie z ta praca i osiedlic na stale w UK, i teraz pytanie, czy bedac juz w ciazy wyjade do UK mam prawo do wszystkich uslug medycznych i porodu w tamtejszym szpitalu czy bede miala z tym problemy? a jak to jest z kosztami? kto je pokrywa?panstwo czy ja? prosze o odpowiedz i z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) U mnie narazie po staremu, jeszcze nic sie nie dzieje poza tym ze codziennie rano mam skurcze jak na okres.. Dzia Karola za informacje :) JAk zwykle ty to potrafisz uspokoic czlowieka ;) Mam nadzieje ze wszystko pojdzie gladko i w sumie nie za szybko bo chce zdazyc urodzic w tym basenie a nie w drodze do szpitala hihi ;) U nas w domu meble poskrecane ale teraz ukladamy do nich rzeczy,wszystko przegladamy i wyrzucamy niepotrzebne.. Oj duzo roboty.. Do tego jeszcze troche prania mi przybylo i prasowania bo co chwile cos kupuje dla malego ;))) Brzuchol mam juz naciagniety do granic wytrzymalosci, maly sie strasznie przepycha a zwlaszcza upatrzyl sobie jako cel moj pepek i mi go wypycha raczkami jak tylko sie obudzi heheh.. Pani Kumar jesli pani zarejestruje sie do lekarza rodzinnego to opieka lekarska jest calkowicie darmowa. Zeby sie zarejestrowac natomiast to trzeba tu pracowac i przyniesc kwitek z kilku ostatnich wyplat. Koszty wszystiego pokrywa panstwo.. Leki na recepte dla kobiet w ciazy i do roku po urodzeniu dziecka sa tez za darmo, tak samo jak i opieka dentystyczna.. Zycze powodzenia w zajsciu w ciaze :) no i wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ciekawi mnie ten porod w wodzie :) Mam nadzieje ze opisze jak juz bedziesz po :) majoweczka jak tam kobitko?? Patric juz jest na tym swiecie czy dalej uparciuch nie chce wyjsc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ania za odpowiedz, martwi mnie jednak fakt ze jak juz wspominalam ja nigdy nie pracowalam w Anglii, pracuje na statkach na umowach wg.wloskich praw, tzn. zatrudnia mnie wloska firma, odprowadzam z tego podatki na wloskie panstwo, mieszkam we wloszech od 6 lat, mam pesel itp. Problem w tym ze planuje zajsc w ciaze w trakcie pracy na statkach, wiem ze we wloszech cos by mi sie na pewno nalezalo ale problem w tym ze ja nie chce juz tam ieszkac gdyz moj malzonek nie jest wlochem i nie mowi po wlosku, dlatego tez w okresie ciazy chcemy udac sie do Anglii z zamiarami osiedlenia sie tam na stale, czy jest dla nas jakas szansa w tej kwestnii na poprowadzenie ciazy tam wg angielskiego prawa? Dziekuje jeszcze raz i trzymajcie sie mamusie! Pozazdroscic...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki Ja dzis w nocy znowu mialam fauszywy alarm juz myslalam ze sie zaczelo mialam skurcze prawie cala noc najpierw co 10 min potem sie przezadzily i w koncu nad ranem zanikly niestety, ale odszedl mi ten czop co tu opisywalyscie wiem ze to jeszcze o niczym nie swiadczy ale moze jednak cos sie zacznie. Termin wg usg minal w poniedzialek ale wg miesiaczki mam na jutro, pierwszego synka urodzilam wg terminu miesiaczkowego wiec mam nadzieje ze teraz tez sie tak uda. A co tam u was jak postepy? Pozdrawiam goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Synek Patrick urodzony naturalnie,bez naciecia i z mala ranka na kroczu ,bez szycia..Synek przyszedl na swiat 1.07 o godzinie 19.13,wazy 3910 i jest cudowny:)opieka i przeprowadzenie nie lekiego porodu szczegolnie od 8 cm rozwarcia-super,znieczulenie -cudo medycyyny po raz kolejn polecam:)...Pozdrawiam i zycze szybkich porodow,oraz spokojnych dzieciaczkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka gratuluje :) ale synek duzy Zycze zebyscie sie szybko ze soba zgrali i okropne kolki Was ominely :) karolinka no to tez juz Tobie niewiele :) Ja mam jeszcze 6 tyg i juz ledwo co :) maly zaczal wpychac nozki pod moje zebra,w nocy jak nie siusiu to syn buudzi jak nie syn budzi to pozycji znalezc nie moge a jak juz znajde to musze wstawac do pracy ..ale to juz nie dlugo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje :) Wbrew pozora 3 porod w moim przypadku wcale nie byl latwiejszy,chyba przez jego gabaryty i przenoszenie ciazy,oraz wysokie ulozenie glowki..Mialam miec wywolanie zelem w poniedzialek a samo rozkrecilo sie w niedziele o 6 rano,pojechalam o 13stej z 6 cm rozwarcia,a urodzilam o 19,13 wiec tez nie super krotko,ale bylo warto bo "pierozek" jest zabojczo slodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka 6 h to nie za dlugo :) tyle to ja tez moge "pocierpiec" ;) ja to tylko obawiam sie tego ze przenosze mego urwisa a tego bym nie chciala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to bylo od 6 rozwarcia te 7 ,a zaczelo sie od 6 rano,tylko duzo znowu w domu przechchodzilam,goraca kapiel itd polecam,ja bylam 12 dni po terminie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
Hej, Majoweczka, gratulacje:-) myslalam o Tobie ostatnio, czy juz urodzilas, moja znajoma polozna mowila mi ze trzeci porod najtrudniejszy. moj maly ma juz prawie trzy tygodnie i wazy 5kg, taki z niego klosik:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka 12 dni oj oj ja tyle nie chce bo ja panikara jestem w tej ciazy i wole nie przenosic :) kurcze zazdroszcze ze juz macie szkraby przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga22!!!
hej dziewczyny, tu aga22 musialam troszke zmienic pseudonim bo zapomnialam hasla..juz dlugo nic nie pisalam na forum, bo jestem bardzo zajeta moim prawie 4miesiecznym synkiem ale czasem wchodze tu zeby poczytac co u Was i zobaczyc kto juz ma malenstwo przy sobie. wszystkim mamusiom GRATULUJE!!!ktos pytal o szczepienia i wizyty poloznej po porodzie. wiec moj maly mial szczepienia w 8 i 12 tygodniu a teraz idziemy na kolejne 11 lipca. moj synek plakal po 2 szczepionce i marudzil caly dzien.co do wizyt to u mnie wygladalo to tak,ze przychodzily polozne przez jakies 2 tygodnie,praktycznie codziennie. jak mialam nawal pokarmu to przyszla nawet 2 razy tego samego dnia zeby zobaczyc czy dziecko da rade zlapac nabrzmiala, olbrzymia piers. kilka razy wazyly dziecko. pozniej przychodzila health visitor i tez wazyla, mierzyla glowke, doradzala takze ja jestem zadowolona. przychodzila przez pierwsze 6 czy 7 tygodni, nawet oststnio byla zeby zwazyc dziecko jak skonczyl 3 miesiace. ja mialam duzy problem z karmieniem, bol sutkow i strasznie bolesny nawal pokarmu. pozniej zapalenie piersi i pobyt w szpitalu ale dzieki temu ze moglam zostac w szpitalu z dzieckiem nie przestalam karmic. czy moze ktoras z Was mieszka w okolicach Chester????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ja mam do chester jakas godzinke :) majoweczka mamm pytanie odnosnie tego co powinnam spakowac dla siebie i malenstwa do szpitala..niby mam liste ale jako ze jestes zaraz Po to wiesz dokladnie co sie przyda a co jest zbedne..bede wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×