Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Ania to norma przechodze tu 5 ta ciaza w uk 2 poronione poród w 22 tc mam problem z utrzymaniem ciazy oraz ciaza pozamaciczna i laparoskopia ,,,,oni gtraktuja ciaze jako normalny stan rzeczy nie jako chorobe ....naturalna selekcja jesli ciaza sie utrzyma tzn ze dobrze jesli nie to tzn ze byla slaba ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, jedna... :( Ale coż mi mówi, ze test mógł sie pomylic czy cos, w kazdym badz razie idę w piątek do centrum planowania rodziny, tam sa testy za darmo plus konsultacje z lekarzami i osobami, które się na tym znaja, tak więc może jeszcze nie wszystko stracone, słyszałam , że czasem sie tak zdarza że nawet kilka testów z rzędu wychodzi negatywnych a w ciaży się jest... Tak czy siak narazie teoretycznie nie jestem w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania No podziwiam takie ciezkie studia plus praca i dziecko to bardzo trudno pogodzic, mam nadzieje ze pojda jakos na reke na uczelni. Jesli chodzi o vitaminy to nie ma jakiegos okreslonego efektu, mysle ze po prostu dostarcza kobiecie i dziecku wszyskich niezbednych vit i mineralow, wszystkie badania w ciazy mialam idealne, czesto jak kobiety duzo wymiotuja to tym bardziej brakuje vitamin. Moze idz do innej przychodni, tutaj zawsze chyba tak jest ze polozne przyjmuja raz w tygodniu i wtedy idziesz na umowiona godzine, ale z ta umowiona godzina tez jest roznie, czasami wchodzilam tak jak bylo rozpisane a jak byla inna polozna to wchodzilam tak jak przyszlam co mnie strasznie wkurzalo. Patinka Wowww jestem w szoku jak Ty dajesz rade? Ja dzis mam mega dola, nie daje rady z moim dzieckiem choc mam tylko jedno! Majoweczka No bylam u lekarza powiedzial ze nie ma sie czym martwic jesli nie ma innych niepokojacych objawow (wypytal o nie) to znaczy ze mala ciezko przechodzi zabkowanie lub ma jakis stan zapalny, ze niektore dzieci sa bardzo wrazliwe i czesto maja powiekszone wezly chlonne z byle jakiego powodu i to jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbiedoll ja jak robiam pierwszy test to wyszedl mi negatywny drugi tez trzeci u lekarza rowniez a ja i tak wiedzialam swoje bo moje cialo dawalo mi znaki zrobilam 4 pozytywny :) a pozniej 5 u lekarza dla potwierdzenia..a kiedy masz planowo @??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cina, planowo to miałam mieć tydzień temu, a dostałam tylko na 1-2 godziny lekkie brazowawe plamienie... Od tamtej pory nic, a podbrzusze boli cały czas, zarówno przed spodziewanym okresem jak i teraz... Tak samo piersi, najgorzej to jest chyba w nocy, nie moge spać i budze sie w nocy... Często też na siku... Tak samo bola mnie plecy i jestem ciagle zmęczona, zdarza mi sie przysnąć w ciagu dnia, a nigdy wcześniej tak nie miałam... Dziś było mi też niedobrze po śniadaniu i po zjedzeniu obiadu... Jakos ogólnie słabo sie czuję, ale chora nie jestem, to zdecydowanie nie choroba... Nie wiem już co to ma byc, ale jak mówisz, że testy sie mylą to napewno powtórze i skonsultuję się z lekarzem w tym centrum planowania rodziny w piątek, wtedy już raczej na bank bede wiedziała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob jeszcze raz za tydzien, chociaz ja moje testy robilam przed terminem @ z tego co mi wiadomo to czasami plamienia sie zdarzaja gdy zarodek sie zagniezdza ale z tego co mowisz to w sumie test juz powinien pokazac...oby do piatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia-Dla tutajeszych lekarzy wszystko jest normalne.. Barbiedoll-jesli test negatywny w terminie miesiaczki to raczej ciazy nie ma,ale sprobuj powtorzyc go za kilka dni.. AniaDoncaster-kochana jesli powiesz wykladowcy ze jestes w ciazy,musi dac ci wolne...Ja tez sie ucze i nie moge opuszczac zajec,ale do lekarza maja obowiazek puszczac a poloznej juz szczegolnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kazdym razie nie moze byc tak ze sa jako takie domniemane objawy ciazy a jej nie ma(nie wychodzi na testach),gdyz objawy mowia nam o wzroscie stezenia hormonu Beta HCG,a wtedy wlasnie sa dwie kreseczki kiedy hormon znajduje sie w organizmie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka niestety domniemane objawy ciazy moga byc a ciaza niekoniecznie a dzieje sie tak kiedy to kobieta bardzo pragnie ciazy albo panicznie sie boi w niej byc...tzw ciaza urojona i niestety objawy sa podobne tylko wynik testu nie jest pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie kochana-ale wtedy ciazy nie ma :) Jest tylko w glowie kobiety,nie ma hormonu ciazowego,o to mi chodzi...Jedyny przypadek jaki znam kiedy test wychodzi pozytywny a kobieta nie jest w ciazy ,to cysty na jajnikach...Czasem potrafia niezle namotac,tak jak bylo w moim przypadku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to faktycznie zgadzam sie z Toba ze tu jedynie hormon hcg w tym wszystkim moze potwierdzic ciaze :) jesli ma sie objawy ciazowe a test wychodzi negatywnie wtdy najlepiej zrobic bete i tam to juz nie sie nie da wmowic :) barbiedoll i faktycznie jesli jestes juz po terminie @ test powinien juz pokazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinamoonka-Wiadomo cuda w naturze jak najbardziej sie zdarzaja..:) Jesli barbiedoll wie kiedy ma miec @ i wie kiedy byla ostatnia miesiaczka,bo ma w miare regularne,nie ma bata ze jesli jest w ciazy test wyjdzie negatywny..Niech kupi dla pewnosci z innej firmy jakis lepszy moze i powieli jutro z rannego moczu..Jesli negatyw-coz trzeba dzialac dalej :) W Uk niestety nie robia bety z krwi..Albo robia tylko w przypadku gdy cos nie tak..Wiem ze sa Pl kliniki ktore za kase "spora" oczywiscie Zrobia na miejscu te analize ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pozostaje w blogiej niewiedzy...Do srody 15 listopada (midwife),ktora zmierzy cisnienie,zwazy mnie i nic ciekawego nie powie :P a pozniej dopiero w 13 tyg USG,nawet nie wiem czy z dzidzia jest ok,bo praktycznie nie mam zadnych objawow ciazowych a to juz 8 tydzien w weekend bedzie 9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wiem ze nie robia niestety...moj gp wogle nawet nie skerowal mnie na zadne badania typu toxo itp co bylo dla mnie ogromnym zdziwieniem..czy ktoras z was bedaac na poczatku ciazy miala water infection albo trush tzw drozdzaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez musialam czekac do 14 tyg zeby dowiedziec sie ze od 9 dzidzia sie nie rozwijala...to chyba bylo najgorsze w tym wszystkim..bo tak bardzo chcialam bezproblemowo dotrwac do 12 tyg ze za kazdym razem po skorzystaniu z toalety dokladnie ogladalam ..jak juz minal 12 to odetchnelam z ulga a tu na pierwszym scanie takie nieprzyjemne wiesci...ale bron boze nie pisze Ci o tym zeby nastraszyc zestresowac badz cokolwiek innego wiec prosze zebys tak tego nie odebrala ..ja sadzilam ze jak juz jest ciaza to 9 miesiecy i dzidzia a to wcale nie takie hop siup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbiedoll, nie trac nadziei, zrob jeszcze jeden test za pare dni ale z innej firmy. A spojrzalas na ten test po paru minutach tez zeby sie upewnic? Becia, jutro mam spotkanie w szkole w sprawie ciazy, jak moja nauka bedzie wygladac, jakie wsparcie mi sie nalezy i jakie opcje wogole. Mysle ze pojda troche na reke. Na internecie pozniej znalazlam numer bezposredni do poloznej i sobie z nia moglam pogadac i mnie to uspokoilo. Szkoda, ze ta pipa z recepcji nie umiala mi tego powiedziec ze mam taka mozliwosc :-///// Tak sie rozplakalam wtedy jak mi powiedziala ze najblizszy termin za 3 tygodnie i ze ona nie moze nic poradzic, ze az dostalam jakiegos ataku, nie moglam oddychac i plakalam jak dziecko :( Boje sie ze moglo to zaszkodzic plodowi :-((( Wszystko przez ta durna babe ;-/ Nie moglam przestac plakc przez jakas godzine bo myslalam ze zaszkodzilam dziecku i to jeszcze pogarszalo sytuacje.. Szkoda ze moj chlopak jest na wyjezdzie na Slowacji, nie mialam sie nawet do kogo przytulic, napewno by to sie tak nie skonczylo :( Jak do niego zadzwonilam w takim stanie to chcial po karetke dzwonic :-( Niewiem co sie ze mna stalo, niby glupota ale dla mnie to byl dramat :-( Moze to byc przez hormony? Mam nadzieje ze wszystko ok z dzidzia :-( Dzisiaj wogole nie mialam zadnych odczuc jakbym byla w ciazy, ani nie bylam zmeczona, ani mnie podbrzusze nie bolalo, ani piersi, nawet wyproznilam sie normalnie.. Mam nadzieje ze wszystko ok z malenstwem.. majoweczka, jestem pewna ze mi powiedza ze moge nie przyjsc tylko ze oni wyklad robia tylko raz dla grupy 200 studentow, takze watpie ze indywidualnie moglby mi to powtoryc.. Nie chce byc do tylu z materialem. Jutro mam rozmowe w szkole co dalej, powiem im jaka jest sytuacja z tymi poloznymi co maja czas tylko jedna godzine w tygodniu ;/ Moze mi zalatwia wizyte z jakas inna z Sheffield. Majoweczka i jak dajesz rade z nauka? Ja nie moge sie jakos skupic na tym ostatnio, caly czas tylko czytam artykuly i porady o ciazy i kafeterie ;) a tu nauki duzo i przybywa.. W styczniu egzaminy :( Barbiedoll zrobilas drugi test?? Zycze powodzenia xxx Dziewczyny, jakie ubrania nosicie? Bo mi juz kazde moje jeansy preszkadzaja jak siedze.. Co chwile sobie poprawiam i podnosze do gory albo nisko, uwierajamnie a brzuch mi jeszcze wogole nie urosl.. Jakie ubrania sie nosi w ciazy?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze teraz dostalam maila z Contraception & Seual Health Servie ze moge przyjsc w czwartek obmowic cala sytuacje o ciazy, tego ta pipa z recepji tez mi nie powiedziala :/ dopiero jak barbiedoll napisala o tym na kafeterii to znalazlam to w google. Normalnie co za idiotki tam pracuja to nie wierze, totalny brak wyobrazni :/ Slyszala ze mi na tym zalezy i jedyne co gadala to ze nic z tym nie moze zrobic ze tylko za 3 tygodnie albo pozniej. Nic wogole o poradniach, zero. W tej poradni oferuja: Pre-pregnancy advice Pregnancy testing Referral for Termination of Pregnancy Advise re continuation of pregnancy Contraception for after a pregnancy Oczywiscie nie jestem zainteresowana w aborcji ale rowniez doradzaja co robic w ciazy i zrobia mi nastepny test. Bardzo sie ciesze ze w koncu bede mogla z kims pogadac o tym, jakos wytrzymam te 3 tygodnie do wizyty z polozna, chociaz mysle ze juz wszystkiego sie dowiem przed wizyta z nia. Jeszcze oprocz tego wyzytalam ze moge isc prywatnie na skan za 40 funtow ale niewiem czy isc czy poczekac do 12 tygodnia? Jak myslicie, zaplacic i isc jakos w 6-7 tygodniu czy czekac jeszcze 2 miesiace? Chociaz bym sie dowiedziala czy serduszko bije.. Niewiem teraz.. Jakie ubrania nosicie terazw zimie zeby bylo cieplo ale zeby nie uwieraly brzuszka? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Hehe troszke panikujesz i strasznie sie nastwiasz na ta wizyte u poloznej, a tam oprocz stosow papierow do wypelnienia nic wielkiego sie nie dowieszna pierwszej wizycie hehe tzn. powiedza czego nie powinnas jesc, np. soft icream, tunczyka, pasztetow, jajka tylko gotowane i to chyba wszystko, powinnas dostac o tym ulotke plus ulotki o tym jakie badanie i kiedy Cie czekaja. Jesli chcesz isc prywatnie na scan to oczywiscie mozesz ale w tak wczesnym stadium i tak chyba malo bedzie widac, Aniu co ma byc to bedzie czy dwa scany czy 4 to raczej nic nie pomoze, zreszta bijace serduszko sprawdza polozna, ale nie pamietam czy juz na pierwszym spotkaniu. Jesli chodzi o Twoj atak paniki to z pewnoscia nie zaszkodzil dziecku na tym etapie nie odczuwa ono jeszcze Twoich emocji. Jesli chodzi o ubior, to ubieraj sie tak aby bylo Ci wygodnie, ja chodzilam cala ciaze w leginsach, getrach i dlugich bluzach i tunikach, na ktore juz teraz patrzec nie moge:) A ile Ci jeszcze tych studiow zostalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinamoonnka Badanie na toxo robia w 12 tygodni jak pobieraja krew i kilka jeszcze innych nie pamietam ale toxo na pewno. Wspolczuje poronienia, dla pocieszenie powiem ze kumpela tez stracila dziecko na poczatku a teraz ma 2 maluchow bez zadnych problemow, a Ty jestes teraz w ciazy, bo nie doczytalam? Barbiedoll Noo zainwestuj w porzadny test ale na moje w ciazy nie jestes, no chyba ze bralas jakies antybotyki w ostatnim miesiacu, ktore moga zafalszowac wyniki testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem czemu tak panikuje, ja naprawde bardzo chce miec dziecko i chce zrobic wszystko dla jego dobra.. Czytalam ze mozna jesc tunczyka z puszki ale nie swiezego, czy to prawda? Wlasnie zrobilam sobie taka mieszanke z ogorkiem z majonezem na kanapke.. Teraz to mnie troche przestraszylas bo juz to zjadlam :-S Mam ogromna nadzieje ze nie zaszkodzi, poznej po tym wyczytalam gdzies ze zle emocje moga sie przyczynic do deformacji twarzy dziecka, gornej wargi i szczeki :O Dzieki za Twoje wsparcie, uspokoilas mnie po tym co wyczytalam. Chyba tez zaczne legginsy nosic tylko ze zimno juz jest, no ale zimowe buty i gruba kurtka powinny pomoc.. Studiow mi jeszcze zostalo troche.. Teraz jestem na drugim roku. Jesli wszystko ok bedzie z ciaza to taka aplikacja na telefonie mi wyliczyla ze moj termin bedzie na Lipiec 2012, czyli akurat we wakacje przed trzecm rokiem (wakacje mam od czerwca do pazdziernika), takze moglabym spedzic czas z maluszkiem, a pozniej to mame sciagne chyba z polski bo itak siedzi w domu a moglaby troche pomoc.. Strasznie sie nie moge doczekac tego malenstwa i wizyty z jakims lekarzem ktory mi potwierdzi na 100% ze jestem w ciazy bo te testy domowe to jak testy, moga dzialac ale nie musza.. :/ 2 kreski byly ale nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Becia-nie mowilam Ci ,ale bardzo mi sie podoba Twoje podejcie do ciazy i porodu w UK :) Takze mysle ,ze Ania za bardzo sie przejmuje.ale mysle ze pierwsza wizyta jej wszysko naswietli,bo przeciez kolejne nie beda sie niczym roznic zbytnio ;) Prawda ? U mnie realy ok :] czuje sie swietnie w piatek zaczne 9 tydzien i oby tak dalej ! Pozdrawiam Brytanki :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania -;] Najzdrowiej dla Ciebie i dzidzi bedzie,jak sie zrelaksujesz z dobra ksiazka i miska owocow i bedziesz jadla bez objadania sie na maxa oczywiscie wszystko na co masz ochote :) Nie czytaj na necie !!!!!!!! Kazda ciaza jest inna ,sama tego doswiadczylam i naprawde nie ma co panikowac..Jedz tunczyka jesli masz ochote ale takze z umiarem,nic sie nie stanie..Ja cala ciaze z Nicole jadlam ser feta i jest super zdrowa rumiana blondyneczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania-nie kupuj nowch,kombinuj ja mialam 5 wozkow najlepsze brandy,kupowalam okazyjnie na gumtree,czasem pakiet oryginalnych ciuszkow typu next za 20 funtow mozesz na ebay cala wyprawke wylicytowac super stan niektore wcale nie noszone,trzeba kombinowac :) Nie martw sie bedzie Ci sie na bank cos nalezec..Umow sie moze na spotkanie z lokalnym biurem Citzen Advice tam chetnie Ci pomoga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
becia nie jeszcze nie jestem ale juz na dniach mam nadzieje zaczac ponownie starania i rowniez chcialabym zebym zaskoczyla za pierwszym razem jak poprzednio i zeby mnie stres i obawa nie zezarly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie ciesze ze tu jestescie, gdybym nie przeczytala waszych porad to bym chyba paranoi jakiejs dostala. Faktycznie chyba musze juz przestac czytac o tym, poki co w srode wizyta w szkole a w czwartek w przychodni sexualnej. Mam nadzieje ze po tym juz wytzymam do wizyty poloznej. Majoweczka gratuluje juz 9 tygodnia, ja dzisiaj 4 tydzien i 7 dzien takze zaczynam piaty tydzien (chyba). mmmmm miska owocow.. Ale mi teraz pomysl dalas, mniam. Co do ksiazki to mam ich az za duzo do czytania, az niewiem od ktorej sie zabrac, tylko ze niezbyt ciekawe ;-) do szkoly. Ser Feta??? O nim sie tyle naczytalam ze odpuszcze ;D Chociaz go uwielbiam. Rowniez jak wdze kota na 20 metrow to az podskakuje i szybkim krokiem odchodze ;D A wlasnie, musze sie spytac czy ktorakolwiek z was wie czy zapach formaliny moze byc szkodliwy dla dziecka? Mam anatomie w szkole i tam zwloki sa prezerwowane w formalinie i zapach jest okropnie silny. Zastanawialam sie nad tym.. Skoro nie moge wdychac zapachow plynow do czyszczenia to co z tym? Chyba bede tez musiala zapytac jutro w szkole.. Majoweczka, nawet nie wiesz jak ci zadzroszcze ze juz masz 2 dzieci i 3 w drodze.. Ja tez bym chciala miec tak ok 4, tylko ze ten czas oczekiwania najgorszy.. A co to jest to gumtree? Co takiego jak ebay? Kurcze masz racje, po co kupowac nowe na tak krotki okres czasu. Ciuszki nexta uwielbiam, bede musiala poszukac. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babierdoll daje musze nie moge sie rozczulac nad soba od rana na pelnych obrotach moj ukochany jest pilotem wiec do domu zaglada tylko w weekendy czasemw tyg ale za bardzo nie pomoze bo sam pada na pyszczek... sa dni ze mam problem ruszyc palcem od nogi :D ale u mnie 3 godziny lezenia to syf w pokoju taki jakbym tydzien lezala i nic nie robila :p nie ma zmiluj sie :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania mozesz jesc to na co masz ochote..nie ma co popadac w paranoje bo jakby tak bylo to i tego majonezu nie powinnas dodawac bo to jajko wiec jedz ale z umiarem...nawet marchewka w duzej ilosci ponoc szkodzi no bo wit A wiec wyluzuj :) i wszystko z glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Patinka Ojj ja bym sie za moim zaplakala gdybym widziala go tylko w weekendy, byloby strasznie nudno do tego sama w domu odpada, on tez lezki uronil jak przylecial z wakacji a my zostalysmy z Olivka troszke dluzej w Pl to sie przyznal pozniej ze szlochal pierwsze dwie noce w poduche i myslal co by zrobil gdyby nas nie bylo LOL Cinamonka 3mam kciuki zeby sie udalo, mi tez zaskoczylo za pierwszym razem:) Majoweczka No mam takie zdanie a nie inne, mam nadzieje ze go nigdy nie zmienie. Generalnie ja jestem panikara i raczej pesymistka ale co do porodu bylam mega pozytywnie nastawiona i nic sie nie balam i poszloo:) Wydaje mi sie ze duzo polakow tutaj narzeka na sluzbe zdrowia bo nie zna jezyka, wiec nie potrafia sie dogadac a i lekarze czy polozne nie lataja do okola nich jak wokol swoich skoro ani be ani me ani kukuryku:) Ale to takie moja wnioski jakies hehe Ania No nie ma co panikowac, ja zjadlam tunczyka i wszystko ok, kota mam w domu tylko maz sprzatal mu kuwete. Fajnie Ci wypada ten porod, ja tez mam pomoc od mamy i tesciowej, ktore przyjezdzaja na zmiane odkad wrocilam do pracy:) Jest tu ktos z Walii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze a propo nexta, ja uwielbiam ten sklep jesli chodzi o ciuszki dla dzieci, ale kupuje je tylko na wyprzedazach bo szkoda mi kasy, bo oczywiscie mala szybko rosnie, teraz wybieram sie w pierwszy dzien po swietach i nakupie ciuszkow dla malej na 6 miesiecy do przodu, kupuje takie bardziej wyjsciowe ciuszki, a zwykle pizamki i pajace kupuje w tesco albo azdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×