Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość subwaway

Rosół z kostką - co zrobić, żeby nie pływały zółte oczka?

Polecane posty

Gość subwaway

Chcialam zrobić rosół ale się przeliczyłam - w zamrażarce tylko 1 skrzydełko. Vegety nie mam, ma małą paczkę kostek knorr rosół z kury. Kiedyś jak dodałam to ta kostka jakby została w tłuszczu, tworząc żółte oczka a cała zupa była biała. Czy da się tego uniknąć? Tylko proszę, nie piszcie, że kostka to świństwo bo wiem. Ale mam takiego smaka a siedze sama chora w domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
eee noo jeśli to jest skrzydełko ale z indyka to całkiem dobra zupa z tego wyjdzie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Bo naprawdę kostka to ohydztwo.Lepiej ugotuj na tym skrzydełku dużo warzyw.Marchew,pietruszkę,seler,dopraw solą,odrobiną pieprzu,dodaj listki laurowe i ziele angielskie.Dorób do tego lanych klusek i będzie warzywny rosołek bez chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W-r-o-z-ka-aaaaaaaa
subwaway - no coz ROSOLEK - to nie tylko WODA plus kawalek DROBIU, ale jeszcze - pietruszka-por-seler-marchewka-cebula... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Dodaj też pod koniec gotowania pora i podpiekaną cebulę,które po ugotowaniu wyjmiesz z zupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość subwaway
To tylko skrzydełko z kurczaka niestety. Z warzyw 1 marchewka jest i ziemniaki no i jeszcze sporo cebuli... za malo na aromatyczny rosół :( nie mam wyjścia kostka zostanie użyta. Tylko zupa będzie jak woda a kostka będzie pływać rozpuszczona po wierzchu w tłustych oczkach :( ble A jak zrobić te lane kluski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judgementcrematorium
Tłuszczyk to samo zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość subwaway
może lepiej wogóle nie dodawać tego marnego skrzydełka? Wtedy zupa cała przejdzie kostką.. jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Daj ze 2 jajka do kubka i rozmąć je łyżką,dodaj ze 3 łyżki mąki i razem mieszaj,aż masa będzie gładka,dodaj kilka łyżek letniej wody i ucieraj.Jeśli ciasto będzie miało konsystencję podobną do naleśnikowego,wlewaj je delikatnie przez widelec do kipiącej wody,od czasu do czasu mieszaj,żeby nie zrobił ci się duży kluch:)Zamiast lanego ciasta możesz na tej rosołkowej zupce ugotować ze 2-3 łyżki ryżu i też będzie smaczna,lub ziemniaki w kostkę pokrojone,będzie kartoflanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
wymieszaj mąkę z mlekiem i odrobiną soli do tego wbij jajko i dalej mieszaj aż do połączenia składników musi wyjąś masa dosyć gęsta w przeciwnym wypadku z rzadkiej masy wyjdzie coś takiego jak kasza manna tak robię ja:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość subwaway
spobję te lane kluski zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Nie rób klusek z dodatkiem mleka bo będą twarde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Ja równiez robię na mleku, i nigdy nie wyszły mi twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
jak zupa wystygnie wstaw do lodówki jak tłuszcz się zetnie to go łyżką zbierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja rada taka jest
odpusc sobie kostki, jak nie masz czym dosmaczyc rosolu, to dodaj kurkumy troche - zazolci zupe ;) kup sobie suszona wloszczyzne i miejs zawsze w szafce - duzo miejsca nie zajmuje, a zawsze ratuje gdy ma sie na cos ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...:-)
... żeby pościągać żółte oczka z rosołu.. to najlepiej starą pieluchą tetrową :-) świetnie wchłania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×