Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

voguegirl

- 7 kg w 5 tygodni! start: 14.11.2011

Polecane posty

konkretny cel, schudnąć 7 kg w 5 tygodni na zasadzie zdrowego jedzenia (konkretne rzeczy przyspieszające spalanie tłuszczu) oraz małych posiłków + woda i herbata zielona! zaczynamy od jutra, chudniemy 5 tygodni i wyrabiamy w sobie nawyki! bez jojo, wszystko ze zdrowym rozsądkiem. koniec: 18.12.11 :) raz w tygodniu oczyszczanie organizmu ze "śmieci" żeby zdrowe rzeczy były lepiej przyswajane :) + oczywiście według uznania ćwiczenia. Ja ćwiczę raz dziennie 30 min. 14.11- oczyszczanie-- pijemy tylko wodę zwykłą lub z cytryną (daje uczucie sytości). Jeden dzień takiego oczyszczania nie szkodzi, pytałam lekarza :) kto ze mną? tylko dla osób wytrwałych i zdyscyplinowanych, łatwo trzymać się zasad napewno nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i proponuję jeszcze cotygodniowe ważenie i dla chętnych mierzenie. ważenie będzie prostsze więc narazie poprzestańmy na tym. ja mam 167 i ważę 67 kg ;/ chcę zejść do 60 :) macie jakieś propozycje? na początek fajny artykuł na temat produktów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej: http://www.sfd.pl/Termogeniki_Pokarmy_wpomagaj%C4%85ce_spalanie_tkanki_t%C5%82uszczowej-t618330.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że pierwszą rzeczą jaką możemy wprowadzić to rezygnacja z makaronów na rzecz kasz! one doskonale wpływają na układ trawienny i mają mnóstwo składników odżywczych :) -kasze zamiast makaronów druga rzeczy to jedno jabłko dziennie + inne owoce i warzywa :) no i trzecia-- ostatni posiłek przed 19 +woda i zielone herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla Mackintosh
ja sie moge przylaczyc. Teraz uciekam do pracy ale odezwe sie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie licz na cuda
jesli bedziesz stosowala sie do tego co teraz napisalas. ja bylam na zdrowej diecie i wiem ze sie nie oplaca. ciezko mi sie chudlo;/ zrob sobie jogurtowa ewentualnie nie mieszania. czyli jak jesz obiad to samo miesko-bez kasz itp. za 2 godz nastepny posilek czyli jakas tam surowka. i pamietaj posilki maja byc MAŁE! a nie kilo miecha i innych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już przekonalam się na własnej skórze że zasady o których wcześniej wspomnialam są skuteczne :) nawet jeżeli nie schudnę aż tyle to napewno coś schudnę i będę szczuplejsza i zdrowsza z dnia na dzień a to jest moim zdaniem dużo lepsze niż nagła szybka utrata wagi a potem jojo :) poza tym nie chodzi mi też tylko o stracenie tych kilku kilo ale wyrobieniu nawyków, które będą mi towarzyszyć do końca życia :) już kilka rzeczy w swoich nawykach żywieniowych zmieniłam, wyszło mi to na dobre. ale dziękuję za rady. każdy ma swój punkt widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie licz na cuda
no to jezeli na Ciebie to dziala to super! w takim razie wytrwalosci zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta optymalna. Skuteczne i zdrowe odchudzanie.Zdrowie nd, 09 października 2011 Autor: Wanda Sławek Nie ma odpowiedzi na pytanie, dlaczego diety odchudzające są nieskuteczne, dlaczego wraca nadwaga. Na ogół odchudzanie kojarzy się z głodowaniem, wyrzeczeniami i wydawaniem pieniędzy na suplementy i leki wspomagające zrzucanie nadwagi. Żywienie optymalne dr Jana Kwaśniewskiego odchudza bez głodowania i bez suplementów. Najnowsza dieta odchudzająca czyli dieta proteinowa nie proponuje głodówki, ale jest niezdrowa. Radiowi Matysiakowie donieśli (2011.09.25), że znają osoby, które odchudzając się dietą proteinową trafiły do szpitala z niewydolnością wątroby i nerek. Watroba nie lubi nadmiaru białka, bowiem musi je przetwarzać i uzdatniać. Nerki natomiast musza się uporać z nadmiarem odpadów przemiany białkowej. Głodowania ani nadmiaru białka nie proponuje się przy odchudzaniu przez zastosowanie żywienia optymalnego dr Jana Kwaśniewskiego. Warto przypomnieć, że żywienie optymalne jest najlepiej przebadaną dietą świata. Badania prowadzone przez Poznański Uniwersytet Medyczny trwały cztery lata i dowiodły, że żywienie nie powoduje nadwagi i chroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca i inne. Ilość białka w żywieniu optymalnym zgodna jest z ustaleniami naukowców autorów VI wydania BIOCHEMII HARPERA (2008 r) i wynosi 0,6 grama na kilogram masy ciała, co w praktyce żywieniowej przkłada się na 50 gramów w dziennej racji pokarmowej. Naukowcy piszą, że dzienne pobranie białka w krajach rozwiniętych jest wyższe i sięga 80-100 gramów na dobę, co nie jest dla zdrowia korzystne. Żywienie optymalne dr Jana Kwaśniewskiego z 50 gramami białka na dobę jest dietą niskobiałkową, ale dostarcza organizmowi wysokowartościowy budulec do regeneracji tkanek. Warto też przypomnieć, że wysokowartościowe długołańcuchowe tłuszcze stosowane w żywieniu optymalnym, po strawieniu w przewodzie pokarmowym nie kierują się do wątroby, trafiają poprzez układ chłonny prosto do krwi. Przy żywieniu optymalnym wątroba nie jest przepracowana, stąd dobre samopoczucie żywiących się optymalnie. Odchudzanie przy diecie optymalnej dokonuje się w korzystnych dla metabolizmu warunkach. Organizm spala zbędny zapas tłuszczu dzieki właściwym, optymalnym proporcjom między białkiem, tłuszczem i węglowodanami i dzięki dostarczeniu organizmowi obok głównych składników pokarmowych wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Nadwaga nie wraca, bowiem przemiana materii ustawiona jest na najbardziej prawidlowych torach. Proponuję spojrzeć na przykładowy optymalny jadłospis z zestawu przeznaczonego na czas odchudzania. ŚNIADANIE: omlet (3 jajka) z truskawkami (100 gramów) usmażony na 15 gramach masła, kulki makowe (2 szt.) według przepisu z Książki kucharskiej dr Jana Kwaśniewskiego i Tomasza Kwaśniewskiego. OBIAD: zupa pieczarkowa (150g wywaru rosołowego, 40g pieczarek, 30g włoszczyzny, 5g masła, 10g śmietany), kaczka (150g) duszona z włoską kapustą (5g smalcu, 100g kapusty, 50g wywaru rosołowego, 30g włoszczyzny, 20g cebuli, 50g białego wina), ziemniaki (100g) okraszone zielonym koperkiem. KOLACJA: kaszanka wyborowa (150g) odsmażona z cebulką (30g) na 10g masła. Napoje pije się przed posiłkami. Obiady mogą też być jednodaniowe np.: zupa szczawiowa z jajkami, kapuśniak z żeberkami i ziemniakiem na przystawkę, omlet z boczkiem i ziemniakami, zupa z porów wykwintna (z gęsiną i wołowiną) z deserem w postaci bitej śmietanki z rodzynkami. Cały zestaw jadłospisów na czas odchudzania zawiera poradnik: "Co każdy z nas powinien wiedzieć o żywieniu optymalnym". Strona: www.bezchorob-ksiazka.pl Odchudzajmy się jedząc smaczne optymalne posiłki. Poradnik zawiera też zestaw przykładowych jadłospisów na czas po zrzuceniu nadwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz schudnac a ja tylko podpowiadam jaka jest skuteczna metoda bez głodowania i efektu jojo. oczywiscie nie musisz z niej korzystac.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze, ale kto ma rano czas robić omlet z truskawkami bądź mierzyć dokładnie ile gramów ma dany produkt... to dla osób które mają więcej czasu, ja go niestety nie mam więc staram się znaleźć dobry sposób dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chcialabym ci potowarzyszyc z tydzien. Ostatnio jadlam za duzo i juz czuje ze brzuch wiekszy. Do tego rozkrecilam sobie zoladek i żąda ode mnie wiekszych porcji i czesciej niz to potrzebne. Zwykle potrzebuje tydzien -2 na odwyk. Dzis na razie sok pomidorowy i duzo salaty z papryka. Na obiad chyba bedzie jajecznica z duza surowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem na takiej zdrowej diecie już od poczatku listopada ale chetnie będę towarzyszyła i na Twoim topiku, wagę kontroluje w środy rano;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Z przyjemnością się przyłączę, bo sama nie potrafię schudnąć, brak mi silnej woli. A więc od jutra rzucam słodycze i zmniejszam porcje. Powodzenia dla siebie i innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jutro robię dzień oczyszczający-- tylko woda z cytryną i kilka jabłek :) trzymajcie kciuki, pierwsze ważenie w środę rano!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voguegirl ja znajac siebie wiem, ze nie dalabym rady tak skromnie. Ale sprobuje jutro jakos ograniczyc wszystko do minimum na rzecz jablek i pomidorow. Jablka to najprostszy oczyszczacz organizmu. Powodzenia nam wszystkim i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! :) Ja także już od jakiegoś tygodnia przeszłam na zdrową dietę. Pragnę wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki a pozbyć się tych niedobrych starych. Powiem wam jedno, że przeszła mi ostatnio ochota na słodkie, jestem w szoku. Co nie znaczy, że od czasu do czasu, sporadycznie można czegoś spróbować. ;) Małe porcje, 5 razy dziennie, dużo warzyw, mniej pieczywa, dużo ruchu i duuużo wody! :) ja to na razie praktykuję. PS. Waga mi się zepsuła więc z ważeniem będzie ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak dotad tylko 2 jablka i ziola. Ale obiad bedzie sycacy, zeby nie miec napadow glodu. Beata od slodyczy mozna sie odzwyczaic, ale nietsety trzeba przetrwac pierwszy tydzien czy 2 bez oszukiwania w postaci picia sokow z kartonu i slodzenia herbaty. Poem jestes wolna. Tzn.nie wiem czy jestes uzalezniona, bo ja bylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ! startuję z wami mam nadzieję ze topik nie upadnie:) wazenie w środę i też jutro się oczyszczam bedzie ciezko sprawdzian na silną wolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik nie upadnie, już my się o to postaramy :) Ja dzisiaj siedzę w domu więc wieczorem będę miała czas się wybrać z siostrą na fitness a przez cały dzień pilnuję swojego jadłospisu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia29
Hej dziewczyny Ja się dołączam. Wlaśnie dziś rozpoczęłam zdrową dietę, wchodzę na kafeterię a tu kurcze taki topic :) Ja zaczynam od wagi 71 kg (chociaż we czwartek ważyłam jeszcze 69,5 - no cóż, weekendowe obżarstwo przyniosło efekt :) ) Ja dziś zjadłam na sniadanie serek z musli, dwie godziny później pomidora, potem jabłko, a na obiad chyba zrobie delikatną zupę pieczarkową z kefirem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To świetnie Donia29 ;) Ja przed chwilą jadłam ugotowaną brukselkę ;) I jak zwykle piję herbatkę :D co raz więcej nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś do diety dołącza ćwiczenia? Ja planuję kupić hula hop i się katowąc co wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kiedyś kupiłam skakankę, więc może dołączę do tego wszystkiego właśnie skakanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m@ł@ blondyneczk@
Hejka laseczki:) Czy mogę dołączyć do Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×