Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ir9uirhfnfjvbrj

dostałam wypowiedzenie z pracy a jestem w ciąży:(

Polecane posty

Gość ir9uirhfnfjvbrj

Problem polega na tym że jestem w 12 tyg ciąży, nie zdążyłam poinformować jeszcze pracodawcy i on chyba się domyślając dał mi wypowiedzenie z pracy. Czy może mnie zwolnić? Umowę mam o pracę na czas określony na 5 lat. Da się coś zrobić czy raczej nie?? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka8889
w czasie wypowiedzenia mozesz isc na L4 wiec spokojnie , lec do gina niech Ci da zwolnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet gdyby pracodawca tydzień przed dostarczeniem oświadczenia o ciąży złożył jej wypowiedzenie, należy uznać je za nieważne. Gdyby pracownica w ciąży zgodziła się wcześniej na rozwiązanie umowy nie wiedząc, że jest w ciąży, to może uchylić się od skutków swojego oświadczenia jako złożonego pod wpływem błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam bebilon
nie moga cię zwolnić - kodeks pracy zabrania. Są w dupie Ty wygrywasz. Leć od jutra na L-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Wiem ze pisze dużo na temat wypowiedzenia z pracy w okresie ciąży ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy pracodawce może dać wypowiedzenie ciężarnej jeżeli ta go o swym stanie nie poinformowała. Raczej niemożliwe jest żeby w 12 tc o ciąży nie wiedzieć więc tym wytłumaczeniem nie mogę się posłużyć. Ja o ciąży wiem od 6 tc i chciałam poinformować pracodawcę ale na ostatniej wizycie zapomniałam poprosić o zaświadczenie. Czy jestem jakoś chroniona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem takkkk
nie może Cię zwolnić:)przynies zaświadczenie od lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o ciąży.W dodatku przy umowie na czas określony pracodawca ma prawo wypowiedzieć umowę do 12tc dlatego większość kobiet pracując na umowie na czas określony - nie mówi przed ukończeniem 12tc, by nie stracić pracy.Jeśli umowa na czas określony kończy się przed 12tc, to pracodawca nie ma obowiązku umowy przedłużyć. Jeśli po 12 tc - zostaje przedłużona do dnia porodu.To, czy pracodawcy o ciąży powiesz [i kiedy] jest - można powiedzieć - Twoją sprawą i decyzją.Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili, ale to nie znaczy, że tego wypowiedzenia nie da się cofnąć.Jeśli z chwilą rozwiązania umowy miałaś skończony 12tc, to należy wnioskować do pracodawcy o przywrócenie na stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małe wyjaśnienie:"Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili" - to tyczyło się pytania, czy pracodawca NIE WIEDZĄC o ciąży może dać wypowiedzenie. Tak, może, bo przecież nie wie że jesteś w ciąży.Natomiast ma OBOWIĄZEK wypowiedzenie cofnąć, jeśli umowę rozwiązał, gdy miałaś skończony 12tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
No miałam bo 12 tc mi się skończył w wtorek a wypowiedzenie mi dał w piątek. Właśnie dlatego nie chciałam informować szefa o ciąży bo nie mam umowy na czas nieokreślony tylko na 5 lat no i po drugie do 12 tc wszystko może się wydarzyć i po co mieli by gadać, no potem też może iść coś nie tak ale najważniejszy jest pierwszy trymestr który na szczęście jest już za mną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawę masz więc załatwioną, powodzenia :)A gdyby się nie udało, tj szef okazały się ostatnim prosiaczkiem, udaj się po poradę do Państwowej Inspekcji Pracy, tam za darmo doradzą w tej kwestii, na Twoje życzenie również mogą zareagować w miejscu Twojej pracy [prawo jest po Twojej stronie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Dzięki za info i dodanie otuchy. W czwartek lecę po zaświadczenie i mam nadzieję że cofnie to wypowiedzenie.A jak nie to będę interweniować w PIPie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ten sam problem :( z tym że ja umowę miałam na czas nieokreślony. Sprawę w sądzie wygrałam i jestem przywrócona do pracy :) z ciężarówkami się nie wygra prawo jest po naszej stronie :) tak więc nie martw się tylko jak najszybciej dostarcz pracodawcy zaświadczenie o tym że jesteś w ciąży i w którym tygodniu musi cię przywrócić do pracy:) powodzenia i no stres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
A swoją rzeczą to nawet udało mi się załatwić szefunia bo umowę o pracę mam dopiero 2 miesiąc, najpierw wiecznie robiłam na zleceni nie mogąc się doczekać umowy o pracę, no a jak w końcu mi ją dał to jeszcze o tym nie wiedząc już byłam w ciąży:-) Mam nadzieję że bez różnicy jest ile się ma umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika123498
Moja siostra poszla do nowej pracy, byla na okresie probnym, po 2 tygodniach dowiedziala sie ze jest w ciazy, byla to ciaza zagrozona, dostala zwolnienie lekarskie na ktorym spedzila kolejne 2 tyg, jak przyszedl czas odnowienia umowy po misiacu pracodawca nie mogl jej zwolnic bo byla na lekarskim, jest w 7 miesiacu ciazy, caly czas na zwolnieniu i co miesiac dostaje wyplate :) Dziewczyny, przepiekne bajkowe suknie dla dziewczynek,kostiumy zolwi ninja, rycerzy dla chlopcow prosto z USA za darmo na : http://www.dane-miast.pl/site/mama_tata_dziec ko.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariki
nie wiem mariko czym tu sie chwalisz :/ problem zupelnie iny niz u autorki watku... to nawet nie problem, to zwykle skur***nstwo ze strony twojej siostry; i jeszce piszesz to z taim usmiechem - dzieki takim osobom wlasnie pracodawcy maja opory przed zatrudnieniem kobiet w wieku rozrodczym :/ piszesz to tak lekko jakby to zwolnienie wlasnie lewe bylo... a nie popieram takich praktyk z powodow podanych wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez do mariki
Dlatego będąc kobietą sama kobiet nie zatrudniam. Raz zatrudniłam suke to mi po tygodniu przyniosła zwolnienie że jest w ciąży. W sądzie wygrałam sprawe bo udowodniła na podstawie udostępnionej dokumentacji lekarskiej że się zatrudniła ze świadomoscią swojego stanu. Musiała mi zwracać kasę za opłacanie ZUSu, miała kłopoty w ZUSie i z tego co wiem to lekarza też udupili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dziwie się, że
nie chcą zatrudniac młodych kobiet, tym bardziej mężatek, sama bym w zyciu nie zatrudila żeby po tygodniu pracy przyniosla zwolnienie na 9 miesięcy. A potem biadolą matki ze siedzą w domu bo nie ma ich kto zatrudnic i bardzo dobrze, za takie numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dziwie się, że
a poza tym nie licz na ta prace po powrocie z macierzyskiego na bank sie wywali pod byle pretekstem. I bedziesz siedziala w domu w pielucchach a na nową parce z malutkim dzieckiembym tak łatwo nie liczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wisienka z pestką_
Znam taki przypadek ze dziewczyna bedąc juz w ciązy w 13 t zostala zatrudniona na stanowisko asystentki zarządu w bardzo duzej firmie. Na rozmowie dokladnie powiedziano jej z czym sie to stanowisko wiąze, częste podróze 2-3 razy w miesiącu po calej Europie takze trzeba byc dyspozycyjną itp. nie pytano ja o ciąze bo takich pytan ta firma nie praktykuje ale w inny delikatny sposob dano do zrozumienia ze potrzeban jest osoba w pelni dyspozycyjna za co otrzymuje sie dosc wysokie uposazenie. Dziewczyna dokladnie 2 tyg po tym oznajmila ze jest w ciązy co jest jawnym swinstwem. Kiedy wrocila do pracy po macierzynskim byla na rozmowie (chyba z ta swiadomością ze ja zwolnią) z pytaniem o jej przyszlośc w firmie mówiąc ze jej sytuacja finansowa jest bardzo zla bo męzowi znacznie obcięto pensje. Szef nie zwolił jej, ta będa juz spokojna otrzymala wypowiedzenie dokladnie 2 tygodnie po powrocie. Nie pomogly łzy, ani prośby szef zorbil jej to co ona jemu :) Czasami los bywa sprawiedliwy i lubi sie odwracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaPrawda
No więc właśnie. Ja też nie znoszę chamstwa i cwaniactwa. A przecież są również uczciwe kobiety pracujące, które po prostu chcą w końcu mieć dziecko. Niestety przez te nieuczciwe kobiety często są porównywalnie traktowane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna chora
na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaPrawda
Każda kobieta ma prawo być w ciąży, więc powyższy tekst jest bezsensowny, chodzi tylko o uczciwość wobec pracodawcy. Nie trzeba od razu nienawidzić wszystkich kobiet w ciąży :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna chora
każda ma prawo być w ciąży, ale ja jako podatnik wcale nie mam ochoty płacić z moich podatków na zus który finansuje tego typu zabawy. jeśli panna się źle czuje, niech ją utrzymuje ojciec dziecka/rodzina/ albo niech sama się utrzymuje. W ciąży też można pracować. Ja rozumiem że zachłannym babom to nie przeszkadza, ale mam w swoim otoczeniu już co najmniej kilka koleżanek, które pracują w różnych urzędach (to jest dopiero skandal) i zwolnienia na ciąże, urlopy wychowawcze 3- letnie to jest norma. Ale jak za to się chce wyrobić dowód rejestracyjny to w kolejce stoi się 3 dni i nie ma komu robić. Pazerne krowy. Same doprowadziłyście do tego że nikt was nie chce zatrudniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkuk
jak czytam o uczciwosci wobec pracodawcy to mi sie chce rzygac...wg pracodawcow uczicwosc ma dzialac tylko w jedna strone :O to co baby maja nie pracowac bo zachodza w ciaze??? :O kurwa co za debilny kraj i podejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...MMORELKA
ale to sie zemści na pracownicy bo kto ja pozniej zatrudni mając male dziecko? zacznął sie zwolnienia chorobowe na dziecko, jedno, drugie zwolnienie i do widzenia nikt nie bedzie jej trzymał. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogą Cie zwolnic!!!!!!!!!!!1 Wystarczy ze doniesiesz zaswiadczenie od gina o tym w ktorym tyg jestes i zwolnienie L4 i mają obowiązek cofnąć zwolnienie z pracy!!!!!!!!!! W innym wypadku postrasz sądem pracy bo wygrasz w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otglij
Niestety kobietki ale same jesteście sobie winne bo zamiast być uczciwym to wiele kobiet kombinuję i oszukuje a potem ktoś się dziwi, że kobiet nie chcą zatrudniać. Moja znajoma szukała pracy bo była w ciąży a nie miałą ubezpieczenia. Oczywiście pracodawcy nie powiedziała o ciąży. Przepracowała jeden dzień a na drugi przyniosła zwolnienie lekarskie na którym była do końca ciąży. Pracodawca jej nie zwolnił wtedy to fakt. Zwolnił ją dopiero po macierzyńskim ale w ramach zemsty zadbał o to aby roboty szybko drugiej nie znalazła I tak sie buja teraz 5 rok na bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaPrawda
Też prawda, pracodawcy nie są uczciwi wobec pracowników, a kobieta w ciąży już musi. Zgadzam się. Mojego męża pracodawca zwodzi już pół roku, że go zatrudni, a póki co robi na czarno i zawsze jakiś powód się znajdzie żeby odroczyć uczciwe zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×