Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Viviii

Topik dla zaczynajacych wlasnie starania o dziecko :)

Polecane posty

Gość Viviii
Martuś nic się nie martw teraz jeszcze bys nic nie widziała i tak :) za trzy tygodnie bedziesz pewnie kolo 12 - 13 tyg i wtedy jest sens robienia USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis rano zrobilam test owu bo zauwazylam ten przezroczysty sluz no i wyszedl pozytywny,wiec staramy sie staramy,przytulanko codziennie i czekanie na efekty. a jak to jest czy jest mozliwe ze cykl okaze sie bezowu a test wykaze cos innego? bo ostatnio myslelismy ze trafilismy a nic nie wyszlo i ta zmora @ przyszla:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wróciłam :) Super było, bawiłam się 3 dni i starałam się nie myśleć o dniach płodnych. No może poza wieczorami i rankami podczas przytulania :P Nie mam zamiaru robić testów w tym mesiącu. Co będzie to będzie. A jak nie bedzie to będzie w innym terminie. Radzę Wam przyjąć moją taktykę - jest mniej stresowo, mniej martwienia się. Zróbcie sobie urlop od myślenia o dniach płodnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalyah82
Hejka, ja jestem 52 dzien od ostatniej @ i nadal nic, ani @ ani 2 kresek na tescie, teraz dodatkowo zaczynaja mnie piersi bolec no i znowu zauwazylam wiecej tego sluzu, taki bardzo mocno ciagnacy sie na kilka cm. nie wiem co to, lekarza mam dopiero za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taooooooooooooooooooooooo
anastazja0110 ni niestety trzeba czekac na swoja kolej duzo jest takich par ktore maja dziecko a staraja sie bardzo dlugo niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nic z tego..zanim zrobilam test dost. @ Kania, swiete slowa! Ja tez juz przestaje skupiac sie tylko i wylaczniue na tym, i zasatnawiac sie czy to i tamto moze oznaczac ciaze...meczace to jest po prostu. Co ma byc to bedzie :) Mam nadzieje, ze Wam sie udalo tam w tych gorach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoRoTkA___
A ja czekam jeszcze 2 tygodnie i będę wiedziała czy coś z tego mojego starania wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoRoTkA___
Mam nadzieję że się uda i też trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...garnierka...
odpowiedzcie- ja jak robiłam badania przed ciążowe (w listopadzie) bez skierowania w "diagnostyce" to zapłaciłam prawie 400 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...garnierka...
ja robiłam takie wstępne badania przed ciążą: biocenoza pochwy- 25zl wymaz z kanału szyjki-28,50zł wymaz z kanału w kierunku mycoplasma i ureoplasma- 47,50zł chlamydia-76zł różyczka IgM, IgG-66,50zł toxoplazmoza IgM IgG-66,50zł cytologia-38zł mocz-8,55zł narazie tyle, 7 marca ide na usg piersi ale to juz na NFZ pozatym czekam na okres od 11 listopada i sie cos doczekac niemoge hehe. no ale lekarka mówiła że jak niedostane to bedzie monitorować owulacje i pewnie jakos "przyśpieszy" zobaczymy do marca jeszcze troche, ale tak jak pisałam już kiedyś do tego czasu juz połowa z WAS będzie w ciąży, już niektore są przeciez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, cierpie na notoryczny brak czasu, tyle spraw do załatwienia, ale jedno dobre, że przynajmniej nie wymyślam sobie dolegliwości:/ tak więc wczoraj byłam na wizycie i faktycznie hormony rzuciły mi się na mój zmysł analityczny, gin.powiedziała, że końcówkę 9 tyg. usg pokazuje, no i a jakże bliźniacza ciąża, ale dzieciaczki są dwujajowe, dwuowodniowe, dwukosmówkowe, nawet nie wiem czy dobrze piszę, w takim szoku byłam, ale serducha słyszałam, pokazywała mi potem na wydruku wszystko, ale ja tylko dwie kropki widziałam... i nie kazała czytać w necie za dużo o ciążach mnogich tylko zająć się sprawami swoimi, i obserwować się, luteina nadal w użyciu:/ ale powiem wam, ze kobieta mnie zaskoczyła, powiedziała, że trzeba będzie częściej na wizyty chodzić, i co 3 tyg. mam się stawiać (normalnie każe co 4, chyba że cos się dzieje), ale powiedziała, że co druga wizyta prywatnie, a pomiędzy do szpitala będzie mnie wołać na kontrole, bo stwierdziła, że i tak czekają nas podwójne wydatki:):) mamy być dobrej myśli, i zanim brzuszek nie będzie przeszkadzać to załatwiać, robić swoje, i termin powiedziała początkiem sierpnia, ale wg niej tylko 30 % kobiet rodzi bliźniaki w terminie...:) nie będę teraz często wchodzić na forum z braku czasu, ale zostanę z Wami, będę Was dziewczynki podglądać, bo fajne babki jesteście:* się rozpisałam...pozdrawiam wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kania 86
Jejq JużNieZrezyg GRATULACJE GRATULACJE GRATULACJE!!! Moje marzenie to ciąza mnoga ale raczej mało prawdopodobne ze mi sie uda. Super! Zyczę zdrowia i powodzenia. Bliźnięta są świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JuzNiezrezy - super! Dwojka za pierwszym razem to dopiero trafienie. Dlugo czekalas to teraz w nagrode masz powdojne szczescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam miec okres w niedziele a wczoraj zaczely mnie bolec piersi dzis juz bola bardziej a nigdy mnie nie bola w ogole nie pamietam zeby mnie bolaly kiedykolwiek.moj organizm robi mi kawaly.w tamtym miesiacu nie mialam zadnych objawow @ jak nigdy a jednak przyszla. Wiec teraz pewnie tez przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. juz niezrezygnowana jak czytam twoja historie to mi łzy szczescia w oczach staja. tyle lat ci sie nie udawalo i nagle dostalas od losu dwa cudy! ogromne gratulacje. dziewczyny mi sie dzisiaj pokazaly 2 kreski:) nie moge uwierzyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka80
witam...gratuluję wszyskim przyszłym mamom...ja własnie oczekuję na @ która ma nadejsc dopiero 23.01 wiec trochę jeszcze jest...Nadia29 mnie tez natura płata figle dlaczego? dlatego ze mnie juz bolą piersi 2/3 dzień i mam pobolewania w podbrzuszu...wiec nie wiem czemu tak sie dzieje(dodam ze "zbliżenie: było 5.01 wiec myślicie ze to juz to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusss20
Biegaczka moze to troche dziwne ale mnie piersi zaczely bolec 3dni po zaplodnieniu:) Juzniezrezygnowana gratulacje:) mi powiedzial ze ciaza jest młodsza o tydz. wiec chyba zamiast w 9 to jestem w 8 tygnie wiem czemu tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nową mamusię! roxict gratulacje! ja byłam dziś u lekarza i nie wiem co myśleć. Po pierwsze to powiedział że na diagnozowanie czy mam kłopoty z płodnością jest zdecydowanie za wcześnie, że nie mam się czym martwić. Że na 100 par w ciągu roku zajdzie może ze 20 i to całkiem normalnie. I że teraz sporo facetów ma problem z nasieniem. Powiedział że jak robił II st specjalizacji w 1987 standard to 600 mln plemników a teraz ponoć już tylko 10 mln i że jest coraz gorzej. 40% leży po winie faceta, 40% kobiet a 20% jest wspólne. Tyle ze statystyk. Mam się u niego pokazać po urlopie czyli w lipcu. Wtedy zaczie badania. Na razie mam się rozluźnić i starać. A po badaniu mi powiedział że mam powiększoną macicę, ale to może taka uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje wszystkim przyszlym mamom:):):) Nadia a ty ile sie juz starasz? bo moj lekarz powiedzial ze tak po poltora roku mozna zaczac robic badania poniewaz naprawde bardzo duzo czynnikow wplywa na zajscie w ciaze. Jednym z nich jest stres czy to w domu pracy czy na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegaczka80
Martusss20 dokładnie mam tak samo:)...wiec już powoli się ciesze na dzidzię...ale jeszcze się nie nastawiam...pozdrawiam staraczki:)Nadia faktycznie może potrzebujesz rozluźnienia i trochę zapomnienia o staraniach wtedy będziesz mniej zestresowana a co za tym idzie wiadomo!!! ... mała fasolka:) życzę z całego serducha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoRoTkA___
Do spodziewanego okresu został mi jakiś tydzień a od wczoraj pobolewa mnie brzuch na dole po prawej stronie. Myślicie że może to być oznaka ciąży czy to za wcześnie na jakiekolwiek objawy?? Miała tak któraś z Was?? Gratuluję nowym przyszłym mamom, życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za pozostałe żeby nam też się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotka ja się staram dopiero 7 miesięcy, dlatego za wcześnie na jakiekolwiek badania. Najwcześniej po roku, po półtora. Będę na razie robiła testy na owu i trzeba wyluzować. Na razie lada dzień przyjdzie@ już czuję że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Cezsc dziewczyny :) Ja tez mam dziwny przypadek :) Mam regularne cykle zawsze co 28 dni teraz mialam miec 7 stycznia a do teraz nie mam. Bolał mnie jejnik jest mi niedobrze i jestem nerwowa ale to moze sobie wmawiam hehe w kazdym badz razie raobilam test i nic wiec wczoraj poszłam do lekarza. On mowi ze ciazy nie wykrywa i ze dziwna sprawa bo mam śluz owulacyjny. Wiec kazałam mojemu sie zwolnic z pracy i do dzieła. I teraz czekanie .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga267
witam wszystkie kobitki :) ja równiez staram się o fasolkę. w niedzielę powinnam dostać okres ( oby nie) ale dziś już nie wytrzymałam i zrobiłam test....niestety niegatywny :( zrobiło mi się przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga267
myślałam, że to juz ten czas bo od kilku dni bardzo czesto robie siku, bolą mnie piersi i pobolewa podbrzusze, ale to może oznaki zbliżającego się okresu? sama już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga267
Viviii - a moze to oznaki ciązy....trzymam kciuki, daj znać jak juz cos bedziesz wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Aga no mam taka nadzieje :) naprawde bardzo bym chciała zeby tobyło juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×