Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Viviii

Topik dla zaczynajacych wlasnie starania o dziecko :)

Polecane posty

Gość martusss20
Hej:) ciesze sie ze ktos ma podobne zdanie jak ja na temat dojrzalosci do bycia matką:) sytuacja w moim domu zmusiła mnie zeby dojrzeć... Moj narzeczony jest kilka lat starszy ode mnie i decyzja o dziecku byla bardzo dokldnie przemyslana przez nas Wiemy ze sobie poradzimy i dlatego chcemy bym zaszla w ciaze przed slubem:) a co do ubranek i wozka to rozumiem ze mogłby ktos powiedziec ze to glupie jakbym to wszystko kupowala. wszystkie te rzeczy dostałam. wiec wg dziewczyny ktora to tak bulwersowalo powinnam te dostane ubranka wyrzucic mimo to ze chce miec dziecko i dopiero jak zajde w ciaze zaczac kompletowac wyprawke... to jest dopiero chore... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowanamartus
martusss20 spokojnie:) każdy ma inne zdanie i tyle, ale nie sądze, żeby jakieś bulwersacje z tego powodu miały wyniknąć:P ja osobiście po tylu mies.starań nie odważyłabym sie niczego kupić, ale nie powiem bo wózki i kołyski lubię sobie pooglądać od czasu do czasu:) a jak któraś z koleżanek chciała jakieś ubranka po kimś to też jej skołowałam zawsze jakąs pakę za grosze, a od osób od których sama z chęcią bym wzięła, bo wiem, że żadnego szajsu nie kupowały swoim maluchom i dbały o ubranka... to indywidualna sprawa każdej z Was, jedna koleżanka ma teraz problem że kupiła w 5 mies. ciąży ubranka dla chłopca a tu bejbi po miesiącu siusiaka wciągnęło i ma być dziewczynka:) i co ona ma zrobić...jeny chciałabym JA mieć taki problem, dlatego piszę, że każdy robi jak kto woli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusss20
Tez tak sadze, kazdy ma inne zdanie na ten temat. Tez lubie ogladac rozne rzeczy dla dzieci ale nic nie kupuje bo na to jeszcze czas. na usg niby da sie rozpoznac płec ale różnie to bywa. ja mam ubranka ktore pasują zarówno na chłopca jak i na dziewczynkę:) mojej kuzynce na usg wyszło ze ma miec blizniaki a urodził się tylko jeden chlopczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
a mam pytanko, z czystej ciekawości, w moim przypadku posiłkuję się luteiną, ale dodatkowo biorę mg i wit. b6, jest tu jakaś dziewczyna która to stosowała? o ile może się wydłużyć fl wtedy?? ja mam 10-11 dni i szukam czegoś dodatkowo, żeby ją bujnąć jeszcze o 2 dni, ale jakoś nie wychodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
No tak...wczoraj to Was pełno tu było, a jak jestem to nikogo:( jak ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanko to proszę o odpowiedź, byłabym bardzo wdzięczna....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kobietki! Ja już od 6 na nogach, a moje dziecko jeszcze śpi(cud chyba!), bo zazwyczaj budzi się o 6-ej razem z tatusiem. Mogłam więc sobie nadrobić niektóre domowe zaległości. Martus Ty się nie przejmuj opinią innych, ubranka i wózek dostałaś, a nawet jakbyś kupiła, to dobrze byś zrobiła. Taka wyprawka kosztuje, więc lepiej zaopatrywać się w nią wcześniej i powolutku. To Twoja indywidualna sprawa i nikomu nic do tego! :-) Mi mama zaczęła kupować ubranka dla maluszka na samym początku ciąży i były to kolory neutralne: beż, żółty, biały, zielony, a od 20 tygodnia(jak wiedziałam, że to dziewczynka)doszły różowe ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki. Ubrania dla takich maluszków są drogie więc nic dziwnego, że kobitty sie wzajemnie nimi wymieniają. A na początku można kupować neutralne kolory tak jak pisała Amelka. Co do Twojego pytania zrezygnowana wydaje mi sie, że jest to dobre postępowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Czesc dziewczyny :) Zrezygnowana ja niczego nie brałam wiec niestety nie pomoge :( a co do reszty dziewczyn moj syn czasem chodzil w rozowych koszulkach bo mi sie podobało jak wygladal :) kolory nie maja az takiego znaczenia szczegolnie w pierwszych miesiacach zycia :) co za roznica czy spioszki beda zielone niebieskie fioletowe czy rozowe :) nic sie nie przejmujcie :) a co do rzeczy ja mam bardzo duzo po moim synku wiec az tak wiele dokupic nie bede musiala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brookie - skąd w Tobie tyle nienawiści do świata?! Ja mam koleżankę, która w wieku 16 lat zaszła w ciążę, nie przeszkadzało jej to jednak w kontynuacji nauki, skończyła studia, ma dobrą pracę i jest - w przeciwieństwie do Ciebie brookie zadowoloną z życia kobietą. Poza tym należy podchodzić do życia z założeniem, że osiągniemy zamierzony cel, więc Martus dobrze wychodzi z założenia, że zajdzie w ciążę bez problemów i bez problemów ją donosi, czego Ci Martus z całego serca życzę :-) Brookie zaledwie 1/5 par nie może mieć dzieci, więc dlaczego z góry zakładasz kto znajdzie się w tej grupie? Brookie bądź bardziej tolerancyjna, jeszcze nie tak dawno większość kobiet rodziła w wieku 20 lat. A poza tym Martus może być w ciąży i np. studiować, ale to jest jej życie i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Poza tym studia w dobie kryzysu niewiele dają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Bo brooki to pewnie brzydka stara panna ktorej w zyciu jedyne co wyszlo to zdobycie wyksztalcenia hehe a zaden nawet nie chce jej za matke dla swojeo dziecka wiec postanowila dokuczac innym. Znam takie stare panny ;) niestety .... zreszta szczescie to pojecie względne i chcialabym Co BROOKI powiedziec ze po tym co piszesz i w jaki sposob widac ze właśnie Ty tego szczęścia nie zaznałaś. ;) i bądz tak uprzejma opuścic mój topik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
Witam wszystkie, no może poza broookie czy jak jej tam:) za duzo mody na sukces chyba kobieta sie naoglądała:) ale zieje goryczą i złośliwością nieźle, to jej trzeba oddać:) znudzi ją nasze pisanie i się sama wyniesie, jak mawiała moja babcia - "ignorancja najlepszą metoda pozbycia się niechcianego towarzystwa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Brooke nawet nie wiesz jak się mylisz większośc z nas pewnie ma szcześliwe rodziny i chce mieć dzieci. martuś sama zdecydowała, że chce być w ciąży przed ślubem jej decyzja. A Ty Brookie jedyne co masz to wykształcenie? i super dużo kasy? A czy to daję Tobie szczęście? Czy dzięlki temu jestes lepszym człowiekiem? Wiesz co ja wolę już żyć z moim mężem w przeciętnych warunkach, doczekać sie dziecka, postawić na dalsze swoje kształcenie (choć wyższe wykształcenie juz mam - jak widać mąż, rodzina mi w tym nie przeszkodziły) i być szczęśliwa, wiedzieć że mam kogoś obok i że będę miała z kim dzielić smutki i radości niż mieć super chatę, brykę a być sama jak kołek w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brookie na tym topiku są osoby heteroseksualne, więc ze swoim pytaniem musisz się zwrócić na inny topik. Gdybyś pokazała zdjęcie swojego faceta (o ile go oczywiście posiadasz i rzecz jasna możesz być odmiennych upodobań)chętnie się wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sun baby i juz
Brooke ale jesteś brzydka - to jest tandetna tapeta, fuj, a nie uroda ! Porażka.... Autorko - na pewno uda się spełnić marzenie :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego założyłam, że jesteś sama, bo takie odniosłam wrażenie po Twoich wypowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 lat martuss to jest wiek,w ktorym mozna powaznie myslec o dziecko. Sama najlepiej wiesz czy jestes gotnwa na to by podjac dojrzala decyzje o macierzynstwie. Zycze tobie jak i reszcie szybkiego zaciazenie. Co jednak musze szcczerze powiedziec,ze musze poprzec wypowiedz kogos wyzej co do lozeczka-bo to jest dla mnie glupota. Ja zaczelam starac sie o dziecko w wieko 19lat np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak widać nie czujesz potrzeby bycia matką my czujemy takie i każdy ma prawo do swojego życia i decyzji. A Ty wcale nie musisz tego popierać a co sie z tym wiąże nas obrażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brook jak możesz ocenić kogoś po kilku wpisach, a ona ich nie kupiła tylko dostała. a to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brookie Twój wygląd to kwestia gustu... Aczkolwiek nie zgodzę się z Tobą - Twoja codzienność mówi mi, że Twój świat jest tylko wirtualny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje ... takich rzeczy sie sie robi ale nie wyzywajcie sie. Nigdy nic nie wiadomo ile potrwaja starania. Gdybym ja miala wozek i ciuszki nim pojawilo sie dziecko to by to zgnilo i splesnialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakladuzia
Niektóre kobietki wcześnie zaczyjaną myśleć o dziecku... sama znam kilka takich (zazwyczaj słabo wykształcone, myślące - dziecko = zdjęcia na nk, i dostawanie prezentów od rodzinki) są też takie które chcą "przypieczętować" związek ślubem, a dziecko to marchewka na kiju. Mały, bardzo mały procent z nich to te które mają chociaz trochę oleju w głowie i myśląc dziecko, mają na myśli dziecko, a nie szybki zakup sukni ślubnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
nie uroda tylko tapeta, czyt.ze zrozumieniem się kłania:) jak dla mnie bez tego makijażu o niebo lepiej byś się prezentowała:P i tyle:) każdy ma prawo układać swoje życie po swojemu i nikomu nic do tego:) pamiętaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brook kazdy jest inny i czasem bywa tak, że dziewczyna w wieku 20 lat jest gotowa na dziecko co nie znaczy, że nie może korzystać z życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
lakladuzia masz rację, ale śiem twierdzić, że tutaj nie ma tak myślących osób, zreszta każda się z "grubsza" przedstawiła i dezyzja o dziecku jest przemyslana, a że nie zawsze wychodzi tak jakby się chciało, nieraz nie ma z kim pogadać na ten temat, to po to są takie fora właśnie, by poradzić sie, otrzymać słowa otuchy, itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i tak że niektóre liczą na prezenty ale przecież dziecko to obowiązek i jestem przekowanana, że wszystkie piszace na tym topiku znakomicie zdają sobie z tego sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×