Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Viviii

Topik dla zaczynajacych wlasnie starania o dziecko :)

Polecane posty

Gość Viviii
O prosze troszke mnie nie było i jak sie fajnie zrobilo :) Witam wszystkie przyszłe mamy które marza o dziecku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusss20
T jst badzo dokladnie przemyslana decyzja. za niedlugo biare slub wiec z narzeczonym chcielismy juz teraz starac sie o dziecko. wydaje mi sie ze lepiej kompletowac wyprawke juz wczesniej by porozkladac te wydatki by bardzo tego nie odczuc. nie jestem w stanie na raz wyciagnac kilka tysiecy by wszystko kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
witam vivii a ty ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
To ja powiem cos o sobie :) mam 26 lat i 6 letniego synka :) jak pisałam na poczatku teraz czekam na corke heh ale nie jestem jeszcze w ciąży narazie chce sie przygotowac fizycznie i w styczniu oczywiscie jesli sie uda zajsc w ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
Brook dlaczego nie mozesz zaakceptowac faktu ,ze sa ludzie ktozy maja inne cele i marzenia w zyciu niz ty.Powinnas byc bardziej tolerancyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
a jaka jestes mama viviii pracujesz???, czy jestes w domu i opiekujesz sie synkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Kończe studia, od wrzesnia nie pracuje ale mam nadzieje ze jak najszybciej znajde prace ;) Jaka jestem mama?? rozsądna :) choc troche nadopiekuńczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
ja pracuje u ginekologa w Niemczech, jeszcze nie wiem jak to bedzie z praca jak zajde w ciaze ,bo calkowicie nie chce rezygnowac, ile przytylas w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
W pierwszej 30 kg i to było straszne ;) Ale przed ciążą byłam jak to sie mówi na ciągłej diecie i ważyłam 46-47 kg wiec troche za mało ;) teraz za to jestem gruuba i musze zrzucic jakies 7 kg zanim znowu bede w ciąży zeby pozniej nie byc taka swinką hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja staram się o drugie dziecko już 3 m-c. Podejrzewam, że coś z moimi hormonami jest nie tak :-/ Mam plamienia przed okresem i od owulacji do @ okropnie bolą mnie piersi. W przyszłym tyg mam gina, mam nadzieję, że zleci właściwe badania. Mam już synka 6-letniego, którego poczęliśmy z mężem za pierwszym razem. Teraz martwię się, bo zakładałam, że równie szybko zaciąże do tego te podejrzane objawy jak przy niedoborze progesteronu. A Wy dziewczyny pracujecie teraz? Ja pracuje w budżetówce. Za pierwszym razem miałam problem z powrotem do pracy po roku wychowawczego i też trochę się boję jak byłoby tym razem. Już widzę minę kierownika jak przyszłoby mi obwieścić wiadomość o ciąży - boję się reakcji. Poza tym mam wiele różnych lęków jak to będzie. Wy też tak wszystko analizujecie? Mam dość poważne problemy z kręgosłupem i boję się czy temu wszystkiemu podołam...Prócz tego w pierwszej ciąży miałam ostrą postać gestozy i też boję się o to, żeby się to nie powtórzyło (niby częściej zatrucie ciążowe pojawia się przy pierwszej ciąży więc mam nadzieję, że teraz by mnie to ominęło) Mimo różnych przeciwności chęć posiadania jeszcze jednego dziecka (dobrze jest też mieć rodzeństwo) przewyższa wszystko inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie można zwracać uwagi na złośliwe komentarze. Ja w wieku 20 lat już też byłam gotowa na małżeństwo, rodzinę i dziecko. :) . A mimo to pracuje, uczę się i nie uważam że jedynym moim celem był facet. Także więc jak ktoś nie chce to niech nie czyta, nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
ale zescie sie rozpisały od tej 16:) tak wiec ja sie staram i staram...już 3,5 roku mija...narazie skupiłam się na walce z mięśniakiem (chociaz on akurat nie przeszkadza w zajściu) ale skoro bejbi nie ma to trzeba zając myśli czymś innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
hej, ale przybyło osóbek do tematu, super, nadrobię potem, szkoda tylko że ja popołudniami nie mam możliwosci tu zaklikać. Miłego dnia dla Was 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek wszystkim. :). Fajnie że temat się rozwija. :-). Razem razniej. :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
zula - hejka. Mam nadzieję że temat sie utrzyma i bedziecie zagladac :) Pasowaloby sie przedstawic - mam 29 lat, staram sie o pierwsze dziecko i tak jak pisalam wczesniej - w pażdzierniku odstawilam tabsy. Poki co ani ciazy ani okresu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się przedstawiłam. :). Mam 25 lat od 1.5 roku staramy się o dziecko. Jak do tej pory to raczej trafiałam na dość nieodpowiedzialnych lekarzy. :( ale mam nadzieję że będzie lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
tak to jest z dzisiejszymi lekarzami, czasem trzeba poszukac zeby znalesc wlasciwego. Ja dopiero tez niedawno znalazlam takiego co w ogole chcial mnie wysluchac w temacie ciazy, ze chce zajsc, starac sie. Poprzedni lekarze olewali mnie. I nie sluchali zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Witam wszystkich :) Zula ja jakmiałam 20 lat to juz mialam dziecko i tez nie uwazam sie za jakas jak to pisza debilke ;) moj M jest 11 lat starszy wiec byl w odpowiednim wieku do bycia tata ;) pozatym uwazam ze lepiej miec wczesniej dzieci bo wtedy zycie jest bardziej kolorowe a na starosc sobie odpocząc i pouzywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Dziewczyny ide do dentysty zajrze pozniej :) kogo juz nie bedzie temu miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
mi sie wydaje ,ze kazdy sam powinnien zdecydowac kiedy jest czas na dzieci , ja mam 25lat i dopiero teraz chce pierwsze dziecko :)wczesniej nie czulam sie dojrzala na role mamy ,ale teraz tak...u nas w przychodni(ja pracuje u ginekologa) niektore kobiety maja po 45 lat i dopiero chca pierwsze dziecko, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
hej wszystkim, mam 29 lat, wyniki w normie, owu jak stąd do paryża i spowrotem (i objawy i monitoring to potwierdziły), z chłopem wszystko ok, a dziecka brak, no ale moze to taka anomalia rodzinna, ze przed 30tka zadnej sie nie trafi:) juz to biorę na wesoło, bo dosyć się napłakałam... co do wieku odpowiedniego to powiem tak mam znajome które zaszły mając 16 lat (i dzieki temu ze rodzice staneli na wysokosci zadania, nie było wymuszonego slubu, ale pomoc w opiece nad maluchem - zaznaczam pomoc) i dziewczę to skończyło szkołę, poszło na zaoczne, skończyło je, pracuje...a druga z kolei pierwsze miała majac 40 lat (z różnych względów - dla odmiany zachodziła ale traciła we wczesnych tygodniach), i też mama jak sie patrzy, a kondycje kobieta ma lepszą od mojej (pomijając figurę modelki i ogólnie, że wygląda na moją rówieśnice:)) nie ma stałych regu/ół - jak to sie pisze:) przepraszam, ale już się gubię czasami:) wiek, wydaje mi się nie ma znaczenia, to zależy od dojrzałości człowieka, jeżeli czuje ze nie teraz, albo już nie czas na dzieci to ich nie będzie miał, a jak dorośnie do tego to zacznie starania i na głowie stanie żeby tak się stało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki! Ja to przy Was jestem stara ciotka, bo mam... 34 lata! Żałuję, że kilka lat wcześniej nie zdecydowałam się na dziecko, zwłaszcza, że z moim facetem jestetem od 11 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesska_de
Obelg tu byc nie musi-fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
alemka to powiedzialas co wiedzialas ;) jaka stara? gdzie? :) Co do tego jaki najlepszy wiek na dziecko to zgadzam sie z poprzedniczkami, ze to sprawa indywidualna. Mozna byc dojrzalym zarowno w wieku 20 lat jak i byc zupelnie na to przytogowanym w wieku 35 lat. Instynkt predzej czy pozniej sie pojawi :) A mama, nie wazne w jakim wieku, to dla dziecka najwspanialsza i najukochansza i jedyna MAMA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczkaorobaczka - dzięki za miłe słowa :-) Na dziecko byłam gotowa od dawna, ale to mąż ciągle mówił: "później", niewiele mogłam na to poradzić... A teraz mąż jest zakochany w naszej córeczce i koniecznie chce drugie, a najlepiej bliźniaki(bo o trzecie to już się starać nie będziemy - właśnie ze względu na wiek) - szkoda, że wcześniej nie zrozumiał jak wspaniałe są dzieci...Chociaż czasami jest ciężko, ale dzięki dziecku nasze życie jest piękniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
alemka :) ja niedawno w sumie wyszlam za maz, i u nas maz bardziej chcial tego dziecka. Ja sie balam, z roznych powodow. A teraz chce. Bardzo, moze nawet za bardzo ;). Tak, dzieci dają radosc, zawodowo zajmuje sie dziecmi i 'hobbystycznie' tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia jest bardzo towarzyska i dlatego chcemy, żeby miała rodzeństwo, a poza tym oboje chcemy drugiego maluszka, a moja córcia uwielbia dzieci i sama mówi, że chce "dzidzi", pokazuje jak by ją nosiła i jak jeść by jej dawała. Jak widzi mamy z dziećmi w głębokich wózkach to nie może aż od nich się oderwać i woła, że chce "dzidzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dzieci są wspaniałe. kiedyś koleżanka powiedziała mi, że najlepszą metodą anty jest właśnie chęc posiadania dziecka. Może coś w tym właśnie jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×