Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cismarch

Chrzestni - ile wydajecie na prezent dla chrześniaka/czki na Mikołaja ?

Polecane posty

Gość cismarch

Pytam z ciekawości. Jaką kwotę przeznaczacie na prezenty na Mikołaja? Albo może kupujecie tylko słodycze ? Pytam o małe dzieciaki taki w wieku od paru miesięcy do kilku lat. Bo te większe zazwyczaj większe potrzeby mają ;) Ja chcę przeznaczyć 100zł na prezent zabawkę, czy to nie za mało. Chrześniak skończył 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDRRGT
NIC NIE KUPUJĘ , NA MIKOŁAJA , NA ROCZKI NIE CHODZĘ MIMO ZAPROSZEŃ BO I Z JAKIEJ STRONY? MAM SIE KOSZTOWAC? - WYSTARCZAJĄCA ŁASKA TO ŻE SIEZGODZIŁAM BYC CHRZESTNA STRUPA U DUPY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkaa28
Ja na mikolaja nie daje nic, tylko na gwiazdke, chociaz i tak sie zaczynam nad tym zastanawiac. Tez mam dziecko a prezenty to nie maly wydatek w dzisiejszych czasach. W sumie to niech rodzice sami kupuja prezenty dla swoich dzieci. Chrzestni niech tylko zostana przy chrzcie, roczku, komuni i slubie i urodzinach. Wystarczy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na Mikolaja slodycze, na
Wigilie 50zl. Bez przesady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cismarch
Wiem, że każdy daje tyle na ile go stać. Ale pytam o jakaś rozsądną granicę. U nas w rodzinie nie ma gwiazdki więc prezenty daje się na Mikołaja. Czyli wydatek np. 100-300zł na prezent dla dziecka/chrześniaka to dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na Mikolaja slodycze, na
Wiesz, ja zarabiam normalna polska pensje, czyli 1600 na reke. A oprocz zrobienia oplat mam tez wlasna rodzine. 300zl to 1/5 mojej pensji, gdybym kazdemu taki prezent zrobila na swieta wydalabym 2 moje pensje. Jesli Cie stac, daj mu nawet prezent za 3 000. Mnie nie stac, a znajomi ktorzy zarabiaja 4 000 tez nie daja takich drogich prezentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dwoje chrześniaków i na Mikołaja daję jakiś drobiazg do 50 zł i coś słodkiego, a na gwiazdką za 200-250 zł lepszy prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cismarch
Rozumiem. Nie o to mi chodzi aby dać dużo bo np. mnie stać. Mam normalne dochody na dodatek jestem oszczędna bardzo ;) Właśnie chcę dać z głową żeby nie przesadzić, ale też się nie wygłupić ;) Ale wg mnie paczka ze słodyczami za 50zł to ...mało? Rodzice dziecka nie będą krzywo patrzeć ? Niestety mam takich osobników, którzy patrzą na to kto co i ile daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cismarch
U nas gwiazdka=mikołaj, więc na Mikołaja daje się większy prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkaa28
Moja siostra jest chrzestna mojego dziecka, ja jestem chrzestna jej dziecka, ale ona ma jeszcze jedno dziecko, wiec robie 2 prezenty. Tyle ze ona ma dosc duzo kasy, a ja bardzo malo. Najchetniej zrezygowalabym z tego zwyczaju dawania prezentow na swieta, no ale nie wiem czy ona sie czasem nie obrazi. Do tego nie zrobie marnego prezentu za 50 zl, bo co w dzisiejszych czasach mozna za to kupic, tylko juz 100-150 zl. Dla mnie to bardzo duzo pieniedzy i za kazdym razem kombinuje by jakos odlozyc by miec na ten prezent, a to chore moim zdaniem bo pozniej martwie sie czy mam na przezycie. Ona nie ma takich problemow co do gara wrzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na Mikolaja slodycze, na
Jesli nie macie kasy moze same cos potraficie dziecku zrobic, np szalik z czapka, sweterek. Za 50zl mozna kupic duzo slodyczy. Wiadomo, ze za 200zl fajna zabawke, ale chyba nie o to chodzi, zeby chrzesniak mial najbardziej wypasione zabawki i gierki, a ciocia sie zastanawiala czy starczy jej na buty za 10 z Carrefoura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cismarch
mitkaa28- ja też nie lubie dawać coś nie siłe, ale co zrobić jak taki zwyczaj, wszyscy dają więc i ja jestem zobowiązana. Jeszcze ta głupia rywalizacja między chrzestnymi kto da więcej/lepsze/ładniejsze/porządniejsze itd. Spróbuj wyszperać coś na llegro, tam taniej. Ja nie mam żadnych zdolności manualnych, więc odpada. No właśnie dla mnie też wydać 200zł to cena np. butów na zimę. A dziecku kupi się zabawkę którą rzuci w kąt po miesiącu zabawy albo i krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitkaa28
Dokladnie, ile juz takich wypasionych zabawek kupilam ktore leza teraz w jakiejs piwnicy. Mysle ze w tym roku jeszcze jakies prezenty zrobie, ale nie dam rady drogich kupic. Ale ustale z siostra ze od przyszlego roku tylko na urodziny, a swieta niech kazda rodzina sobie sama prezenty robi na tyle na ile ich stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cismarch
Dzięki serdeczne za wypowiedzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego na to cię stać i ile dzieci chcesz obdarować. U nas jest kilkoro i każdy dostanie prezent jeden taki wspólny mikołaj plus gwiazdka, w przedziale od 70 do 100 pln. Gdybym miała obdarować jedno dziecko to może kupiłabym coś za ok 200 pln, ale w przypadku kilku dzieci wydałabym tysiaka, dla mnie to przesada. Ale jak kogoś stać i chcę to oczywiście droga wolna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea.....
na Mikolaja wydalam niecale 60 zl a na gwiazdke planuje ok 100 zl. a jak kiedys nie bede miala to kupie slodycze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mikolaja, to tylko drobna paczka ze slodyczami/owocami. prezenty kupujemy na swieta. i raczej nie patrzymy pod katem czy zabawka za 30 czy za 130 tylko czy tym dziecko sie bedzie bawilo... nie chodzi o to zeby kupic drogi gadzet za dużą kwotę żeby pokazać jaki się ma gest, chodzi o to aby dziecku sprawić przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ile każdy uważa
Ja dam prezent w okolicach 40 zł,na gwiazdkę za ok 50 zł.Ale i tak matka dziecka stwierdzi,że to wiele mało, ale mam to w dolnym poważaniu:P.Mogłabym więcej,ale wolę moje pieniądze przeznaczyć na moje wydatki niż na potrzeby tych,którym i tak nigdy się nie dogodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabanios

dosyć tanio bo kupiłem fife19 za 79zł w media expert, cieszy się jak nigdy - polecam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeko
22 godziny temu, Gość Fabanios napisał:

dosyć tanio bo kupiłem fife19 za 79zł w media expert, cieszy się jak nigdy - polecam 😄

No ja ide jutro na komunie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrogi

Kupilem w media expert...ta gra to bajka, serio! a na szczescie w media expert mega tanio 79 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lostbridz

nie ma umiaru, ale w granicach rozsądku wiadomo, kupiłem właśnie chrześniakowi preorder fify20 z media expert i myślę że było warto 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek
Dnia 26.09.2019 o 22:12, Gość lostbridz napisał:

nie ma umiaru, ale w granicach rozsądku wiadomo, kupiłem właśnie chrześniakowi preorder fify20 z media expert i myślę że było warto 😄

kurcze, szkoda że przegapiłem przedpremierowy zakup bo wiem że moj syn by sie ucieszył. Musze podejsc do ME i zobaczyć po ile chodza, może mu kupie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

Moj maz dzisiaj dostaje Fife. Kijem go z domu nie wypedze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek
Dnia 29.09.2019 o 22:57, Gość marek napisał:

kurcze, szkoda że przegapiłem przedpremierowy zakup bo wiem że moj syn by sie ucieszył. Musze podejsc do ME i zobaczyć po ile chodza, może mu kupie 😄

Ja kupiłem preorder też jestem fanem, ale powiedziałem że zrobiłem to dla syna. Od razu do konsoli jak wraca ze szkoły z kumplami. No, przynajmniej tyle mogę dla niego zrobić, plan lekcji ma tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×