Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

85atka

pralka jaką wybrać?

Polecane posty

Właśnie padły mi łożyska w pralce amica comfort 800 naprawa kosztuje 320zł i tak szczerze nie wiem czy opłaca się naprawiać bo słyszałam że po 6 latach zaczynają padać po kolei następnemu części... więc zastanawiam się nad kupnej nowej chciałam bym taką w której jest łatwy dostęp do ewentualnej wymiany łożysk (bo w tej mojej starej to trzeba całą rozbierać na części i to rozbieranie własnie w naprawie jest najdroższe) a ponoć łożyska najczęściej padają w pralkach :P doradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt nie pomoże? no tak na tym forum tylko dogryzać ale poradzić nikt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam aby nie wybierać takich które posiadają 6-zmysł, podobno ta opcja potrafi być bardzo kłopotliwa, sama tematu jeszcze nie przebadałam, sama wybieram pierwszą pralkę i mam nie mały problem polecam wstępnie zajrzeć na ceneo, pomaga ograniczyć ilość modeli ze względu na cenę i podobne jakie pralki jakich firm macie? Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam Electrolux albo Bosch sama wahałam się między tymi markami i wybrałam Electrolux ładowaną od frontu - jeśli chodzi o 6 zmysł itp to takie od razu skreśliłam bo chciałam mieć możliwość samodzielnego dostosowania parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 zmysł odpadł w przedbiegach ale sama nie wiem nie chce bajerów chce taką która będzie prać będzie łatwa w ewentualnej naprawie i żeby długo wytrzymała bo nie lubie uczyć się obsługi nowego sprzętu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahah
wybierz taka co pierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam prosty modle bosha i jestem bardzo zadowolona. Pierze super ale ma tylko kilka programów bez cudów typu sierść psa itp;) Za to mama ostatnio tzn ok roku temu kupiła candy i tez sobie chwali. Ale nie jest już tak prosta w obsłudze i ma sporo więcej programów opcji typu poziom zabrudzenia:-) Ale co kto lubi, obie mogę polecić. Natomiast amica to była porażka, częściej był u niej chyba serwis niż prała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
ja mam 6 zmysł już 10 lat i działa bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Stanach nikt nie zawiesza...
W sklepie Ci doradzą... na forum myślisz że uzyskasz fachową odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepie nie zawsze umieją doradzić, oni tam więcej wiedzą o przedłużeniu gwarancji i ratach niż o sprzęcie który sprzedają, rzadko trafia się obsługa znająca sprzęt na tyle aby sensownie doradzić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) Jeśli chodzi o wybór pralki, obecnie na rynku jest mnóstwo modeli - zarówno tych bardziej zaawansowanych, z większą liczbą funkcji, jak i tych prostszych, posiadających niewiele dodatkowych opcji. Jeśli jesteś mamą, na pewno warto rozejrzeć się za pralką, która będzie posiadała funkcję skutecznego usuwania plam, zabezpieczenia przed dziećmi oraz optymalnego płukania (bez niebezpieczeństwa alergii). Inne przydatne programy to m.in. szybkie pranie (nawet w 17 minut!), program prania ręcznego oraz opcja zabezpieczenia przed przelaniem - ważna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich sąsiadów ;) Więcej o właściwościach pralek możesz przeczytać np. tutaj: http://www.gorenje.pl/pralnictwo/wlasciwosci-pralek-do-prania/wyswietlacz-dotykowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepach to rzeczywiście rzadko trafić na kogoś kto rzeczywiście się zna często jest tak że chcą sprzedać mało rotujący sprzęd i go wciskają a często nie potrafią powiedzieć nic o podstawowych funkcjach sprzętu :( po za nie chcę porady na oko sprzedawcy bo tak mu się wydaje wole poszperać poczytać i być zadowolona z zakupu niż kupić coś w chwili eufori bo coś ładnie wygląda (ja na wygląd nie zwracam uwagi bo ma być ona w pralni gdzie nikt nie zagląda :P ) a jeśli chodzi o sąsiadów to ich nie mam bo mieszkam w domku więc jak co to szkody będą tylko moje :D ale mam ubezpieczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama używa prali indesit WGD934TX, już chyba nawet 10 lat i się nie psuje. Trochę hałaśliwa, ale prosta w obsłudze. Jak szufladka na proszek wygląda paskudnie wyjmuje ją i wrzuca do zmywarki. Chyba dopiero od roku czy dwóch guma przy drzwiczkach zaczęła się kruszyć. Może ta pralka ma następczynie swoją, warto się zainteresować kolejnymi modelami, może bd cichsze. Suszarki w tej pralce nie polecam bo rzeczy wychodzą za bardzo zagniecione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu widziałam przy okazji szukania lodówki w sklepie Medialux natknęłam się na duże promocje na pralki, widziałam tam m.in Boscha w dobrej cenie. Teraz idą święta więc pewnie też są niezłe obniżki. A jeśli mogę doradzić to Bosch albo Whirlpool z pralek, chyba dwie najlepsze marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym stawiała na Boscha, dobra firma, w sumie Whirlpool też, ale ja jakoś bardziej przekonana jestem do Boscha. A co do Medialuxu - popieram, solidny sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam bardzo wiele opinii , że Bosch jest dobry , wytrzymały i sprawdza się przez wiele lat bez awarii, wprawdzie może te pralki sa trochę droższe , ale warto zainwestować, bo wtedy wiadomo , że inwestuje się w jakość, najlepiej kupować taki sprzęt w internecie bo jest po prostu najtaniej np w sklpie magiczna planeta ceny sa bardzo konkurencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (@)
Ja polecam najtańszą i jak najmniej elektroniki. Jakis rok temu śledziłam różne informacje na temat pralek i doszłam do wniosku, że pralki wytrzymują tyle ile wynosi gwarancja tj. ok. 5 lat ( nie ważne jaka pralka) Więc za 5 lat znowu mogę mieć pralke nową. Myślałam początkowo o Bosh- ale okazuje sie, że ma słabe blachy i szybko rdzewieją, zawsze któraś miała coś... Więc kupiłam najtańszą za 699 zł jestem b/ zadowolona- pralka indesid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan tv
ja kupilem tą, cicha i super pierze , jestem zadowolony http://the1.pl/index.php?p8930,pralka-beko-wmb-71442pt-la-bezplatne-odbiory-osobiste-zielona-gora-wysylka&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=8930#nclid=a23486b41726c8b5d872f3f1ca7ba62d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozglądając się po sklepach wpadły mi w oko pralki samsunga mają fajny desing i ciekawe rozwiązania jak ceramiczna grzałka (nie trzeba używać calgonu) i szufladę anty grzyb :D tyle że nie wiem jak tam z łożyskami czy łatwo się je wymienia czy trzeba całą pralkę rozbebeszyć tak jak moja stara amica bo tak jak wspominałam łożyska to pierwsza rzecz jak się ponoć psuje w pralkach a im więcej rozbierania i składania tym większy koszt naprawy :D więc gdyby ktoś miał takie info to z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Właśnie przymierzam się też do kupna nowej pralki, bo w mojej Whirpool,ładowana od góry wysiadło wirowanie. ŻADNYCH NAPRAW. 5 lat i na śmietnik. Jak jedno wysiądzie, to potem następne i po paru naprawach byłaby nowa. Bardzo mi sie podoba u syna, że w pralce ma informacje, ile do końca prania, że drzwiczki otwarte. Nazywam ją gadającą pralką. Obeszłam parę sklepów, wszędzie polecają Bosch albo Elektrolux. Jestem już zdecydowana na tą ostatnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zdecydowałam się na lg :) pralka owszem ma jakieś nie potrzebne bajery jak wysyłanie sms'a do serwisu, ale to nie bd przeszkadzać w normalnym użytkowaniu. Urzekło mnie jak bęben jest napędzany. Nie ma pasków ani szczotek, a to dość częste usterki. Przez nową technologię pralka jest cicha, nie bd telepać się podczas wirowania i co za tym idzie większa energia idzie na obrót bębna a nie w obudowę pralki, przez co zrobiła się energooszczędna (A++) jakby mi tego było mało to programy mi się podobają, jest ich nie za dużo nie za mało, jak zwykle trafili w moje zapotrzebowania :D, a jak trafi się jakieś nadzwyczajne pranie to wirowanie mogę wyłączyć, albo ręcznie ustawić, że temperatura ma być niższa/wyższa :) wygląd też mi przypadł do gustu i jak zajrzała w sklepie do instrukcji to nie jest to trudna pralka, jak sobie załaduje bęben do1/3 to nie ma przycisku 1/2 prania, tylko pralka pare razy obróci pranie zważy mi je i da wody mniej. ^^ Dużo nowszych modeli ma takie coś. :) a lg jest moją zaufaną marką ^^ poza za wolnymi procesorami w komórkach to nie mam im nic do zarzucenia... :) I cena nie taka straszna, do 2000 idzie zdobyć. A cenie sobie wygodę. Wole zapłacić więcej i być pewna jakości, a nie za 3 miesiące marudzić na pralkę. http://www.lg.com/pl/sprzet-agd/pralki/LG-pralki-direct-drive-F1289TD.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Labamba8787 no ja właśnie wciąz się zastanawiam, w sumie przewertowałam ofertę w internecie, porównałam ceny i wydaje mi się, że ta w Medialuxie wypada najkorzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Labamba8787 no ja właśnie wciąz się zastanawiam, w sumie przewertowałam ofertę w internecie, porównałam ceny i wydaje mi się, że ta w Medialuxie wypada najkorzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Labamba8787 no ja właśnie wciąz się zastanawiam, w sumie przewertowałam ofertę w internecie, porównałam ceny i wydaje mi się, że ta w Medialuxie wypada najkorzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Labamba8787 no ja właśnie wciąz się zastanawiam, w sumie przewertowałam ofertę w internecie, porównałam ceny i wydaje mi się, że ta w Medialuxie wypada najkorzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×