Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

85atka

pralka jaką wybrać?

Polecane posty

Gość Olej nick
ja mam aktualnie Bosha logixx 6sensitive :p w ogóle bosh ma dobre produkty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro żywotność pralki, to 5 lat, po co kupować drogą? wystarczy taka w promocji, nawet za 800 zł...widziałam np beco, bajery nie graja roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej nick
wszystkie wnętrzności ma z samsunga :) Mam ją jak narazie ponad rok i służy bardzo dobrze :) Jest dość cicha :) I przede wszystkim bardzo dobrze sobie radzi z dopieraniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej nick
Beco?najgorsze pralki jakie mogą być żywotność 1,5roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej nick
A beco też miałam i się zespół programator :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwa lata temu kupiłam pralko suszarkę LG (model to bodajże LG F1203CD) i jestem meeeega zadowolona. Nie wiem, o co chodzi z jej slnikiem dokladnie bo kompletnie na takich danych technicznych się nie znam, ale jest w jakiś magiczny sposób zespolony z bębnem, przez co naprawdę cicho pracuje, a producenci obiecują 22 lata niezawodności (cholera wie, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, ale sprawdźcie sobie temat sami: http://www.niezawodnepralki.pl/ ). Osobiście nie mam się do czego przyczepić, może tylko do faktu, że nie bardzo pasuje mi do łazienki po remoncie :D. Ale to już temat na inną rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pralka Whirlpoola służy od dawna, nic się nie psuje, dobrze pierze, jest oszczędna i cicho pracuje, co jest szalenie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my jakiś czas temu kupiliśmy taką http://www.euro.com.pl/pralki/lg-f10c3ld.bhtml?from=pla&gclid=CK2ZitHH0roCFcdZ3godY0YAKw bardzo dobrze się sprawdza, idealna do częstego prania bo ma niski pobór prądu, 5 kg pojemności więc dla rodziny 2-3 osobowej w sam raz, często korzystam z szybkiego programu 30 minut to do lekko zabrudzonych ubrań, a cena pralki też przystepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam pralkę LG i złego słowa nie mogę powiedzieć jak na razie, mam od kilku miesięcy, mam nadzieję, że będzie mi długo służyła, bo czytałam że ich silniki są bardzo wytrzymałe, jakieś wyróżnienie chyba za nie dostali. Moja pralka nie kosztowała dużo, a jest dobrze wyposażona w przydatne wg mnie programy (fajne opcje dla alergików)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maya90
@gość "też mam pralkę LG i złego słowa nie mogę powiedzieć jak na razie, mam od kilku miesięcy, mam nadzieję, że będzie mi długo służyła, bo czytałam że ich silniki są bardzo wytrzymałe, jakieś wyróżnienie chyba za nie dostali. Moja pralka nie kosztowała dużo, a jest dobrze wyposażona w przydatne wg mnie programy (fajne opcje dla alergików)" Nom dostali od VDE za najlepszy silnik. Silnik Direct Drive to zupełnie nowa konstrukcja, niepodobna do tradycyjnych napędów montowanych dotąd w pralkach. Inżynierowie LG usunęli najbardziej awaryjne elementy, takie jak pasek napędowy i połączyli silnik bezpośrednio z bębnem. W efekcie udało się obniżyć poziom hałasu i wibracji wydawanych przez pralkę oraz znacznie ograniczyć zużycie energii. Dlatego pralki od LG są tak niezawodne i tak cichutko chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisza
Tak długa żywotność silników to duży plus, jest w czym wybierać, bo modeli mają dużo. Ja szukam czegoś do 2000 zł i myślę, że uda mi się do tej kwoty niezły sprzęt kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whirpoola odradzam. Do roku pracowała bez zarzutu. Potem się zaczęło. 6 razy była w naprawie. Nic nie zrobili tylko części mi wymieniali (co i tak nie pomogło bo w kółko przeciekała) kasy też nie oddali. Kompletna porażka. Dzwoniłam na infolinię, pisałam do nich. Olali mnie. Wyobrażacie sobie. Taka firma!!!! Odpowiadali na moją korespondencję jakimiś swoimi głupkowatymi formułkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1) Jeżeli pieniądze nie grają roli to kup błyszczącą, markową itd. 2) W przeciwnym wypadku tańszy model, jak najmniej elektroniki (najlepiej bez - zwykły programator). Pralka wg. producenta ma wytrzymać tyle ile trwa gwarancja, potem masz kupić nową. Koszty naprawy pogwarancyjnej mogą być zbliżone do wartości nowej, taniej pralki. 3) Jeżeli masz "złotą rączkę" oprócz kosztów eksploatacji zwróć uwagę na prostotę konstrukcji, MOŻLIWOŚĆ WYMIANY ŁOŻYSK. Nowe modele mają często nierozbieralne, plastikowe bębny. Mam Ardo WD800X - 15 lat. Programator automatyczny, co 3 lata wymieniam łożyska i smaruję pompę brudnej wody (intensywnie użytkowana). Teraz będę wymieniał fartuch gumowy przy drzwiczkach. U teściowej Amica Comfort 800 - 5 lat, normalnie użytkowana. Padły teraz łożyska (pralka rozbierana w drobny mak), wrażliwy na problemy elektroniczny programator, brak osadnika śmiec**przed pompą powoduje jej blokowanie przez rozmaite drobiazgi, a to co przepchnie dalej blokuje zawór od zraszania prania i woda nie jest odpompowywana. Ponieważ wężyk od awaryjnego spuszczania wody się zapycha za każdym razem jest mały potop. Taka jest różnica między starym a nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amica, nawet jak kupisz trochę tańszą to się nie zawiedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marynaka80
Jak pralka to tylko LG, mają system 6 DD motion i muszę przyznać, że działają tak ciuchutko, że prawie w ogóle nie słychać gdy nastawione jest pranie. Przy małym dziecku to naprawdę błogosławieństwo. Ale pralka poza tym nigdy mnie nie zawiodła, nie wylała, nie miałam z nią problemu, a producent mówi o 22 latach gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Marynaka80 możesz coś więcej napisać o tej pralce, jaki masz model i w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marynaka80
ja mam model lg f1481td producent pisze: cicha, niezawodna, energooszczędna. 8 kg, silnik direct drive z 10 letnią gwarancją, a+++, 1400 obr., 6 motion, smart diagnosis, 14 programów smart diagnosis - inteligentna diagnostyka wykrywanie wielkości załadunku silnik direct drive technologia 6 motion dd i zgadzam się z powyższym w 100%. pralka cichutka, duża klasa energetyczna. a no i jak nastawię 1400 obrotów to wyjmuję prawie suche ubranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szukam cichej pralki, niedawno urodziło mi się dziecko i przeraża mnie ilość prania, stara pralka nie daje rady, bo jużma swoje lata (na pewno z 15), dobrze by było żeby była cicha i nie tłukła jak ta moja stara pralka :/, widziałam w tej pralce lg funkcję ubranka dziecięce na czym to polega? To jakieś specjalne dopieranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leensar
Polecam pralki BEKO. Przynajmniej, pod kątem jakości prania. Jedna z nich, którą miałem, po 3 latach uzytkowania zaczęła w czasie prania... urządzać wycieczki po łazience... No i, taka rada, warto pamiętać, że w takich wątkach często udzielają się osoby, którym zależy na tym, żebyś kupi jakiś konkretny sprzęt od ich pracodawcy na przyklad. Warto przed kupnem czegokolwiek sprawdzic opinie na www.cosiepsuje.com. Tam można umieszczac tylko informacje o tym, co sie w danym modelu psuje, wiec nie ma miejsca na zadna manipulacje czy "komentarze sponsorowane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej kupic uzywane pralke miele z niemiec niz kupic nowa z polskiego sklepu uzywane ale tylko z niemiec bo oni po 5 latach wyzucaja sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacław125
Pralka BOSCH WAB 2028 SPL radzę bo wmedia expert teraz na nia promo, a wszystko teraz jest jednakowe więc trzeba liczyć na promocje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętam pralkę swojego eks faceta Miała wielką naklejkę z napisem,,50lat gwarancji na obudowę" Rdza jej nie brała mimo że non stop stała w wodzie 30cm w kafeklowanej piwnicy:D Ale czasami nie chciała się włączyć i trzebabyło dzwonić na infolinię i tam pani mówiła tak: ,,proszę pralkę przechylić do tyłu(dobrze że stała po środku tej piwnicy) pod kątem 30stopni a następnie przechylić w prawą stronę pod kątem 40stopni Teraz proszę wlączyć pralkę" ,,działa?" Działa:D! ,,czy jeszcze w czymś mogę pomóc?" Komedia co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę dni temu zepsuła mi się pralka whirpoola. Byłam wczoraj w paru sklepach ze sprzętem agd, i dowiedziałam się ,że powinnam dziękować że ta pralka pracowała ok. 6 lat. Panowie z różnych sklepów powiedzieli, iż obecne pralki mają pracować max 5 lat i żebym nie liczyła na żaden cud " dobrego modelu" , może miele tylko. Mam patrzeć na parametry które mi odpowiadają , pobór wody min. energooszczędną i oczywiście cenę. Im droższa tym ma więcej bajerów /często wcale nie potrzebnych/ a okres użytkowania nie ma z tym nic wspólnego. A więc stać cię na droższą, to możesz częściej wymieniać. Obecnie zastanawiam się nad electroluxem a simensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
5 lat to mało jak dla mnie. W dzisiejszych czasach jednak ceny rosną a jakość drastycznie spada. Nie wiem czy to Cię poratuje ale zajrzyj sobie na http://www.electro.pl/poradnik-zakupowy-Jaka_pralke_wybrac_3F,a-7 To poradnik dotyczący wyboru pralki, może informacje w nim zawarte Ci pomogą. Mi rozjaśniły co nieco w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mi po gwarancji na silnik, skoro najczęściej padają łożyska pod bębnem? Mój pan, który naprawia mojego Whirpoola, mówi, że teraz wszystko jest na krótką metę produkowane. Gdyby ktoś we Wrocławiu potrzebował kogoś do naprawienia pralki, niedrogo, to polecam Pana Arka Migasa. http://serwisagd.wroclaw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demertis23
na chwile obecną moim zdaniem wybór jest za duż, człowiek nie wie na co sie zdecydowac i co kupić. W takich przypadkach na chwile obecna przychodza właśnie takie poradniki http://www.electro.pl/poradnik-zakupowy-Jaka_pralke_wybrac_3F,a-7 , lepiej jest wcześniej trochę poczytac zanim podejmie sie ostateczną decyzje o zakupie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
gość: "Mój pan, który naprawia mojego Whirpoola, mówi, że teraz wszystko jest na krótką metę produkowane". Może w niektórych wypadkach tak bywa, ale lodówki czy pralki to urządzenia, które przecież dosyć długo wytrzymują. Nie zmieniamy ich co rok. Muszą wytrzymać. Być może niektórzy producenci produkują buble, które szybko się psują? Dlatego należy wybierać sprawdzone firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatapyskata
a ma ktoś pralkę parową? co myślicie? mąż mnie bardzo namawia, ale nie wiem czy warto, faktycznie usuwają zagniecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×