Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

85atka

pralka jaką wybrać?

Polecane posty

Gość sardynnka
Pralka nie musi kosztować kilkunastu tysięcy, żeby była dobrej jakości. My kupiliśmy LG F 1089 ND za niecałe 1500 zł i jestem zadowolona z zakupu. Ma 6 kilo pojemności bębna, zużywa ok. 49l wody na cykl, klasa A++.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał_z_Sopotu
Ja niedawno kupiłem pralkę Samsung WF 0602 WJV. Bardzo dobra, ekonomiczna, z systemem EcoBoubble , oszczędza wodę i prąd. Cena około 1400 zł, więc jeszcze nie tak źle. W rankingu pralek z grudnia http://zaprani.pl/ranking-pralek/2012-rok/grudzien/ jest na czołowym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avgustasd
Dość drogie te wasze pralki, ja kupiłem swego czasu amikę za 800zł i działa bez zarzutu do dziś, nie wiem czy jest sens wydawać więcej, ale kto co lubi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabinkka
ja ostatnio widziałam ciekawą ofertę nowych pralek compactowych whirlpool.. mają praktyczne programy, są ciche, cena też jest odpowiednia. chce znaleźć coś dobrego a słyszałam sporo dobrych opinii na temat tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ioppi
Ja rozglądam się za czymś zdecydowanie tańszym. Tak do 1000 zł. Kilka tysięcy w ogóle nie wchodzi w grę, a co pralek po 1000 zł, to nie wiem, czy taka różnica pomiędzy tymi tańszymi a nimi. Te droższe to chyba więcej bajerów mają tylko. Co byście polecili do 1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabinkka
Pralki compactowe wcale nie są bardzo drogie. Można znaleźć taką za bardzo nie wiele ponad 1000 zł, a możliwości jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabinkka
Trzeba się dobrze zastanowić i wybrać to, co jest dla nas najbardziej odpowiednie. Czasem warto wydać trochę więcej a mieć dodatkowe funkcje, które się przydadzą. Pralki, o których wspominałam mają przydatne funkcje no i technologie 6-ty zmysł. Czy korzystacie ze sprzętów z taką technologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Rabinkka napisz coś więcej o tym 6-tym zmyśle. Jak on działa w pralkach? Sprzęt Whirlpoola sobie bardzo cenię, dlatego ciekawi mnie co nowego oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali45
Wiadomo,.ze w prawie każdej pralce prędzej czy pózniej padną łozyska i uszczelniacz. I tu jest ważne, by wybrac taką pralkę, gdzie dostęp do tych łozysk jest łatwy i mozna by sobie wymienić samemu. Dlatego ważne jest by miała rozkręcany bęben i tym samym dostępnosc do tych nieszczesnych łozysk Niestety ,w sprzedazy duzo jest tzw jednorazowek, z bebnem plastykowym, nie do rozkrecenia i w przypadku awarii lozysk trzeba zakupic cały beben - koszt rzędu 500- 600 zl. Sama się tak "przejechałam" na Indensicie WISL 105.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierniczkowa111
ja akurat mam piekarnik do zabudowy Whirlpool z technologią 6-ty zmysł. Sprzęt dzięki specjalnym czujnikom dopasowuje czas gotowania i kontroluje czas pieczenia. Przy okazji chciałam jeszcze zapytać o ich pralkę- szukam niewielkiej pralki, ale zależy mi aby była ładowana od frontu. Czy Whirlpool posiada takie w swojej ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia85
A zobacz sobie ich nowe pralki kompaktowe, są niewielkie ale bardzo pojemne. No i posiadają 6-ty zmysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierniczkowa111
a na czym dokładnie polega 6-ty zmysł w pralkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudawka77
Na przykład na tym, że wykrywa wielkość załadunku, dostosowuje parametry prania żeby było ekonomicznie i dokładnie uprane. Nie niszczą się tkaniny ani nie bledną tak szybko kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pralkę 6 zmysł i tak: Po roku zaczęła korodować, Po roku padła i trzeba było naprawić,dobrze ,że na gwarancji Niszczy ubrania(więc gdzie niby ta ochrona ubrań?),połowa mojej garderoby jest zniszczona,jak kupię coś nowego to boję się prać!Męczę się z nią strasznie,a na nową nie mam kasy ,bo ta nie jest taka stara. Być może mi się trafił taki bubel,ale pralki tej firmy na pewno już nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz001
Do wyboru masz tak naprawdę dwa rodzaje pralek - ładowane od góry i ładowane od przodu. * Ładowane od góry - są 10% droższe - mają mniejszą pojemność bębna (około 6 kg) - niewielkie rozmiary * Ładowane od przodu - są tańsze - mają większy rozmiar, chociaż występują także w opcji slim - duża pojemność bębna (do 10 kg) Przy wyborze pralki zwróć także uwagę na koszty eksploatacji, na które składa się roczne zużycie wody oraz energii. Słynnymi klasami energetycznymi specjalnie się nie sugeruj, a zwracaj uwagę na konkretne parametry - zużycia energii, np. 0.8 kWh oraz zużycie wody, np. 31 l. Oczywiście dobierz także wielkość bębna do wielkości swojej rodziny. Co do pralek parowych, to polecam, bo posiadają wiele zalet, ale trzeba się liczyć ze zdecydowanie wyższą ceną, która zaczyna się dopiero od 2000 zł W tym miejscu masz jeszcze ranking, gdzie możesz posegregować urządzenia według różnych kryteriów: http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-agd/pralka/ Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safya
Mam ten model z niby 6tym zmysłem http://matrixmedia.pl/pralka-whirlpool-awo-c-61400.html i nie oszukujcie się, ona nie zrobi za nikogo prania. Programy są dobrze dostosowane, to żadna nowość, najbardziej mnie zaskoczyła pozytywnie tym, że jest bardzo cicha, więc jest bardziej zmysłowa niż ma 6-ty zmysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusylda66
Może kiedyś pralka będzie sama za nas wstawiała, robiła i rozwieszała pranie :-) Pralki z 6-stym Zmysłem sa faktycznie bardzo ciche, ale też fakt dużej ilości programów do wyboru ułatwia nieco dostosowanie programu do rodzaju tkanin czy kolorów. "Trudniej" zniszczyć ubranie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutreene
Faktycznie jak ktoś liczy, że pralka sama wygrzebie brudne skarpety z kosza to się może przeliczyć;). Moim zdaniem pralki Whirlpoola są bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,tak ,whirlpool ma tak dobre pralki ,że po roku korodują i się sypią.Coś ostatnio dużo czytam zachwalających opinii o whirlpoolu ,ciekawe dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutreene
Ale skorodowała Ci po roku czy to jakaś zasłyszana opinia? Bo u mnie wszystko ok od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
bzdura z tym, że zadna pralk anie wtrzyma 5 lat! moja miała 8 lat i działał bez zarzutu, nihdy nic się nei zepuło, prała, super, nic nie wymieniałam, niestety spzredałam ją razem z mieszkaniem (nie pasowała do nowego - ładowana od góry) - to był ELectrolux i byłam z***biście z niej zadowolona, teraz słuzy komuś innemu. Teraz mam Aristona do zabudowy - niewielki wybór w tym rodz. więc wziełam taką... ogólnie pierze dobrze, super wiruje (na 800 wyjmuje niemal suche pranie, a nei jest wcale zmemłane), jest baaardoz cicha. Minusy - pomimo wielu programów ma oczywisci eszmery bajery i wazy mierzy itd - dlatego pzreważnie pierze dobre 2,5 godz:/ jaki program by się nie wybrało - bo ładuje całą pralkę i tak dobiera czas prania :/ mi to nie odpowiada - bo swoje bluzki i inne rzeczy wymagające odświeżenia wolałabym uprac szybko w 30 min. jak w starej :( i zrobić np. 2-3 prania a nie jedno prac tyle czasu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak whirlpool skorodowała mi po roku,wygladała jak stary badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
nie wierze :D sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie wierz,nie musisz.Ja tylko piszę dlatego ,że zawiodłam się na whirlpoolu i to bardzo,choć serwis mają ok i to dla nich plus.Pan serwisant jak musiał naprawić nie robił zadnych uników,że coś zepsułam itp. Tylko ta korozja....Ale to ,że u mnie tak było nie znaczy ,że ktoś inny ma być niezadowolony,może mi sie trafił taki egzemplarz.Kuzynka tez ma whirlpoola i niestety skorodowana strasznie,pralka ma 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutreene
Cóż, takie rzeczy też się zdarzają, myślę ze ze sprzętem każdej firmy:). Ja się cieszę, że u mnie wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się ostatnio zawiodłam na pewnej dość znanej firmie, pralka podziałała bardzo krótko, używana 2razy w tygodniu, czasami w porywach do trzech i wysiadł programator. koszty wymiany ogromne, więc bardziej opłacało się kupić nową pralkę. Padło na Haiera, bo akurat promocja jakaś była na sprzęty tej firmy i jestem bardzo zadowolona, zapłaciłam niecałe 1100zł. kolejny raz przekonałam się, że znana marka nie zawsze znaczy lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 2 lata whirpoola od góry otwieraną za 1290 zł ale niestety pokrywa u góry zaczeła mi rdzewieć i musiałam maskować sprajem i ścierać rdze. Mam już uprzedzenia do pralek z góry otwieranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noszę się z zamiarem kupienia nowej pralki, czytam więc opinie ludzi na temat sprzętu, jakie marki najlepsze, ceny, bajery,które najmniej awaryjne, i dochodzę do wniosku, że nie ma co się wypinać, i kupić najzwyklejszą .Moja , służy mi już 15 lat, to polar, w tamtych czasach , kosztował 1550 zł, ale każda mniejsza pralka, jest droższa.Zdecyduję się jednak na bęben 5 kg, otwierany ( nie jak dotąd, na tzw kluczyk), co przysporzyło mi kłopotów.Właściwie tylko ten kluczyk był wymieniany ze trzy razy., i choć dziś dołem już pordzewiała , to jednak ciągle pierze i to czysto.Tak więc, nie bosch , nie whirpul, a służy 15 lat , i gdyby nie to , że nieestetycznie już wygląda, nadal bym nic nie zmieniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie zepsuła mi się pralka Whirpool. Użytkowałam ją sześć lat (tylko) Padł programator,który kosztuje 500zł.+ naprawa:-( Zastanawiam się nad kupnem nowej.Co wybrać??? Oto jest pytanie.... Teraz każda działa nie dłużej niż 5 lat,nie warto wydawać dużej kasy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×