Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

85atka

pralka jaką wybrać?

Polecane posty

85atka, bardzo rozsądne podejście - lepiej wcześniej "zasięgnąć języka" u znajomych, poczytać o podstawowych funkcjach w internecie, niż wybierać sprzęt w ciemno i pod wpływem impulsu, bo później może się to skończyć właście tak jak piszesz - szybką wymianą. Co nie znaczy, że ładna pralka to od razu złą pralka, stylowy design nie wyklucza porządnych "bebechów" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie dokańczam moją starą pralkę jak wiruje łożyska walą i stukają ale na razie pierze więc spokojnie przeglądam oferty a jak się całkiem zbuntuje to pojadę po nową :P jeśli jeszcze ma ktoś coś do powiedzenia to zapraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zależy jaki model, z tego co sie orientowałam i czytałam opinie w internecie to ta magiczna planeta wychodzi najkorzystniej i tam też jest bardzo duży wybór dużo większy niż w innych sklepach internetowych o podobnym asortymencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto sprawdzać też oficjalne strony producentów, którzy również proponują sprzedaż internetową. Nie ma wtedy żadnych wątpliwości co do jakości oferowanego sprzętu oraz udzielanej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosnawpelnejkrasie
no tak warto sprawdzać strony producentów, to nic nie szkodzi a możemy znaleźć wiele ciekawych informacji. Co do tego, jaką pralkę wybrać to myślę, że najlepiej inwestować w jakieś znane i cenione marki jak Bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez.czarna
Zgadzam się , tylko markowe sprzęty sprawdzają się najlepiej. Mam pralkę F1089ND z silnikiem Direct Drive, ładowaną od przodu z prędkością wirowania 1000obr/min i pierze bardzo dobrze a na dodatek cicho wiruje, jak dotąd to nie miałam tak fajnej i funkcyjnej pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,tylko,że w tym momencie nasz rynek jest praktycznie zalany tylko i wyłącznie sprzętem markowym. Praktycznie każdy tego typu produkt jest sygnowany nazwą jakiejś znanej marki. Dlatego zanim dokonamy zakupu naprawdę warto popytać, poczytać opinie innych użytkowników, aby wybrać sprzęt najbardziej dla nas optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-nia
Ja mam praleczkę LG F1281ND o ładowności 6 kg.Automatycznie wykrywa wielkość załadunku, ma już ta nową funkcję Smart Diagnosis, no i klasa A++. Marka znana i ceniona na całym świecie, więc chyba źle nie wybrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayyja
Ja też wybrałabym LG i to nie tylko dlatego, ze jest to dobra marka, ale z powodu silnika Direct Drive, który jest niezawodny i cichy podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojksza
Pralki LG fakt, wyróżniają się wykorzystaniem nowatorskiego silnika Direct Drive, który zużywa znacznie mniejsze ilości energii, jest cichszy i wytwarza mniej wibracji niż tradycyjne pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mówcie o doradzaniu w sklepie, tylko kity wciskają. Niedawno byłam świadkiem jak sprzedawca opieprzał młodszego, że przedstawił kobiecie parametry lodówki "trzeba było cicho siedzieć jak była zainteresowana i jej potakiwać a nie mówisz jej prawdę i co?!!! Nie kupiła!!!" :-D Określ najpierw: -na ile kg prania ma być wsad, -ile obrotów wirówki (u mnie na 1000 obrotów jest prawie suche), -jakie zużycie energii /czasami nie opłaca się kupować w klasie AA bo sprzęt jest sporo droższy a cena zaczyna się zwracać dopiero po 10latach, no chyba że masz wielką swobodę finansową i możesz sobie pozwolić na luksus... wtedy kupiłabym miele:), -jakie opcje Cię interesują np. skrócenie czasu prania lub programy szybkie, pranie na zimno, dodatkowe płukanie, dodatkowa woda, funkcja antyzagnieceniowa itp., -w jakim przedziale cenowym szukasz pralki, Wklep te opcje w ceneo lub euroagd i pokaże Ci modele, wtedy wybieraj:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja polecam Boscha, mam dwie pralki - jedną bardzo dużą, nie pamiętam w tej chwili ile kilogramów się tam mieści, ale to jest taka największa dostępna, stoi w pomieszczeniu "gospodarczym", bo to wielki grat, ale jest idealna, gdy ma się duży dom z dziećmi i zwierzakami - mieści się do niej wszystko i pierze bez problemów od wielu lat, żadnych usterek - wchodzą do niej wszystkie wielkie pokrowce, koce, kołdry, narzuty, poduszki na leżaki, derki końskie - wszystko nawet po kilka sztuk na raz a drugą pralkę mam normalnej wielkości, kupiłam parę lat temu, wstawiłam do łazienki i piorę w niej na co dzień ubrania, też nie mam zastrzeżeń, zaraz po uruchomieniu okazało się, że coś jest nie tak z pompą - przyjechali, zabrali i przywieźli nową, wszystko w ramach standardowego serwisu gwarancyjnego, bardzo sprawnie i przyjemnie mnie obsłużyli, od tamtej pory nie było jakichkolwiek problemów dobrą opinie o tych pralkach znalazłam na jakimś forum, więc przekazuję dalej - świetne pralki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
Ja tu sie nie rozpisywałem??? Gdzieś pisałem i określa się najpierw a) czy mogę nie mieć 2 tyg pralki Jeśli tak kup beko. Za 700pln masz 5 lat gwarancji, a żadna nowa pralka ci nie wytrzyma 10 lat. Więc masz zawsze nową pralkę. Ale jak masz np dziecko odpada. b) Czy twój mąż lubi gmerać. Albo lubisz loterie. Wówczas bosha was, wae ( produkcja na rynek niemcowy). Wydasz ok 1100pln. Pożyje jakieś 8 lat jak wymienisz szczotki ( jakieś 100pln + robota). Pożyje 10 jak 2 raz wymienisz szczotki, łożyska lub paski Więc w ciągu 10 lat masz już ok 1500- 1800pln. c) Jedyna słuszna opcja czyli LG. 10 lat na silnik koszt ok 1200pln Za 1500 idzie wyrwać z 7 letnią gwarancją. Więc idealna opcja do dzieci. W pralce nie leci nic poza przekaźnikiem bo debile to skonstruowali i jak masz meza elektronika dołoży drugi przekaźnik za 20 pln i pralka jest na wieki. Pralki od góry szkoda gadać.... Są mniej awaryjne ale we wszystkich po max 8 latach klapa zostanie ci w ręce. Pomijam fakt wiecznego smrodu z pralki. No ale jak ktoś ma małą łazienkę, nie moze się schylać... Tak naprawdę wszystko jedno. Elektrolux i amika troche gorzej. Indesit, siemens, bosh itd jeden uj. Dziękuję 5zł proszę od każdej. 10 lat doświadczenia serwisowego od rtg do sprzetu medycznego i rehabilitacjnego. W czasie wolnym profesjonalne doradztwo sprzetu. Jako jedyny powiem ci prawdę bo nie sprzedaje ci produktu. Znam wszystkie wady produktów. M.in wady konstrukcyjne. Dodatkowo podam najniższą cenę w necie i w promocji. Podam gdzie dostać BEZPŁATNY INTERNET MOBILNY koszt karty sim 27pln zasięg cała polska. BRAK INNYCH OPŁAT. 50pln/przedmiot gg4177491 Naprawa zdalna komputera 30pln/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
"naprawa zdalna komputera 30pln/h" hahahaha :D dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Hej. Kupiłam sobie niedawno mieszkanie na osiedlu europejskim w krk i zabieram się powoli za jego urządzanie. Jaką pralkę polecacie mi do małej łazienki? Tak, żeby sprzęt był w miarę mały, ale świetnie chodził i cenowo też się dobrze prezentował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kouuula
jakbym teraz miała wybierać pralkę do siebie do domu to wybrałabym tę stylową : http://www.ceneo.pl/2143380 cena jest mega atrakcyjna a wygląd mnie osobiscie bardzo się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psoniak
Nie znam się na Indesit, ale LG dostało nagrodę za swoje pralki, to jaki szmelc? Poza tym mają w swojej ofercie nową serię pralek SLIM - wąskie, ale pojemne. Bardzo eleganckie zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela&33
" poranny kac NIE KUPUJ INDESIT ANI LG. LG robi dobre telewizory a nie pralki. A Indesit to najgorszy szmelc" A które konkretnie modele masz na myśli, bo nie sądzę, żebyś wszystkie użytkował????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta82_:-)
Nie miałam niczego od Indesit, ale mam od LG F1289ND, ma 13 programów do prania w tym ubranka dziecięce, co mnie bardzo cieszy. Działa bez zarzutów. Wcześniej miałam (zanim nam się rodzinka powiększyła) Whirpoola AWG 653 - po czterech latach przestała dopierać białe rzeczy, czasem coś się z niej wylewało no i była mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piłłłeczka_*_*_
Zastanawiam nad modelem LG F1289ND, o widziałam w sklepie internetowym w dobrej cenie. 6 kg, klasa A++, 1200 obr. Też ma 13 programów prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejasa
a jaka cena, bo za 900 zł dostaniesz amicę 612D, która ma w zasadzie te same parametry i jeszcze autosensor i pranie deszczowe, wiec nie wiem czy jest sens przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorka33
Z LG też już do tysiąca możesz kupić pralkę, która spełni twoje oczekiwania. ładne wykonanie, ciche porządne wirowanie po wypoziomowaniu powinno cie przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fergie36
Cześć. Ja ciągle jestem niezdecydowana. Najlepiej gdyby można było kupić coś solidnego i w miarę taniego zarazem (nie chcę przepłacać). Wsad 7 kg. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olszówka33
Zastanawiasz się pomiędzy konkretnymi modelami czy kompletnie nie masz pomysłu? To ma być zwykła, tradycyjna pralka czy chciałabyś mieć coś bardziej nowoczesnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoos
Może i ja się dopiszę. Też szukam pralki. Nie chodzi mi o sprzęt za kilka tysięcy złoty, przed którym można by oddawać pokłony. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, solidność i zwyczajnie, żeby dobrze prała. Propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×