Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

85atka

pralka jaką wybrać?

Polecane posty

Gość Lucjannia
U mnie już czwarty rok mam LG bez większych awarii, jakieś uszczelki poszły, to wymieniam, trochę kamień się osadza, ale to wina wody, a tak to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oplada
U mnie podobnie, już po gwarancji a pralka działa, mam nadzieję, że jeszcze ze dwa lata podziała, później pomyślę o czymś większym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarlotuńcia
My mamy teraz bodaj EWF1076GDW. Megaoszczędna - rachunki względem poprzedniej minus kilkanaście procent. Pojemność też chyba ciut większa od standardowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
szarlotuńcia, możesz coś więcej o tej pralce. oplada, to chyba trochę straszenie. Sprzęty nie są aż tak wadliwe. Nie warto wierzyć w teorie spiskowe. Inna sprawa, że siostrze telewizor zepsuł się tydzień bo przedłużonej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten model to elektrolux :) sam nad nim się zastanawiam mocno bo słyszałem o pralkach tego producenta bardzo dużo dobrego. Ten model natomiast idealnie trafia w mój portfel dlatego też czekam na wypowiedz szarlotuńci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikitiki124
Ja może jestem dziwna, ale przezorna :P Poza takimi rzeczami typu oszczędność pralki, cena, marka itp. patrzę jeszcze na ilość serwisów jaką posiada dany producent, a sprawdzając electroluxa to w samym gdańsku ma 4, Elbląg 2, Poznań 4 i cała masa miast po jednym. To też ważne. Sama się zastanawiam nad suszarką do ubrań, bo ciężko mi w bloku suszyć ubrania a one wyglądają prawie identycznie to by ładnie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej poprostu kupić Miele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko dlaczego one tyle kosztują? Ja kupiłam jakiś czas temu pralkę LG, zapłaciłam za nią ok. 1,5 tys złotych. Piorę często więc zależało mi na dobrej klasie energetycznej (pralka ma A+++), na tym żeby można było prać szybko (najczęściej korzystam z programu szybkiego 30-minutowego) i w zimnej wodzie bo to też oszczędność prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola_czarnna
U mnie podobnie. Porównałam sobie kilka pralek do 1500 zł, parametry co prawda podobne, ale jak oglądałam to jakość wykonania najbardziej odpowiadała mi w pralkach lg. Można kupić taniej, ale też chciałam żeby mi parę lat posłużyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylkawawa
a co z suszarkami do ubrań? Ma ktoś? Warto zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_biała
Bardzo warto. Ja mieszkam w nowym bloku, gdzie nie mam możliwości suszenia ubrań bo nie mam gdzie, a nawet jakby było to nie można wywieszać po balkonach czy gdzie tam. Ja akurat mam electroluxa i pralkę i suszarkę, ale nie wyobrażam sobie życia bez nich, suszarka nie raz mi tyłek uratowała, a poza tym ciuchy są dużo szybciej suche niż z linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe_lina223
Na pralkę i suszarke nie mam miejsca, ale zastanawiam się nad taką opcją łączoną, czyli pralko-suszarka. Koleżanka kupiła sobie taki model LG i jest z takiej opcji bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farelunia
No my mamy EDH13487RW. Prezent ślubny jako zestaw z pralką ;) Z suszarką to trochę jak ze zmywarką - odkrywasz jak bardzo jest przydatna dopiero jak ją kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamrojka
No właśnie ja poluję na coś takiego, pralko suszarka dla mnie to super rozwiązanie bo mam mała łazienkę i wszędzie sznurki wiszą, nie ładnie to wygląda i chciałabym sprawić sobie takie cudo od LG. Tylko nie wiem czy dużo prądu ciągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przede wszystkim bym się kierowała tym, czy w przyszłości będę miała jakie i gdzie części kupić w przyzwoitych cenach. Niemal zawsze kupuję Amicę, bo w sumie mam o niej już wyrobione zdanie. Znalazłam też hurtownię, gdzie można części w dobrych cenach zamówić: http://www.popularna.pl/strony/strona-glowna więc tym bardziej oferta mnie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szamrojka - na każdym sprzęcie masz klasę energetyczną podaną, z tego co widzę 8kg od LG ma klasę B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem na etapie poszukiwania pralki i zaciekawiła mnie ta lg za 1,5 zł, o której pisze gość. Na silnik mają 10 lat gwarancji, więc chyba się opłaca? Ma jakieś minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mishha
Podobno ostatnio LG są całkiem niezłe, wielu znajomych już ma, ja na pewno jeśli już się zdecyduje to będę korzystać z opinii na http://ranking-pralek.pl/ bo w koncu to nie mała kasa i trzeba podjąć dobrą decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja mam samsunga, fakt mam ja dopiero od 2 lat ale poki co jestem bardzo zadowolona. Ladnie pierze a i sama pralka jest ladna :D mam z opcja eco wash czyli pranie na zimno i tez ladnie dopiera. Ja wybralam ta mala 6 kg, ladowana od frontu ale cienka. Kupilam przez internet duuzo taniej.Najpierw obejrzalam w sklepie a pozniej kupilam przez internet nowa z gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaissa
Ja mam ten model lg i jak na razie działa bezawaryjnie. Pralka ma 7 kg załadunku, to dla mojej rodziny w sam raz, jest też w klasie A+++, to mało prądu pobiera. No i 10 lat gwarancji na silnik mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sądzicie o pralkach parowych?? Ktoś ma i się wypowie? Szczególnie zastanawia mnie ta opcja odświeżania ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Bauknecht. Nie określam typu, bo każdemu pasują inne parametry i funkcje. Korzystna cenowo, oszczędza energię i wodę. I ma świetne programy: e-bawełna, antybakteryjny 95 stopni oraz 15-minutowe pranie na 30 stopniach. Cenowo też dużo bardziej korzystna pralka niż inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina marczyk
Od jakiegoś czasu większość prania u mnie trafia do pralni - brak czasu, praca od rana do późnego wieczora, czasami bez powrotu do domu. I tak, że udało się zorganizować pranie z dostawą - gdyby dzieci były starsze to pewnie same by się tym zajmowały, ale jednak to jeszcze nie ten wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamposiak
Odsyłam tutaj - http://ironmaster.pl/ To jest akurat pralnia z Warszawy, i faktycznie można temat rozwiązać. Prawda jest taka, że żyjemy w dziwnych czasach, w tym momencie trudno znaleźć czas na realizację nawet podstawowych prac codziennych, nie mówiąc już o normalnych obowiązkach. Praca to teraz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna malodek
Tam piszą o 25 zł za kg. To prawda? Stawka nawet podejrzanie niska - jak z jakością prania? Czy ktoś z was faktycznie z tego korzystał? Przyznam, że często korzystam z pralni ze względu na codzienny strój do pracy, ale jednak płacę więcej i bez dowozu. O co tam chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy jaką pralkę chcesz klasyczną czy TOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×